30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!  (Přečteno 17361 krát)

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #30 kdy: 07 Července 2020, 10:20:58 »

Fogyn> jakože kdo nemá prasklou žárovku je ovce?
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #31 kdy: 07 Července 2020, 10:37:07 »

Protože takto může zabít byť jedinou maminku s kočárkem.... Plánujete přestup k ovcím..?

Spolecenska nebezpecnost neosvetlene RZ je opravdu na nule. Zejmena proto, ze dnesni cteci zarizeni umi diky reflexnimu odrazu RZ to precist bez problemu. Ale na tom mit auto v poradku a nelakat tak zbytecnou pozornost organu nevidim nic spatneho. Nevim jak u vas, ale ja si radsi to osvetleni RZ opravim. Zabere to mene casu a prace nez pripadna spravni rizeni…
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #32 kdy: 07 Července 2020, 11:26:21 »

cocomoon +1

Pokud by mě fízl zkoušel prudit s prasklou žárovkou u RZ, zřejmě by první reakce byla, jestli to myslí vážně, a pokud jo, tak challenge accepted. Ale jít tomu schválně naproti nedává smysl. Jde-li o příležitost potrénovat interakci s fízlem, těch se obvykle najde dost i bez podobných uměle pěstovaných záminek
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #33 kdy: 07 Července 2020, 13:00:50 »

Mne by teda skôr vadilo to, že dlhodobo nesvietiace žiarovky spôsobujú, že auto vyzerá ako cigánsky povoz. Jedna vec je keď to nestíham opraviť týždeň, max. dva, a iná, keď na to seriem trvale.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #34 kdy: 07 Července 2020, 13:30:58 »

Překvapuje mě, že zrovna tady musím vysvětlovat tak základní věci jako "Nezvládnu žárovku u RZ vyměnit sám a přidaná hodnota času "servis x oprava x domu" opravdu nestojí za to... Zvlášť třeba v našem případě kdy se jednalo o "městské skákadlo" na příležitostné nákupy.
Ad Tez: Rád podáváte odpovědi na otázky, které nikdo nevyslovil? :-) Moje teze byla "IF prasklá žárovka" - na druhou stranu "IF neprasklá žárovka" se nikde nevyskytla ;-)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #35 kdy: 07 Července 2020, 13:49:25 »

A přesně toto je důsledek vašeho přístupu. Takže aspoň můžu poděkovat konkrétnímu jedinci, kvůli kterému se o něčem takovém uvažuje. Díky

https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/technicka-kontrola-auto-stk-ministerstvo-dopravy-vyhlaska.A200325_183052_eko-doprava_mato
« Poslední změna: 07 Července 2020, 13:51:01 od cocomoon »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #36 kdy: 07 Července 2020, 19:41:19 »

Vážení, vy si myslíte, že jdu naschvál něčemu takovému naproti? Ani náhodou. Žárovku nechám vyměnit před STK, možná teoreticky i dřív. Kdyby to byla otázka pár minut, tak to možná udělám sám a zítra, ale zrovna u mého auta nic není jen tak a už jsem si v minulosti víc věcí svojí nešikovností zkurvil, než opravil.

Pokud je to "závada", která nikoho sebemíň neohrožuje a navíc RZ je vidět i v noci anyways, protože 1 žárovka to jakž takž osvítí a ještě ke všemu existuje téměř 100% varianta obhajoby, tak tento problém má opravdu nízkou prioritu v mém rozvrhu :)

Pokud vás někoho tak triggernulo to, co jsem nazval "fantazií", tak jsem se spíš chtěl dovzdělat v tom, co je ještě možné a co ne. Problémy rozhodně nemám potřebu vyhledávat.

cocomoon: To co postujete nemá s lidmi s podobnými postoji/názory nic společného.. Je to výsledek každoročně přitvrzující byrokracie, represe a utahování pravidel. A děje se tak ve všech oblastech, nejen v dopravě a oblasti přestupků.. Nevím, jestli podnikáte, ale zeptejte se někoho, kdo podniká od revoluce (a myslím poctivě, ne nějakého devadesátkového polo-mafiána) jak to vidí dnešní dobu vs. 20 let zpět :) EET, kontrolní hlášení a x dalších nařízení. Stejný vývoj prý kopíruje třeba i oblast zemědělství.
« Poslední změna: 07 Července 2020, 22:55:16 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #37 kdy: 07 Července 2020, 23:51:39 »

johncreek:
Kvůli žárovce u RZ vás asi stavět nebudou, ale můžou to použít když vás zastaví kvůli něčemu jinému a nevyvíjí se to podle jejich představ.
Když jim nebudete vyprávět že to nesvítí už dlouho a příští rok to necháte spravit tak z toho přestupek asi neudělají.
Když to budou chtít oznámit tak bych je nechal ..přístup "nedráždit nekrmit".. ale dělat plán na další fáze řízení nemá smysl.. to řešte až k tomu dojde.

Ale zkontrolujte si že máte v pořádku povinnou výbavu.. když už vás zastaví a zjistí že pokutička za žárovku nebude tak první co zkusí bude prošlá lékárnička.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #38 kdy: 08 Července 2020, 01:57:00 »

Když jim nebudete vyprávět že to nesvítí už dlouho a příští rok to necháte spravit tak z toho přestupek asi neudělají.

