30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přezkumné řízení  (Přečteno 6723 krát)

Danubit

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Přezkumné řízení
« kdy: 13 Dubna 2020, 20:15:38 »

1) Máte někdo zkušenost s PODÁNÍM a také s výhrou v PŘEZKUMNÉM řízení ?

Nechci investovat do správní žaloby, přezkum by měl být zadarmo.

2) Existuje nějaké předloha k napsání přezkumného řízení ?
Nenašel jsem tady žádnou předlohu.

3) Přezkum se podává na SO2  ?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2020, 20:45:05 »

Dobrý den,

1. Zkušenost mám takovou, že žádost o přezkumné řízení podána v listopadu 2019, doposud bez odezvy. Počátkem dubna 2020 jsem namítal nečinnost u nadřízeného SO2.

2. Sice se jedná o spolek na druhé straně barikády, ale vzít můžete např. tento vzor: https://frankbold.org/poradna/uzemni-planovani/uzemni-planovani/obrana-proti-uzemnimu-planu/vzor/podnet-k-provedeni-prezkumneho-rizeni

3. Přezkum je dle mého tzv. autoremedura, čili podává se správnímu orgánu, který vydal rozhodnutí, jež se Vám nelíbí.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2020, 22:49:53 »

Dával jsem dva přezkumy současně se správní žalobou a na oba cca do měsíce odpovědělo MD, že ho to nezajímá, protože je podána žaloba.

§94 až §99 správního řádu, tam najdete informace k formalitám.
« Poslední změna: 13 Dubna 2020, 23:46:09 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2020, 23:12:57 »

Caroprd111> Mohu poprosit o anonymizovanou odpověď od MD? Nebo alespoň na základě jakého usnesení to MD odmítlo přezkoumat.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2020, 23:45:41 »

Tady. :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2020, 23:52:27 »

Děkuji. Já to nechápu tak, že je to nezajímá, ale že se tím budou zabývat až po rozhodnutí soudu. Ale moc mi není jasné, na základě čeho by se mohli takto zachovat. Normálně bych jim vpálil žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2020, 23:57:45 »

To klidně můžu a rovnou dvakrát. K druhému podnětu přišlo to samé jako přes kopírák.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2020, 00:08:43 »

Já to chápu tak, že buď musí do 30 dnů oznámit podateli, že neshledali důvody k zahájení přezkumného řízení a nebo do dvou měsíců vydat usnesení o zahájení přezkumného řízení.

Přiložený dopis mi jako "sdělení skutečnosti, že orgán neshledal důvody k zahájení přezkumného řízení" nepřipadá.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2020, 07:45:28 »

Známý dostal příkaz, ale nedal včas odpor (myslel, že má dva týdny, jako za starých dobrých časů). Naštěstí úřední osoba nebyla v příkaze ani schopna převyprávět příběh městských pohůnků a její popis děje nedával smysl. Zároveň tedy k SO1 podána žádost o obnovu i podnět k přezkumu. Do měsíce odpověď od SO2, že rozhodnutím v přezkumu příkaz ruší, protože byl vydán v rozporu s právními předpisy. Nyní asi po třech měsících výhrůžka k zaplacení od vymahačského odboru SO1. :D
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2020, 14:47:14 »

Já to nechápu tak, že je to nezajímá, ale že se tím budou zabývat až po rozhodnutí soudu. Ale moc mi není jasné, na základě čeho by se mohli takto zachovat.
Ta reakce, že kvůli žalobě (zatím) nebudou/nemohou nic dělat, rozhodně není lege artis, i když je to velmi oblíbený postup (aby ne, když posláním šablony o dvou větách úředník „vyřídí“ věc, kterou by jinak musel trávit třeba celý den).

