30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] D1 - Ramer 10C - 164kmh po odectu - ztotožněn > nepodepsal > spávko Říčany  (Přečteno 5460 krát)

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

Dobrého večera,
prosím o radu v případě:
změřen na D1 ramer 10 c - půlnoc 164kmh (po odectu) > sledovaný přestupek (naštěstí první ze dvou).
Ztotožněn, nepodepsal, nevyjádřil se, posláno do správka na MÚ Říčany.

Spis vyzvednut včera večer (zkusím nahrát do následujícího postu - nějak mi to server vrací). Teď je cca týden prostor chtít ústní projednání.

Mé dosavadní postřehy:
- hlídka PČR řidiče nepoučila. Onboard záznam o této skutečnosti bohužel není, takže nevím, zda se toto dá použít.
- ve spise je napsáno, že byli přítomni jednání oba PaChové, což není pravda. Jeden seděl na zadku v autě.
- Auto PČR nemělo na stropě maják - pouze predátory - nevím, jestli je významné, ale toto se zdokumentovat podařilo.
- ve snímku je viditelné protijedoucí auto a vysoká svodidla > lze hrát na přesnost měření?
- lehce mrholilo, ale to hádám na přesnost neobstojí.
- na druhé straně to bylo kolem půlnoci a dálnice byla prázdná (v záznamu PČR je stupeň 2, což je blbost, ale i tak).
- v návodu k Rameru 10 C se píše, že: "V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h.",z čehož mi plyne, že je-li na snímku vlastní rychlost vozidla ČR 88 kmh, tak nad rychlost "cca 108 kmh" foceného vozidla je snímek na vodě?


Lze toto hrát na to, že nebyly splněny podmínky měření, že řidič si je jist, že nejel přes 150?
Předpokládám, že o ústní jednání má smysl požádat a případně rovnou zažádat o výslech PaCHů?
Má smysl si pohrát s přesunem projednání k MHMP (bydliště, působnost atd.)? Již toto někdo úspěšně aplikoval?


Děkuji za poskytnuté rady!
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

zde spis.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

V prvním kole bych vznesl jakékoli námitky proti měření (např. Vámi zmíněný rozdíl v rychlostech, mrholení implikující vlhkost vzduchu nad návodem stanovenými procenty, nekvalitní fotodokumentace, nedodržení úhlu, reflexe od svodidel atp.) a pochybnosti o proškolení obsluhy. SO1 by měl následně zajistit výslech policistů. Učiní-li tak, máte možnost znevěrohodnit svědky při výslechu (oni Vám obvykle chtě nechtě pomohou), ne-li, bude se o to lépe psát odvolání. A to půjde na SčK, což je samo o sobě nejméně poloviční výhra, protože SčK má práce moc, úředníků málo a kvalitní úředníky žádné (kdo by to taky za nástupní plat 19.070 Kč brutto chtěl dnes dělat...).
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Rozumím tomu správně, že v návodě je napsáno, že pokud RAMER měří předjíždějící auto ( tzn Vaše) tak maximální rozdíl může být 20km/h? Nějak nechápu co tím chcete říct.

Škoda že jste nenahrával, už byste měl 2 jasné body kterými byste policisty znevěrohodnil.
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

2kdo:
Ok. A chápu to tak, že teď nemusí nutně vyvolávat ústní jednání, pokud podám námitky písemně?

2dk:
V návodu na ramery (dostupném zde z fóra - revize: 17.10.2011) se doslova píše:
"6.3.1.3 Zásady pro měření za jízdy RAMER10 C
Měření za jízdy pomocí radaru se neliší od měření z místa. Nastavení parametrů je shodné
jako při měření z místa. Měřič RAMER10 C si provádí korekci podle vlastní rychlosti
automaticky a vždy zobrazí jen skutečnou rychlost měřeného vozidla. Měřit je možné jak
vozidla v protisměru tak i předjíždějící vozidla. V případě měření rychlosti předjíždějících
vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h.
Při měření za jízdy
je důležité dodržovat konstantní rychlost měřicího vozidla a neměnit prudce směr jízdy. Měřič
při nesprávném způsobu jízdy měřicího vozidla může měření vyhodnotit jako nesprávné a
neuloží záznam o přestupku."
- Tedy já bych to tak chápal. Otázka je, jestli už tohle nějaký SO popasoval.

- Ano, to nahrávání by bodlo.

- Jak je to s těmi majáky? Mají nebo nemají povinnost si nahodit na střechu magnetický? Nedokázal sem to najít.

