30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: D11 úsekovka u Prahy  (Přečteno 4505 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
D11 úsekovka u Prahy
« kdy: 01 Srpna 2019, 15:46:12 »

Včera jsem jel po D11 a trochu se na konci dálnice před Čerňákem zamyslel, zrovna ve chvíli, kdy na Waze svítilo úsekové měření, kterým jsem prolítával cca stodvacet na osmdesátce. Zarazilo mě ale, že je to poměrně dost široký úsek a ta osmdesátka je tam opravdu buzerační. Když to srovnám se stejnými úseky na D1 (šířka atd), tak na D1 jsou takové úseky stovkové. Je to něco, co může v argumentaci uspět nebo je to kravina? Past dobrá, moje blbost.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2019, 15:53:19 »

80 je tam proto, ze to sousedi se stavenistem. V opacnem smeru je kilo.
Pred par mesici, kdy tam dali kamery (nebyly tam od zacatku omezeni) jsem to ze zvyku proficel urcite hodne pres 100, takze jsem v ocekavani ... dam vedet, jestli neco prijde ;-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2019, 16:23:40 »

Když to srovnám se stejnými úseky na D1 (šířka atd), tak na D1 jsou takové úseky stovkové. Je to něco, co může v argumentaci uspět nebo je to kravina? Past dobrá, moje blbost.

Asi to samo o sobě uspět nemůže.. možná jako součást argumentace materiálním aspektem.. ale SO si to nějak okecá.
IP zaznamenána

rames.iii

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2019, 19:01:28 »

Jsou tak také výjezdy z toho staveniště, kdy jsem už párkrát viděl vjíždět na dálnici plnou "tatru", začínala na nulové rychlosti. Takže tam bych materiální znak viděl i obhájitelným (z pohledu SO)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2019, 21:30:31 »

ty výjezdy se již pomalu ruší - instalují svodidla ( kontinuální betonáž ) a zasypávají štěrkem
tak jestli něco přijde, zkusit to tímhle směrem
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #5 kdy: 06 Srpna 2019, 20:23:09 »

Jezdím to 1x týdně tam i zpět, také zamyšlen, ale mám za to, že v tom měřeném úseku se mění rychlost kvůli připojovacímu pruhu z té první mimoúrovňové křižovatky za Prahou.

Takže si myslím, že dokud vám orgán nepředestře, jestli jste jel 120 v úseku, kde byla 100, 80, nebo 70, nebo kolik tam vlastně je, tak asi není třeba ztrácet rozvahu

No a vzhledem k tomu, že již z principu úsekové měření neposkytuje lokalizační informaci, pouze informaci o průměrné rychlosti průjezdu celým úsekem, což tedy dost lidí, podle toho jak usilovně brzdí u vjezdové a výjezdové čáry úseku, nechápe, tak se to nejspíš nestane.

Asi by to chtělo co nejdříve při průjezdu natáčet palubní kamerou, nebo alespoň fotit mobilem, jak se tam ty rychlosti mění a pak v tom případně SO vymáchat čumák, protože o tomto dotyčný referent nebude mít vůbec páru...

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #6 kdy: 06 Srpna 2019, 23:18:16 »

Já se pořád těším, až někde oficiálně zkusí úsekáč na úseku s nekonstantním omezením rychlosti - což úlohu určení správné kvalifikace přestupku změní z dosazení do vzorečku s / t na hledání kořene polynomu tolikátého stupně, z kolika dílčích úseků se měřená trasa skládá.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2019, 00:05:42 »

ve směru Jirny - Praha se v úseku rychlosti stanovené DZ nemění
je tam 80kmh po celém úseku
akorát ten měřený úsek nekončí v Praze, ale již za ČS Shell - na mýtné bráně
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2019, 02:05:59 »