Přezkumné řízení se nevylučuje s řízením o žalobě podle § 65 SŘS (ani jiným soudním řízením), klidně může obojí běžet paralelně. Navíc se podáním žaloby nestaví lhůty dle § 96 a § 97 SprŘ (hypotéza § 41 SŘS na tyto lhůty nedopadá), takže bude-li žaloba projednávána přes rok (což typicky bude), nebude už co přezkoumávat. SO taky mívají guláš v rozlišení obecného přezkumu (dle § 94 an. SprŘ) a postupu dle § 153 SprŘ ...

Poměrně solidně je problematika konkurence přezkumu a správní žaloby zpracována v závěru č. 106 ze zasedání poradního sboru ministra vnitra ke správnímu řádu. Nějaké dílčí tam uvedené názory jsou už překonané nebo ne jediné možné, ale jsou to drobnosti - výhoda těchto ministerských oběžníků je ale v tom, že na to úřady a omezeně i jiná ministerstva docela slyší.

Normálně bych jim vpálil žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti.
To nepůjde (resp. podat žádost půjde, ale opatření se konat nebude, následná nečinnostní žaloba neuspěje). Posouzení, zda ne/zahájit přezkumné řízení, není rozhodnutím (ani formálně, ani materiálně ve smyslu SprŘ ani SŘS). Což vylučuje tyto formalizované postupy proti nečinnosti. MD tou výmluvou nesplnilo povinnost podle § 94 odst. 1 věty poslední SprŘ, tedy buď řízení zahájit, nebo sdělit, že SO neshledal důvody k zahájení přezkumného řízení, včetně odůvodnění. Jelikož to není rozhodnutí, ani nečinnost, zřejmě ani zásah ve smyslu § 82 SŘS, tak nezbývá, než se proti nesmyslům v dopise ohradit obecnou stížností dle § 175 SprŘ.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2020, 23:08:12 »

Díky, odeslal jsem na oba případy stížnost dle § 175. Výsledek zveřejním.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2020, 21:46:29 »

Neměl byste prosím někdo nějaký vzor žádosti o přezkum?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #12 kdy: 18 Května 2020, 22:25:06 »

Citace
Podnět k provedení přezkumného řízení podle § 94 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správního řádu.

Tímto podávám spolu se správní žalobou podnět k provedení přezkumného řízení rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje Č. j.:  Sp. zn.:  ze dne 12. 3. 2019.

Krajský úřad se v rozhodnutí o odvolání dostatečně či vůbec nezabýval odvolacími důvody, proto shledávám toto rozhodnutí v rozporu se zákonem. Těmito body byly zejména:
IP zaznamenána

Vaba

  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #13 kdy: 12 Června 2020, 11:05:26 »

Nechci zakládat nové vlákno, protože se týká přezkumu
SO1 rozhodl, odvolání k SO2, vydáno rozhodnutí, které posvětilo rozhodnutí SO1, ale změnilo (snížilo) částku. Celé rozhodnutí SO1 ale nese známky odfláknutí - jedná se o známou firmu v Kutné Hoře. Mám záznam z jednání, kdy mi i bylo SO1 vyhrožváno, atd, další vady.
Ihned jsem podal na MD, prostřednictvím SO2, žádost o přezkum 22.4.. Ta přijata 27.4.potvrzena emailem. Teď na mě čeká dopis od MD na poště (22.6.vyzvednu)
Dotazy:
- platbu mám provádět až na výzvu (úpravu ze strany SO1, který vydal původní rozhodnutí, jen snížit částku?
- nebo čekat, až mi dorazí opravený výměr od SO1?
- nejedná se o velký průšvich (1 000, 2 body), ale pokud bych chtěl prudit, tak podat správní žalobu?

Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #14 kdy: 14 Června 2020, 11:17:43 »

Vaba:
Po zamítnutí odvolání je rozhodnutí SO1 pravomocné.. nemusejí už nic posílat a můžou to rovnou vymáhat.

Proti zamítnutému odvolání se můžete bránit správní žalobou.
IP zaznamenána