30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak se bránit SPRDEL  (Přečteno 58675 krát)

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #30 kdy: 06 Března 2015, 10:34:35 »

Lze v režimu SprDele uplatňovat nové skutečnosti a navrhovat nové důkazy i v odvolání nebo je nejlepší jim tam hodit např. žádost na provedení důkazu výslechem policistů, prokázání dopravního značení atd. ještě před vydáním rozhodnutí? Aby pak odvolání nebylo zamítnuto s tím, že nové důkazy lze v odvolání uplatnit jen u přestupků ale ne v SprDeli.

Viz: 1 As 96/2008-115
obviněný z přestupku může uplatňovat nové skutečnosti a navrhovat nové důkazy i v odvolání (omezení stanovené v § 82 odst. 4 správního řádu tedy na
řízení o přestupku nedopadá).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #31 kdy: 06 Března 2015, 10:38:13 »

SPRDEL je normální správní řízení a samozřejmě v jeho průběhu lze navrhovat důkazy.

K prokázání SPRDELu je nutné prokázat i původní přestupek a tak důkazy týkající se přestupku jsou určitě relevantní.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #32 kdy: 06 Března 2015, 10:50:49 »

SPRDEL je normální správní řízení a samozřejmě v jeho průběhu lze navrhovat důkazy.

K prokázání SPRDELu je nutné prokázat i původní přestupek a tak důkazy týkající se přestupku jsou určitě relevantní.
Ano, ale mě jde o to jestli i ve SprDeli tak jako u přestupku si nechat ty důkazy až na odvolání nebo ve SprDeli se musí důkazy uplatnit před vydáním rozhodnutí.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #33 kdy: 06 Března 2015, 16:31:28 »

SPRDEL je normální správní řízení a samozřejmě v jeho průběhu lze navrhovat důkazy.

K prokázání SPRDELu je nutné prokázat i původní přestupek a tak důkazy týkající se přestupku jsou určitě relevantní.
Ano, ale mě jde o to jestli i ve SprDeli tak jako u přestupku si nechat ty důkazy až na odvolání nebo ve SprDeli se musí důkazy uplatnit před vydáním rozhodnutí.
Vždyť ti to 2M píše téměř polopaticky, SPRDEL je standartní správní řízení ....
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #34 kdy: 08 Března 2015, 23:40:00 »

SPRDEL je normální správní řízení a samozřejmě v jeho průběhu lze navrhovat důkazy.

K prokázání SPRDELu je nutné prokázat i původní přestupek a tak důkazy týkající se přestupku jsou určitě relevantní.
Ano, ale mě jde o to jestli i ve SprDeli tak jako u přestupku si nechat ty důkazy až na odvolání nebo ve SprDeli se musí důkazy uplatnit před vydáním rozhodnutí.
Vždyť ti to 2M píše téměř polopaticky, SPRDEL je standartní správní řízení ....
To víme, ale je tam par. 82, odst. 4 Správního řádu který možnost navržení nových důkazu až v odvolání omezuje. Mezitím jsem to našel - tenhle judikát 1 As 136/2012 - 26 potvrzuje, že se takové omezení nevztahuje na sankční správní řízení, u přestupků se přednostně postupuje podle přestupkového zákona, u SpDele jen podle Správního řádu. Takže můžeme volit, ktere důkazy a námitky uplatnit před vydáním rozhodnutí a které až v odvolání jak u přestupku tak i u SprDele.
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #35 kdy: 26 Března 2015, 09:27:11 »

Zdravím zdejší borce, kteří bojují proti sprdelu. I já jsem se s tímto od ledna začal potíkat. Avšak prozatím bez výsledného efektu. MMO neustále tvrdi jedno a to samé,  že jsem vinen a mám platit.
Scénář.
1. Leden výzva k úhradě 500kč, změreno automat. systémem. V 50 naměřili 69. Z mé strany bez reakce.
2. Výzva k podání vysvětlení.  Reagoval jsem a uvedl pravdivě, že jsem byl pracovně v zahraničí a mé vozidlo měla zapůjčené známa.
3. Výzva k doplnění údajů kdo měl vozidlo zapůjčené.
4. Výzva známe,  ta písemně  uvedla,, že vozidlo měla zapůjčené ale neřidila.  K osobě řidiče se vyjadřovat nebude z důvodů, že je to osoba blízská.
6. TADY PO TOMTO  MMO OKAMŽITE překlopil na sprdel a poslal mi do DS přikaz.
7. Můj odpor proti příkazu. Na odpor jsem použíl nějaké vzory které jsem zde na webu našel.
8. MMO v zápěti vydává  usnesení k seznámení s podklady před vydáním rozhodnuti.

