30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fyzické napadení po slovní hádce  (Přečteno 10415 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #15 kdy: 28 Října 2019, 16:30:54 »

A v autě jezdíme zamknutí.
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #16 kdy: 28 Října 2019, 18:01:45 »

Citace
...a do povinne vybavy vozidla zaradime peprovy sprej a obusek!
Pepřový sprej v autě přítomen, nebyl čas ho použít.
Citace
No a podle mne ma smysl si vzit pouceni, ze na silnici nikoho neskolime (stejne to nepomuze)
Neškolil jsem, jenom jsem hloupě reagoval na gestikulace druhého řidiče, čímž jsem situaci vyprovokoval. Typický školitel byl naopak právě onen řidič.
Citace
Kromě psychické újmy, k tomu natržení rtu skutečně došlo?
Ano, ret byl oteklej a zevnitř tekla krev, prostě jakoby prokouslej. Ne neumírá se na to, ale už to mám potvrzený i od doktora na papíře. Jinak argument policajta byl, že přímo napadení na kameře už není zaznamenáno, tudíž by bylo dobré to mít potvrzený lékařsky. Video je i se zvukem, ale nerad bych ho zatím veřejně nahrával, aby si ho mohl kdekdo stáhnout/prohlídnout. Mohu ho však nahrát někam a s heslem poskytnout určitým, zde diskutujícím osobám, tak, aby se zatím nešířilo dál.

Ještě možná hloupý dotaz z mé strany. Když věc nahlásím, může se dostat druhá strana, až bude (případně) předvolána k výslechu, k mým osobním údajům?
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #17 kdy: 28 Října 2019, 18:02:38 »

Osobně jsem viděl podobnou situaci jednou v životě. Napadený se rozhodl z místa ujet, přičemž to nakonec bylo asi to nejhorší rozhodnutí, co mohl udělat - pomalejší a větší auto, hustý provoz a ohrozil spoustu ostatních lidí. Jak to nakonec dopadlo, nevím, protože oba ujeli, neboť jej agresor pronásledoval.
Další případ mám z vyprávění před loňskými Vánocemi od kolegy, který na přechodu pustil 3 vylitce, přičemž jeden z nich se na přechodu zastavil. Po několika desítkách vteřin a očního kontaktu s řidičem, se rozhodl kolega zatroubit, čímž vyprovokoval ožralu k útoku. Kolega vezl manželku a dítě. Vystoupil z auta, aby mu řekl, že si má dát odchod, přičemž než stihl něco udělat, tak mu jedna přilítla. Na to následoval kratší výpad kolegy. Ožrala si ustlal na silnici a dále už jen slyšel křik lidí z okolí blízkého nákupního centra, aby ho kolega nechal na pokoji. Kolega nasedl a odjel. Patrně kdyby došlo na přivolání policie, tak by to kolege odskákal, neboť svědci jistě registrovali pouze velkého, plešatého řidiče, jak bije chodce na přechodu.
V autě vozím pro podobné případy pepřový sprej a legálně drženou zbraň (kterou bych tedy kvůli facce asi nepoužil).
Nicméně si myslím, že při takovém konfliktu má člověk šanci na aktivní obranu pouze v případě, že vystoupí z auta ven, viz. případ napadeného řidiče v Bílině - https://www.youtube.com/watch?v=rQWqBmg9jP0 (bez ohledu na to, co se odehrálo před tím). Jakmile se útočník dostane k zavřeným dveřím a bude se dobývat dovnitř, tak už moc šancí na obranu není.
Na druhou stranu při eskalaci konfliktu si vždy útočník vybírá čas a místo, a vzhledem k tomu, že normální slušný člověk se s takovou situací nesetkává denně, špatně se na ni připravuje.
Pokud to budete řešit přes policii, ta byť by se to kvalifikovalo "pouze" na přestupek proti občanskému soužití, tak je to delikt, díky kterému na něj nebude před zákonem pohlíženo jako na spolehlivého, tudíž pokud má např. zbrojní průkaz, přijde o něj.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #18 kdy: 28 Října 2019, 18:03:45 »

Ještě možná hloupý dotaz z mé strany. Když věc nahlásím, může se dostat druhá strana, až bude (případně) předvolána k výslechu, k mým osobním údajům?
Ano a je to dobře. Až někdo nabonzuje Vás, budete rád, že budete vědět, kdo to byl.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #19 kdy: 28 Října 2019, 18:07:39 »

Ještě možná hloupý dotaz z mé strany. Když věc nahlásím, může se dostat druhá strana, až bude (případně) předvolána k výslechu, k mým osobním údajům?
Ve správním řízení bude mít přístup ke spisu, takže ano, může.
Osobně bych se tímto nenechal odradit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #20 kdy: 28 Října 2019, 18:19:04 »

Jen ještě na základě čeho chcete ono napadení prokázat? Na kameře není. Bude to slovo proti slovu.
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #21 kdy: 28 Října 2019, 18:32:48 »

Pokud to budete řešit přes policii, ta byť by se to kvalifikovalo "pouze" na přestupek proti občanskému soužití, tak je to delikt, díky kterému na něj nebude před zákonem pohlíženo jako na spolehlivého, tudíž pokud má např. zbrojní průkaz, přijde o něj.
vzhledem k absolutně neadekvátní reakci z jeho strany by bylo záhodno, aby opravdu o zbroják přišel, pokud ho má. Každej se rozčílí, ale v mezích.
Jen ještě na základě čeho chcete ono napadení prokázat? Na kameře není. Bude to slovo proti slovu.
Na základě ambulantní zprávy, popřípadě na základě očitého svědectví mého spolujezdce.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 339
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #22 kdy: 28 Října 2019, 19:02:34 »

vzhledem k absolutně neadekvátní reakci z jeho strany ...

