30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polsko a hasičák  (Přečteno 686 krát)

pattcz

• Zobrazit profil
Polsko a hasičák
« kdy: 03 únor 2020, 14:52:09 »

Zdravím ,
nikdo mi zatím na toto nedal jednoznačnou odpověď. Je nutné mít v autě registrovaném v ČR hasičák při cestě do Polska ? Každý web mluví něco jiného, Vím o Vídeňské Umluvě.
Případně jak se bránit. Jde mi o to že v autě vozíme čím dál více krámů na které se snad nikdy v životě nesáhne.

Děkuji za názory.
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #1 kdy: 03 únor 2020, 15:18:35 »

Diskuse už proběhla zde. Ač to z ní úplně jasně nevyplývá, dovolil bych si tvrdit, že vozidlo registrované v ČR při návštěvě Polska hasicí přístroj mít nemusí.
IP zaznamenána

lc81

• Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16 únor 2020, 07:35:38 »

Kdysi jsem se setkal s něčím podobným, je to už dávno, takže si nepamatuji detaily. Ale pokud se nepletu, neměla by to být povinnost, protože to vyplývá z vídeňské konvence tuším 1968, tedy auto musí splňovat jen zákonné požadavky té země, v které je registrované. Jinak známý co tam jezdil často a nechtěl se pokaždé dohadovat, nakonec vyfásnul od pojišťovny reklamní hasicí sprej, co vypadal jak větší biolit, a tím to bylo splněné.
IP zaznamenána

motoosman

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16 únor 2020, 11:34:05 »

Většinou se to obchází povinnou výbavou řidiče. Např. alkoholtester, rezervní brýle atd.
IP zaznamenána

lc81

• Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 16 únor 2020, 17:38:24 »

Většinou se to obchází povinnou výbavou řidiče. Např. alkoholtester, rezervní brýle atd.

Rád se poučím, aby nedělal chytrého a neslíznul to. Ta výbava řidiče je nějak ošetřená mezinárodně? Nebo co teda s těmi poláky?
IP zaznamenána

motoosman

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16 únor 2020, 18:18:55 »

Ohledně Polska nevím. Každý tvrdí něco jiného. Já ho raději vozím, člověk neví, kdy se může hodit. Neshodnou se ani autokluby.
IP zaznamenána

cyklista

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 07:11:48 »

Rád se poučím, aby nedělal chytrého a neslíznul to. Ta výbava řidiče je nějak ošetřená mezinárodně? Nebo co teda s těmi poláky?
Výbava auta je podle Vídeňské úmluvy. Ale třeba alkoholtester ve Francii je podle předpisů výbavou řidiče, čili obešli Vú. Podívejte se na polský předpis, jestli se vztahuje k autu nebo řidiči.
IP zaznamenána