9. Napadám usnesení, protože jsem pracovně v zahraničí a do 5dnů se nevrátím a zároveň žádám o zaslání kopie spusu dle InfZ do D.S.
10. Po 14 dnech mi přišlo sdělení, že mi spis nepošlou.
11. Po 15 denní lhůtě podávám stížnost,  že mi nebylo vyhověno dle InfZ, a místo rozhodnutí mi toto jen sdělili,  současně podávám stížnost na nečinnost,  jelikož na mé odvolání proti usnesení nidko nereagoval a nový termín na seznámení s podklady nebyl stanoven.

12. Dva dny po stížnosti MMO vydává meritorní rozhodnuti.

Teď jsem tedy před odvoláním proti tomuto rozhodnuti a rád bych nějaké info od Vás zkušenějších v jakém duchu toto odvolání napsat. Zda jen napadnout, že mi nebylo umožněno seznámení s podklady a tudíž jsem nemohl dále navrhovat ci předkládat své navrhy a trumfy si nechat až na později až se seznámím se spisem. Nebo naopak už musím v tomto odvolání napadnout všechny důvody tedy ne umožnění nahlédnout do spisu a tim předložit nové navrhy, použít nive liberačni důvody které jsou paltné po novele od listopadu 2014 a další a možnosti o kterých se zde na webu zmiňujete.

Rozhodnuti přikládám budu rád za každý poznatek od Vás či pomoci pri sepsání odvolání.

Zde novy liberačni důvod. ..máte s nim někdo už zkusenost s úřady?

existuje tzv. obecný liberační důvod uvedený v § 125e odst. 1 zákona. Přímo na znění zákona se lze odvolávat u deliktů spáchaných po 7.11.2014, ale lze jej použít i u jiných, protože plyne z právní teorie. Říká se tam, že právnická (ale vzhledem k znění § 125e odst. 5 i fyzická) osoba za správní delikt neodpovídá, jestliže prokáže, že vynaložila  veškeré  úsilí,  které  bylo  možno požadovat, aby porušení právní povinnosti zabránila. Více zde: http://m.spravnipravo.eu/news/zaplatte-tzv-urcenou-castku-co-to-je-a-co-je-mozno-proti-tomu-delat-/
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #36 kdy: 26 Března 2015, 10:11:52 »

Škoda těch argumentu v odporu, ten mohl být blanketní a tyto využity až v pozdější fázi řízení.
Jinak je nepochybné, že jste byl zkrácen na svých procesních právech a argumentace SO "toto není jeho povinnost, ale právo, přičemž nijak nespecifikoval, dokdy bude mimo území České republiky, a tedy odkdy by chtěl svého práva na seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí využít" je určena k otřískání odvolacím orgánem o hlavu prvnímu stupni. Copak má účastník řízení k využití svého práva (jinak automaticky upřeného?!) povinnost dokládat podklady? A pokud je SO vyžaduje, tak není povinnen účastníka vyzvat?!
 
