30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nedovolené opuštění nehody  (Přečteno 16904 krát)

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #30 kdy: 05 Listopadu 2019, 12:21:38 »

Chtěl bych poděkovat všem přispěvatelům za komentáře a rady. Bohužel musím konstatovat, že jsem nenašel v příspěvcích účinnou obranu. Vychází mi, že mám 2 možnosti:

a) zaplatím 2,5 tis a budu mít klid

b) odpor, vylíčím že jsem jednal v dobré víře a krajní nouzi, že jsem se odpovědnosti nevyhýbal a byl aktivní při řešení nehody, asi nutno přizvat jako svědka moji ženu.

A úřední to vyhodnotí jako polehčující okolnost s tím že mě zcela zprostí  čili 0,-

nebo rekvalifikuje na bod k) zaplatím 1 tis- správní poplatek + 1,5 pokuta podle mě spíše nastane tato varianta.

Každopádně budu v rukách úředníka bez možnosti celo věc řídit. Jak to vidíte vy?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #31 kdy: 05 Listopadu 2019, 12:25:23 »

On existuje nějaký důkaz, že řidičem jste byl právě Vy?
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #32 kdy: 05 Listopadu 2019, 13:29:48 »

Byl jsem kontaktován telefonicky nějakým policistou a uvedl jsem, že jsem řídil já. Udělal z toho asi úřední záznam a poslal ho na SO. To očividně SO stačilo k identifikaci. Což je zajímavé, protože, když tam zavoláte tak vám tvrdí že vám spis neukáží, protože vás nemohou ztotožnit.

Dále jsem poslal jednostranně vyplněný protokol o nehodě na pojišťovnu. Ta mi sdělila, že poškozeného kontaktovala, ale on škodu neuplatnuje.

Já sem to tu nezmíníl, ale jeho vuz byl zaparkován tak, že obrys přesahoval přes čárkovanou čáru vyznačující konec parkoviště. Kdyby tomu tak nebylo, tak ho asi neštrejchnu.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #33 kdy: 05 Listopadu 2019, 14:23:11 »

Udělal z toho asi úřední záznam a poslal ho na SO. To očividně SO stačilo k identifikaci.

Pro účely Příkazu. Byly tady případy, kdy byl vydán Příkaz Helmutovi, jenom na základě dopisu od provozovatele.

Ale pokud po Odporu bude správní řízení pokračovat, musí SO totožnost toho řidiče řešit, a to se jim jenom s tím Úředním záznamem bude dělat hůř.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #34 kdy: 06 Listopadu 2019, 23:31:55 »

variantu "a" bych zavrhl
musí si ty prachy zasloužit

a třeba se během času zjistí, že dělali zadarmo

pak 3x sláva  8)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #35 kdy: 07 Listopadu 2019, 07:50:51 »

a) zaplatím 2,5 tis a budu mít klid
Nevím, zda to padlo, ale jde o tzv. sledovaný přestupek, za recidivu je zákaz. Už proto není rozumné hned kapitulovat, i kdybyste byl smířený s prohrou, dokud běží řízení, chrání vás to před zákazem, pokud by se to mělo opakovat, nebo pokud by nějaký kreativní úředník vykládal § 125c(6)(c)(1) ZPPK tak, že i různé sledované přestupky (např. vaše odjetí od nehody a později střední překročení rychlosti) příslušnou podmínku naplní.

Byl jsem kontaktován telefonicky nějakým policistou [...] Dále jsem poslal jednostranně vyplněný protokol o nehodě na pojišťovnu. Ta mi sdělila, že poškozeného kontaktovala, ale on škodu neuplatnuje.
A kdo vás tedy napráskal policii, ta pojišťovna přímo, nebo ten dobrák poškozený, kterého pojišťovna kontaktovala a škodu uhradit nechce? Tohle bych si ze spisu zjistil, už kvůli tomu, zda změnit pojišťovnu ...
« Poslední změna: 07 Listopadu 2019, 07:55:10 od hh »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #36 kdy: 07 Listopadu 2019, 14:27:13 »

A kdo vás tedy napráskal policii, ta pojišťovna přímo, nebo ten dobrák poškozený, kterého pojišťovna kontaktovala a škodu uhradit nechce? Tohle bych si ze spisu zjistil, už kvůli tomu, zda změnit pojišťovnu ...

Napráskal to nějaký svědek té bouračky z parkoviště řidiči vozu a ten to napráskal polici.
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #37 kdy: 08 Listopadu 2019, 10:52:26 »

Hlásím, že mám k dispozici spis. Kupodivu mi ho poslali přes DS po mé email žádosti.

Přikládám moje podaní vysvětlení pčr. Nejsem si vědom, že by mě policista poučil právech viz u. záznam. Při odporu to bude asi jedno.

Čili odpor, odmítnutí vypovídat odkaz na par. 37 zlpas.

Pokud budu ztotožněn nějak, tak akce jednání v krajní nouzi? jednalo se o manželku, takže to na ně muže působit nedůvěryhodně.

Max. ztráta 2,5 + 1tis.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #38 kdy: 08 Listopadu 2019, 11:15:03 »

Fízl samozřejmě neví a nemůže vědět s kým po telefonu hovořil. Úspěšně použito zde.
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #39 kdy: 08 Listopadu 2019, 12:15:36 »

Pokud budu dávat odpor. Může se moje situace nějak výrazně z horšit? Jak ve výši pokuty tak v překvalifikování skutku?

Jaká by mohla být worst case situace?

Jak se vyjadřovat či nevyjadřovat před SO?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #40 kdy: 08 Listopadu 2019, 12:29:32 »

Vy jste ten odpor ještě nepodal? Stíháte to vůbec ve lhůtě?
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #41 kdy: 08 Listopadu 2019, 12:48:04 »

24.10. obdrženo do DS

11.11. poslední den pro odpor
podle mě
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #42 kdy: 08 Listopadu 2019, 12:52:37 »

Co bylo v poučení  příkazu?
Standardně je 8 dnů, tedy už uběhla.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #43 kdy: 08 Listopadu 2019, 12:52:56 »

Co znamená "obdrženo"? Kdy jste DS otevřel?

edit: Pokud byl příkaz doručen 31.10.2019, tak dnes je poslední den na podání odporu. Pokud byl doručen dříve, už jste prohrál.
« Poslední změna: 08 Listopadu 2019, 13:17:51 od Číkus »
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #44 kdy: 08 Listopadu 2019, 19:54:55 »

otevřel jsem tuším  4.11.

asi uplatní fikci doručení 24.10. +10 dní = 4.11. + 8 dní čili 11.11. podat odpor
IP zaznamenána