30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přezkumné řízení  (Přečteno 6785 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #15 kdy: 14 Června 2020, 11:31:41 »

Možnost pokutu vymáhat (neboli jinými slovy vykonatelnost rozhodnutí) je navázána na právní moc, ale nenastává současně. Neurčil-li SO jinak, je to 30 dní po právní moci (§ 46 odst. 2 PřesZ) a mělo by to být uvedeno i v prvostupňovém rozhodnutí. Obvykle je to někde poblíž čísla účtu a pokynů, jakým způsobem zaplatit.

V potvrzujícím rozhodnutí SO2 o odvolání už obvykle žádné poučení není (krom toho, že rozhodnutí je pravomocné doručením a není řádný opravný prostředek). Očekává se, že si to adresát přebere, tedy že se bude řídit rozhodnutím SO1 s tím, že nabylo právní moci doručením rozhodnutí SO2.

Na druhou stranu, před zahájením nějaké formy exekuce obvykle úřad minimálně jednou upomíná neformálně. Nelze se na to ale spolehnout 100% a je třeba vycházet z toho, že to není povinnost SO a tedy z toho jestli a jakým způsobem to SO udělá, nelze dovozovat žádné následky. Tedy lze např. doručovat držiteli datovky poštou, otravovat telefonicky atp.
« Poslední změna: 14 Června 2020, 11:33:25 od hh »
IP zaznamenána

Vaba

  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #16 kdy: 15 Června 2020, 20:45:08 »

Díky za reakce.

CO dělat v případě, že jsem rozhgodnutí S01 (kdy mají být pokyny k platbě) již skartoval. Rozhodnutím SO2 došlo ke změně rozhodnutí (zde ve snížení částky) a tak vlastněně není platné v celém rozsahu, a já bych čekal, že SO1 svoje rozhodnutí revokuje a uvedeho do faktucky správného stavu.

Jak mám tedy platit, když již nic nemám?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #17 kdy: 15 Června 2020, 20:57:32 »

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #18 kdy: 15 Června 2020, 21:53:04 »

Jak mám tedy platit, když již nic nemám?
No, asi se budete muset zeptat - je-li jediný problém, že neznáte číslo účtu a VS, nic vám nebrání poslat to třeba poštovní poukázkou nebo zaplatit hotově na pokladně příslušného úřadu. Taky nemusíte dělat nic, on se úřad ozve, ale riskujete dodatečné náklady.

Zničení/ztráta dokumentu, kterým je vám oznamován vznik nějaké povinnosti, nemá na existenci povinnosti vliv. Jinak není úplně rozumné vyhazovat rozhodnutí/rozsudky, i když zatím nepravomocné, dokud nejsou zrušeny a není vyloučeno, že právní moci v budoucnu nabydou.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #19 kdy: 30 Června 2020, 20:12:56 »

Díky, odeslal jsem na oba případy stížnost dle § 175. Výsledek zveřejním.
60 dní dávno uplynulo a nikdo nereaguje. Podle odst.7 §175 Správního řádu mám požádat nadřízený orgán, tím je podle mého sám ministr. Znamená to tedy, že mám podat na ministerstvo další stížnost a teď do rukou ministra? Nebo je nějaká jiná cesta, jak se domoci aspoň odpovědi?

Díky za případné postřehy
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Přezkumné řízení
« Odpověď #20 kdy: 21 Července 2020, 20:00:40 »

Kola už se roztočily. MD nám dalo za pravdu a budou dbát na to, aby se to neopakovalo. A my na to dohlédneme.
IP zaznamenána