30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fyzické napadení po slovní hádce  (Přečteno 10416 krát)

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Fyzické napadení po slovní hádce
« kdy: 26 Října 2019, 19:32:57 »

Zdravím vespolek,
dostal jsem se do konfliktu s člověkem, kterému zip nic neříkal a chtěl to všem ukázat tak, že blokoval pruh. Po upozornění a snaze mu to z mé strany vysvětlit začal nadávat a následně vystoupil z auta, otevřel mi dveře a jednu mi vrazil. Bylo to tak rychlý, že jsem ani nestihl nějak zareagovat. Každopádně vše mám na kameře, obličej, SPZ auto i logo firmy, jíž auto patří. Jakmile to bylo možné, šel jsem s tím na policii, kde se mi snažili vysvětlit, že nahlašovat to ani nemá cenu. Že si nás nějaký oddělení oba předvolá, bude to dlouho trvat a pravděpodobně oba dostanem pokutu (WTF??). A že vzhledem k tomu, že z kamery není vidět samotný útok, tak si mám zajít na ambulanci, kde by mi napsali, že mám po incidentu natrhlej ret, v případě, že bych chtěl věc opravdu nahlásit. Na amubulanci ani po 3 hodinách na mě nedošla řada, čili jsem to vzdal.
Má otázka teď zní: Má cenu se tím zabývat? Nahlašovat celou událost na policii, jít si pro lékařskou zprávu znova na 3 hodiny sednout do nemocnice, a následně strávit pravděpdobně podobnou dobu na nějakým výslechu, kde bude druhá strana tvrdit opak? Zažil někdo nějakou podobnou situaci?
Na jednu stranu si říkám, že bude z mé strany ubohý, když to nenahlásím, protože ten člověk neznal jednoduchý pravidla a psychicky také nebyl v pořádku. Na druhou stranu představa trávení hodin bůhví kde s nejistým výsledkem mě také neláká..
Díky za jakoukoliv věcnou radu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2019, 19:39:35 »

Že si nás nějaký oddělení oba předvolá
Koho oba? Vás (který to nahlásíte) a koho dalšího?

Chtělo by to vidět ono video. Na té ambulanci jste byl ačkoli Vám nic nebylo?

Jak dopadlo tohle?
« Poslední změna: 26 Října 2019, 19:44:49 od Číkus »
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2019, 19:47:05 »

Mě a řidiče z druhého auta, který mě napadl (tak mi to tvrdil policajt na služebně, ale nezdá se mi, že by to bylo tak lehké).
Na ambulanci jsem byl, abych měl v ruce papír/zprávu o "následcích napadení", jelikož to na videu není vidět. Jedná se o natržený vnitřní ret, nic vážného, ale opět jsem postupoval dle slov policajta.
Ještě doplním, že v autě jsem měl na sedadle spolujezdce rodinného příslušníka. Na to mi policajt opáčil, že z důvodu rodinné příslušnosti by nebylo ke svědectví příliš nahlíženo (druhý WTF?)
Pán řidič z druhého auta měl na spolujezdci také svědka.

Edit: tunel zaplacen ještě než jsem se o pokutě dozvěděl, jak píšu v textu. K fotce, kterou jsem chtěl vidět, se mi však podařilo díky radám dostat.
« Poslední změna: 26 Října 2019, 19:49:11 od bobeš »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2019, 19:54:08 »

Bez tý lékařský zprávy nic moc. Stačí aby tam bylo napsáno že máte modřinu a hned jste v lepší pozici. S největší pravděpodobností to skončí jako přestupek proti občanskýmu soužití.

Otázku zda to má smysl řešit si musíte zodpovědět sám, bude vás to stát nějaký čas a dotyčný dostane max. pokutu.

Takové situace, pokud chcete řešit, máte řešit hned, to znamená zavolat fízly a jet za ním dokud nepřijedou fízlové, dotyčný mohl třeba být nalitej...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2019, 20:14:03 »

Mě a řidiče z druhého auta, který mě napadl
Vzhledem k tomu, že pravděpodobně netuší, o koho se jedná, bude se jim dost špatně předvolávat.
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2019, 20:30:56 »


Takové situace, pokud chcete řešit, máte řešit hned, to znamená zavolat fízly a jet za ním dokud nepřijedou fízlové, dotyčný mohl třeba být nalitej...
Jo, to vím do budoucna už také. Jak jsem to nečekal vůbec, tak jsem reagoval až pozdě. Navíc jsem nechtěl více zatahovat spolujezdce.
 
Auto je psané na leasingovku, na autě logo firmy, v autě pravděpodobně zaměstnanec firmy, jehož obličej je viditelný. V případě, že Policie kontaktuje firmu, jejíž logo bylo na autě, a tato firma odmítne spolupracovat/napráskat svého zaměstnance, je to šach mat?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2019, 21:06:39 »

Mě a řidiče z druhého auta, který mě napadl
Vzhledem k tomu, že pravděpodobně netuší, o koho se jedná, bude se jim dost špatně předvolávat.

