30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)  (Přečteno 6112 krát)

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« kdy: 14 Června 2020, 14:55:55 »

Hezký den,
v 8/2019 se vozidlo řítilo ze směru od Štramberka takovou rychlostí, že se z toho ježily chlupy všem obyvatelům přilehlých domů po pravé straně a všem broukům a krtkům po straně levé. Bdělý automatický radar po odečtu odchylky poslušně nahlásil úřadu rychlost hříšníka kosmických 57km/h!!!

Samozřejmě během pár dní přistál v DS provozovatele (právnické osoby) liebesbrief s výzvou o úhradu určené částky. Tato byla uhrazena ještě v rámci časového limitu, ale v nedostatečné výši. Za nějaké 2 měsíce a pár dní (11/2019) přišly tyto peníze na účet zpět spolu s druhým liebesbriefem, který informoval o vrácení.

Běžel čas, korona se přehnala a do DS přistál koncem 5/2020 příkaz. Provozovatel se nemíní vzdát lehce a na konci 8-denní lhůty podal blanketní odpor.

V mezičase studoval a dochází mu, že se může opřít o mj. následující:
* úřad použil tzv. turbomodel - tzn. nešla výzva k oznámení řidiče (v příkazu je to napsáno ve smyslu "tak nějak předpokládáme, že je to zbytečné, ale 60 dní jsme se určitě snažili řidiče najít, aby bylo formalitám učiněno zadost")
* materiální znak přestupku - neděle, cca 10:30, na ulici ani živáčka, ...
* přemýšlel jsem o žádosti převodu složky na jiný úřad, který mám blíže bydlišti

Čekám, co z úřadu vypadne, moc nepředpokládám, že to spadne pod koberec. Jsem připraven si spis okopírovat. A jako hlavní cíl teď vidím, aby bylo zahájeno správní řízení přímo s řidičem, kterého jsem jako provozoval neměl šanci naprášit. Možná mě vyvedete z omylu, že sprdel už nelze zvrátit, ale věřím, že pokud úřad nedal výzvu k nahlášení řidiče, tak ta šance je.

Děkuji předem za vaši ochotu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2020, 14:58:47 »

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2020, 15:33:09 »

Možná mě vyvedete z omylu, že sprdel už nelze zvrátit, ale věřím, že pokud úřad nedal výzvu k nahlášení řidiče, tak ta šance je.

Jak odkazuje i Číkus.. řízení s řidičem už nelze zahájit.. dokonce i když by se ukázalo že řízení s provozovatelem bylo zahájené nesprávně.

Když dojde k nesprávnému zahájení řízení s provozovatelem a zároveň SO zná řidiče tak je ve slepé uličce.. nemůže ani na řidiče ani na provozovatele.

Ale jen na turbo modelu bez dalšího to asi neshodíte.
IP zaznamenána

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2020, 18:50:07 »

Chlapi, tak to jste mě nepotěšili :( Řidiče už asi legálně nenahlásím?

Pokud jsem podal odpor, tak jsem si to asi zdražil o 1.000Kč? Zpětvzetí asi možné není a 4-letá lhůta mi nedává moc nadějí... Má smysl bojovat, nebo hodit ručník do ringu a vzít si z toho několik ponaučení?

To je tedy systém pěkné zákeřný, když úřad může flákat svou práci a tím mi zavře cestu :(

Nebo mám vložit anonymizované dokumenty, jestli tam něco nenajdete?
« Poslední změna: 14 Června 2020, 18:52:31 od OdHranic »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2020, 19:05:58 »

Řidiče můžete samozřejmě zcela legálně hlásit kdykoli a komukoli, ale aby to v tomto případě mělo kýžený účinek, tak jedině pokud prokážete, že Vám bylo vozidlo (nebo jeho RZ) před údajným přestupkem ukradeno, případně že jste požádal o změnu provozovatele v registru.

Ano, podaný odpor již zpět vzít nejde, takže se Vám jednoznačně vyplatí bojovat. Vložením dokumentů určitě nic nepokazíte.
IP zaznamenána

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #5 kdy: 14 Června 2020, 19:57:32 »

Tak jsem to nahodil, snad jsem to zanonymizoval na 100% :)

Budu vděčný za náměty k dalšímu boji. A samozřejmě netuším, s čím na mě úřad vyrukuje (asi podání vysvětlení? možnost seznámit se s podklady?).

Projdu si ještě vyřešené případy na sprdel, zdá se, že úplně marné to není :) V nejhorším se bude moci někdo jiný poučit ze slepé uličky :)
« Poslední změna: 16 Června 2020, 08:26:35 od OdHranic »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2020, 05:19:32 »

Zkuste prozkoumat smlouvy o údržbě a provozu toho úsekového měření jestli tam nenajdete nějaký bakšiš pro soukromou firmu odvislý od počtu přestupků.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2020, 09:08:44 »

pk202> Podle streetview se nejedná o úsekovku, ale o buzerudku.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #8 kdy: 15 Června 2020, 13:21:59 »

Máte špatně anonymizovanou výzvu, našel jsem tam SPZ, tak pozor na to ;)
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2020, 13:50:15 »

Ja vidim na 1. Vyzve i jmeno provozovatele, ICO a sidlo ... tedy pokud to nema byt videt.
IP zaznamenána

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2020, 08:54:43 »

Omlouvám se. Anonymizoval jsem, ale asi jsem málo ukládal a nezkontroloval jsem si to. Teď by měla být výzva OK.
IP zaznamenána

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #11 kdy: 16 Června 2020, 08:59:53 »

pk202> Podle streetview se nejedná o úsekovku, ale o buzerudku.
Má smysl pátrat po smlouvách i tady? Nebo toto si většinou města řeší samy? (v Kopřivnici to není až tak staré zařízení)

Právě mi přistála v DS zpráva z Kopřivnice - "Uvědomení o pokračování v řízení a předvolání". Tady asi nemá smysl čekat 10 dní, zřejmě tam bude asi nějaký konkrétní termín?

Dalo by se toto téma přesunout do skrytých?
« Poslední změna: 16 Června 2020, 10:08:58 od OdHranic »
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #12 kdy: 16 Června 2020, 11:01:15 »

Vždycky má smysl čekat 10 dní, obzvlášť, pokud je tam nějaký konkrétní termín :)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #13 kdy: 16 Června 2020, 11:01:58 »

Má smysl čekat 10 dní, protože co kdyby vás předvolávali třeba už na příští týden  :)

EDIT: Ok, pozdě ;D
IP zaznamenána

OdHranic

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Kopřivnice +7km/h - celé je to trochu nestandardní :)
« Odpověď #14 kdy: 16 Června 2020, 13:01:09 »

A ještě jeden dotaz, je tady opět (za předpokladu jednoho SŘ) 365 dní na prekluzi, nebo v případě sprdele je lhůta delší? (četl jsem něco o přerušení, resp. restartování lhůt SŘ, ale prase aby se v tom vyznalo :))
IP zaznamenána