30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: [WIN] Brno: Nabonzovaný motorkář  (Přečteno 31131 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #45 kdy: 29 Září 2020, 21:30:57 »

hh> To jste mi zase nasadil brouka...

Pak se ještě nabízí podat to odvolání nepodepsané a doufat v předvídatelnost jednání orgánů.

Nečinnostní žalobu jsem už podal, ale dokud neuhradím SOP, tak se vlastně nic neděje. Lhůta na podání odvolání končí 9.10.2020.

K úplně jistému WIN by vedlo, kdyby kamarád provozovatel ignoroval výzvu k podání vysvětlení (nejedná se o sprdelizovatelnou věc), ale já jej přemluvil, aby mne udal. Ať je nějaká legrace. :-)

edit: Ale je fakt, že pokud chceme vygenerovat nějakou příznivou (nečinnostní) judikaturu ohledně multipodání, tak se víc hodí tohle nechat vyhrané a soudně se soustředit na tu druhou věc, kde podepsáno bylo.
« Poslední změna: 29 Září 2020, 21:38:09 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #46 kdy: 29 Září 2020, 21:53:40 »

Můžete zkusit i to, co píšu, tedy podat (formálně bezvadné) odvolání a později ho vzít zpět. Jestli vám jde o poměr dopisů, tak třeba můžete rovnou SO2 spolu s odvoláním požádat (ve smyslu § 36(2) SprŘ), aby vás informoval o postoupení věci nadřízenému SO (plus si nějak pojistit, aby to nemohl zrušit autoremedurou, např. požadovat nějaký nesmysl, např. změnu rozhodnutí tak, že aby z něj bylo opatření proti nečinnosti).

Až vám pak napíšou, že to postoupili na MD, poslat zpětvzetí už přímo na MD. SO2 si hezky zaúřaduje (napíše svoje stanovisko, pošle celý spis, do Prahy, pak se jim zase za chvíli vrátí, pak to bude muset poslat SO1, a to nejspíš už v době, kdy bude promlčeno).

Nebo můžete zkusit nějaké nové vady podání, ohledně kterých vás ještě JmK nestihl vzdělat. Např. klasický blanket (podepsaný, ale bez důvodů).
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #47 kdy: 29 Září 2020, 21:55:43 »

Pan hh mě předběhl, moc jsem se ve svém příspěvku nimral; souhlasím s ním, že si výsledek řízení celkem idealizujete a přehlížíte rizika, která tam jsou (při vašem vědomí, jak jsou správní orgány v Česku nepředvídatelné se budete spoléhat na to, že MD rozhodne tak, jak vám to zrovna vyhovuje?).

Osobně bych váhal i s trváním na žalobě, protože pokud akceptujete scénař podle hh (akceptovaný příkaz zrušený v přezkumném řízení), už se podle mě nejde dobře dovolávat nečinnosti, protože SO1 bude podle mě tvrdit, že nemohl v řízení pokračovat, protože příkaz byl pravomocný, dokud nebyl zrušen přezkumem. Nehledě na to, že s touto variantou vůbec nebude kolerovat vaše (už tak trochu ochuzená) argumentace.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #48 kdy: 29 Září 2020, 22:34:01 »

Ještě promyslím.

Ale teda přiznám se, že ačkoli chápu teoretické LOST varianty, přijdou mi jako dost na hraně konspirační teorie. To by také mohl SO3 (nebo třeba soud) změnit výrok rozhodnutí o zrušení příkazu přezkumem na "Číkus řídil ve stavu vylučujícím způsobilost se 4 promilemi v krvi a tímto se mu ukládá podmíněný trest odnětí svobody a zákaz řízení".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #49 kdy: 29 Září 2020, 22:51:18 »

IZS: Ono je tam víc zajímavých aspektů. Třeba zda pravomocné přezkumné rozhodnutí, kterým je původní pravomocné rozhodnutí zrušeno, v sobě implicitně obsahuje i závazný výrok o existenci toho rušeného rozhodnutí. IMHO ne. Soud by si tak tu předběžnou otázku měl posoudit autonomně.

