30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.  (Přečteno 3229 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil

Mam neprijemny problem. Auto ma pripojisteni celniho okna s limitem 15000kc. Majitel dnes nahlasil skodu a uz pri nahlasovani skody mu pojistovna sdelila ze pokud bude oprava v nesmluvnim servisu neuhradi castku vyssi nez 9500kc. Jelikoz jsem nyni udelal rozpocet, tak z dilu z druhovyroby mne to vychazi v maloobchodnich cenach 8991kc material + 3000kc prace. Takze mne vychazi castka 12000. Cena v autorizovanem servise ze vsech originalnich dilubude okolo 30000kc, mozna lehce pod, mozna lehce nad touto castkou, ale ne vyznamne.

Ma na to pojistovna pravo aby proplatila jen ty nejprasivejsi dily z druhovyroby? A dalsi velmi podstatna vec na kterou se chci jiz dlouho zeptat, ma pojistovna pravo na to aby mne diktovala za jakou sazbu mam pracovat?

Neni to nijak umele navysovano, veskery material za maloobchodni ceny z autokelly. Casova narocnost 3,5h dle AW norem automobilky.

Jedna se o Generalli.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 420
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2019, 22:04:04 »

Neni o tom zminka ve smlouve?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2019, 23:39:53 »

já po těchto zkušenostech připojištění zrušil
v mém případě limit 5000,-
okno bez práce 2150,-
a neznačkový servis to nechtěl udělat za méně než 6000,-
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2019, 01:11:29 »

Neni to nijak umele navysovano, veskery material za maloobchodni ceny z autokelly.

Jedna se o Generalli.

Což je tak 30-100% nad cenou, za kterou to jde pořídit jinde? Je to sice OT, ale tyhle řeči garážistů mně vždy pobaví. Nic proti snaze vydělat, to chceme všichni, ale tohle mě spolehlivě napříště pošle jinam. Jestli pak pojišťovna nekouká na to stejně, dostala fakturu, ale ta se ji zdá neadekvátní, vzhledem k cenám, co mají v tom svém SW.

EDIT: S ještě tedy dodám, že druhovýroba nemusí být nutně šmejd a taky, že si nezřídka kvalitu představují některé servisy dost podivně - kvalitní je to, kde mají největší marži na materiálu.
« Poslední změna: 25 Října 2019, 01:56:05 od swenak »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2019, 08:18:47 »

Auto ma pripojisteni celniho okna s limitem 15000kc. Majitel dnes nahlasil skodu a uz pri nahlasovani skody mu pojistovna sdelila ze pokud bude oprava v nesmluvnim servisu neuhradi castku vyssi nez 9500kc.
Buď to pojištovna jen zkouší, nebo to nějak mají zakotveno ve smlouvě. Začal bych prostudováním smlouvy a VOP (především vyhledat, zda se tam někde píše o smluvních servisech) a dotazem na to místo, ze kterého vypadla informace o limitu 9500 CZK, aby vysvětlili, jak k tomu došli.

Připojištění skla k POV je typově úplne normální havarijní (škodové) pojištění, jsou to vlastně dvě smlouvy, které mají společné účastníky a papír, na kterém jsou zachyceny, ale tím to tak končí. Na rozdíl od POV tady není automatický nárok na náhradu plné škody ani na to, že si ji může poškozený likvidovat jak uzná za vhodné (dokud by to, co poškozený chce po pojišťovně, úspěšně vyžaloval po pojištěném, musí pojišťovna plnit bez ohledu na to, co si o tom myslí). HAV je normální smlouva s pojišťovnou, pokud tam je někde schováno, že oprava bude buď v jejich servisu nebo likvidace rozpočtem stanoveným podle kola štěstí, nic moc s tím nenaděláte.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2019, 09:08:59 »

Zkušenost: ČPP a Koop plní sklo klidně i rozpočtem - pak uplatňují roční limit ve výši sjednané pojistné částky. Na toto jsem narazil, když jsem z připojištění chtěl zaplatit rozbité sklo; Koop chtěla fakturu, já jim oznámil, že si sklo vyměním sám a že sám sobě vystavovat fakturu fakt nebudu a oni sami přišli s rozpočtem. Rozpočet schválili na plnou částku sjednaného limitu s komentářem "letos se vám už pojistná událost z připojištění skla plnit nebude" a bylo hotovo.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2019, 09:16:43 »

Příslušný "zakopaný pes"  se jmenuje "plnění rozpočtem". Konkrétně to zmíněný pojistitel má https://www.generali.cz/documents/20182/27616/VPP-HAV-2016.pdf - článek 23 bod 1a).
Výklad pojmu "servis" je v článku 2 téhož dokumentu.
Dále pak věnujte pozornost článku 24 - akceptace doporučeného servisu - možná se k ní pojistník zavázal. Ale chápu, že to nikdo nečte - leč může to vést k dalšímu snížení plnění.
Vlastní rozsah "čelního skla" je v článku 28 bod 2 - je to vcelku blbuvzorné ujednání bez nějaké kličky.
Tedy likvidátor nejspíše stanovil "obvyklou cenu materiálu a práce v daném regionu u neautorizovaného servisu" a tu sdělil. Není to svatý obrázek a lze o její výši vést polemiku - i Vasil v garáži umí sehnat dražší, či originální sklo. Vzneste tedy námitky vůči navržené částce plnění - budete přece požadovat plnění na základě účtu za opravu.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2019, 09:38:51 »

swenak: Ono to neni tolik jak pisete, nektere veci tam maji primerene, nektere samozrejme silne nadhodnocene. Na netu treba to konkretni sklo koupim o 1000kc levneji, jenze je tam doprava s balenim za 600, o problemech s reklamacema nebudu vubec mluvit. Ta cena jak jsem psal neni umele nijak navysena, je to samozrejme pocitane za bezne ceny, nevidim zadny duvod to pojistovnam pocitat jinak. Taky vsichni platime bezne pojistne, ze ano.

