30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: [WIN] Nedovolené opuštění nehody  (Přečteno 16785 krát)

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
[WIN] Nedovolené opuštění nehody
« kdy: 31 Října 2019, 10:31:23 »

Dobrý den,
prosím o radu. Jsem OSVČ mám DS na FO a FOP. Dále jsem je jednatelem s.r.o. bez zaměstnanců. Tato PO mám v majetku vůz.
Tento vůz s karavan na parkovišti naboural stojící vozidlo. Po přiměřeném vyčkání /15 min/ než se objeví poškozený bylo pokračováno v jízdě, protože ve voze byla akutně nemocná osoba a nešlo déle strpět čekání (.. ale skutečně). Následující den nahlášeno na pojišťovnu. Protokol vyplněn za „viníka.“ Z infolinky není potřeba konat další opatření.
Týden na to volal telefonicky nějaký kapt z PČR, at´ osvětlím co se stalo. Potvrdil jsem svoji účast, že jsem tam byl a naboural. Nebyl jsem však nijak ztotožněn a poučen. Ani nevím, zda se jednalo o podání vysvětlení podle par. 158. Naprášil jsem se, ale nebyl jsem vůbec o ničem poučen.

Následně dopis poštou. Nepřevzato. Nyní DS
Vinnen
Za 4. v rozporu s § 47 odst. 4 písm. c) nedovoleně opustí místo dopravní nehody nebo se neprodleně nevrátí na místo dopravní nehody po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo po ohlášení dopravní nehody,
A
k) jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona.

Pokuta 2500, bez bodu, protože 4 roky stále 0

Prosím o vaše komentáře, jak věc řešit. Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2019, 10:37:07 »

Anonymizujte ten dokument a nahrajte jej sem. Bude potřeba včas podat opravný prostředek.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2019, 12:03:02 »

Pokuta 2500, bez bodu, protože 4 roky stále 0
V tomto se mýlíte - §47, 4c) je za 7 bodů a žlutou kartu, nehledě na ošklivý zápis v registru "navždycky".
edit: za bonus lze považovat nemožnost absolvovat kurz bezpečné jízdy - resp. absolvovat ho lze, leč 3 body nebudou odečteny (lze u přestupků do 6 bodů)
« Poslední změna: 31 Října 2019, 12:25:30 od gumidos »
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #3 kdy: 31 Října 2019, 14:12:10 »

Tady je spis.

Je to opravdu bez bodů. Viz text.

Nezdá se mi, jak mě mohli ztotožnit jen na základě telefonátu a z toho vycházet. To bych mohl podle mě rozporovat.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #4 kdy: 31 Října 2019, 14:45:23 »

Toto je příkaz (nikoliv celý spis). Na ten je potřeba do 8 dnů od jeho doručení podat odpor, tím se příkaz zruší a bude se pokračovat v řízení. V něm by skutečně mělo stačit, aby jste řízení i telefonát s fízlem popřel.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #5 kdy: 31 Října 2019, 15:14:34 »

Původně jste psal §47, odst. 4c), čímž jsem se nechal zmást a je za něj skutečně 7 bodů.
Skutečně pak máte ale neoznámení nehody policistovi §47 3b) - což je skutečně bez bodů.
Těmi tvrzeními v příkazu se nenechte zmást - podáním odporu se příkaz ruší a proběhne standardní řízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #6 kdy: 31 Října 2019, 15:18:22 »

Tak prvně si nedpustím rýpnutí, že tady úplně stačilostaré dobré známé S POLICIÍ SI O NIČEM NEPOVÍDÁME (a po telefonu už vůbec ne) a když už, tak ji vyslechneme a odpovíme, že se vyjádříme písemně do stanoveného termínu.

Tak a teď jak z toho ven.
1) Z místa nehody jste neujel ale odjel
2) Škoda byla zjevně nižší než 100000 CZK
3) Opsal jste si SPZ vozidla
4) Za stěrač jste strčil lístek s Vaším tel číslem (to že ho tam nenašli za ro nemůžete, nehodu jste bezprostředně nahlásil na pojišťovnu)

BTW: Proběhl telefonát s fízlem před nebo po nahlášení škody pojišťovně ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #7 kdy: 31 Října 2019, 15:53:21 »

Navíc krajní nouze.

A doznání nelze v řízení použít jako důkaz.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2019, 15:55:38 »

Vždyť je jedno, kdy mu volali, nemůžou nijak prokázat, že to nebyl kamarád, nebo kdokoliv jiný.
« Poslední změna: 31 Října 2019, 16:09:01 od swenak »
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2019, 16:10:32 »

Policista volal po nahlášení na pojišťovnu. To jsem mu i sdělil.