Dále by nebylo od věci udělat si nějakou rešerši, jaký je vlastně osud nečinnostní žaloby, pokud žalovaný SO urychleně nějaké rozhodnutí vydá. Nemám to nastudované, ale čistě pocitově mi přijde, že skoro nejde prohrát - buď žalovaný bude i po (druhém) zrušení příkazu dost dlouho nečinný a pak je žaloba důvodná. Že byla podána předčasně nevadí, rozhoduje se podle stavu ke dni vydání rozsudku. Možná by mohlo vadit, že nebyly opětovně uplatněny prostředky proti nečinnosti, ale i to je hratelné. Žádost podána byla. Ostatně je to tak jako tak bordel SO2, který vlastně nejdřív řekne, že příkaz je pravomocný, ale pak ho jako nezákonný zruší, správně si měl té nezákonnosti všimnout rovnou.

No a druhá možnost je, že SO1 nějak relativně rychle rozhodne (např. v prosinci zastaví kvůli promlčení). Pak stačí žalobu vzít zpět a chtít náklady pro chování žalovaného. Procesní zavinění tam jasně bude, a celou žalobu meritorně posuzovat jen kvůli nákladům by soud neměl (ani de lege lata, ale ani z hlediska zdravého rozumu a efektivity). Takže zatím bych počkal na výzvu na SOP a pak třeba i požádal o osvobození a počkal, jak se ty různé linie řízení (u SO2/SO3, pokračování u SO1, a u soudu) časově sejdou. Nezaplatit SOP či vzít žalobu zpět jde opravdu kdykoliv.
« Poslední změna: 29 Září 2020, 23:03:11 od hh »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #50 kdy: 29 Září 2020, 23:57:07 »

@Číkus: Jenže zapomínáte na to, co psal i hh, totiž že pokud SOIII rozhodnutí SOII zruší a odůvodní to přesně tak, jak to postavíte vy, nebude to instantní WIN - postaví vás to do pozice, kdy budete mít v ruce shozený přezkum (tzn. cesta přezkumu pro shodné důvody bude uzavřená), proti kterému sice můžete podat správní žalobu, což bych nicméně považoval za lehce schizofrenní - a celkový výsledek bude záviset na žalobě proti nečinnosti, kterou jste ale IMHO nerozehrál moc dobře (viz. hh výše).

@hh: Nad tím jsem se zamýšlel také, proto jsem napsal, že tím bude SOI argumentovat, souhlasím s tím, že posouzení bude na soudu. Rešerši jsem si dělal celkem nedávno v rámci jiného vlákna, pro jistotu si dám ještě repete, protože problém byl jiný, ale z dosavadních znalostí mi shodně s vámi přijde, že se nečinnostní žalobou nedá nic moc zkazit - v momentě, kdy by nečinný správní orogán měl vyvíjet nějakou aktivitu to musí soud oznámit žalobci a dát mu možnost vzít žalobu zpět předtím, než ji zamítne. To je nicméně za stavu, kdy tam nečinnost je a je přerušena. Ponecháme-li plynout čas, pak se SOI zřejmě znovu dostane do prodlení, čímž, jak píšete, by se žaloba opět stala důvodnou, nicméně toto období od okamžiku nabytí právní moci rozhodnutí o přezkumu + 60 dní (za předpokladu, že by soud nečinnost po podání odporu neuznal) tvoří šedou zónu, kdy ještě nevíme jistě, na čem jsme, ale soud už se bude dožadovat uhrazení SOP. Je otázka, jestli tu šedou zónu přifukovat odovoláním proti rozhodnutí o přezkumu (i když kolik času to kočkování zabere - měsíc by byl ještě ok...).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #51 kdy: 30 Září 2020, 00:13:43 »

Pak se ještě nabízí varianta nechat rozhodnutí o zrušení příkazu přezkumem nabýt právní moci, čímž by snad mělo být nabito pro (již podanou) nečinnostní žalobu. Předpokládám, že pokud je příkaz zrušen přezkumem, neznamená to, že správní řízení vlastně nikdy nebylo zahájeno.