Já se pořád těším, až někde oficiálně zkusí úsekáč na úseku s nekonstantním omezením rychlosti - což úlohu určení správné kvalifikace přestupku změní z dosazení do vzorečku s / t na hledání kořene polynomu tolikátého stupně, z kolika dílčích úseků se měřená trasa skládá.
Můžete to rozepsat?
S oblibou mučím SO rozborem toho, že v úsekáčem měřeném úseku lze spáchat libovolné překročení rychlosti, po té zpomalit, až zastavit a pak pokračovat a přestupek nebude zaznamenán, ale to se obejde s ošklivě (=ne matematická sazba) vyvedenými vzorci s deltami s a t, ale pokus lokalizovat místo spáchání, byť jen na úseku s jednou změnou rychlosti, to podle mne vede na parametrickou rovnici, max nerovnici, bez šance na jeden konkrétní výsledek...
Rád se nechám nakopnout správným směrem, abych referentům SO připomněl hrůzy středoškolské matematiky

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #9 kdy: 07 Srpna 2019, 02:46:45 »

Ona to zas taková věda není, ale pro cílovou skupinu je mimo intelektuální možnosti i vysmívané s = v * t.

Skládá-li se úsek z části s1 s povolenou rychlostí v1, části s2 s rychlostí v2 atd., tak minimální čas, za který jej lze projet a překročit přitom limit nejvýše o Δv, je s1 / ( v1 + Δv ) + s2 / ( v2 + Δv ) + ... Což je racionální funkce (podíl polynomů) stupně n = počet úseků. Pro kladné parametry s a v zjevně monotónně klesající a tedy i invertovatelná. Dosazení do inverzní fce (tj. určení Δv při známém celkovém čase naměřeném úsekáčem) dává odpověď na otázku, o kolik musela být rychlost v nějakém bodě úseku větší než povolená.

Model jde vylepšit (a dále zkomplikovat) zahrnutím podmínky, že v místě změny limitu rychlosti nemůže vozidlo skokově zrychlit ani zpomalit, ale to je v neprospěch řidiče, vedlo by to k prokázání vyššího překročení.

Bohužel se to asi nikdy nestane, ale baví mě myšlenka, že by měření na tomto principu někdy ČMI opravdu certifikoval, a následně by se o jeho uznatelnost před pologramotným úředníkem odehrála znalecká bitva.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #10 kdy: 07 Srpna 2019, 09:09:05 »

Ajaj.. a já měl vždycky v hlavě takovou rovnici, že jakmile je během úseku mezi dvěma kamerami změna povolené rychlosti, tak se nejedná o úsekovku represivní nýbrž pouze statistickou..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #11 kdy: 07 Srpna 2019, 12:29:19 »

Ajaj.. a já měl vždycky v hlavě takovou rovnici, že jakmile je během úseku mezi dvěma kamerami změna povolené rychlosti, tak se nejedná o úsekovku represivní nýbrž pouze statistickou..
No ono to tak je, jen to ještě někdo musí říct správnímu orgánovi

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #12 kdy: 07 Srpna 2019, 13:04:21 »

Ja se ted zamyslel nad necim jinym - jak by se spravni organ vyporadal s tim, kdyz by na nejakem dlouhem useku (napr. mereni pres celou vesnici) takto zmeril prekroceni rychlosti, vyzval provozovatele k udani ridice a provozovatel by udal ridice dva? Ti nasledne vypovedeli, ze v danem useku opravu oba jeli a ze se uprostred prohodili. Ani jeden by si ovsem nebyl vedom poruseni rychlosti.

Nerikejte mi, ze tohle by se preklopilo na SprDel. A trestat jednoho/oba take nelze.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #13 kdy: 07 Srpna 2019, 13:06:28 »

jasne ze by to sklopili na sprdel :-D
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:D11 úsekovka u Prahy
« Odpověď #14 kdy: 07 Srpna 2019, 13:18:02 »

jasne ze by to sklopili na sprdel :-D
Když máte v ruce kladivo a pevně nastavený kvartální čísla, tak všechno vypadá jako hřeb... ehm jako sprdel

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.