30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] chybějící značka hlavní silnice, nehoda  (Přečteno 19888 krát)

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #30 kdy: 09 Března 2020, 19:22:34 »

Nevyzvedáváte zbytečně brzy?
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #31 kdy: 09 Března 2020, 21:24:24 »

předpokládal jsem, že dopis bude právě oznámení nového termínu předvolání. výjimečně jsem vyzvedl brzo. nepokazil jsem si to že ne?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #32 kdy: 09 Března 2020, 21:38:06 »

Pravděpodobně sen nic neděje, záleží, na kdy bylo datum předvolání. Někdy se stane, že při využití lhůt předvolají na dobu, kdy dopis ještě leží na poště. Každopádně bylo zbytečné vyzvedávat brzy.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #33 kdy: 17 Března 2020, 18:32:19 »

Novinka:
spis nemám, před termínem předání kopie spisu emailem správní orgán do odvolání zrušil veškeré schůzky a že mě bude s novými termíny informat. Teď v březnu jsem měl termín na předání spisu a napodruhé Předvolání. Ozvu se se spisem.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #34 kdy: 17 Března 2020, 20:05:25 »

At Vam ho tedy poslou postou  ;)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #35 kdy: 30 Května 2020, 15:14:12 »

Zdravím, nové předvolání poslali poštou (korona to prodloužila o 3 měsíce). Na začátek června jsem pozván na Předvolání podání vysvětlení. Co navrhujete?
- Nevypovídat?
- Mohu využít zprávu z pohotovosti a domácí léčbě penicilínem. (mám jen zprávu z pohotovosti, kde doba užívání léků zasahuje do termínu jednání). Užít?
- jak dlouhá je v mém případě promlčení od doby spáchání? rok? víc?
=======

- mělo se stát zde https://mapy.cz/s/carabocota
- mělo se stát ke prvního listopadu
- správní řízení ještě nezačalo, povidal Pacholík dne 29. května 2020.

Spis soubor B) - nescanoval jsem fotky z místa nehody PČR a toho druhého. Situace mapka str. 15. Ten druhý uvádí, že jsem jim najel do boku. Ja vím, že on najel do mého boku, ale to na věci reálně (nedání přednosti) nic nemění podle mě. Z vyšetřování Policie mi plyne, že se nesnažila určit směry odkud auta jely a dala jen na výpověď druhého člověka. Já sjem tehdy nevypovídal. Děkuji za rady.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #36 kdy: 01 Června 2020, 12:21:53 »

Toto předvolání podle mě není nijak stěžejní, já bych z důvodu natahování zkusil variantu omluvy a doložit to tou vaší zprávou. Promlčení je rok, ale zahájením řízení se lhůta restartuje. Pochybuji, že to stihnete natahovat do listopadu aniž by bylo řízení zahájeno.
« Poslední změna: 01 Června 2020, 12:27:15 od Caroprd111 »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #37 kdy: 25 Června 2020, 21:43:58 »

ve věci přestupek2 = nehoda a přednost v jízdě novinka 
Správní řízení podle mě ještě nezačalo. Nový termín předvolání  k podání vysvětlení na půlku července, neboť rozhodné skutečnosti nelze zjistit jiným úředním postupem. Přestupek2 se měl stát z kraje listopadu 2019. Myslím si, že 3,5 měsíce se z toho vyvlékat asi nemá smysl pokoušet.

Čímž došlo na kolegova slova
Citace
Kolega spekuloval, co by se stalo, kdyby nyní projednávané odvolání o přestupku 1 mělo být zamítnuto ještě předtím, než bude řízení o přestupku 2 vůbec zahájeno. Odpověď je, že pak u přestupku 2 musíte namítat, že mělo být vedeno společné řízení a domáhat se podle možnosti - buď odložení, nebo upuštění od potrestání, nebo při rozhodnutí o vině uložení takové sankce, aby to v součtu s tou už pravomocnou odpovídalo pravidlům pro ukládání společného trestu.

Něco teď činit vůči SO2 ve věci 1 asi nebude moc efektivní. Snad by se dalo upozornit na to, že probíhá prověřování potenciálně sbíhajícího se přestupku, a že by tedy bylo vhodné vyčkat (a třeba i přerušit řízení) minimálně do doby, než se SO1 rozhodne, jestli ve věci 2 někoho z něčeho obviní, ale zřejmě by to akorát postup v té věci 2 zbytečně urychlilo.
Tedy SO2 v přestupek1 rozhodl zamítl a u přestupek2 řízení ještě nezačalo.

Na Předvolání mám v plánu nevypovídat. Je to správně?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #38 kdy: 26 Června 2020, 10:19:31 »

Co znamená vaše „přestupek1 rozhodl zamítl“? Že bylo zamítnuto odvolání, tedy je tu pravomocné rozhodnutí o vině?

