30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vybržďování, telefonát od policie  (Přečteno 21793 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #30 kdy: 21 Června 2020, 22:53:14 »

Na řidiče-honiče ega   působí jak červený hadr na býka. Přesně podobným způsobem mi za vesnicí přišlápl  jeden trouba, jak jinak než v naftové škodovce, co tákne kurva vocpoda, akorát u toho chudák zapoměl řadit
Jo, vzdycky kdyz chce nekdo zavodit tak to skonci skoro pruserem, vetsinou ptehlidnou v 70ti v obci chodce na prechodu nebo v zaplave adrenalinu nevnimaj. Ja na to taky jednou doplatil, dostal.jsem v kilu v zatacce v obci smyk na mokru, pritom superb predemnou projel v pohode. Sem tehdy podcenil podvozek a gumy na sluzebni dacii logan. Kdybych neridil ja ale nekdo nezkusenej (coz je vetsina zavodniku co sem si vsiml) tak trefi bocne betonovrj sloup.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #31 kdy: 22 Června 2020, 12:34:50 »

Tohle dobre znam. Sam jezdim casto svym youngtimerem a ridici, co se na 90 couraji 80-90 proste neunesou (idealne se jeste lekaji kazde zatacky a prudce do ni brzdi), kdyz je 40 let stara plecka predjede. Jenze sice je to stare, na dnesni meritka velmi slabe auto, ale tech 44 kW (kdyz bylo nove :D ), vysokootackovy motor a tuna hmotnosti udela sve. Takovi pak musi proste za kazdou cenu zacit zavodit a dobit si tak zpet ztracenou hrdost...
Jenze ja je nepredjizdim proto, abych s nimi zavodil...
A oni maji pred ocima rudo a pak jsou schopni delat neuveritelne prasarny jen, aby me mohli predjet, chvili jet jak prase a ja se pak za nim musel tahnout... Nastesti vetsinou takovym volum proste ujedu...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #32 kdy: 22 Června 2020, 13:32:27 »

Já při delších cestách raději zajedu k pumpě na kafe nebo zmrzku a je pokoj. Hovádko odejde a já mám klid. Obvykle jich zase tolik nepotkávám aby se to vymklo z mé normy cca 1 malinká zastávka na 100km.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #33 kdy: 23 Června 2020, 19:10:50 »

Přestaňme se hrabat v tom, co jsem napsal. Najeto mám spousty kilometrů a chování ostatních mám nakoukáno, takže jsem hňup a když jsem hned věděl, že je kokot, tak jsem měl zajet na to kafe.
Na poště leží doporučená zásilka Standart, podací pošta je stejná jako výdejní tzn. asi je to od místního úřadu. Na výzvě k vyzvednutí zásilky je doba uložení do 9.7. potom bude vrácena odesílateli. Jelikož mám DS, tak pro nic na poštu nepůjdu.
  Protože nevěřím systému, ale zároveň vím, že jsem nic nespáchal, tak bych radši zvolil cestu vyčerpání nepřítele vlastními prostředky. Než mně ten pán dojel na přejezdu, tak jsem se mu ztratil na pár minut ve městě, takže bych mohl tvrdit, že jsem před tím neřídil, ale to zase po mně budou chtít udat řidiče? Mám vymyšleného Helmuta. Ideální by bylo kdyby stačilo LZPS. 
IP zaznamenána

63-amg

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #34 kdy: 23 Června 2020, 19:53:36 »

Není potřeba nic vymýšlet. Pokud jste nebyl ztotožněn a je to řešeno jako přestupek tak je to prkotina a stačí odmítnout podat vysvětlení. Odepsal bych že řidič v době spáchání údajného přestupku je mi znám ale s ohledem na to že se jedná o osobu blízkou nebudu dále nic sdělovat.
« Poslední změna: 23 Června 2020, 19:55:26 od 63-amg »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #35 kdy: 23 Června 2020, 20:22:16 »

63-amg> Pokud jsem nepřehlédl nějakou aktualizaci, tak zatím pouze volal fízl. V takovém případě není třeba jakkoli reagovat, natož se k tomu nějak vyjadřovat.
IP zaznamenána