A za 10 měsíců (což už by mohlo být nějak celé vyřešeno) bych mohl podat žádost o přezkum rozhodnutí o přezkumu (z důvodu, že přezkoumávat lze pouze pravomocné rozhodnutí).

edit: A nebo to odvoláni podat pozdě. To by nabylo právní moci marným uplynutím lhůty pro podání odvolání, ale SO3 by to musel řešit v přezkumném řízení. :-)

edit 2: A nebo to odvolání podat v rámci mimořádně rozsáhlého multipodání (a možná se zapomenout podepsat) :-)
« Poslední změna: 30 Září 2020, 01:18:47 od Číkus »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #52 kdy: 30 Září 2020, 00:49:30 »

Přezkoumat rozhodnutí o přezkumu nelze, vylučuje to § 94 odst. 2 SprŘ ("V přezkumném řízení nelze přezkoumávat ani rozhodnutí vydaná podle § 97." - § 97 jsou rozhodnutí v přezkumném řízení). SOIII se tím bude zabývat maximálně v rozsahu § 92 odst. 1 SprŘ, kdy bude zkoumat předpoklady pro zahájení přezkumného řízení, ty ale nejsou dány, viz. 94 odst. 2 SprŘ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #53 kdy: 10 Října 2020, 20:43:40 »

V pátek 9.10.2020 (poslední den) podáno blanketní odvolání e-mailem bez el. podpisu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #54 kdy: 12 Října 2020, 19:11:35 »

Ve středu 14.10.2020 posílá Blondi dopis na SO2:

Odvolání

Příloha: Plná moc

Vážení,

na základě přiložené plné moci jako zmocněnec Číkuse tímto podávám písemné odvolání proti rozhodnutí č.j. JMK 000000/2020 a v souladu s ust. § 37 odst 4 správního řádu tak doplňuji podání učiněné e-mailem.

S pozdravem

Blondi


Snad nezapomene tu plnou moci přiložit, to by pak mohlo vzniknout tzv. Schrödingerovo odvolání. ;-)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #55 kdy: 12 Října 2020, 20:30:41 »

Během víkendové chlastačky (Neser strejdu Číkuse když je nalitej!) mne napadla ještě další taškařice. Proti usnesení o (ne)nečinnosti mohu podat žádost o obnovu řízení, protože vyšly najevo dříve neznámé skutečnosti (zejména rozhodnutí o přezkumu) a také žádost o přezkum, protože proč ne. :-)
IP zaznamenána

Blondi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #56 kdy: 14 Října 2020, 23:59:00 »

Snad nezapomene tu plnou moci přiložit...

Aaa, už vím co mi tam chybí! No já na tu plnou moc úplně zapomněla  ::)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #57 kdy: 15 Října 2020, 08:20:27 »

No ... to ale ubohym urednikum pridela spoustu prace!
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #58 kdy: 20 Října 2020, 16:36:04 »

Od KS Brno přišlo usnesení, že mám do 15 dnů zaplatit SOP, uhradím obratem a dám si pozor na číslo účtu. Přiloženo také poučení o složení senátu a možnosti namítat podjatost.

edit: SOP uhrrazen.
« Poslední změna: 20 Října 2020, 18:12:56 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Brno: Nabonzovaný motorkář
« Odpověď #59 kdy: 12 Listopadu 2020, 00:01:04 »

Pro JMK:

Žádost o obnovu řízení

V souladu s § 100 odst. 1 písm. b) správního řádu žádám o obnovu řízení ve věci vedené pod spisovou značkou S – JMK XXX/2020/OD/VW, které bylo ukončeno usnesením č.j. JMK XXX/2020. Rozhodnutím č.j. JMK XXX/2020 byl zrušen příkaz č.j. ODSČ-XXX/19-14 vydaný Magistrátem města Brna, přičemž účinky nastaly zpětně ode dne 28.11.2019.

Tvrzení úředníků Fröhlicha a Vybralové Wantochové, že řízení vedené Magistrátem města Brna pod sp. zn. ODSČ-XXX/19-ZAP/PŘ bylo pravomocně ukončeno, je zcela zjevně nepravdivé.

Stížnost

Vzhledem k výše uvedenému podávám stížnost na postup úředníků Fröhlicha a Vybralové Wantochové. O přijatých opatřeních a způsobu potrestání obou úředníků si přeji být informován.

Žádost o informace

V souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím žádám o sdělení informace o výši platů úředníka Fröhlicha a úřednice Vybralově Wantochové za posledních 24 měsíců.

Odvolání

Podávám odvolání proti rozhodnutí č.j. JMK XXX/2020.

Podnět k provedení přezkumného řízení

V souladu s § 94 správního řádu podávám podnět k provedení přezkumného řízení ve věci rozhodnutí č.j. JMK XXX/2020.

Zdraví a pozdravuje a na další spolupráci se těší

Číkus
« Poslední změna: 12 Listopadu 2020, 00:25:19 od Číkus »
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8