Na podání vysvětlení nemá smysl chodit (nechcete-li tam upéct nějaké řešení se slevou). Stříháte-li metr do prekluze, zkuste se ještě chvíli nějak omlouvat/vymlouvat. Nic tím nezkazíte. Sice možná SO dojde trpělivost a zahájí řízení, ale to by nejspíš udělal i v případě, že byste se na vysvětlení dostavil. A nebo to nechá hnít, teď budou prázdniny, dovolené. Je-li pravda, co píšou v předvolání, tedy že jim chybí nějaké informace, tak bych je v tom tím spíš nechal, jen ať si SO láme hlavu tím, jak přesně naformulovat skutkovou větu a její kvalifikaci do obvinění.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #39 kdy: 26 Června 2020, 12:32:28 »

Ano u přestupek1 SO2 bylo zamítnuto odvolání, tedy je tu pravomocné rozhodnutí o víně.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #40 kdy: 05 Srpna 2020, 10:00:48 »

ve věci přestupek2 = nehoda a přednost v jízdě novinka:
- z předvolání na červenec jsem se omluvil. SO nelení a doručil mi OZNÁMENÍ ZAHÁJENÍ ŘÍZENÍ. A současně mě předvolává na dnešek K ÚSTNÍMU JEDNÁNÍ. (je to narychlo, dopis s oběma skutečnostmi jsem vyzvedl v pátek).

- je splněno dříve zde napsané nyní projednávané odvolání o přestupku 1 bylo zamítnuto ještě předtím, než bude řízení o přestupku 2 vůbec zahájeno.. Ověření: přestupek1 Odvolání zamítnuto konec června. Přestupek2 zahájení řízení druhá půlka července.

Dnes na jednání mám řícit nejlépe?
- k mému jednání v době nehody se nebudu vyjadřovat.
- pokud není, toto řízení má být vedeno ve společném řízení s řízením dle č. j. xxxxx (ten přestupek1) a domáhám  se podle možnosti - buď odložení, nebo upuštění od potrestání, nebo při rozhodnutí o vině uložení takové sankce, aby to v součtu s tou s tím prvním řízením  odpovídalo pravidlům pro ukládání společného trestu.
- silnice Hradecká (ve směru jízdy toho druhého červeného auta) nebyla osazena dopravní značkou hlavní silnice (protože druhý druhý řidič vypovídá do spisu že ano).
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #41 kdy: 05 Srpna 2020, 10:12:01 »

edit 10:11 h:
v tomto vlákně jeden z vás píše "apel na společné řízení říct až v odvolání", jiný z vás "nyní v předvolání už ted před vydání rozhodnutí". Jakou možnost mám zvolit?
« Poslední změna: 05 Srpna 2020, 10:38:36 od audis »
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #42 kdy: 05 Srpna 2020, 10:37:54 »

edit 10:30 h:
pan Pacholík volal, že zvážil zda bylo doručení předvolání a lhůta 5 dnů předem včas a jednání semnou nebude v náhradním termínu dnes, ale skrz nově poslané předvolání.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #43 kdy: 05 Srpna 2020, 11:27:05 »

Ono je to asi jedno. První rozhodnutí je pravomocné, žalobu podávat nebudete, takže už je fakticky vytesáno do kamene a nikam neuteče. Asi bych na nutnost zohlednění sbíhajícího se přestupku již projednaného a potrestaného zvlášť upozornil ještě ve fázi před SO1, abyste se zbytečně nepřipravil o jednu instanci (je možné, dokonce pravděpodobné, že to úředníci na poprvé nepochopí). Ale nevytahoval bych to hned z kraje, spíš až ve finálním vyjádření před rozhodnutím.
IP zaznamenána

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:chybějící značka hlavní silnice, nehoda
« Odpověď #44 kdy: 07 Září 2020, 20:58:55 »

přestupek2 = [LOST]

novinka:
Z kraje září jsem absolvoval podání vysvětlení. Vypověděl jsem, že jsem dbal zvýšené opatrnosti při průjezdu křižovatkou, upozornil jsem na nutnost společného řízení s přestupek1 (bylo vidět, že to Pacholík nevěděl a zdálo se, že se mu do toho nechce), upozornil jsem na neosazení značkou hlavní silnice. K přítomnému druhému účastníkovi nehody jsem položenými dotazy byl gentlemantský.

Na konci jednání mi byla nabídnuto jedna z možností:
a) SO vydá rozhodnutí (z té značky dej přednost se neviviním), rozpětí pokuty prý 2,5k - 5k + správní poplatek
b) Příkaz  za 1000 kč. Tuto možnost jsem zvolil.
Důvod: body získám stejně, je to jen tři měsíce od nabytí právní moci za přestupek1 - dříve si umažu body když budu hodnej, levnější; myslím si, že kdyby to dále řešili ve společném řízení, asi levnější by to nebylo a body by byly stejně.
Byl mi vypsán pokutový blok viz příloha.

I tak děkuji všem za pomoc!
IP zaznamenána