30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Polsko a hasičák  (Přečteno 23198 krát)

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Polsko a hasičák
« kdy: 03 Února 2020, 14:52:09 »

Zdravím ,
nikdo mi zatím na toto nedal jednoznačnou odpověď. Je nutné mít v autě registrovaném v ČR hasičák při cestě do Polska ? Každý web mluví něco jiného, Vím o Vídeňské Umluvě.
Případně jak se bránit. Jde mi o to že v autě vozíme čím dál více krámů na které se snad nikdy v životě nesáhne.

Děkuji za názory.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2020, 15:18:35 »

Diskuse už proběhla zde. Ač to z ní úplně jasně nevyplývá, dovolil bych si tvrdit, že vozidlo registrované v ČR při návštěvě Polska hasicí přístroj mít nemusí.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2020, 07:35:38 »

Kdysi jsem se setkal s něčím podobným, je to už dávno, takže si nepamatuji detaily. Ale pokud se nepletu, neměla by to být povinnost, protože to vyplývá z vídeňské konvence tuším 1968, tedy auto musí splňovat jen zákonné požadavky té země, v které je registrované. Jinak známý co tam jezdil často a nechtěl se pokaždé dohadovat, nakonec vyfásnul od pojišťovny reklamní hasicí sprej, co vypadal jak větší biolit, a tím to bylo splněné.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2020, 11:34:05 »

Většinou se to obchází povinnou výbavou řidiče. Např. alkoholtester, rezervní brýle atd.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2020, 17:38:24 »

Většinou se to obchází povinnou výbavou řidiče. Např. alkoholtester, rezervní brýle atd.

Rád se poučím, aby nedělal chytrého a neslíznul to. Ta výbava řidiče je nějak ošetřená mezinárodně? Nebo co teda s těmi poláky?
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #5 kdy: 16 Února 2020, 18:18:55 »

Ohledně Polska nevím. Každý tvrdí něco jiného. Já ho raději vozím, člověk neví, kdy se může hodit. Neshodnou se ani autokluby.
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2020, 07:11:48 »

Většinou se to obchází povinnou výbavou řidiče. Např. alkoholtester, rezervní brýle atd.

Rád se poučím, aby nedělal chytrého a neslíznul to. Ta výbava řidiče je nějak ošetřená mezinárodně? Nebo co teda s těmi poláky?
Výbava auta je podle Vídeňské úmluvy. Ale třeba alkoholtester ve Francii je podle předpisů výbavou řidiče, čili obešli Vú. Podívejte se na polský předpis, jestli se vztahuje k autu nebo řidiči.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #7 kdy: 18 Února 2020, 08:09:39 »

K předpisu jsem se nedostal. Mají to tam stejné, jako u nás. Také tvrdí Vídeňská úmluva, ale vybavte auto podle země do které jedete. Konkrétně reflexní vesty.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #8 kdy: 18 Února 2020, 08:30:26 »

Co to je proboha za sračku "výbava řidiče"..? Nemám si třeba vozit i pouta kdybych náhodou chtěl někoho zabít abych se mohl sám zatknout? To je fakt idiocie největšího kalibru toto. Sorry, musel sem si ulevit...
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #9 kdy: 18 Února 2020, 08:41:42 »

My to máme také. Například vesta není v povinné výbavě.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #10 kdy: 18 Února 2020, 09:04:05 »

Dobře, to ještě pochopím, ta má smysl, stejně tak bych pochopil dejme tomu ten hasičák... Ale k čemu jakožto abstinent mám vozit alkotester? Abych si byl jistý, jestli jsem si krom té kofoly u oběda náhodou nedal i pívo o kterém bych nevěděl....? Neměl bych mít taky test na drogy? Přece jen fízlům už prochází trvanlivost a aspoň by se jim vrátily prachy - super kšeft jak lékárničky...
IP zaznamenána

JakubR1

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #11 kdy: 18 Února 2020, 15:20:03 »

Pro Němce platí, že hasičák mít nemusejí, tak bych to vztáhnul i na nás.

In Polen, es gilt eine Mitführpflicht von einem Feuerlöscher (für in Deutschland zugelassene Fahrzeuge besteht keine Pflicht, einen Feuerlöscher mitzuführen. In Fahrzeugen mit polnischem Kennzeichen muß aber ein Feuerlöscher vorhanden sein).

https://www.polando.de/verkehrsvorschriften-in-polen-das-muesst-ihr-wissen/
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #12 kdy: 19 Února 2020, 00:19:50 »

přidám k zamyšlení historku kamaráda, který to tam má, co by kamenem dohodil, čili tam jezdí nakupovat

"nakládám nákup do auta, když slyším nějaké výkřiky, tak se ohlídnu a o dvě řady stojí auto, zvedlá kapota a z pod ní kouř
no nic, dál rovnám nákup
křik je doplněn hysterickými výkřiky nějaké ženské, tak teda zabouchnu kufr a koukám, že kouř poněkud houstne, jdu teda k chlapíkovi, co nad tím bezradně stojí
kouř se valí z pod plastového krytu a ten mu prý nejde sundat, klušu k autu pro golu a hasičák ( jsme na nákupu v Polsku )
klušu zpátky, už tam jsou i plamínky, no naštěstí je to nafťák, tak nasazuji 10 ořech, povoluji ty tři šrouby a sundávám dekl
plamínky se zvětšují, tak je beru hasičákem
no a je to...
borec mi děkuje, hysterka líbá ruce a cpou mi nějaký bankovky
říkám mu že nic nechci
borec jde do obchodu, říká ať počkám
za chvíli se vrací z dvouma hasičákama a flaškou
jeden si dává do auta, druhý a flašku mi dává..."


takže ani sám polák žádný hasičák neměl
tak asi tak
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #13 kdy: 19 Února 2020, 02:25:09 »

Asi abstinent, že neměl ani flašku. :)

Tady píší, že hasičák je tam povinný pouze pro vozidla registrovaná v Polsku.
https://autotrip.cz/povinna-vybava-vozidla/
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Polsko a hasičák
« Odpověď #14 kdy: 19 Února 2020, 07:59:45 »

...Tady píší, že hasičák je tam povinný pouze pro vozidla registrovaná v Polsku...

Samozrejme jen pro vozidla registrovana v PL. Jenze skus to vysvetlit "policjantovi" kdyz ti rekne ze bud zaplatis pokutu, koupis si tamhle ve sklepe hasicak a jedes dal, nebo ti vemou technicak a auto si nech domu odtahnout...
IP zaznamenána