30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mimo obec - 115 km/h  (Přečteno 34721 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #30 kdy: 11 Března 2015, 08:25:54 »

jlp:
Asi byste to měl ještě víc anonymizovat. Když si to tu přečte někdo od nich tak mu bude jasné o koho jde.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #31 kdy: 11 Března 2015, 08:44:58 »

Prošel jsem zatím jen první část (protokol o ústním projednání). Byl jste na ně moc hodný.

Pro příště - určitě jim neříkejte, že "by bylo vhodné doplnit". Tím necháváte na jejich posouzení, jestli doplní nebo ne. Takže vždy požadujeme doplnění.

Ale nic není ztraceno, do vydání rozhodnutí jim to můžete napsat. A určitě jim hned napište, že požadujete doplnění podkladů zmíněných v textu, protože na konci protokolu je nepříjemná věta, že nenavrhujete doplnění podkladů ani provedení dalších důkazů (je to sice jasný copy/paste a je to v rozporu s textem, ale ouřadové to asi budou vidět jinak...).


IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #32 kdy: 11 Března 2015, 09:11:19 »

Výslech policajta jste podle mě vedl hezky, v podstatě Vám potvrdil, že nebyl naplněn materiální znak přestupku  :D.

Osobně bych to úřadu nepodsouval, nechal je rozhodnout a použil to jako jeden z bodů v odvolání.

Jinak mi přijde, že Vás správní organ nepoučil dostatečně. Srovnejte třeba zde poučení odjinud http://30kmh.cz/index.php?topic=588.msg5434#msg5434, strany 2 a 3 . I to by mohl být podpůrný bod do odvolání.

Jinak další postup bych osobně volil tento:

1) Dopis na úřad, že požadujete doplnění všech věcí zmíněných v protokolu, hlavně papíry k radaru a zdokumentování podmínek v místě (povětrnostní, provoz)

2) Úřad by měl doplnit a dát Vám možnost se s tím seznámit

3) Zkusil bych se zamyslet, jestli můžu požadovat ještě nějaké doplnění, třeba statistiku nehodovosti v místě a okolí (dokážete získat I sám, ale cílem je zaměstnant ouřadu).

4) Pokud jste ještě nepodával stížnost pro podjatost úředníka a správního orgánu, fláknul bych jim to tam krátce po seznámení se všemi doplněnými podklady, aby nemohli hned rozhodnout.

5) Po vyřešení podjatosti úřad asi rozhodne o Vaší vině. Až se tak stane, nasdílejte to a budeme tady řešit odvolání...
« Poslední změna: 11 Března 2015, 09:13:41 od AndyT »
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #33 kdy: 11 Března 2015, 09:25:23 »

Ještě otázka - umožnili Vám jednání nahrávat? Pokud ne, stěžoval bych si na úředníka. I když z toho nakonec nic nebude, celé jednání to zdrží a budete mít lepší munici pro námitku podjatosti (stěžoval jste si na něj, takže Vám asi bude chtít osladit, proto je podjatý a měl by to řešit někdo jiný) - vzory tu určitě najdete.

Od přestupku už je to přes půl roku, teď jde hlavně o natahování řízení - aspoň 3-4 měsíce do rozhodnutí, aby odvolačka neměla moc času. Doporučuju načíst tuto problematiku na dfensovi a těchto stránkách, keyword Tuvalu.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #34 kdy: 16 Března 2015, 03:25:56 »

Opět děkuji za podněty,
nějak jsem je sepsal a dneska pošlu. Doplnil jsem tam ještě pár věcí a žádost o kopii CD, které mi nebylo posláno s kopií spisu. To by mohla být i dobrá věc na tu podjatost.

K tomu nahrávání, on se o tom nezmiňoval a já se neptal, já jsem si to prostě nahrál :) On o tom nevěděl. Dneska ty telefony dokážou věci... :)
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #35 kdy: 19 Května 2015, 11:48:36 »

Zdravím místní bijce,

případ se pohnul, orgán mě překvapil svou rychlostí. Všechny požadované podklady odmítnul přiložit jako účelové zdržování a rovnou vydal rozhodnutí. V něm jsem objevil kromě jednoho překlepu v dané rychlosti (114 místo 111) ještě opakované přihlédnutí k jedinému přestupku z roku 2012. Pak překroutil výpověď svědka, když se snažil argumentovat materiální aspekt, kde právě rychlost považuje za nebezpečnou a že se sám opicajt ohrožen necítil úplně pominul.