Díky

Pro jistotu bych asi další okolnosti řešil neveřejně. Tedy prosím moderátory o neveřejnou sekci. Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Téma jsem přemístil.

Ústní jednání SO nemusí provést, není-li to nezbytné pro zjištění stavu věci. Úřady se postupně přesouvají do módu, v němž se snaží počet ústních jednání omezit. Ty “slušnější” jej umožňují na požádání, ta nejhorší morální spodina (např. Jihlava) žádosti o konání ÚJ běžně odmítá.

Moje rada shora směřuje ke stavu, kdy jsou vzneseny takové pochybnosti o stavu věci, že je nutno získat další důkazy (v tomto případě návod k zařízení a výslechy policistů). Přípis, který jim odešlete nemusí být adeptem na Pulitzerovu cenu. Stačí uvést, že výsledky měření považujete za nesprávné a proč se domníváte, že nesprávné jsou či mohou být.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Z rozsudku NSS č.j. 4 As 91/2019 - 29 ze dne 30. 4. 2019:

Citace
[15] Nejvyšší správní soud však přisvědčil stěžovateli, že neobstojí obecná argumentace krajského soudu i správních orgánů, podle níž nedodržení návodu k použití radaru RAMER 10C spočívající v tom, že rozdíl mezi rychlostí vozidla stěžovatele a zasahujících policistů byl vyšší než návodem předpokládaných cca 20 km/h, nemohlo mít vliv na naměřenou hodnotu. Krajský soud i správní orgány dospěly k závěru, že by v případě nesprávně provedeného měření (a to z jakéhokoliv důvodu) radar vůbec žádnou hodnotu nezaznamenal a měření by proto fakticky neproběhlo, takže výsledek měření musí proto být správný. Nejvyšší správní soud v této souvislosti kategoricky nevylučuje, že závěry krajského soudu i správních orgánů mohou být správné a že skutečně uvedený typ radaru může fungovat nastíněným způsobem. Takový závěr je však podle Nejvyššího správního soudu nezbytné podložit případnými dalšími důkazními prostředky, které dané východisko potvrdí či vyvrátí. Nejvyšší správní soud sice v rozsudku ze dne 4. 12. 2013, č. j. 1 As 83/2013 - 60, konstatoval, že by se v případě chybně provedeného měření za pomocí radaru vůbec měřené hodnoty nezobrazily, nicméně tento závěr učinil ve vztahu k jinému typu měřícího zařízení, kterým byl radarový rychloměr zn. AD9C, a proto není nastíněný závěr bez dalšího přenositelný i pro nyní projednávanou věc.
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

Perfektní. Děkuji. Poslal sem dle pokynů v termínu námitky měření a paralelně žádost o přesunutí k MHMP. (posláno z jedné balkánské jurisdikce). Zatím bez reakce.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

.... A to půjde na SčK, což je samo o sobě nejméně poloviční výhra, protože SčK má práce moc, úředníků málo a kvalitní úředníky žádné (kdo by to taky za nástupní plat 19.070 Kč brutto chtěl dnes dělat...).
zdaleka nesouhlasím, loňský rok, říjen odvolání na sčk, duben rozhodnutí sčk
to že bylo pro obviněného pozitivní je jen shoda náhod
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Až budete mít vzorek alespoň dvaceti odvolacích řízení, dejte vědět, prosím.
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

Dobrý večer,

tak jsem byl dnes na ústním jednání v Říčanech.
- Pán mě poučil tak, že mi řekl, že poučení je v předvolání a jestli to má číst. Zde jsem přitakal, že to číst nemusí. Předpokládám, že toto je běžná praxe a zde si asi nijak odporem nepomůžu, je tak?

- pána mám nahraného, ale nahrávku musím nějak zpracovat (má to necelu hadinu a 300MB).

- do protokolu k ústnímu jednání jsem trval na námitkách, které jsem jim poslal před měsícem a z kterých pan ouřada odbavil pouze proškolení policistů.

- na místě nebylo vydáno rozhodnutí. Dostal jsem protokol, do kterého jsem k podkladům a důkazům uvedl, že trvám nazaslaných námitkách.

- Spis se tedy rozšířil o proškolení dvou policistů, dvě předvolání na ústní a mezitím jednu omluvu, nevypořádanou podjatost a zamítnutou žádost o přesun k MHMP.

z perliček: Dotyčný mi tvrdil, že by o mé žádosti na přesun k MHMP rozhodl kladně, kdybych si to tam (na MHMP) předem domluvil a do žádosti uvedl u koho sem si to domluvil. Domníval sem se, že když jsou příslušné oba SO, tak předchozí souhlas není potřeba. (viz: https://www.mvcr.cz/soubor/zaver-c-158-2017) Má toto hodnotu?

