30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost  (Přečteno 35677 krát)

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #45 kdy: 12 Října 2015, 23:56:23 »

nehoda se stala za koncem měření, ne za koncem omezení. Obec končí až cca za 100m od místa nehody.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #46 kdy: 23 Října 2015, 12:26:13 »

Tak doba na odvolání se krátí. Potřebuju pomoct. U tohoto už se nemám moc kde inspirovat. Co jsem pochopil, tak jeden bod by byl to, že neprokázali, že jsem nevynaložil veškeré úsilí, abych zabránil páchání přestupku, což mi už výborně rozepsal Kverulant, za což mu moc děkuju.
Potřeboval bych ale poradit, jak je to teda s tou nehodou? Nehoda se stala 250m od konce měření, ale stále v obci, kdy řidič nemusel ani jednou zpomalovat, první křižovatka je až ta, kde se stala ta nehoda. Je tam teda nějaká souvislost mezi přestupkem a příčinou nehody? Nebo už je to moc daleko? Řidič prostě jel moc rychle, což mu bylo i změřeno, a na křižovatce nezvládl dobrzdit a naboural dalšího účastníka provozu. Úřad to považuje za účelovou výpověď a neshledává rychlost příčinou nehody. Má cenu do toho rýpat nebo ta nehoda je bezpředmětná?
A co to jejich obhájení turbo SprDelu? Viz:
"Z důvodu urychlení a zjednodušení procesu, což by mělo být dle metodiky, tak
správní orgán k výzvě provozovateli motorového vozidla i přiložil formulář pro podání
vysvětlení, který mohl provozovatel využít ke sdělení jména řidiče, který vozidlo řídil a nebo
mohl toto sdělit osobně správnímu orgánu, jak ve výzvě bylo uvedeno. Provozovatel takto
neučinil, proto shledal správní orgán další předvolání k podání vysvětlení za zbytečné. Což se
potvrdilo při ústním jednání, kde účastník uvedl, že jméno řidiče neuvede."
" Je pravdou, že správní orgán neprovedl záznam do spisu o odložení přestupku
dle § 66 odst. 1 písm. g) zákona o přestupcích, což by nemělo mít vliv na zákonnost dalšího
řízení."
K tomu bych rád uvedl, že podle spisu přišlo oznámení o překročení rychlosti od MP už označeno jako "oznámení o spáchání správního deliktu", takže žádným přestupkem se ani neobtěžovali. To, že já spolupracuji jen v rámci nejnutnějších povinností jim snad nezakládá možnost postupovat protizákonně a řízení o přestupku uplně vyškrtnout...

Tak, a já neznalý už opravdu netuším, co víc bych do odvolání měl dát. Napadá vás něco?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #47 kdy: 27 Října 2015, 11:31:00 »

Najdi si tady někde na fóru odvolání od jkrause222 a napiš něco podobnýho plus to, co zmiňuješ.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #48 kdy: 27 Října 2015, 21:59:47 »

Pokud máte strategii založenou na tom, že se kousek po změření přihodila nehoda, tak je riziko, že úřad rozhodne jak se mu zlíbí a Vaše námitky odsune a zašlape jako účelové. Je to hra, oni klidně rozhodnou a na Vás je protitah. Když si zajistíte dodatečně slušné důkazy o nehodě, tak se můžete pustit do správní žaloby. Soudy překvapivě často nerozhodují ve shodě s fiskálním zájmem státu, ale dle litery zákona. Mně se osvědčuje dělat ramena, že si na hlavu srát nenechám, on jeden prohraný soud vymaže příjem z 5 vyhraných. Nakonec názor můžu změnit vždy  :).
IP zaznamenána