30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo  (Přečteno 8385 krát)

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Ahoj,

chtěl bych se podělit a trochu se i poradit s jednou  lehkou dopravní nehodou, nebo spíš úmyslem poškození cizí věci.
Celý příběh se stal o víkendu na parkovišti OC, kde jsem s kamarádem hledal parkovací místo v parkovacím domě. Bylo venku hnusně a tak všichniu hurá do obchďáků. Parkovací dům byl plný a tak se kroužilo po parkovišti do doby až někdo odjede. Povedlo se a stojíme stranou a čekáme až vyhlídnuté auto odjede. Auto odjelo a začíná celý příběh. Najiždíme do parkovacího stání a těsně před vběhla jaká si maminka se synem a mavají, že máme smůlu a stání blokují pro svého demetníno otce, který kroužil také po parkovišti a jel za naším autem. Po chvilce různých gest na už dementní maminku si říkáme tak počkáme až uhne a čekáme až jí to přestane bavit. Po další chcvilce přichází dementní tatínek a řve něco o pražácích a podobně. Naše ignorace pokračuje. Dementní tatínek prohru neunesl a sedl do svého vozu, který svým typem a značkou podtrhuje dementní tatínky a nenapadlo ho nic lepšího než, že se do nás opře předním nárazníkem. No opřel se tak, že u našeho auta se mírně prohnul nárazník. Následovla řada nadávek a já se držel, abych  po něm neskočil .Když už nevědel dementní tatínek co dál začal říkat, že pracuje u policie a že řekne, že kamarád do něj nacouval. Nicméně jsem se udržel a říkám kamarádovi ať volá policii. Policie provedla výslech po telefonu a v podstatě se jí na místo srážky nechtělo, ale nakonec, že tedy přijedou. Čekání na policii bylo 20 minut a mezitím se dementní tatínek rozhodne, že s autem odjede a nakoupí si. Ihned jsem volal na policii, že dementní tatínek z místa ujel. Pak přijela police a začalo vyprávění příběhu. Mezitím někde našli telefon na dementního tatínka, který tedy byl zavolán zpět. Dementní tatínek se dostavil a začal svůj příběh o tom jak do něj kamarád nacouval . Policista mu kladně přikyvoval a to už mě dožralo a spustil jsem na něj jetsli začnou už něco dokumetovat. Na to mi řekl, že mrhám časem policie a správního orgánu a bylo zjevné, že to řešit moc nechce. Dál jsem tedy trval, aby bylo vše zdokumetováno a hlavně to, že bylo vidět, že naše auto nikdy parkovacím místě nebylo a ani nejelo dozadu což bylo krásně vidět na stopách od pneumatik. Bylo mokro a takovéto černé bahýnko krásně dělalo stopu. To už dementnímu tatínkovi spadl usměv. Pak následovala dechová zkouška a vystavení protokolu o účasti na nehodě.

No a teď otázka co se bude dít dál. V podstatě na našem autě je trochu podřený lak a trochu prohnutý nárazník. Opravil bych to zatlačením rukou a přeleštení leštěnkou. Takže mi ani tak nejde o škodu, ale  spíš  o výhru nad dementním tatínekem.

Protokol od policie nemám. Nevystavují ho na místě mi bylo řečeno. A celou věc předají správnímu orgánu. Tam očekávám, že to celé odloží, protože práce policie a zajištění důkazů bude mizerná.

Pokud to tedy odloží můžu určitě podat odpor? A co bude dál? Vadí mi, že v podstatě ujel od nehody a policii to nechalo v klidu. Mám nějakou šanci s fotkama stop pneumatik?

Jo a pro pobavení. Dementního tatínka našel google jako finannčího makléře někde u jedné společnosti. Tak asi u policie málo platí.

Děkuji za Vaše názory.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2019, 08:04:29 od five5 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2019, 00:17:12 »

V sekci poradna opravdu chcete poradit, nebo se jen pochlubit? Ne, nepřehlédnul jsem, že v závěru vaší stati jsou jakési shluky slov zakončené otazníkem, ale rozumně se na ně odpovědět nedá.

