30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opět ČKP  (Přečteno 14768 krát)

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2014, 10:13:12 »

Jojo ČKP - ted jsem si užil dopisování s ČKP a jejich vymahací agenturou kvůli přívěsu, který jsem po koupi rekonstruoval. Samozřejmě přišel vymahací dopis, který jsem odmítl zaplatit. Předali to agentuře, která to po mě vymáhala. Po výměně pár emailů usoudili, že ze mě nic nekápne a případ zastavili.

Spíš bych chtěl upozornit na jejich nepříjemnou taktiku. ČKP to obyčejně dělá tak, že nejprve pošle výzvu na nějakou menší částku (v řádu jednotek tisíc). Předpokládá, že kvůli "tisícovce" se lidi nebudou tolik bránit (např. najmutím právníka) - jenže jakmile člověk zaplatí, mají ho v pasti, protože tím defacto jejich nárok uznal a oni můžou pak vymáhat i zbytek (aka doplatek/platbu za další nepojištěné období). Takže pozor na to.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2014, 10:34:12 »

OldSoldier - to je dobrý postřeh, ne že bych komukoli poslal byť stokorunu když bych nevěděl proč  :D ale věřím že tahle jejich taktika musí mít super úspěšnost  :(
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2014, 12:44:28 »

Aktuálně to vypadá, že se u mě schyluje k soudu s ČKP. Chtějí zaplatit za auto, které jsem prodal a nechtějí uznat ústní smlouvu. Jsem rozhodnutej do toho jít. Ještě napíšu stížnost ČNB, ta má dohled nad pojišťovnami i ČKP.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2014, 13:03:11 »

 :o no, tak to se těším na info. Samozřejmě držím palce
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2014, 13:34:48 »

Jak by se dalo ještě postupovat proti ČKP? Ta stížnost na ČNB se mi zdá málo...
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #6 kdy: 10 Prosince 2014, 08:47:30 »

V mém případě to nejspíš bude mít ještě dohru. Zvažuji trestní oznámení (pokus o podvod). Poté, co mi písemně potvrdili, že případ byl uzavřen, mi v pravidelných týdenních intervalech chodí email od vymahací agentury, s výzvou, abych se přihlásil do nějaké jejich webové samoobsluhy. Tak je uvedeno, že v tom samém případě, který byl ze strany ČKP ukončený po mě chtějí cca 800,- Kč s tím, že tam tučně svítí, že případ nebyl uzavřený, ze se jedná o "předžalobní pokus o smír" atd. V podstatě to ve mě budí dojem, že pokud nezalatím, podají na mě žalobu.

To nemluvím o tom, že na tom webu, jsou uvedeny veškeré mé osobní informace (adresa, telefon, rodné číslo, email...) - psal jsem jim písemně, že si nepřeji, aby o mě tyto informace v jakékoliv podobě shromažďovali. Samozřejmě bez reakce, takže možná by se hodilo jim provětrat perka ještě prostřednictvím UOOU.

Samozřejmě neexistuje telefonní kontakt a na emaily mi přestali odpovídat už dávno.
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2014, 09:09:55 »

Na tu vymáhací agenturu se uplně vyserte.. ty jejich poplatku pak ve finále u soudu vůbec nebudou - budou tam jen zákonem daná procenta, což třeba 500,- za vymáhací (obyčejnej) dopis není.
Trestní oznámení a nějaký dopisy ČNB jsou taky celkem k ničemu i když to pak před soudem může vypadat že jste jako víc v právu, když jste se tolik snažil.. důležitější ale bude jak tam prokážete - smlouva, výpis z registru, platná pojistka atd, že jste neprovozoval..
Povětšinou se soudy staví na jejich stranu, jste li v TP bez pojistky, tak většinou smolík.
Už sice padnul nějakej rozsudek ÚS o tý jejich 30 denní lhůtě a dalších věcech ale ten základ toho zákona je holt furt stejnej.
Pokud máte nezvratné důkazy, že nejste třeba majitel, měl jste to v depu, nebo fotky a svědecké výpovědi, pak se soudu nebojte. Ze strany čkp na ně stejně nikdo nejzdí, takže tem budete nejspíš sám a nějekej ten samosoudce, kterej vašim argumentům uvěří, nebo ne.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Opět ČKP
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2014, 09:20:34 »

mi v pravidelných týdenních intervalech chodí email od vymahací agentury
Víte, jak poznáte psychologický nátlak od hrozby reálného průseru? Že takzvaná vymáhací agentura neposílá doporučeně, tzn. s prokazatelným a ověřitelným doručením, ale nějaké e-maily, obyčejné dopisy apod. To má menší cenu než použitý hajzlpapír - co nepřišlo doporučeně, jako by to nepřišlo vůbec  ;)
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2014, 12:08:34 »

Coz o to - ja se jich nebojim. Mam pisemne potvrzeni od CKP, ze celou vec zastavili, protoze jsem prokazal neprovozovani vozidla. Spis me stve, ze me porad otravuji. Kdyz by to doslo k soudu, mam to (snad) neprustrelne, ale jde mi o princip, jak ty pakazi zkomplikovat zivot...