Kdyz si vezmu sklo ten nejlevnejsi hnuj co umim koupit, pouziju prasive lepidlo misto terosonu a kdyz od toho odpocitam hlukovou izolaci kterou Vam tam na tisic procent jiz nikdo neda krom autorizaku a par debilu co to chteji delat tak nejak rozumne dostanu se s cenou o 4000kc niz vcetne tech beznych marzi i se svoji sazbou za praci. Nechci je skubat, chci pouzivat kvalitni veci a dostat je zaplacene. Nic vic.

Dam Vam jeste jeden priklad, z nedavna. Taky okno. Cena v autorizaku 44000kc, cena v smluvnim auto skle 25000kc, cena moje bez par drobnych 20000 do limitu pojistky. Bez problemu zaplaceno. Ale nebyla to generali. A jeste jeden priklad ktery ale neni doresen, oprava z POV. Skoda: Dodreny naraznik, blatnik zlomeny ve dvou mistech v hrane, praskla ocnice (plast za 700kc) praskla mlhovka, praskly plastovy podbeh. Lak na blatnik + naraznik. Generali tuto skodu spocitala na 7500kc celkem se vsim!!! Garantuju Vam ze za tuto cenu neni mozne udelat ani kvalitni lak s dokladem. Jsem nasrany, dam jeste jeden priklad. Oprava zrcatka z POV a opet Generali. Neproplatime vic nez 350kc za hodinu. Parada. Na dilech protoze to slo z originalu asi 5% marze z ceny okolo 7k kc a 300kc za vymenu zrcatka. Nebyt tam nahradni vozidlo, byla by to prodelecna akce, 2x cesta pro dily, 2x cesta pro kryt z lakovny a to vse za castku 300kc fakturovanou za praci, je to k popukani. Nevadilo mne to, bylo tam nahradni vozidlo...

Nemyslim si ani ze by pri hlaseni skodni udalosti po telefonu neco pocitali. Jen majiteli sdelili ze kdyz nepouzije smluvni servis, ze neproplati vic. Ma limit na 15k prave z toho duvodu aby bylo mozne pouzit kvalitni veci z druhovyroby. Rozpoctem to nepujde, bude tam faktura, dolozitelna do posledni polozky.
« Poslední změna: 25 Října 2019, 09:51:12 od František Dobrota »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2019, 10:04:37 »

Aby to nevyznělo jako něco proti Vám, to mám obecný pohled na všetšinu mechaniků. Jak jsem psal, nevidím problém v tom, vydělat a ani v tom, dostat za to maloobchodní cenu dle Kelly. Vidím problém ovšem právě v té argumentaci Kelly, kdy i jenom za to, že jim řeknete dobrý den, dostanete 5% slevu, jako člen některého klubu třeba i 60%. A když si k tomu připočtete, na co odkazoval gumidos, tak to odpovídá zdá se i popisovanému problému. Jak tam i psal a řešilo se plnění i v jiných tématech, za jednání s pojišťovnou nic nedáte, jenom čas.

Jinak, ano, Kelly má někdy i maloobchodní ceny rozumné (zato např. na originál díly VW často vyšší, než Jarov, Tukas), ale alespoň v tom, co já jsem kdy za léta kupoval, tak to bylo málo kdy, nicméně při rozumně nevýšené ceně jsem byl ochoten platit za to, že to mám hned, asi jako třeba u Alzy a podobně. Nechci nic zadarmo, ale čekat na dodávku (a že to v Kelly často tak je, ač dle netu je to skladem, ale objednat to na prodejně je loterie na dny i týdny), nemít kvalitní služby a servis a platit zároveň více, to prostě pokládám za šílenost, pokud tedy vím, že to tak být nemusí.

A když pak někdo argumentuje, že díly, co maloobchodně bez slev od kvalitního dodavatele mám za 1500,- s DPH mi dává "za hezké oči bez dokladu a daně za 3500,- Kč, bo to tak nakupuju", tak... když mu pak nabídnu, že mu tedy ty díly budu levněji dodávat já, tak zájem nemá :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2019, 10:25:16 »

Ještě je jeden parametr dodavatele. A to možnost vrátit nevhodný díl. I když objednáte díl přesně podle WINka , tak se kolikrát stane, že zjistíte nějaký rozdíl a je nutno objednat jiný díl. No pokud by nebylo možno dodavateli díl vrátit, pak se malému servisu klidně může stát, že bude mít v takových "mrtvolách" pár set tisíc a nikdy je už neudá. Takže se nedivím malým servisům, že raději nakupují od dražšího dodavatele, protože oni nežijí z marže ale spíš z práce.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 360
    • Zobrazit profil
Re:Oprava z pripojisteni - pojistovna nechce hradit kvalitni materialy.
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2019, 11:05:42 »

Ja to tak pochopil ze to neni namireno proti me osobe ale tak nejak vseobecne. Jen mne proste zacina stvat jak se prave s tema malyma snazi vydrbavat a to jsem napsal velmi mirne. Na druhou stranu samozrejme je to i naopak a mnozi si mysli ze na pojistovnu se opravi pul auta.
IP zaznamenána