Čili mi doporučujete podat odpor? A následně:

a) Mám se přiznat, že jsem to udělal já?  ... a argumentovat:

1) Z místa nehody jste neujel ale odjel
2) Škoda byla zjevně nižší než 100000 CZK   ( na stránkách PČR je, ale že pokud není zjištěná osoba poškozeného vozidla, je nutné vždy volat PČR- škoda 3. osobě
3) Opsal jste si SPZ vozidla
4) Za stěrač jste strčil lístek s Vaším tel číslem (to že ho tam nenašli za ro nemůžete, nehodu jste bezprostředně nahlásil na pojišťovnu)


b) Po odporu a předvolání nevypovídat a odvolat se na par 37 ZLPaS
     Nechat to dojít do SprDele na provozovatele vozidla a udat Helmuta?


PS: Nedošlo k pochybení na straně PČR ohledně " úředního záznamu- podání vysvětlení"?  ... nedošlo ke ztotožnění- to telefonicky ani není možné
Jak je možné, že to SO použil jako důkaz?

PK
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2019, 16:14:11 »

- podat odpor a držet následující linii:

- k odjetí se nedoznávám
- jakékoli údajné doznání po telefonu nelze brát jako důkaz
- řidič neujel, ale odjel - i podle nahlášení na pojišťovnu se odpovědnosti nevyhýbá. Odjet musel z důvodu krajní nouze.
- osobu řidiče nebudete uvádět, protože mu zjevně hrozí stíhání pro údajný přestupek

Žádný sprdel nehrozí, nastudujte si o co jde.
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2019, 16:18:37 »

ad pk202

Já žil v domnění, že je můžou použít jen výslech svědka do klasického protokolu. Nečekal jsem že to uzavřou na základě nějakého úř. záznamu bez ztotožnění.
PS: Toto forum sem objevil až po intenzivním studování správního řádu.

PPS: TVL když jsem studoval sil. zákon tak se nestačím divit kolik nařízení člověk musí znát aby nebyl popotahovaný. To není možně vůbec obsáhnout, aby ho na něčem nenachytali.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #12 kdy: 31 Října 2019, 16:33:54 »

Já žil v domnění, že je můžou použít jen výslech svědka do klasického protokolu. Nečekal jsem že to uzavřou na základě nějakého úř. záznamu bez ztotožnění.
To je sice pravda, ale jak vidíte nefunguje to. Úplně by stačilo aby se dopis s příkazem na poště zatoulal byl byste nahraný.
Nicméně pokud jim takhle bezprostředně a bez rozmyslu něco řeknete a později si třeba jenom uvědomíte, že to není úplně pravda a nezní to pro Vás dobře, tak to sice pro ně jakoby není důkaz, ale to Vaše jiné tvrzení označí SO za účelové. Chápete už jak jednoduchou situaci byste měl, kdybyste jim nic neřekl ? Prostě byste ve věci odepřel vypovídat a oni by neměli řidiče a neměli by komu dát pokutu..
Stejně je to jenom jejich pomsta za to , že museli skákat kolem banální nehody - možná pro příště ten lístek za stěračem poškozeného není od věci.

Vzhledem k tomu že se jedná i lehce identifikovatelný děj a probíráme tady obranou strategii přesunuji do neveřejné části
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #13 kdy: 31 Října 2019, 16:42:45 »

Takže v první řadě podejte odpor. Je na to 8 dnů od doručení a nemá moc smysl čekat na konec lhůty. Odpor se nezdůvodňuje, ten jenom zruší tento příkaz a SO zahájí správní řízení.
Mezi tím tady probereme Vaši strategii, která bude postavena na tom, že
1) Do telefonu jste hovořil o tom co o tom víte, ale ne že jte řídil
2) Škoda byla pod 100 000  a tak není nutno hlásit policii
3) Dal jste poškozenému za stěrač lísteček s kontaktem
4) Provozovatel nahlásil škodu dříve než byl kontaktován policií
IP zaznamenána

pk78

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Nedovolené opuštění nehody
« Odpověď #14 kdy: 31 Října 2019, 16:43:28 »

ad opas

- podat odpor a držet následující linii:

- k odjetí se nedoznávám  ...OK

- jakékoli údajné doznání po telefonu nelze brát jako důkaz ...OK

- řidič neujel, ale odjel - i podle nahlášení na pojišťovnu se odpovědnosti nevyhýbá. Odjet musel z důvodu krajní nouze.
Budou chtít sdělit osobu. Budou chtít vidět záznam o návštěvě nemocnice. Budou ji chtít předvolat a potvrdit tvrzení. Zdravotní problémy po ulehnutí a vyspání odezněly. Nebyla návštěva nemocničního zařízení.  ..Not OK
V hlášení pro pojišťovnu jsem plně identifikovatelný. A smím doznáním.   ... Not OK

- osobu řidiče nebudete uvádět, protože mu zjevně hrozí stíhání pro údajný přestupek  OK  .. Spíš lepší, znám ale nesdělím pro ujmu mě nebo osobě blízké?..

Jak hodnotíte moje šance?

Stojí to popotahování státní správy za čistý štít nebo zaplatit 2,5 t. a mít od nich klid? Vím, zde kacířská myšlenka.

PK
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6