Myslím si Bobeši, že byste měl onomu pánovi za výchovnou facku spíše poděkovat. Protože příště budete někoho poučovat o tom, že díky pravidlu o zipování vám měl dát přednost, a narazíte na opravdového psychopata, mohlo by to dopadnout daleko hůře. Na diskusi totiž musí mít zájem obě strany.

Jako zcela neadekvátní hodnotím vaši snahu někoho na silnici poučovat o pravidlech a zřejmě nejsem sám, kdo má tento názor.

Jestli máte potřebu páchat dobro, natáčejte všechny podobné hříšníky na palubní kameru a dávejte je na youtube. Určitě budete mít brzo velkou sledovanost.
« Poslední změna: 28 Října 2019, 19:16:22 od urban.novak »
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #23 kdy: 28 Října 2019, 19:47:29 »

Prohnat to internetem je také možnost, spolu s posláním na firmu a už jsem nad tím přemýšlel. Každopádně ještě jednou opakuji, z mé strany nešlo o poučování, ale o reakci na chování a gestikulace tohoto člověka. Naopak on se snažil vyučovat ostatní, včetně ještě jednoho řidiče přede mnou, kterému se postavil do pruhu.
Nechci nějak zabřehávat do této problematiky, ale to abychom se za chvíli báli všichni kohokoliv napomenout nebo okřiknout, aby na nás nevytáhl nůž/zbraň nebo pěstí. A abychom  z toho ještě neměli sami problémy. "Však já před tím zavřu oči a ono to nějak dopadne". Je mi jasné, že je rozdíl mezi mým příkladem a například, když by někdo někoho napadl v metru, ale...

Hádám, že budou ve spisu i osobní údaje o svědkovi?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #24 kdy: 28 Října 2019, 19:54:27 »

Hádám, že budou ve spisu i osobní údaje o svědkovi?
Ano a je to dobře. Je správné, aby udaný věděl, kdo je ochoten kolaborovat s udavačem.
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #25 kdy: 28 Října 2019, 20:11:43 »

Proč hned "udavač" a "kolaboranství"?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #26 kdy: 28 Října 2019, 20:13:34 »

Zamyslete se, jestli to co děláte nepramení spíše z Vaší ješitnosti, že jste si tak trochu neprávem nechal dát facku a jestli Vám mohu poradit, nechte to být. Jakmile totiž nejste schopen té nespravdlnosti čelit vlastními silami jste tak trochu v pasti a pokud si pomůžete úřady spíše na to nakonec nějak doplatíte......věřte mi. 
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #27 kdy: 28 Října 2019, 20:57:56 »

Pokud se stanete součástí něčeho takového, budete možná cítit slabý píchání, že budete chtít volat policii. To si s váma zahrává pýcha. Serte na pýchu, pýcha nepomáhá, a policie, ta už vůbec nikdy a nikomu nepomáhá. Takhle branže je narvaná naivníma kreténama, co si myslí, že zavolaj policii a ta je jako rozsoudí. Jenže ona je nerozsoudí, jediný důsledek přivolání policie je, že někdo dostane flastr. Znám případy, kdy dostali flastr oba, a není jich málo.

D-FENS
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #28 kdy: 29 Října 2019, 07:29:06 »

Plně souhlasím s pk202.
Pokud to dáte na policii, osobně bych tak učinil pouze z pohnutky, že byste se Vy dostal k osobním údajům útočníka, a následně byste se ho třeba mohl zeptat, zda se Vám nechce mezi 4 očima omluvit. Jinak bych nespoléhal na to, že ho někdo potrestá. Stát je zde od toho, aby trestal ty, na které si ukáže on, nikoli toho, kdo páchá něco špatnému jinému občanovi. To by bylo velmi naivní. I já jsem si z Vašeho případu připomněl, že je třeba myslet na to, že je zde spousta labilních imbecilů se snahou si něco dokazovat násilím a obrana slušného člověka proti tomuto jednání může být jen prudké, dobře mířené násilí na útočníka, kterému se jinak říká sebeobrana. Obecně s tím počítám, proto cvičím a jsem ozbrojen - jenže: člověk se s těmito případy nesetkává každý den, a tak se někdy velmi lehce podvědomě nechá uchlácholit teplíčkem a pohodlným posezem ve svém vozu. Přičemž takovéto situace se stávají právě v tomto rozpoložení, kdy to nejméně čekáte. Žádný útočník k Vám nepřistoupí a neřekne Vám, ať se nejdříve protáhnete a rozcvičíte...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #29 kdy: 29 Října 2019, 11:29:43 »

Za co bych měl dostat pokutu mi však nebyl schopen vysvětlit. Prej z důvodu, že by se tím někdo musel zabývat :D nebo jsem jen špatně pochopil.

Asi k vám policajt byl nezvykle upřímný..

to jde vyčíst i ze zdejších případů (i když asi nebude snadné si tu vytáhnout jen ty kde někdo volal policajty)..
když přijdete na policajty něco oznámit tak oni to musejí řešit a to je pro ně práce navíc..
..v horším případě se to špatně objasňuje a jim to bude kazit statistiky..

..a tak se často stane že sepíšou svědectví a tam vás nasměrují k přiznání k nějakému svému přestupku.. a hned za něj dostanete flastr.
A to je opravdu něco jako pokuta za to že se s vámi musejí zabývat.


bobeš:
Někdy větší efekt než obrátit se na policajty má to řešit přímo s tou firmou.. jestli to byl zaměstnanec a ne třebas jednatel..
  To mám  také v plánu, firmu jsem si už vyhledal, nejdřív jsem však chtěl vyřešit situaci na úrovní právní.

Taky možnost.. ale já bych tu jednodušší cestu zkusil jako první..
IP zaznamenána