63-amg

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #36 kdy: 23 Června 2020, 20:34:24 »

Ano, reaguji na autora který se domnívá že se již jedná o úřad, na to je ale opravdu celkem brzo, takže se pravděpodobně jedná o fízly z menšího města co nějaký datovky neřešej. Pokud to fízlové řešej jako přestupek a ne jako trestný čin tak samozřejmě nereagovat.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #37 kdy: 24 Června 2020, 18:20:08 »

Ano, reaguji na autora který se domnívá že se již jedná o úřad, na to je ale opravdu celkem brzo, takže se pravděpodobně jedná o fízly z menšího města co nějaký datovky neřešej. Pokud to fízlové řešej jako přestupek a ne jako trestný čin tak samozřejmě nereagovat.
Po telefonu mě policajt zval na vyjádření, ale odmítl jsem s tím, že nevím s kým vlastně mluvím já, stejně jako on a pokud něco chtějí, ať to pošlou.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #38 kdy: 07 Července 2020, 19:07:41 »

Vrátil jsem se z výletu a ve schránce čekala "Opakovaná výzva k vyzvednutí zásilky" To je nějaká novinka a nebo jsem něco přehlédl?  :o
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #39 kdy: 07 Července 2020, 19:22:06 »

Šmarjá Josef> To mi chodí naprosto běžně. Od té první se liší jen barvou a datem vydání.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #40 kdy: 21 Července 2020, 19:16:04 »

Dnes byla polucie na návštěvě. Byla doma dcera, celá vykulená volala, že jsou u baráku švestky a kdy se prý vrátím z práce  :o  Nejspíš se ještě zkoušeli dovolat z normálního čísla, ale vzhledem k bordelu v práci jsem si nevšiml. Žena je taky potkala a málem z toho měla hysterák  ??? Jak dlouho je bude bavit k nám jezdit? Copak já můžu za to, že celé oddělení chybělo ve škole, když se vyučovaly datovky? Pokud mně doma potkají a budou chtít abych jel s nimi, tak předpokládám, že mně zpátky asi neodvezou  :o  Šmarjá, jak mě tahle kauza sere ??? :x
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #41 kdy: 21 Července 2020, 19:50:16 »

Tohle vlákno je zaplevelené moralistickými žvásty. Vidím fakta:
  • Pokud s vámi jela dcera a pokud jste o věci povídal rodině, především si zajistěte, že vás rodina v dobrém úmyslu nepráskne stylem "jo, táta řídil, já s ním jela, ale on nic neudělal". Poučte rodinu, aby se k věci nevyjadřovala.
  • Jak psal hh, Tesla neměla co zrychlovat, když byla předjížděna.
  • O tom, zda je předjížděna, její řidič určitě věděl, jak jsem z Vašeho popisu pochopil, předjížděl jste na jednoproudé silnici, takže to, že by váš řidič nezaregistroval by spíš znamenalo, že se nevěnoval řízení.
  • Mám pocit, že vás nemohou jen tak sebrat a odvézt, ne? Pokud, tak vás mohou kontaktovat k předání nějaké obsílky a nebo vyzvaz k nějaké účasti na jednání.
  • Píšete, že nevíte, zda vás na přejezdu nevyfotil - jak to myslíte? zezadu? to byste nebyl poznat, ne? Nebo vás předjížděl a při tom vás vyfotil? To na přejezdu přestupek.
  • nejsem si jist, zda je možné v této fázi nahédnou nějak do spisu. Pokud bude PČR dál nějak prudit, tak bych je za sebe datovkou vyrozuměl, že rodina se cítí jejich nátlakem ohrožena a vyzývám je tímto, aby mě v případě zájmu kontaktovali písemně přes DS.

Ocením, když se místní osazenstvo zaměří spíše na možnosti pomoci:
  • Může PČR Šmarjá Josefa sebrat a odvézt v podobném případě?
  • Může Šmarjá Josef, pokud by se to nějak vyhrotilo, nahlédnout do spisu, když ho ještě má PČR a ne SO?