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #37 kdy: 26 Března 2015, 10:34:32 »

Překvapilo mě, jak orgáni rychle pracujou. Jinak dle mého názoru byla trochu chyba to házet na někoho a ten pak odmítne podat vysvětlení. Jinak s tím nedodáním datumu dobrý trik, ale asi jen v Praze ;)  Lepší by byl určitě cizinec, zemřelý nebo Helmut, protože pak to nemůžou odložit s tím, že nezjistili skutečnosti k zahájení řízení proti určité osobě. A když už by to i přesto udělali, je to skoro neprůstřelný bod do odvolání. Dále pak lze během řízení tvrdit, že se stala nehoda a že jsem v případě potřeby ochoten to prokázat, k čemuž stačí nějaký svědek či fotka škrábnutí od kamínku odletnutého od vozidla jedoucího před vámi. Takže spíš pro příště. JInak s odvoláním musí poradit někdo kvalifikovanější  ;)
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #38 kdy: 26 Března 2015, 11:52:41 »

No chyb v počátku jsem udělal asi dost.  Ale vycházel jsem ze skutečného faktu. Nelhal jsem a doložil co jsem měl podle skutečnost. . Pak byla na řadě přítelkyně,  te kámoška poradila ať napíše to co napsala a bylo vymalováno.  MMO okamžitě z radosti překlopil na sprdel. Člověk jak se o to nezajímá tak nesleduje co je třeba napsat jaké jsou změny v zákonech atd. Já  jsem pořád na cestách, ( mám neustále plných 12bodu) a mé auto fakticky využívá přítelkyně, pro úřad známa.  Pak jsem se o to toto téma začal zajímat,  narazil na tento super web a pusil se tedy s nimi do boje. Irituje mě, že mám platit za něco co jsem neudělal a ani nemohl ze Španělska ovlivnit. Napsal odpor, pak stížnost a jako trumfy si držím, tyto jsem chtěl předložit po seznámení ze spisem,  smlouvu o zapůjčení vozidla s poučení  jak vyžaduje zákon a nově liberační důvody a také záznam o malé DN ze dne a času údajného přestupku plus záznam z pojišťovny kdy oprava z havarijní poj.  přišla na 40tkč v autorizovaném servise.  Ted je tedy otázka jestli odvolání psat jen ve smyslu, mi bylo odepřeno právo seznamit se s podklady a na jejich základě předložit nové důkazy které sprdel smetou nebo to hned vsexhno uvést do odvolání.  Prekluze se úřad bat nemusí když přestupek je z prosince 2014.

Nějaký návrhy? Na odvolání mi zbývá 13 dní.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #39 kdy: 26 Března 2015, 20:03:09 »

Doložit nějaké věrohodně vypadající doklady k nemožnosti využít lhůty k seznámení s podklady. Nejlépe dokud o tom odvolání proti usnesení ještě není rozhodnuto.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #40 kdy: 26 Března 2015, 20:33:14 »

Já jsem sdílel http://30kmh.cz/index.php?topic=1142.0

Asi by to chtělo získat pořízenou fotku a pokud je na ní nepochybně ta slečna nabízí se otázka zda úřad nepřeklopil případ na SprDel účelově - proč by se měli s..t s nějakou slečnou, když mohou podojit majitele.

Zajímavá je taky ta část o pravidelné údržbě a podmínkách provozu.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #41 kdy: 26 Března 2015, 22:01:45 »

Nějaký návrhy? Na odvolání mi zbývá 13 dní.
Dovoluji si skromně podstrčit mé odvolání, které se toho času povaluje u krajského úřadu. Je tam pár použitelných hlášek pro nesouhlas s Vaší neodpovědností, když si jezdíte po světě a necháte auto páchat přestupky.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1125.0
IP zaznamenána

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #42 kdy: 26 Března 2015, 22:17:56 »

Díky za poznatky. Doložit k odvolání, že jsem byl skutečně mimo Cz je pro mě to nejmenší.  Doložím výkaz pracovní cesty od zaměstnavatele,  že jsem v této době byl ve Španělsku. Na to odvolání od kverulanta mrknu. Díky za podněty.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #43 kdy: 26 Března 2015, 22:35:19 »

Inspiroval bych se ještě u expertů: http://30kmh.cz/index.php?topic=544.0
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #44 kdy: 21 Dubna 2015, 09:22:22 »

Neni tohle nahodou ten pripad, po kterem DFens a Frantisek tolik touzili, aby se dostal SPRDEL jako takovy az k ustavnimu soudu? Provozovatel prokazatelne mimo, bagatelni prestupek, aktivni urednik ...
IP zaznamenána