Chci se zeptat, co je teď lepší strategie. Chtěl jsem po zaslání podkladů vznést námitku podjatosti, dá se to teď ještě vůbec udělat? A jak je to s případnou lhůtou na odvolání? A pokud se to udělat dá, tak jestli tam vypisovat všechny argumenty, které pak půjdou stejně do odvolání?

Kromě toho v rozhodnutí je ještě pak ten rozpor v naměřené vzdálenosti a úhel měření.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #36 kdy: 19 Května 2015, 12:12:43 »

Teď je potřeba podat odvolání ve lhůtě a způsobem popsanými v poučení (na konci rozhodnutí, lhůta 15 dnů ode dne následujícího po doručení). Osobně bych tady nasadil plnou palbu - všechna procesní pochybení správního orgánu, napadnout měření (úhel, vzdálenost), napadnout výslech svědka, rozebrat materiální znak... čím víc, tím líp. Hezký vzor tu před časem publikoval jkraus222, I když to možná bylo na jiný přestupek.

Námitka podjatosti teď nemá smysl, tu můžete použít až to případně odvolačka vrátí správnímu orgánu k dalšímu řízení.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #37 kdy: 19 Května 2015, 13:59:58 »

jlp: Teď musíte ve lhůtě podat odvolání.

Munice pro odvolání tam je a když budete chtít tak se na to můžu i podívat, ale ohlídejte tu lhůtu.. podle razítka to odeslali 29. dubna a tak moc času už nebude.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #38 kdy: 19 Května 2015, 14:38:28 »

Šlo by jim hodit i to, že policista netuší, že měl obviněného poučit?  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #39 kdy: 19 Května 2015, 15:00:15 »

Šlo by jim hodit i to, že policista netuší, že měl obviněného poučit?  ;D

Možná, ale na odvolání je potřeba vidět spis.
Hlavně když obviněný nemá zkušenosti se správním řízením tak v popisu může vynechat podstatné věci.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #40 kdy: 19 Května 2015, 15:19:29 »

Spis tu je, na předchozí stránce. Teď je do něj doplněné jen to ústní jednání, to je tu taky a rozhodnutí. To rozhodnutí jsem si převzal včera (poslední den), od toho by měla běžet ta lhůta, ne? Takže čas ještě je. Nějaký čas by ještě asi šlo nahnat tím blanketním odvoláním, ne?

Jinak spis:
http://www.edisk.cz/stahni/51724/spis.pdf_7.94MB.html
Ústní:
http://30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=906.0;attach=1169

Zkusím to podle vzorů nějak rozpracovat, kdyby se na to pak někdo podíval, budu jen rád.
A jestli správně chápu tu právničtinu, tak odvolání mám poslat na ten úřad do Strakonic a ty to pošlou do Budějic, správně?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #41 kdy: 19 Května 2015, 16:26:21 »

To rozhodnutí jsem si převzal včera (poslední den), od toho by měla běžet ta lhůta, ne?

Když je to takhle tak ano. To je času dost.
Ale ta doba doručování je nějak dlouhá.

A jestli správně chápu tu právničtinu, tak odvolání mám poslat na ten úřad do Strakonic a ty to pošlou do Budějic, správně?

Ano.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #42 kdy: 12 Června 2015, 16:20:52 »

Zdravím všechny,

tak jsem s použitím blanketního odvolání prodloužil lhůtu a teď budu muset podat přímo odvolání. Mohl by se na něj někdo zkušenejší, prosím, podívat, jestli tam nejsou nějaké blbosti, případně, jestli tam nechce ještě něco doplnit? Díky moc
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #43 kdy: 16 Června 2015, 14:31:04 »

K argumentaci materiálním aspektem ještě přidejte nějaké okolnosti snižující nebezpečnost jednání.
Viditelnost, denní doba, hustota provozu a podobně.

Ty nehody si můžete sám dohledat v JDVM a když jich bude málo tak to tam dát jako argument.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #44 kdy: 18 Června 2015, 14:31:35 »

Odvolání mi přijde hezky sepsané. K tomu, co psal 2M ještě jedna technická - nadpis na str. 2 by měl znít Nepřezkoumatelnost rozhodnutí. Taky se můžete víc rozjet v kopírování pasáží z judikatury, jestli to chcete natáhnout.

Přijde mi, že je to na dobré cestě - máme tu léto a prazdniny za humny, takže pravděpodobnost, že by odvolací organ stihnul do roka od přestupku vyřešit odvolání, je docela nízká. Pozor hlavně na přebírání pošty - pokud z kraje něco dorazí koncem srpna, zkuste s vyzvednutím počkat na září (pokud to půjde).
IP zaznamenána