Krom toho z něj vypadlo, že návod k rameru do spisu dávat nebude a pak tam začal rozebýrat, že je to jedno, protože sem jel rychle. Pak jsem se dozvěděl, že to, že jedu rychle, automaticky znamená přestupek. Že to prý plyne z novelizovaného přestupkáče.  :o

A že napadat měření zkoušel kde kdo přede mnou a že tam na to má judikáty, který mi napíše do rozhodnutí. (skutečně měl nějaký .doc mustr s odkazy na judikáty - bohužel sem mu nedohlédl na monitor, abych alespoň nahlásil název souboru).

Nad to mi tvrdil, že mnou citovaná níže vytučněná věta z návodu, kterou prý vytrhávám z kontextu:

"6.3.1.3 Zásady pro měření za jízdy RAMER10 C
Měření za jízdy pomocí radaru se neliší od měření z místa. Nastavení parametrů je shodné
jako při měření z místa. Měřič RAMER10 C si provádí korekci podle vlastní rychlosti
automaticky a vždy zobrazí jen skutečnou rychlost měřeného vozidla. Měřit je možné jak
vozidla v protisměru tak i předjíždějící vozidla. V případě měření rychlosti předjíždějících
vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h.
Při měření za jízdy
je důležité dodržovat konstantní rychlost měřicího vozidla a neměnit prudce směr jízdy. Měřič
při nesprávném způsobu jízdy měřicího vozidla může měření vyhodnotit jako nesprávné a
neuloží záznam o přestupku."

znamená, že když pyráta předjíždí hlídka, tak musí být rozdíl rychlostí těch cca 20 km/h. (a nikoliv obráceně)   :o :o

- Má smysl ještě zkusit zítra v duchu zmíněného výkladu MVČR znovu zažádat o přesun do Prahy s odkazem na tento výklad?

- přemýšlím, jestli jsem neudělal chybu, že jsem netrval na výslechu policistů.

- má smysl ještě zítra napálit žádost o výselch policistů a ty konfrontovat s návodem?

- má v tomto ohledu posádka stíhačky splníno, když tlak pneumatik, celistvost auta a podobné parametry z návodu pouze uvede do "úředního záznamu" bez dalšího důkazu?

- jak je to s počasím? jak posádka prokáže, že nebyla 95%+ vlhkost? to jim stačí pouhé konstatování?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Celkový dojem ze spisu - hrozný amatérismus.

Začal bych odvoláním proti tomu usnesení o nepředání do Prahy. V poučení SO blábolí, že usnesení o předání věci se pouze poznamená do spisu. Ve skutečnosti
- SO to usnesení evidentně doručil (aspoň to odhaduji z té hlavičky s adresou) a nezdá se, že by to bylo jen vyrozumění o usnesení poznamenaném do spisu, vypadá to jako usnesení, které se doručovalo účastníkovi
- Podle § 76(3) se usnesení oznamuje, do spisu se poznamená jen pokud to zákon stanoví. SO tedy musí odkázat na konkrétní ustanovení (ať už ve SprŘ či zvláštním zákoně), podle kterého se usnesení jen poznamenává. To nedělá, jen obecně zmiňuje, že se takto řeší předání věci, zřejmě má na mysli § 12 SprŘ, který se ale týká postoupení pro nepříslušnost, zde se ale řešilo něco jiného, žádost jasně odkazovala na § 131(5) SprŘ a tzv. delegaci vhodnou, tam je stanoveno, že se rozhoduje usnesením a není tam nic o poznamenání do spisu.
- Podle § 76(5) se proti usnesení, které se oznamuje (tedy i tomuto) můžete odvolat. Leda by šlo o usnesení poznamenané do spisu (o to nejde, viz výše), nebo by to zákon explicitně vyloučil (což nečiní).
- Podle § 83(2) SprŘ máte v případě vadného poučení o opravném prostředku luxusní 90denní lhůtu.