To by mě ani nenapadlo :) Díky za rozumný názor a za sebe (jakožto toho, co to rozpoutal) bych tuto diskuzi klidně ukončil  :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #39 kdy: 08 Července 2020, 07:51:27 »

... první co zkusí bude prošlá lékárnička.
To uz asi nezkusi - pokud lekarnicka nebude nacata. Resp. nemeli by to zkusit ...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #40 kdy: 08 Července 2020, 08:45:20 »

Googloval jsem, ale úplně se nedostal k primárnímu zdroji, ze kterého plyne, že nenačatá (co to znamená u lékárničky, která už při prodeji nebyla "zatavená" v plastu?) vyhovuje formálním požadavkům pořád, zatímco načatá ne a je třeba řešit jednotlivé díly obsahu? Srovnával jsem předchozí znění [https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341/zneni-0 se změnou z roku 2018 https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2018-206, ale z čeho ta medializovaná změna v chápání expirace plyne netuším. Měl byste odkaz?
« Poslední změna: 08 Července 2020, 11:43:30 od solaris »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #41 kdy: 08 Července 2020, 09:15:49 »

Ad lékárnička - a našel už někdo někde v zákoně uvedeno, že může být prošlá? Já viděl tuny titulků, ale v zákoně nic takového nenašel... Dle mého názoru je to pořád stejná sviňárna..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #42 kdy: 08 Července 2020, 09:36:24 »

solaris: Před novelou byl v prováděcí vyhlášce tento text: Každé motorové vozidlo, kromě mopedu a motokola, jednonápravového traktoru s přívěsem a motorového vozíku, musí být vybaveno příslušným druhem lékárničky pro poskytnutí první pomoci. Pro požární automobily je výbava příslušným druhem lékárničky stanovena jiným právním předpisem4. Obsah lékárničky se ukládá do samostatného pouzdra. Lékárnička se ve vozidle ukládá v takovém prostoru, aby na ni nemohlo dopadat přímé sluneční světlo - záření. Úložný prostor pro lékárničku musí být suchý a čistý a musí být snadno přístupný. U vozidel pro hromadnou přepravu cestujících se lékárnička umísťuje na označeném a přístupném místě v prostoru vozidla určeném pro cestující. Provozovatel vozidla musí lékárničku udržovat v řádném stavu a jednotlivé druhy zdravotnických potřeb obměňovat. Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb je na nich vyznačena. Druhy lékárniček, jejich obsah a výbava a použití podle druhů vozidel jsou uvedeny v bodu 11 odst. B této přílohy vyhlášky.

Změny účinné od 1. 10. 2018 jsou dvojího druhu. Jednak se změnil text vyhlášky, kde vypadla expirace (což správně odkazujete, akorát máte v aktuálním znění i novele totéž, použitý formát „patche“ neukazuje nahrazovaný stav). Hlavně ale byla fixnuta delegace - v původním znění byla celá příloha 12 prováděcí vyhlášky vydávána za provedení § 76(1) zákona 56/2001 Sb. Když se ale do něj začtete, tak z toho možnost stanovit povinnost vozit konkrétně nadefinovanou výbavu nevykouzlíte. Tedy před rokem 2018, pokud by se někdo šikaně za prošlou lékárničku bránil a neměl totálně neschopného zástupce, velmi pravděpodobně by nakonec vyhrál. Fixnutá verze zavádí § 75(3) tohoto znění:

Za povinnou výbavu, která musí být umístěna ve vozidle, lze stanovit pouze náhradní elektrické pojistky, náhradní žárovky výměnného zdroje světla, náhradní kolo a příslušenství nutné k jeho výměně nebo prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky umožňující nouzové dojetí, lékárničku, přenosný výstražný trojúhelník nebo hasicí přístroj. Rozsah povinné výbavy, způsob jejího umístění ve vozidle a technické požadavky na povinnou výbavu stanoví pro jednotlivé kategorie, podkategorie nebo druhy vozidel prováděcí právní předpis.

Z toho už plyne možnost stanovit vyhláškou povinnost nějaké výbavy, ale jsou tam zároveň pro MD určité mantinely. Kdyby se to nějakému budoucímu Ťokovi rozleželo a přes noc by tam chtěl expiraci vrátit, bylo by to opět dost na vodě (těžko říct, zda expiraci a povinnost pravidelné obměny se vleze pod technické požadavky).

To s tím obalem (v současném znění) chápu jen tak, že má být lékárnička v autě pohromadě (a ne každým obvazem vycpaná nějaká jiná díra), je to provedení požadavku na způsob jejího umístění ve vozidle. Jestli už byla/nebyla otevřená není podstatné.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Prasklé žárovky osvícení SPZ - prošvihlá lhůta !!
« Odpověď #43 kdy: 08 Července 2020, 11:44:13 »

Aha, díky za nasměrování - nezkontroloval jsem si, že i když kliknu na https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341, dostanu aktuální znění 21.04.2020.
IP zaznamenána