Šmarjá Josef:
  • Co bylo v té doručované zásilce, kterou jste tu zmiňoval? Souvisí to s věcí?
  • Pokud vám doručují poštou, tak jakou teda máte DS? Je to DS FO nepodnikající?
« Poslední změna: 21 Července 2020, 19:54:31 od jakubb »
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #42 kdy: 22 Července 2020, 15:02:35 »

No, jestli může PČR někoho jen tak odvézt a jestli je to v souladu se zákonem, jsou dvě diametrálně odlišné věci.

Taky hodně "bazíruji" na tom, že vše chci písemně a protože jednám za firmu, tak si už asi 2x nebo 3x pro mne přijeli a to dokonce vždy ve třech policajtech, naštěstí vždy měli smůlu, že vždy pracoval kolega. Oni na nějakou zákonnost a náklady zvysoka kašlou!

Naposledy když mi kolega zavolal, že mu nějaká 25ti letá blonďatá policajtka vyhrožuje, že mu sebere počítač, jsem tam jel osobně, při příjezdu, resp. spíš příletu jsem těsně minul jejich služební auto, ve vzteku jsem bohužel špatně kliknul na tlačítko nahrávání na mobilu, takže to bohužel nemám nahrané, jinak by to běhalo na youtube.
Byl to už polokřik, když jsme se ji ptal jestli nám něco poslala, na což pronesla památnou větu: To jako chcete abych Vám to poslala datovkou, jo??? Na to jsem už doslova řval, že jo, a ať se teda seberou a jedou do hajzlu, další dvě policejní ucha vypadaly jako hluchoněmí a odjeli.

Dále zkušenosti s telefonickým předvoláváním či nějakou žádostí.
Celá PČR a dokonce i dva hloupí a sebestřední státní zástupci tvrdí, že musím poslechnout. Jim to po dobrém nevysvětlíte, může se stát, že to dojde až k soudu jako stížnost proti uložení pořádkové pokuty (taky teď jednu řeším).
Já to dělám vždy tak, že každý hovor je u nás automaticky nahráván, vyzvu jej odeslání písemné výzvy datovkou, když se začně vztekat tak ho okamžitě posílám do míst kde je hodně tma.
Abych měl pro případný spor nějaký další důkaz snahy, tak okamžitě posílám datovkou trestní oznámení na neznámeho pachatele pro podezření z trestného činu přisvojení si pravomoci úřadu.
Buď volají ze skrytého čísla, takže nelze ověřit, nebo volají, často ze soukromého mobilu, který jsem již 2x zkoušel ověřit na informační lince MVČR, tam mi vždy řekli, že mobilní čísla v evidenci nemají a nejsou to schopni zjistit. Tím moje aktivita končí.
Do trestního oznámení taky vždy píšu, že se nemohlo jednat o policistu, protože policista by určitě dodržel zákon a předem by mne poučil o mých právech, což se nestalo.
Kdo má datovku, tak takové trestní oznámení pošle velice rychle a zdarma, má důkaz, že jednal, má nahrávku a více není povinen zjišťovat, byť státní zástupci vytrvale tvrdí, že musíme. Úroveň pražských a středočeských státních zástupců je na samostatný článek. Manipulace s doloženými fakty, na to co se jim nehodí nereagují, běžně si vezmou jednu část věty a zbytek věty ignorují, odvolání není žádné...
To jsou moje zkušenosti.
Jinak teď už více než měsíc čekám na výsledek stížnosti proti uložené pořádkové pokutě.
Trestní řád mi dává pouze 3 dny na podání stížnosti. O rozhodnutí o stížnosti už trestní řád hovoří pouze takto: "odvolací orgán rozhodne zpravidla do 5ti dní". 23 dní to leželo na PČR a státním zastupitelství než to údajně poslali soudu, a to kdoví kdy mu toodeslali skutečně. Dodnes čekám a jsem zvědavý, jestli soudce bude rozumný a bude ctít zákony nebo bude taktéž tvrdě hájit PČR, že může cokoliv a nemusí dodržovat vůbec nic.
Hlavně se s nimi handrkuji o osobní data zákazníků protože GDPR a právní zájem, kdy nemáme právo po ukončení smluvního vztahu jejich data archivovat, mohli by jsme kdyby jsme si to dali do smlouvy a oni by s tím souhlasili, ale proč to dělat? Nejsme fízlové. No a pak se točíme okolo §53 Trestního řádu, dožádání- jako oni si myslí, že jim z Prahy povezu auto někam do stř. kraje, od toho je tu dožádání, těžce to nesou, st. zástupce tvrdí, že to platí, ale s výjimkou toho když jde o neodkladný úkon a nebo když to povaha úkonu vyžaduje. Neodkladnost si sám asi nevědomky negoval tím, že na naší námitku několikaměsíčnéí nečinnosti tvrdil, že díky COVIDu PČR jela v nějakém nouzovém režimu, prý toho chudáčci měli hodně a řešili prý jen naléhavé věci, takže naléhavá není. Co speciálního by řadová nula z kriminálky z nějaké středočeské vesnice měla uměl lépe než v Praze už nenapsal...
Jo a prý si sami rozhodují o tom, co je neodkladné nebo jestli to povaha úkonu vyžaduje, prostě bordel na entou....