Pokud jde o postoupení - místně příslušné jsou defaultně jen Říčany (v žádosti trochu mlžíte, možná záměrně, že by měl být příslušný SO dle bydliště i místa spáchání a tedy by řízení vedl ten, který ho dřív zahájí, tak to ale není). Nicméně přenos příslušnosti podle § 131(5) možný je, cílový SO obecně musí předem souhlasit, ale z toho je výjimka pro případ, že v obvodu cílového SO máte bydliště, což je přesně váš případ. Tedy - Říčany to přenést můžou a souhlas MHMP nepotřebují. Vtip je ale v tom, že to přenést nemusí, je to na správním uvážení (objektivně důvody moc nevidím, vzdáleností je to skoro jedno město a v soutěži o nejblbějšího úředníka bych vsadil na remízu). Normálně se to používá jen k odvedení pozornosti, ale když se pan referent na návnadu chytil, tak bych mu to tvrzení připomněl, opatřil si z MHMP souhlas (nebo doložil podání žádosti o tento souhlas, nebo si klidně vybral náhodného úředníka z příslušného odboru MHMP a prohlásil, že s tím souhlasí - nebudete lhát, ukládá to zákon) a navrhl, aby tomu odvolání vyhověl v souladu s tím, co vám na ÚJ tvrdil, autoremedurou (§ 87 SprŘ), jestli to nechce posílat na kraj.

ÚJ, resp. protokol z něj, jsem už nepochopil vůbec. Podle všeho SO jen zopakoval obvinění, dal možnost vyjádřit se ve smyslu § 36(3) a proběhlo nahlížení do spisu. SO se vůbec na nic neptal, neprováděl dokazování, neučinil žádný úkon, který by odůvodňoval, proč vůbec ÚJ nařizoval ... Zkuste nějak zpracovat ten záznam, něco mi říká, že to bude výživné.

P.S. Kdybyste si nechtěl hrát sám, pošlete SZ, jednak s tím asi bude dost zábavy, ale taky si budu moci odškrtnout letošního bobříka „udělat něco pro LEX“ (byť jen nepřímo).
IP zaznamenána

semetrikus

  • Příspěvků: 35
    • Zobrazit profil

adUsnesení o nepředání: Ano. Přišlo datovkou. V datovce vyzvednuto 7.10.2019. (ve spise jsou doručenky - já vůl je nenaskenoval...). Pro pobavení: Dokonce to do té datovky přišlo duplicitně dvakrát. Stejně tak první předvolání k ÚJ přišlo duplicitně. Expedováno ten samý den. (pán se asi uklepl.. )

Líbí se mi varianta určit libovolného úředníka MHMP s tím, že MHMP souhlasí. :D

Rovnou bych se zeptal (do tohoto jsem zatím nepronikl):
- někdy v následujících dnech patrně z úředníka vypadne rozhodnutí.
- pochopil jsem správně, že to nominování úředníka MHMP spolu s úryvkem nahrávky mám dát jako součást toho odvolání? A tím pádem má SO šanci to buď autoremedurou akceptovat, nebo poslat odvolání nadřízenému SO?
- jaký vliv má, když pošlu odvolání proti usnesení o nepředání dříve než úředník vyexpeduje rozhodnutí? dříve než ho převezmu? později, ale ve lhůtě 90 dní?

- Doplněno: Dovozuji správně, že když se tady dobře potkají llhůty, tak by si mohl MHMP zahrát roli SO2 a následně SO1 ? :D

Nahrávku se pokusím někam nauplodavat během večera. (Nějaké dotazy mi kladl, ale dle regulí to asi nebylo. Bez mučení se přiznám, že to bylo mé první ÚJ, tak doufám, že sem tam moc chyb nevyrobil sám.) Následně bych tedy dal přes SZ vědět. Čímž děkuji za nabídku.

(BTW: i tentokrát termín ÚJ kolidoval s LEX leg. akcí. Nicméně tentokrát se to podařilo logisticky pokrýt.)
« Poslední změna: 26 Listopadu 2019, 13:35:38 od semetrikus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil

Odvolání kvůli nepostoupení bych dal hned, nečekal bych do konce 90denní lhůty ani na vydání rozhodnutí. Není to klíč k případu, když to SO1 postoupí SO2 (tj. KÚ Stč kraje), ten to zcela jistě zamítne. Ale vzhledem k tomu, jak v tom váš referent plave, tak je šance, že buď skočí na tu autoremeduru (nebo když uvidí, že by se u kraje pouštěla nahrávka z celého ÚJ, tak se toho rád zbaví komplet), nebo to na kraj pošle a bude čekat.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Mírně OT: jako další důkaz, že úředník lže, Vám mohu poskytnout sp.zn. řízení, v němž se mi podařilo měření zpochybnit do té míry, že současná vedoucí říčanského přestupkového oddělení zastavila řízení už na prvním stupni.
IP zaznamenána