30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45258 krát)

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #45 kdy: 24 Února 2020, 09:04:28 »

Vzhledem k tomu, že budou vyslechnuti svědci, je ve vašem zájmu tam jít. Na co se ptát viz výše a spoustu dalších vláken zde na fóru.
Samozřejmě vše nahrávat a na konci si říct o lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #46 kdy: 24 Února 2020, 09:08:37 »

Ok, díky zy tipy...Zkusím no...Nic zajímavého jsem teda ve vláknech nenašel, ale nějak se to vyvrbí :))
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #47 kdy: 24 Února 2020, 09:24:03 »

Vzhledem k tomu, že budou vyslechnuti svědci, je ve vašem zájmu tam jít. Na co se ptát viz výše a spoustu dalších vláken zde na fóru.
Samozřejmě vše nahrávat a na konci si říct o lhůtu na vyjádření.

Ted si to čtu znova: chcete říct, že při ústním jednání mám být zticha, nechat vše proběhnout, nic nekomentovat a až nakonec jne říct, ýe chci lhůtu pro vyjádření a až teda následně tam jít znova a vyjádřit se k podkladům? já už jsme se chystal všechno zítra vyzvracet :)))
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #48 kdy: 24 Února 2020, 09:44:21 »

Nejdřív je třeba si ujasnit, čeho chcete dosáhnout. Pokud tam budete pasivně sedět, je to jen o něco málo lepší, než kdybyste tam nebyl vůbec (nebudou se před Vámi bavit o tom, jak to sepsat co nejlépe, aby Vás upekli).
Pár otázek tu již zmíněno bylo, jako klíčovou otázku považuji, zda během "honění" bylo "honěné" (pozor, nikoli "Vaše!"  ;) ) vozidlo stále na dohled. Také např. pokládat otázky, na které není možné správně odpovědět, např. kolik bylo ve voze jež měl údajně projet na červenou osob (a poté co odpoví že pouze jedna se jich zeptat, jak to můžou vědět, když je ze záznamu zjevné, že má vůz tmavé fólie  :) což by mohlo policisty vyvést z rovnováhy - nebo to nezmiňovat hned a nechat si to až do písemného vyjádření). Také jaké bylo počasí (zda nemohla být silnice namrzlá), jak dlouho trvalo pronásledování, jaký byl během pronásledování provoz, jakou přitom jeli rychlostí apod. A to vše zamíchat mezi "vatu", např. jakou kolikátý řešený přestupek po dobu jejich služby ten den to byl (zkrátka otázky, které samy o sobě moc ničemu nepomohou, ale v případě rozdílných výpovědí policistů půjde na tento rozpor poukázat, zvláště v kontrastu s jejich sloní pamětí v jiných skutečnostech). Zapojte fantazii.
Ptát se budete Vy, odpovídat budou oni, Vy se vyjádříte písemně. Pokud by je orgán chtěl vyslechnout oba najednou, vyjádříte s tím svůj nesouhlas (na záznam samozřejmě), ale nebudete nutně trvat na vykázání druhého policajta.

(Berte to vše s rezervou, jsem teoretik ;D )
« Poslední změna: 24 Února 2020, 09:47:02 od plešoun »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #49 kdy: 24 Února 2020, 09:54:49 »

No co asi. Naběhnout tam osobně a co nejvíce jim osladit pondělí...
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #50 kdy: 26 Února 2020, 07:09:07 »

Ústní jednání byla klasická fraška.
SO ukázal znovu  spis, kde není vlastně nic konkrétního. Poučil mě, řekl, že svěděk 1 se omluvil (zrovna opice co to se mnou řešila a na otázku zda opice doloží neschopnost odpověděl, že to je na něm), následně povolal opici2, ta neřekla nic konkrétního, pouze, že "určitě zastavili správné auto, že nemají důvod zastavovat jiná vozidla" :D
Následně SO vyhlásil, že mám možnost seznámit se s podklady a že hned vydá rozhodnutí, což učinil. Já jsem se ke všemu vyjádřil a navrhl zastavení řízení a čekám na doručení rozhodnutí o toho zm*da.

= totální ignorace všech námitek a rozporů, nesrovnalostí, chybějicí zákonné výzvy, nečitelná RZ na záznamech a fotkách atd.