Není to fakt jednoduché se bránit, protože policajti jsou už často horší než skuteční zločinci, které by měli honit, jenže oni by vše chtěli vyřešit od stolu a výhradně po svém, na to, že existují nějaké zákony "sere pes".
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #43 kdy: 22 Července 2020, 19:38:59 »

Rodina má zakázáno cokoliv říkat. Nejsem doma, oni nic neví, hotovo.
Tesla moc dobře věděl co dělá, musel o mně vědět, bylo to evidentně naschvál.
Potom co jsem ho objel, když postavil auto napříč silnicí jsem odbočil do obce skrz kterou jsem se vrátil zpět na hlavní. Vyjel proti mně z křižovatky, skoro mně sejmul a natáčel na mobil. Tady vidím potenciál v podezření ze spáchání přestupku, držení mobilu za jízdy.  Potom se musel někde otočit a po několika minutách mě dojel u přejezdu a fotil si moji zadní rz.
Z toho předjíždění, určitě nic nemá, bohužel ani já. Možná má video na kterém je vidět prd a foto mojí rz někde na silnici.
Co bylo v dopisu netuším, pošta nevhodila, ale vrátila odesilateli.
Datovku mám fyz. osobu cca dva roky.
Mám omluvný dopis České pošty který se týká jiného případu, kde se mně omlouvají, že vydali pět zásilek s modrým pruhem cizí osobě a omlouvají se za případné problémy. Proto DS a papír nebrat ;)
Ještě se tam můžu stavit a odmítnout vypovídat.  :(
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Vybržďování, telefonát od policie
« Odpověď #44 kdy: 22 Července 2020, 20:37:22 »

Výborně, tak pokud jsem něco nepřehlédl/neopomněl, na vaší straně je poměrně dobře nabito.

V prvním příspěvku jste psal, že se vás fízl telefonicky ptal, jestli chcete něco říct a nebo to má poslat na úřad. To se tedy jeví jako nabídka k tomu, abyste poslal na PČR vyjádření, ve kterém se zmíníte o telefonátu (volala mi neznámá osoba, která se představila…), popíšete právě zmíněnou nabídku předání věci SO a následné buzerování rodiny hlídkou a projevíte vůli, že nemáte časové možnosti se nyní PČR věnovat, nejste dlouhodobě doma a tedy si vybíráte tu nabídnutou možnost, ať věc předají SO. To bych podal do DS místního oddělení PCŘ, které by to mohlo řešit, oni už si to předají, zpravidla během 24 hodin – alespoň tak mám zkušenost, že zrovna tohle funguje celkem dobře i na malých odděleních.

Co se dopisu týče, máte podací číslo? Bylo tam poučení s č.j.? Víte od koho to bylo?
IP zaznamenána