Zjistit řidiče firemního auta je pro fízly snadnější než si myslíte, něco jinýho je samozřejmě úřad. Fízlové si klidně předvolají jednatele firmy, vyžádají si knihy jízd apod..
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2019, 21:07:46 »

Bonzovat se nemá, aby jsi tim videozáznamem spíš neprozradil nějaký vlastní přestupek.
Z pohledu pravidel by záznam žádný přestupek obsahovat neměl. Z pohledu "normálních majitelů řidičského oprávnění" jsem hajzl co levým pruhem předbíhá ostatní a snaží se zařadit až na konci.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2019, 21:50:27 »

bobeš:
Někdy větší efekt než obrátit se na policajty má to řešit přímo s tou firmou.. jestli to byl zaměstnanec a ne třebas jednatel..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2019, 21:54:59 »

Sorry, ale já si myslím, že nějak jsi protistranu k tomu útoku vyprovokovat musel, přece na tebe nezaútočil jen proto, že jsi jel levým pruhem? Neproběhlo tam ještě něco? Troubení, blikání, ...?

I kdyby troubil a blikal tak to bylo oprávněné a není to důvod kvůli tomu někoho napadnout, samozřejmě tvý kolegové fízlové z Plzně (stejně narušený jako ty) jsou vyjímka, pro ty je to normální
IP zaznamenána

bobeš

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2019, 22:23:40 »

Nebylo žádné troubení ani blikání. Pouze jsem si sám pro sebe říkal, co to je zase za školitele. Když jsem se dostal na jeho úroveň, začal gestikulovat, tak jsem sundal okýnko a snažil se mu říct, že zipuje na konci. On argumentoval nějakým že neumím číst, že jsem koště a že tam je "změna jízdního pruhu". Doteď jsem nepřišel na to, co tím myslel. Značka tam žádná nebyla. Následně pravděpodobně slyšel slovo, které jsem nevyřkl (ze záznamu je vše srozumitelné) a vystartoval. Policajt potvrdil, že zip byl správně, ale že lidem vadí "předbíhání". Za co bych měl dostat pokutu mi však nebyl schopen vysvětlit. Prej z důvodu, že by se tím někdo musel zabývat :D nebo jsem jen špatně pochopil. Každopádně pak tvrdil, že povinnost zipu není vlastně povinnost, protože řidiči v průběžném pruhu jsou ve "větším právu" než ti, co se chtějí správně zazipovat. To jsem pak trochu více zpozornil..

bobeš:
Někdy větší efekt než obrátit se na policajty má to řešit přímo s tou firmou.. jestli to byl zaměstnanec a ne třebas jednatel..
  To mám  také v plánu, firmu jsem si už vyhledal, nejdřív jsem však chtěl vyřešit situaci na úrovní právní.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2019, 22:35:51 »

To mám  také v plánu, firmu jsem si už vyhledal, nejdřív jsem však chtěl vyřešit situaci na úrovní právní.
A přitom to už do dětí cpou v každé pohádce, co se stane lidem, kteří si vezmou na pomoc pekelníky. A pořád tam někdo chodí :-)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #12 kdy: 28 Října 2019, 15:26:43 »

Není mi jasné, za co bystě měl dostat pokutu Vy. Pomohlo by, kdybyste natočený záznam poskytl zde, ideálně aby tam byly vidět všechny dopravní značky v úseku před tím, aby šlo situaci posoudit.

Můj názor:
  • Věcí má cenu se zabývat. Podle Vašeho popisu je to auto služební, takže řidič by měl být zjistitelný a když nic jiného, tak by se v rámci zjišťování napadení mohl dotyčný v rámci firmy odkopat.
  • Kamera nemá zvuk?! Myslím, že do určité míry by měl postačovat tomu, aby dotyčný byl popotahován za jednání proti občanskému soužití.
  • Kromě psychické újmy, k tomu natržení rtu skutečně došlo? Pokud ne, tak vás fízl naváděl k podvodnému jednání. Za sebe nedoporučuju jít touto cestou, ledaže byste potřeboval dosáhnout něčeho konkrétního (např. odškodnění, potřebu útočníka zadržet, ap.)
  • Policista nemůže odmítnout přijmout podnět nebo oznámení, takže jste mu jen skočil na špek a ušetřil jste mu práci.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #13 kdy: 28 Října 2019, 16:22:25 »

No a podle mne ma smysl si vzit pouceni, ze na silnici nikoho neskolime (stejne to nepomuze) a na policii se neobracime (to nejen nepomuze, ale vyvola problem). Video smazat.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Fyzické napadení po slovní hádce
« Odpověď #14 kdy: 28 Října 2019, 16:29:24 »

No a podle mne ma smysl si vzit pouceni, ze na silnici nikoho neskolime (stejne to nepomuze) a na policii se neobracime (to nejen nepomuze, ale vyvola problem). Video smazat.

...a do povinne vybavy vozidla zaradime peprovy sprej a obusek!
IP zaznamenána