30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!  (Přečteno 17280 krát)

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #15 kdy: 13 Února 2020, 13:30:21 »

Číkus: prezentoval jsem to jako můj přestupek, abych se vyhnul popisování "z druhé ruky".. omluva na mé straně.

Ouřada tvrdil, že bude moc rád, když se zastavím a do spisu nahlídnu. Tvrdil, že ho to velice mrzelo, když to musel vydávat.. Ano, zrovna tento víkend se vracím na Vysočinu. Pokusím se zařídit si volno na zítřejší den a pokusím se nahlédnout do spisu.

Schránka na baráku je, ale od doby, co se tam nezdržuji, tam rozhodně není vylepené žádné jméno. Mohu mu zkusit ještě cinknout, jestli bylo vhozeno do schránky či zda byla pouze vložena výzva s poučením. Co to změní? Každopádně teď čekám na kopii rozhodnutí, abych vůbec věděl, vůči čemu podávám odpor..

edit: záznam nemám...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #16 kdy: 13 Února 2020, 13:35:56 »

Takže je možné, že vlastně nebylo doručeno?

Necinkat! Úředník je cinklej a mohl by mít tendence spis před nahlížením cinknout. Nahlížet je potřeba přepadově a pořídit kopii úplně všeho, co ve spisu je (i to co se zdá být nedůležité).

Víte, jak se pozná, že úředník lže? Pohybuje svými rty. Tenhle samozřejmě mohl jinak, mohl např. nařídit ústní jednání, nebo správní řízení zastavit/nezahajovat. Vydat příkaz samozřejmě nemusel a pokud se to jemu samotnému nezdálo, dokonce příkaz vydat ani nesměl.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #17 kdy: 13 Února 2020, 13:39:01 »

Já se ho sám tázal, zda to bylo opravdu zapotřebí a zda bylo nutné zahajovat řízení. Postěžoval jsem si také, že páni opicajti byli arogantní a nezdvořilí a že celý zásah měl šikanózní charakter, načež mi sdělil, že teď ho to mrzí ještě víc, neboť se mu poslední dobou množí podobné podněty a sdělení. Ale koneckonců tvrdil, že bohužel nemohl jinak, že bohužel Správní řád atd... Dobrá, já mu sdělil, že to na nahlížení nevidím, že nemám možnost. Takže zítra přepadovka?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #18 kdy: 13 Února 2020, 13:43:01 »

Ano! Nenechte se odbýt, pokud by nebyl úředník přítomen, bude tam jistě jeho zástup. Do spisu nahlédněte, požadujte kompletní kopii spisu vč. doručenek a čehokoli dalšího co tam bude. Po celou dobu návštěvy úřadu mějte zapnuté nahrávací zařízení (diktafon).
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #19 kdy: 13 Února 2020, 13:51:29 »

Ok, zařídím si volno, az budu neco mit, hned pošlu.. děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #20 kdy: 13 Února 2020, 13:52:57 »

Pečlivě zkontrolujte, zda je okopírováno opravdu vše.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #21 kdy: 13 Února 2020, 18:04:31 »

Pokud Vám nahlédnout do spisu nedovolí, vyžadujte o tom potvrzení. V žádném případě se nenechte odbýt.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #22 kdy: 19 Února 2020, 22:44:45 »

Jak dopadlo nahlížení?
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #23 kdy: 23 Února 2020, 14:15:59 »

Nahlížení dopadlo, anonymizované zasílám v příloze.. nahlížení proběhlo v poklidu, bez objednání, spis v perfektní kondici - dle mého. Zvukový záznam je případně k dispozici.. dopředně MOC děkuji za čas, který strávíte "nahlížením" do spisu a za případné rady k opožděnému odporu či k návrhu na přezkum..
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #24 kdy: 23 Února 2020, 14:35:03 »

Pokud v dané lokalitě pošta nedoručuje úplně podle plotu, tak ty dvě doručenky na mě působí tak, že pošta zásilky uložila na 15 dnů, nikoli na deset. Bylo by vhodné dohledat poučení, které k té zásilce s Příkazem pošta zanechala ve schránce, protože to by mohlo ovlivnit, kdy skutečně nastala fikce doručení.
IP zaznamenána

nesnasimfizly

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #25 kdy: 27 Února 2020, 14:26:28 »

Vyzvy/pouceni bohuzel nejsem schopen zajistit.. co tedy navrhujete za postup pri pohledu na tento spis?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #26 kdy: 27 Února 2020, 14:33:56 »

Zkuste vyžádat výzvy od pošty.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #27 kdy: 05 Července 2020, 01:30:07 »

Ahoj. Vmáčknu se sem, protože nechci kvůli takové blbosti zakládat nové téma, ale mám 2 dotazy

a) dlouhodobě mi nesvítí jedna z 2 žárovek na zadní RZ. RZ je i v noci v klidu čitelná, akorát pravá strana prostě o něco hůř. Scénář "Čestně prohlašuji, že před zahájení jízdy jsem obě 2 žárovky zkontroloval a svítily" znám a považoval jsem ho téměř za 100%, neboť chybí subjektivní zavinění a sprdel je logicky nesmysl. Je to tak, nebo mě může teoreticky fízl na něčem uvařit? Přecejen jedna špatná žárovka je furt uvěřitelnější, než obě 2 nefunkční.
a2) kdyby tenhle scénař vyšel a SO zastavil SŘ, mám pak právo na náhradu nákladů, nebo ta se vztahuje pouze v případě, kdy SO vyloženě pochybí?

b) Tohle je spíš taková fantazie, ale co by se mi mohlo stát? Mějme scénář, že by mě fizl kvůli tomu vyhmátl. Chtěl by si pak žárovku nafotit do spisu. Já bych auto chcípnul (Tak aby nebylo vidět, že jedna žárovka nesvítí) a fízl by neměl co fotit. On by mě nejspíš jménem zákona vyzval, ať nemařím vyšetřování/sběr důkazů (nevím, jak se to přesně jmenuje v oblasti přestupků) a já mu řekl buď, že jsem klíč ztratil (třeba ho někam schoval, nevím) a nebo mu řekl něco ve stylu, že mi právě psal majitel a provozovatel vozidla (což nejsem já) a zakázal mi jakkoliv s vozidlem manipulovat na dobu neurčitou. Co mi oni teoreticky můžou? Vše bych samozřejmě natáčel a choval se zcela slušně a korektně, aby to nešlo hrát na nějaké pohrdání úřední osobou či něco takového.

Díky za odpovědi :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #28 kdy: 07 Července 2020, 08:41:32 »

já bych navrhl variantu c)

žárovku si opravit
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #29 kdy: 07 Července 2020, 10:05:24 »

já bych navrhl variantu c)

žárovku si opravit
Protože takto může zabít byť jedinou maminku s kočárkem.... Plánujete přestup k ovcím..?
IP zaznamenána