Mám dotaz: kolik stojí odvolání ke kraji? Za SO chce 1000Kč, je něco takového u kraje? :-)))


IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #51 kdy: 26 Února 2020, 07:13:40 »

Odvolání máte v ceně, paušál 1000 Kč platí bez ohledu na to, jestli a kolikrát se věc podívá k odvolacímu orgánu.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #52 kdy: 26 Února 2020, 07:15:54 »

A má to šanci? :-)

Už kvůli tomu nepředvolání druhého opičáka, chyby na straně MP atd..ale hlavně to video...nedokážu odhadnout, jak je moc JmK nestranný :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #53 kdy: 26 Února 2020, 07:33:35 »

JmK vyniká nestranností ve významu, že zásadně nemění strany; přes veškeré chyby SO1 je na jejich straně, na straně pyráta nikdy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #54 kdy: 27 Února 2020, 09:10:01 »

Pro pořádek vkládám: při ústním jednání jsem podal rovnu blanket odvolání proti Rozhodnutí o zamítnutí poskytnutí informací, viz. výše a řekl jsme, že odvolání doplním ve lhůtě do 10 dní. Druhý den došlo z úřadu Usnesení, že mám doplnit vady do 5 dní :-))))

Přikládám :-) Odvolání napíšu ve stylu úřad již inforace poskytl, tedy nevím co platí a tedy jestli úřad poskytl sdělením informace neoprávněně? Dále se v zamítnutí píše, že jsem chtěl kopii spisu atd.

Následuje, stížnost na strážníky MP, protože nepoužili zákonných výzev :-)

Čekám na rozhodnutí SO ohledně přestupku samotného. Sledujte live :-))
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #55 kdy: 27 Února 2020, 17:25:23 »

Druhý den došlo z úřadu Usnesení, že mám doplnit vady do 5 dní :-))))

Jak je možné že výzva k doplnění byla doručena druhý den po podání odvolání??  :) :)
Při využití lhůty na doručení jste mohl na odvolání mít 15 dní..
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #56 kdy: 28 Února 2020, 07:05:53 »

Druhý den došlo z úřadu Usnesení, že mám doplnit vady do 5 dní :-))))

Jak je možné že výzva k doplnění byla doručena druhý den po podání odvolání??  :) :)
Při využití lhůty na doručení jste mohl na odvolání mít 15 dní..

No upřímně to na lhůty nehraju, protože je mi jasný, že tady v Brně to neklapne asik...Kdyby to byl čistě ten rok, tak snad...ale s možnostma co mají bych to neviděl reálně. Mimochodem, na každé doručení je 15 dní? Tzn. dostanu datovku, a ta 5ti denní lhůta běží od otevření zprávy v datovce a to musí být do 15 dní jinak je doručeno?

Díky
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #57 kdy: 28 Února 2020, 10:46:10 »

U doručení fikcí se počítá 10 dní. Tzn. když vám to v datovce přistane dnes (pá 28.2.) tak dnem doručení (i když neotevřete) je potom po 9.3. - tzn. nemá smysl zprávu otevírat dříve než 9.3. (a všechny tyto dny máte "navíc")... Třeba při sepisování odvolání byste je místo 5 dnů docela využil...
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #58 kdy: 28 Února 2020, 10:48:45 »

U doručení fikcí se počítá 10 dní. Tzn. když vám to v datovce přistane dnes (pá 28.2.) tak dnem doručení (i když neotevřete) je potom po 9.3. - tzn. nemá smysl zprávu otevírat dříve než 9.3. (a všechny tyto dny máte "navíc")... Třeba při sepisování odvolání byste je místo 5 dnů docela využil...

Ok, moc děkuji za vysvětlení...Jinak, tu jejich opičí hantýrku stejně neumím, takže to píšu hodně laicky a víceméně jako sebevzdělávání, protože jak jsem psal: SO = ignorace.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #59 kdy: 28 Února 2020, 12:18:26 »

Ovšem může se stát, že Vás předvolají třeba na datum, které je v těch následujících 10 dnech, kdy nemusíte přebírat a to je potom bod pro Vás do odvolání, protože SO musí předvolávat minimálně 5 dní dopředu, tedy 10 dní doručení + 5 a pak až teprve může být datum na předvolání / ustní jednání atp.
IP zaznamenána