30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24  (Přečteno 17061 krát)

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« kdy: 28 Srpna 2019, 04:51:12 »

Zdravím všechny! Chtěl bych zkusit požádat o pomoc, potřeboval bych trochu navést...

Mého dobrého kamaráda nedávno při ranní cestě do práce zastavila hlídka PČR a nadýchal 0,26, po šesti minutách 0,24. Bohužel se přiznal (ačkoliv jsem mu kolikrát do hlavy tloukl Dfensovo "S policajty se nebavíme!), tak s nimi ochotně spolupracoval na svém zničení a doznal, že večer měl asi 0,5L vína... Podepsal všechno, krev nepožadoval, ŘP mu nechali.

Vidím to docela bledě... Potřeboval bych navést, čeho se chytit v při ústním jednání - podobné případy ze zdejšího fora jsem si načetl (díky za velmi poučné čtení), ale taky zároveň vím, nebo mi to teda aspoň tak přijde, že kamarád nemá moc šancí... Vím, že lze rozporovat výpověď, měření, ale nenapadá mně nic pořádného, co by vzalo SO vítr z plachet... Viz. např. strana 3, pátý odstavec:"SO vycházel při svých závěrech o vině obviněného ze shromážděných důkazních materiálů uváděných výše v tomto příkazu a má za prokázané, že došlo k protiprávnímu jednání ze strany obviněného." SO si je očividně velmi sebejisté - ale četl jsem zde na foru, že např. výpověď obviněného zapsaná policajtem není žádný důkaz (napadají mne způsoby jak to rozporovat, tedy spíš inspirace odsud), ale beztak to vidím špatně kvůli jasné nenulové hodnotě alkoholu v krvi... byť je tak malá...

Pokuta není velká, což by bylo skoro fajn, nebýt toho ŘP... kamarád živí čtyři děti (ne, není to hnědočech), dojíždí každý den 40 km do práce, bez auta se neobejde, takže bych mu fakt rád pomohl...

za případnou ochotu a rady děkuji....

EDIT: teď jsem se ještě dozvěděl od dotyčného kamaráda, že jej měřili třikrát (v protokolu je uvedeno pouze dvakrát), před uvedenými měřeními jej měřili ještě jednou, dle jejich slov "orientačně", hodnota byla 0,17 promile. Nicméně to není nikde uvedené... Je to běžná praxe? Bylo by to možno nějak relevantně použít v odvolání?
« Poslední změna: 28 Srpna 2019, 11:48:06 od rafaell1 »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #1 kdy: 28 Srpna 2019, 06:27:10 »

Neúplná anonymizace na čtvrté straně.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #2 kdy: 28 Srpna 2019, 06:49:21 »

Nejsem expert, ale 0,26 a 0,24 podle mě prokazuji spolehlivě hladinu 0,00. Přesně dle textu. Nezapomeňte podat v termínu odpor. Ale velká skoda toho priznani.
« Poslední změna: 28 Srpna 2019, 06:52:14 od Neridic »
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #3 kdy: 28 Srpna 2019, 06:53:02 »

Jenže ty částky, ze kterých SO vycházel, byly 0.26 a 0.24, z čehož aritmetikou udělali 0.25, a z toho aritmetikou 0.01.
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #4 kdy: 28 Srpna 2019, 07:27:05 »

Jasně. Ale pochybnosti na straně odsouzeného.
Ale počkejte na zaslouzilejsi členy.
IP zaznamenána

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #5 kdy: 28 Srpna 2019, 08:01:13 »

Neúplná anonymizace na čtvrté straně.
děkuji, opraveno
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2019, 08:27:53 »

Dovolím si pohled na věc z trochu jiného úhlu, když si do alkulačky zadám hodnoty:
  • začátek pití v 21h
  • muž, váha 80 kg
  • 3×2 dcl vína (nelze zadat 0,5l)
Tak mi vyjde, že v 6 ráno už je střízlivý.
Takže pokud nekecal v objemu vypitého alkoholu, tak je buď 60kilový střízlík, nebo drager funguje jako generátor náhodných čísel.
IP zaznamenána

George

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #7 kdy: 28 Srpna 2019, 08:38:46 »

Škoda toho doznání, ale osobně jsem řešil stejný problém viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2159.0 a šance na úspěch tu je. Pokud by jste potřeboval, mám někde schované ještě odvolání, v případě zájmu pošlete SZ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #8 kdy: 28 Srpna 2019, 08:44:58 »

Hlavně je potřeba podat včas odpor!
IP zaznamenána

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #9 kdy: 30 Srpna 2019, 18:48:46 »

Odpor podán. Ještě jedna důležitá věc, kterou jsem měl napsat do hlavního tématu - kamarád má dvojí občanství (CZ + SK), ale ŘP pouze jeden - vydaný na Slovensku. Pokud ho opět odsoudí k trestí zákazu řízení, jak to bude úřad řešit, když nemá český ŘP? Dostane zákaz jízdy v ČR, ale nemají přece právo na sebrání slovenského ŘP, nebo ano?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #10 kdy: 30 Srpna 2019, 20:04:46 »

Bude mu odebráno řidičské oprávnění, nikoliv řidičský průkaz. Nebude tak moci řídit pouze na území ČR. Řízení v době zákazu by bylo kvalifikováno jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #11 kdy: 25 Září 2019, 04:52:51 »

Sorry za OT, ale toto mi připadá opravdu k pláči. Za 0,01 promile udělit relativně vysokou pokutu a zákaz řízení? Vždyť to nestojí ani za sepisování těch 4 stran, tisk papírů a placení pošty.

V některých zemích je naprosto legální (i po doznání) jezdit s 800-krát vyšší hladinou alkoholu, a tady u nás je kvůli tomu takový humbuk?!

Toto by už se mělo asi řešit na evropské, ne-li světové úrovni. Ten rozdíl (800x) je opravdu neuvěřitelně obrovský a o těch experimentech kde se prokázalo že s 0,3 v krvi jsou rychlejší reakce ani nemluvě.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #12 kdy: 25 Září 2019, 08:07:26 »

K pláči to je, ale 800krát vyšší hladina už je smrtelná. V rozumných státech tolerují "jenom" 80krát víc.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #13 kdy: 25 Září 2019, 08:12:05 »

Je to jako přes kopírák k případu, který prošel i Krajským soudem tuším v Ostravě, rozsudek zde někde bude. Technicky je to úplně minimální výsledek měření, který v souladu s používanou metodikou ČMI lze považovat za prokázání alkoholu. KS Ostrava byla položena otázka, zda je zákonné vycházet z aritmetického průměru dvou měření (což stanoví metodika, která ale nemá žádný přímý pramen závaznosti, jde fakticky jen o jakýsi doplněk k metrologickému schválení, něco na úrovni návodu k použití), zda by náhodou před metodikou neměl dostat přednost princip in dubio pro reo, tedy pokud jedno měření říká 0,24, což dle metodiky neprokazuje alkohol, a druhé 0,26, což je hraniční, nemělo by se automaticky vycházet z toho nižšího.

Soud žalobu zamítnul (tedy akceptoval metodiku jako celek, včetně ustanovení o aritmetickém průměru), ale nijak extra přesvědčivé to nebylo. Kasační stížnost podána nebyla. Jiné argumenty (nedostatek materiálního aspektu, komparace s většinou civilizované Evropy, nedostatek byť nedbalostního zavinění) řešeny nebyly.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #14 kdy: 25 Září 2019, 09:22:10 »

Zkusil bych argument "vyroby alkoholu v tele ridice" https://pubs.niaaa.nih.gov/publications/arh294/245-255.pdf

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin