30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: [WIN] Brno: Nabonzovaný motorkář  (Přečteno 31086 krát)

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #15 kdy: 21 Dubna 2020, 08:30:31 »

Jenom takove amaterske cviceni:

zakon 361/2000 Sb., §123f
...
(3) Shledá-li příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností námitky řidiče neodůvodněné, rozhodnutím námitky zamítne a provedený záznam potvrdí.

o vydani rozhodnuti rika zakon 500/2004 Sb. v  § 71:
(1)  Správní orgán je povinen vydat rozhodnutí bez zbytečného odkladu.
...
(3)  Pokud nelze rozhodnutí vydat bezodkladně, je správní orgán povinen vydat rozhodnutí nejpozději do 30 dnů od zahájení řízení, k nimž se připočítává doba
a)
až 30 dnů, jestliže je zapotřebí nařídit ústní jednání nebo místní šetření, je-li třeba někoho předvolat, někoho nechat předvést nebo doručovat veřejnou vyhláškou osobám, jimž se prokazatelně nedaří doručovat, nebo jde-li o zvlášť složitý případ,
b)
nutná k provedení dožádání podle § 13 odst. 3, ke zpracování znaleckého posudku nebo k doručení písemnosti do ciziny.


Z logiky veci bych ja ocekaval, ze pro zamitnuti namitky byde platit stejna lhuta 10 dnu, protoze urad musi namitku prozkoumat a rozhodnout, je-li opravnena nebo ne a pokud opravnena bude, musi to stihnout prave v tech 10 dnech. Ale je mi jasne, ze hledat logiku (tak, jak ji chapu ja) v konani organa je nesmysl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #16 kdy: 21 Dubna 2020, 19:05:40 »

Ovšem ze zkušeností víme, že na § 71 SprŘ paraziti kašlou.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #17 kdy: 22 Dubna 2020, 08:08:47 »

Vzdyt rikam: "amaterske cviceni" :-).

Tak jim v ramci kockovani udel nejakou mastnou sankci za kaslani na paragrafy ;-).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #18 kdy: 22 Dubna 2020, 13:40:12 »

Posláno na JMK:

Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti

Dne 6.11.2019 vypravil Magistrát města Brna (dále také jen „MMB“) příkaz č.j. ODSČ-XXX/19-14, který mi byl doručen dne 18.11.2019.

Dne 26.11.2019 jsem proti tomuto příkazu (včas) podal odpor, čímž byl příkaz zrušen.

Od té doby MMB nevydal rozhodnutí, ačkoli mu § 71 správního řádu dává povinnost vydat rozhodnutí v zákonem stanovené lhůtě. MMB tuto lhůtu nedodržel.

Tímto žádám o uplatnění opatření proti nečinnosti v této věci.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #19 kdy: 10 Května 2020, 19:56:56 »

03.03.2020 jsem podal žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti na SO1, bez reakce.
31.03.2020 jsem podal námitku proti bodovému hodnocení v kartě řidiče, bez reakce.
22.04.2020 jsem podal žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti na SO2, bez reakce.

05.05.2020 mi městská coura Diana Kotěrová obyčejným dopisem poslala upozornění na nedoplatek. Vzhledem k tomu, že se nejedná o doporučený dopis, nejsem si jist kdy (a zda vůbec) mi bude doručen.

Váhám co dál.

a) Ignorovat (a třeba i zaplatit ve stanovené lhůtě, ten dopis mi může být doručen kdykoli, například v roce 2039).

b) Zaplatit a následně vymáhat peníze zpět.

c) Napsat couře Diane, že se mýlí, že onen příkaz nenabyl právní moci, jelikož proti němu byl podán odpor.

d) Napsat couře Dianě, že je zlodějská kurva a ať táhne do prdele (to by ale asi nebylo podepsané, zlotřilý Helmut by to poslal mým jménem).

e) Něco jiného.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #20 kdy: 10 Května 2020, 20:24:56 »

V pripade, ze to zaplatis, jsou to penize, ulozene na hezky urok, ne? Akorat tedy mi nejde na rozum, ze nekoho z te bandy zoufalcu netrkne, ze kdyz udanym ridicem je pan Cikus, tak to smrdi a neda si pozor. Preci te musi vsichni znat jak falesnou petku - nedivil bych se, kdyby o tobe meli nejake extra prednasky.
Leda ze by meli (mysleli si ze maji) nabito tim multipodanim, jako ze s nim neni vse v azuru.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #21 kdy: 09 Června 2020, 20:41:18 »

Dorazilo usnesení. Ovšem tohle je úplně jiná liga... skutečně doporučuji si přečíst poslední dva odstavce na straně 2.
« Poslední změna: 09 Června 2020, 20:48:52 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #22 kdy: 10 Června 2020, 00:08:25 »

A čím to prosím pěkně argumentují to odmítnutí multipodání?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #23 kdy: 10 Června 2020, 03:35:59 »

No, asi je na čase to rozseknout u soudu. Jen je třeba se rozhodnout, zda už teď (žalovat na nečinnost), nebo počkat na vymáhání, patrně daňovou exekucí, a žalovat na nezákonnost exekučního příkazu (z důvodu, že domnělý titul není pravomocný).

