30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nesl stromek a pilu-vinen  (Přečteno 19067 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
nesl stromek a pilu-vinen
« kdy: 09 Prosince 2018, 11:02:03 »

Zatím to beru je jako policejní vysírání. Včera podvečer jsem řezal vánoční smrčky u nás na zahradě. Obvykle jich řežu tak 4-5- pro sebe, bráchu a známé. Jeden jsem hodlal zanést kámošovi cca půl kilometru osobně. Takže jsem kráčel po periferii městečka s 1,5 m smrčkem a s mačetopilkou v rukách. V tom mne zaujala projíždějící hlídka městapa a já hlídku zřejmě také  a po půl minutě mě docvaklo a městapu také. Ohlédnu se a vidím jak se Dachna Duster otáčí a už je mi vše jasné. Do prdele, telefon v kapse při práci na zahradě nenosím.  Dachna  zpomaluje městapák otvírá okénko a popojíždí vedlem mne krokem a hejká:
 MP: občane odkud jdete (žádný pozdrav)
 Já: (nereaguji jdu dál )
MP: Haló občane, jménem zákona zastavte a odkud jdete.
Já: Jménem čeho? (zastavím)
MP: Co to nesete a odkud a kam to nestete, Váš občanský průkaz.
Já: Nesu smrček (prstem a ukazuji, že odtamtud tam) a občanský průkaz nemám.
MP: Jménem zákona položte tu věc v pouzdře na zem.
MP2: Proč nemáte OP, víte čeho jste se dopustil?
Já: to opravdu nevím
MP: Nedělejte, že nevíte proč jsme vás zastavili, účtenku od toho stromku určitě nemáte, nesete si tady v pouzdře mačetu s pilkou. Kde jste to ufikl.
Já: účtenku opravdu nemám
MP: (chvíli se radili) můžeme vám dát blokovou pokutu nebo Vás nahlásíme na město a oni si Vás předvolají a to bude pak hodně drahej stromek.
Já: Proč pokutu ?
MP: vy se nekoukáte na televizi, jaké se dávaj pokuty za kradení stromků? A je to trestnej čin!
Já:  Když nesu stromek a nemám účtenku, tak je to trestnej čin? Tomu nerouzumím
MP:( prohlíží si mačetu)Tak proč máte u sebe tu mačetu a ještě jsou v zunech pilky piliny.
Já: no a proč bych nemohl nést v druhé ruce mačetu v pouzdře. Vemte příklad: když jde stará paní z obchodu tak má v jedné ruce tašku s nákupem a nemá účtenku  a v druhé třeba hůl. Takže to je také trestný čin ?
MP: to je něco jiného.  Vy, ale máte smrček je prosinec- před vánocema a máte mačetu, kterou jde ten smrček celkem dobře uříznout, tak pochopte že máme právo podezírat, že jste ho ušmikl na černo v lese. (tady mi už chybělo jen, že na to přišli mozkovým myšlením)
já: když by byl třeba červen, tak  by to nebyl trestný čin a nebyl bych podezřelý?
MP: Ne, my to sepíšeme a nahlásime na MU, oni vám to tam vysvětlí. Jméno, příjmení, bydliště (zapsali si moje údaje a jeli prudit někoho jiného)

 Jde je o zjednodušený přepis rozhovoru s nej zajímavějšími pasážemi, ve skutečnosti toho nablábolili víc, pořád se radili, domnívali se že jsem uplně blbej, když nedokážu pochopit, že kombinace faktorů ( prosinec, vánoce, venku tma, nedaleko les, čerstě uřízlí smrček, mačeta s pilinami v zubech)jsou přece zcela jasné indicie.
 Tak jsem zvědavej, co bude dál.






IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2018, 11:05:47 »

Vsazim, že už nic nepřijde. Klasický pruzeni...
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2018, 09:55:37 »

Na něco podobného jsem připraven již několik let, na zahradě mi rostou mraky douglasek tisolistých. Plán je "jsem pasivní blbeček" a v případě, že by se to dostalo dál, což nenastane, tak budu argumentovat vzděláním v oblasti lesního hospodářství, probírkou, místním šetřením (hromadným fotografováním pařízků) atd atd.



IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2018, 10:15:00 »

Jestli to proběhlo, jak je popsáno - pak nezákonné chování opice začalo v okamžiku, kdy poprvé otevřela hubu a skončilo, když jí zase zavřela.
Gratuluji k dobře zvládnuté diskusi s opicí.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 905
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2018, 18:02:03 »

Jako komunikace O.K.  ale co já osobně nechápu je , že když píšete , že jste si to uřízl na Vaší zahradě, tak jste si i tu pilku bral sebou na cestu? A pak táhnout se s 1,5m smrčkem někam půl kilometru kamarádovi ... no ale pokud "kamarád" je blondýna s trojkama co je sama doma tak možná :-)
Jinak to s tím červnem je super...

IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2018, 14:05:59 »

Chtěl jsme ho na místě zkrátit, uříznout dle přání spodní větve, ostrouhat a usadit přímo do stojanu. Kámoš není přímo zrozen pro takové činnosti, je to dost známý muzikant a hudební skladatel a je u něj i při podobných činnostech vysoká pravděpodobnost úrazu. Tak nějak na vysvětlenou.  Jinak ta mačetka vypadá jak větší nůž na krájení chleba, přičemž z jedné strany je čepel a z druhé pilka.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #6 kdy: 25 Prosince 2018, 19:10:32 »

Chtěl jsme ho na místě zkrátit, uříznout dle přání spodní větve, ostrouhat a usadit přímo do stojanu. Kámoš není přímo zrozen pro takové činnosti, je to dost známý muzikant a hudební skladatel a je u něj i při podobných činnostech vysoká pravděpodobnost úrazu. Tak nějak na vysvětlenou.  Jinak ta mačetka vypadá jak větší nůž na krájení chleba, přičemž z jedné strany je čepel a z druhé pilka.
No a v DE by Vam dali jeste 300 euro pokutu za tu macetu ;-).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #7 kdy: 25 Prosince 2018, 19:46:02 »

No a v DE by Vam dali jeste 300 euro pokutu za tu macetu ;-).
Myslím že nedali, protože mačeta by byla považována jako nástroj a tím pádem je to ok (jako sekyra).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

MatesBrno

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:nesl stromek a pilu-vinen
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2020, 12:42:27 »

jen mimo mísu,

jak píše Martin 623 o zelených transportérech tak s ním jsme měli jednu nepříjemnou zkušenost, vadilo jim, že máme v autě fotoaparát a jestli jsme s ním nefotili hranice. Chtěli vidět, co jsme fotili. Jasně že jsme si fotili hranice, konečně bez drátů a taky 15* jsme projeli tam a zpět místem, kde by nás dřív v Zakázeném hraničním pásmu zastřelili. Údajně nějakej dědek jezdí dodnes při každé příležitosti z díry v NDR asi Probszella do bavor a zpět ... zastřelili mu tam někoho z rodiny.

Dokonce i uřžíznout vlastní stromek z vlastního lesního pozemku může být kvalifikováno jako porušení lesního plánu.

Zákazy vjezdu



IP zaznamenána