Dalsi veci je to, ze pochazim z maleho mesta a tahle agentura posila dopisy, kde jsou na obalce hesla jako EXEKUCE, PREDZALOBNI VYZVA atd. Proste mi delaji ostudu a to me docela stve. Proto si myslim, ze pokud dana spolecnost neuspeje s emaily, vrati se opet k dopisum tohoto razeni a tomu bych se docela rad vyhnul.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2014, 12:56:59 »

Citace
Dalsi veci je to, ze pochazim z maleho mesta a tahle agentura posila dopisy, kde jsou na obalce hesla jako EXEKUCE, PREDZALOBNI VYZVA atd. Proste mi delaji ostudu a to me docela stve. Proto si myslim, ze pokud dana spolecnost neuspeje s emaily, vrati se opet k dopisum tohoto razeni a tomu bych se docela rad vyhnul.

jak už bylo výše řečeno, to bohužel patří k jejich "psychologické" vymáhací taktice. Udělat vám ostudu, vnést pocit provinění a přinutit k zaplacení. Ale na druhou stranu můžete naopak u sousedů vzbudit sympatie, přiblížíte se tím obyčejnému lidu. A když si z toho budete schopen i udělat v hospodě srandu, tak vás to může jen v jejích očích posílit ...  ;D
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2016, 13:00:54 »

Tak je to tady - soud s ČKP už bude. Právě jsem dostal platební rozkaz, ten zruším samozřejmě odporem a bude soud.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #12 kdy: 15 Července 2016, 13:22:26 »

Pozor na to, že odpor proti EPR není totéž co odpor proti příkazu v přestupkovém či správním řízení. Obvykle bývá rozkaz spojen s výzvou podle § 114b OSŘ a je tedy nutné už jako součást odporu předložit svoji obranu (tedy minimálně tvrzení, že auto je prodané, kdy a komu). Jinak soud sice rozkaz zruší, ale obratem vydá rozsudek pro uznání.

Omlouvám se, jestli nosím dříví do lesa, jen jsem chtěl předejít tomu, aby někdo zdejší doporučení, totiž že odpor obsahuje zásadně jen povinné formality a slovo ODPOR, omylem nepoužil i mimo správní řízení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #13 kdy: 15 Července 2016, 13:27:46 »

Pozor na to, že odpor proti EPR není totéž co odpor proti příkazu v přestupkovém či správním řízení. Obvykle bývá rozkaz spojen s výzvou podle § 114b OSŘ a je tedy nutné už jako součást odporu předložit svoji obranu (tedy minimálně tvrzení, že auto je prodané, kdy a komu). Jinak soud sice rozkaz zruší, ale obratem vydá rozsudek pro uznání.

Omlouvám se, jestli nosím dříví do lesa, jen jsem chtěl předejít tomu, aby někdo zdejší doporučení, totiž že odpor obsahuje zásadně jen povinné formality a slovo ODPOR, omylem nepoužil i mimo správní řízení.

Kyz jsme u pojistoven, muze pojistovna po nehode a nepripovolani pachu (bez zraneni, skoda minimalni) zadat : Kopii misto vypisu VTP  + RP(foto a dalsi veci nedulezite pro rizeni)? Ma pro to nejakou podporu v zakone?
« Poslední změna: 15 Července 2016, 13:32:34 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Opět ČKP
« Odpověď #14 kdy: 15 Července 2016, 13:38:44 »

Kyz jsme u pojistoven, muze pojistovna po nehode a nepripovolani pachu (bez zraneni, skoda minimalni) zadat : Kopii misto vypisu VTP  + RP(foto a dalsi veci nedulezite pro rizeni)? Ma pro to nejakou podporu v zakone?
Ano, má. Jinak je to zde v sekci zajímavé články z internetu off-topic (stejně jako diskuse o živém sporu s ČKP).
IP zaznamenána