Z hlediska šancí a taktiky je to asi jedno. Nejsem si úplně jist, jak je to se složením soudu. Nečinnost v přestupkovém řízení asi bude pořád věc přestupku ve smyslu § 31(2) SŘS, takže bude rozhodovat samosoudce. Zákonnost exekučního příkazu by už mohla být obecná senátní věc (předmětem už nebude přestupek, ale vykonávací řízení). Nečinnost má nižší SOP a měla by být řešena prioritně.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #24 kdy: 10 Června 2020, 07:27:26 »

Takze jsem se trefil a v Brne o tobe urednici opravdu maji extra skoleni. Gratuluji :-).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #25 kdy: 10 Června 2020, 09:32:38 »

Takže vy jste byl v předstihu vyzván k odstranění vad (multi)podání, kteté jste ještě nepodal, ale protože jste je nedostranil, tak odpor, o kterém úřad ví, že je to úplný odpor, neuznal pro neodstranění vad podání. Není odpor jako odpor.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #26 kdy: 11 Června 2020, 22:57:35 »

hh> Asi tedy preferuji nečinnostní žalobu, bude to tak snad rychlejší. Navíc v případě neúspěchu mohu zkusit soudně napadnout případnou exekuci.

A také by se možná dalo zkusit napadnout příkaz přezkumem, vždyť byl vydán jen a pouze na základě podání vysvětlení provozovatele, což nelze použít jako důkaz).

Ale vzhledem k situaci se raději v dalších dvou kauzách zachovám srabsky a podám odpor a odvolání raději konvenčnějším způsobem (nejprve e-maielm, následně potvrdím podepsaným doporučeným dopisem).

enzym> Humphrey!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #27 kdy: 12 Června 2020, 09:56:35 »

OK, dáme dohromady. Jen pro info, je to stejná či jiná situace než v Hlinsku? Multipodání se vrchnosti nelíbilo jen čistě kvůli tomu, že v něm bylo více úkonů, nebo tam navíc chyběla nějaká náležitost (podpis atp.) a úřad za zneužití práva považuje to, že podatel takové neúplné podání úmyslně činí (přestože byl už v minulosti o náležitostech poučen) a očekává výzvu dle § 37?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 017
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #28 kdy: 12 Června 2020, 10:03:11 »

hh> Oproti Hlinsku je to horší v tom, že jsem multipodání poslal nepodepsané. Na druhou stranu, překrýt na poslední straně podání podpis kusem bílého papíru a prohnat to kopírkou dokáže i dítě. Dalo by se třeba tvrdit, že podání bylo odesláno podepsané. (nebyla nějaká judikatura, že v případě neshody na tom, co bylo obsaženo v dopise, se bere jako zásadní výpověď odesílatele?)

Fróhlich ale ve svém blábolu nic o absenci podpisu nezmínil.

Lepší je pozice naopak v tom, že pro vydání příkazu neměli vůbec žádné důkaz.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #29 kdy: 12 Června 2020, 11:04:15 »

No, to v zásadě ani nemusel. U nečinnostní žaloby se nepřezkoumává postup SO2 při rozhodování, zda a jak motivovat SO1 k činnosti. Soud posuzuje samotnou nečinnost (v tomto případě SO1), podmínkou je, že žalobce neúspěšně vyčerpal k tomu určené nástroje, je ale úplně jedno, z jakého důvodu byly neúspěšné (např. jestli se na to SO2 jednoduše vybodnul, nebo měl nějaký názor).

Froehlich ani nebude účastníkem řízení, takže hájit stanovisko, že k nepodepsanému multipodání mohl SO1 nepřihlížet, aniž by tak postupoval nezákonně, bude muset SO1 sám (pochopitelně usnesení KÚ o ne-nečinnosti na svoji podporu předloží a možná to i budou s KÚ na pozadí konzultovat).

Mám trochu obavy, aby jim to neprošlo. Jelikož to předpokládám nijak nespěchá, možná by bylo taktičtější nejdřív zkusit Hlinsko, kde tato komplikace není.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8