30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24  (Přečteno 17197 krát)

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #15 kdy: 25 Září 2019, 10:21:51 »

Děkuji za podněty, zítra bude ústní jednání. Mám v plánu prohlédnout spis a říct, že se vyjádříme písemně a požádat o lhůtu na ono vyjádření. Nemůže mi ženská na úřadě říct, že na to nemáme právo, že?
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #16 kdy: 25 Září 2019, 10:39:49 »

Podle § 36 odst. 3 správního řádu "Nestanoví-li zákon jinak, musí být účastníkům před vydáním rozhodnutí ve věci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí; ...".

Sice tam není přímo uvedeno, že máte na lhůtu nárok, ale pokud se budete vyjadřovat písemně, dá se očekávat, že to nesepíšete hned tam na koleně, takže pokud by Vám nedali nějaký čas na to to vyjádření připravit, byl byste připraven o tu možnost se vyjádřit.
IP zaznamenána

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #17 kdy: 26 Září 2019, 04:13:52 »

Potřeboval bych rychle poradit (až teď jsem si uvědomil, že jsem měl asi předem podat plnou moc pro zastupování) - lze podat plnou moc (já zmocněnec) až při začátku ústního jednání? (pokud bych přišel sám)
Nebo už je jen možnost, že se bude účastnit i proviněný a uvede při jednání do protokolu, že jsem zmocněncem?
IP zaznamenána

rafaell1

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #18 kdy: 26 Září 2019, 04:30:00 »

Když bude jeho podpis úředně ověřený, tak nemusí chodit.
Děkuji. Případná druhá možnost je tedy to zapsání do protokolu podle § 33 SP odst.1: Účastník si může zvolit zmocněnce. Zmocnění k zastoupení se prokazuje písemnou plnou mocí. Plnou moc lze udělit i ústně do protokolu. V téže věci může mít účastník současně pouze jednoho zmocněnce.

To ústně do protokolu se rozumí až při samotném jednání, nebo někdy předem?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol - naměřeno 0,26, 0,24
« Odpověď #19 kdy: 26 Září 2019, 06:28:29 »

Plná moc pro zastupování ve správním řízení nemusí být opatřena úředně ověřeným podpisem, jak se domnívá exot Kamiq.

Ústně do protokolu lze udělit plnou moc kdykoliv, logicky se uděluje na začátku ústního jednání, aby v jeho průběhu mohl zmocněnec jednat.
IP zaznamenána