Pokud to tedy odloží můžu určitě podat odpor?
Je to konstatování či dotaz? PČR odkládá věci prověřované jako podezření ze spáhání trestného činu (§ 159a TŘ). Co vše může udělat po prošetření nehody netuším, ale standardně asi věc, pokud ji nemá za uzavřenou (což pro policii znamená inkaso blokové pokuty, nejlépe od všech účastníků), předá úřadu obce s rozšířenou působností, a to buď jen tak (ať si s tím dělají co chtějí), nebo i s nějakým svým návrhem/názorem (který pro SO není nijak závazný, stejně si bude dělat, co bude chtít). Proti tomu odpor podat opravdu nejde (leda obecnou stížnost). Odpor můžete podat proti příkazu, pokud vám jím následně úřad zkusí uložit pokutu (pokud by se řešil jen druhý řidič, tak budete-li veden jako poškozený, nepodáváte odpor, protože se vám neukládá žádná povinnost, můžete se leda odvolat proti adheznímu výroku, nebude-li se vám líbit). Dále je odpor opravným prostředkem ještě proti trestnímu příkazu (v trestním řízení) a proti různým druhům platebních rozkazů (v občanském soudním řízení), ale to není záležitost PČR ani nehod, alespoň ne bezprostředně.

A co bude dál?
To já opravdu netuším, ale v knížce od jakéhosi Petišky jsem četl o nějaké Pýthii a ta by to prý vědět mohla, tak to zkuste u ní.

Vadí mi, že v podstatě ujel od nehody a polici to nechalo v klidu.
Máte to natočené, máte svědky, podal jste vysvětlení, podal jste stížnost ... nebo jste jen uvěřil heslu pomáhat a chránit (a už nedomyslel komu a koho)? Pokud jde o ujetí od nehody, to si tedy osobně představuju trochu jinak, než neblokovat parkoviště a do příjezdu policie si jít nakoupit.

Děkuji za Vaše názory.
Pokud vám nevznikla škoda, tak jste si to s „dementním tatínkem“ měl vyříkat na místě (jak přesně bylo na vás) a neztrácet svůj čas tak zbytečnou aktivitou jako je volání fízlů ...

IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2019, 00:48:09 »

five5: Může se zeptat, jaký měli vůz? Nebo kromě značky vozu bylo i něco dalšího, co celou rodinu klasifikovalo jako dementy? Třeba to kroužení parkovištěm a to, že chtěli v hnusném počasí nakupovat v obchoďáku? Nedělali ale oni to samé, co vy?
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2019, 08:01:51 »

Děkjuji za rozbor. Pochopil jsem, že je to věštění z křišťálové koule a je to tvrzení prtoti tvrzení. Počkám až co přijde za dopis a vložím to sem. Jediná  rozhodující skutečnost jsou ty stopy od kol nic víc nemám kromě hromady fotek auto opřených do sebe.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2019, 08:03:13 »

five5: Může se zeptat, jaký měli vůz? Nebo kromě značky vozu bylo i něco dalšího, co celou rodinu klasifikovalo jako dementy? Třeba to kroužení parkovištěm a to, že chtěli v hnusném počasí nakupovat v obchoďáku? Nedělali ale oni to samé, co vy?
Auto mělo mřížku ve tvaru ledvinek. K Vaší další otázce bych jen doplnil, že mi nepřijde normální vběhnout před zajíždějící auto na parkovací stání a vyhánět ho ven. A k poslední otázce. Já jsem do OC musel máme tam pobočku pošty bohužel.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2019, 08:21:37 od five5 »
IP zaznamenána

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2019, 10:00:27 »

Jestli to není nijak natočené, nejspíš to bude fakt odloženo. Doporučuji kameru, ušetří to dost nervů. Máte teoreticky větší šanci, že máte jako svědka kamaráda, kdežto on rodinného příslušníka. To že je kamarád, by se nikdo dozvědět ani nemusel. Může to být klient, kterého jste svezl?

Možná bych se taky zkusil zeptat na kamerový záznam OC, třeba tam nějaká kamera bude.

OT: Mně to přijde jako srážka blbce s blbcem. Říkat o značce auta, že je pro dementy svědčí akorát o vaší nízké inteligenci a dost taky závisti. Navíc očividně na tom parkovacím místě byla dřív ta maminka. :-)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2019, 10:13:51 »

Najizdet na chodce a priznat to policii, kterou k tomu sam privolam.. 
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2019, 10:53:08 »

Najizdet na chodce a priznat to policii, kterou k tomu sam privolam..

Do nikoho nikdo nenajíždel. Auto bylo zastaveno v dostatečné vzdálenosti od chodce. Jen pro uvedení do situace auto bylo už najete z 1/3 na parkovacím miste a pak tam vlezla maminka před autp ze předu. Ale to nechci tady posuzovat. Příště vynechám podrobnosti a napíšu fakta. Nechtěl jsem tady rozpoutat diskuzi na téma, kdo měl ustopit a kdo co závidí.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2019, 10:57:21 od five5 »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:05:54 »

Najizdet na chodce a priznat to policii, kterou k tomu sam privolam..
Ale místo na plném parkovišti je místo na plném parkovišti. Je to jako jít do lidlu v 7 ráno když začíná akce, při fightu s babkou o mikrovlnku v akci si nechat roztrhnout bundu a pak na babku zavolat policii. Já nevím, mě to hodně pobavilo. :))
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:16:05 »

Pouzit 13x slovo dement v jednom prispevku taky neni uplne normalni  8) 8) 8)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:16:30 »

Chcete-li si přisazovat na téma blbec s blbcem, přesuneme příslušnou část vlákna do gaychatu.
V poradně se prosím držme faktů, která by musel dodat tazatel (zatím víme jen to, že k ťukanci na parkovišti přilela na jeho zavolání policie, chvíli něco dělala a pak zase odjela). Některé informace si protiřečí, např.
Pak následovala dechová zkouška a vystavení protokolu o účasti na nehodě.
Protokol od policie nemám. Nevystavují ho na místě mi bylo řečeno.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #11 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:22:22 »

Chcete-li si přisazovat na téma blbec s blbcem, přesuneme příslušnou část vlákna do gaychatu.
V poradně se prosím držme faktů, která by musel dodat tazatel (zatím víme jen to, že k ťukanci na parkovišti přilela na jeho zavolání policie, chvíli něco dělala a pak zase odjela). Některé informace si protiřečí, např.
Pak následovala dechová zkouška a vystavení protokolu o účasti na nehodě.
Protokol od policie nemám. Nevystavují ho na místě mi bylo řečeno.


Abych to upřesnil. Špatně jsem to napsal. Dostal jsem jen potvrzení o účasti na nehodě. A na potvrzení jsou jen údaje o vozidlech, místo nehody a údaje ze zelené karty. Nic zajímavého. Ale teď je to přesně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #12 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:27:03 »

Já bych chtěl slyšet/číst popis situace od dementního tatínka.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 863
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #13 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:39:27 »

hmm, možná trošku OT, ale když už je to v gaychatu... Názory na "zabrání místa osobou bez auta"..? V tomto případě maminkou? Osobně si myslím, že přednost má auto, které přijede dřív - bez ohledu na civilisty, kteří na silnici nemají co dělat...
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Kuriózní srážka s blbcem, aneb tlačenice o parkovací místo
« Odpověď #14 kdy: 19 Listopadu 2019, 11:41:13 »

Já bych chtěl slyšet/číst popis situace od dementního tatínka.

V podstatě nic zajímavého. Říkal, že do něj naše auto nacouvalo. Tak jsem pak začal argumentovat stopou od pneumatik a pak už jen mlčel.
IP zaznamenána