30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak se bránit SPRDEL  (Přečteno 58889 krát)

randdaf

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #45 kdy: 21 Dubna 2015, 21:55:41 »

Ahoj . Nevím jestli je to případ který někdo z defens hledá,  ale musím konstatovat, že úředníci to opravdu celé uspěchali aby snadno získali peníze od provozovatele vozidla ve sprdeli.  Momentálně leží odvolání na kraji a čekám na stanovisko kraje. Pokud bude odvolání zamítavé,  tak jako mé předchozí napadání nebudu váhat a k soudu to poženu. Mimochodem s odvoláním mi pomohl jeden fajn člověk zde z fóra.  Ještě dodávám, že jsem pracovně často mimo ČR a z tohoto důvodu mám aktivní datovou schránku. Veškerá komunikace s úřady probíhala prostřednictvím D.S.

1. Leden výzva k úhradě 500kč, změreno automat. systémem. V 50 naměřili 69. Z mé strany bez reakce.
2. Výzva k podání vysvětlení.  Reagoval jsem a uvedl pravdivě, že jsem byl pracovně v zahraničí a mé vozidlo měla zapůjčené známa.
3.Výzva k doplnění údajů kdo měl vozidlo zapůjčené. z mé strany ihned odpověď a doplnění údajů o řidiči.
4.Výzva známe,  ta písemně  uvedla,, že vozidlo má  ode mě dlohodobě zapůjčené, protože jsem pracovně často mimo ČR,  ale v inkriminovaný  den neřidila.  K osobě řidiče se vyjadřovat nebude z důvodů, že je to osoba blízská.
6. TADY PO TOMTO  MMO (Magistrát města Ostravy) OKAMŽITE překlopil na sprdel a poslal mi do DS přikaz.
7. Na druhý den ze Španělska podávám odpor proti příkazu. Na odpor jsem použíl nějaké vzory které jsem zde na webu našel.
8. MMO den po mém odporu vydává  usnesení k seznámení s podklady před vydáním rozhodnuti a určil mi k tomuto 5 denní lhůtu.
9. Napadám usnesení, protože jsem pracovně v zahraničí a do 5dnů se nevrátím a zároveň žádám o zaslání kopie spisu dle InfZ do D.S.
10. Po 14 dnech mi přišlo sdělení, že mi spis nepošlou.
11. Po 15 denní lhůtě podávám stížnost,  že mi nebylo vyhověno dle InfZ, a místo rozhodnutí mi toto jen sdělili,  současně podávám stížnost na nečinnost,  jelikož na mé odvolání proti usnesení nidko nereagoval a nový termín na seznámení s podklady nebyl stanoven.
12. Dva dny po stížnosti MMO vydává meritorní rozhodnuti.
13. Týden na to mi z kraje přišli odpovědi na me stížnosti.  Kraj město podržel a všechno zamitl. Tedy na spis dle InfZ, že nárok nemám a usnesení také potvrdil,  s tím, že 5 denní lhůta stačila a ted pozor, jelikož jsem údajně osoba s trvalým pobytem na ohlašovně. Kraj tedy spis asi vůbec nečetl a použíl k zamítavému stanovisku nějaký svůj vzor. Protože kdyby spis četl viděl by tam dokumenty z lustrace jak z CEO kdy mám TP ve svém bytě v Os.vl. a také z lustrace D.S. kdy mám aktivní datovou schránku.
14. Tentokrát podávám odvolání proti meritornímu rozhodnutí až v poslední den lhůty pro odvolání.  Během toho se mi zde z fóra ozval jeden člověk který mi pomohl.
Mé odvolání jsem postavil na těchto bodech.

A. Pro absenci pravidel spravedlivého procesu

B. Pro  porušení  mého  základního  procesního  práva  tedy  zkrácení  na  právu  seznámit  se  s podklady pro vydání rozhodnutí

C.Je mi přičítáno jednání třetí osoby.

D. Nevypořádání  se  správního  orgánu  s  novelou  zákona  č.  361/2000  Sb.,  uvedené  v  předpisu č.230/2014 Sb .
 Tedy obecný liberační důvod

E. Absence  zákonných  podmínek  pro  odpovědnost  za  spáchání správního deliktu podle ust. § 125f odst. 2 písm. c) ZoSP

F. Nezákonný postup v příkazním řízení
Kdy chtěli  v příkazním řízení zaplatit náklady řízení v částce 1000Kč

15. Když jsem byl doma navštívil jsem MMO a náhlídl do spisu. Co stálo za povšimnutí, že MMO má 4 fotografie. 3 znich jsou nepoužitelné z kterých by jste ani nerozenali typ vozidla. Ale 4 fotografie,  nebyla ve spisu založena ale úředníce ja ma jako důkaz pouze v PC, také jsem si tuto fotografii nechal vytisknout. Na této fotografii je rozenzatelné nejen vozidlo, ale také řidič vozidla. Kdyby úřad postupoval jak měl, nařídil ústní jednání,  porovnal fotografií z evidenci CEO a ŘP dospěl by k závěru, že řidiče kterého jsem jim uvedl a tento odmítl výpověď je ten samý, kterého mají na fotografii z přestupku.  Ale proč by se úřad namáhál a prováděl složitější dokazování když může přestupek překlopit na sprdel a vymáhat po provozovateli vozidla.
16. Jedn fajn člověk z fóra po těchto zjištění se nabídl, že me bude zastupovat.
17. Posílám D.S. plnou moc k zastupování
18. Podáno v zastoupení doplnění odvolání, dle zajištění po nahlídnutí do spisu a to v těchto bodech.
A. Nesplnění  podmínek  pro  zahájení  řízení  o  deliktu  dle  §  125f  ZoPPK
B. Existence liberačního důvodu
Rozhodnutí  orgánu I.  stupně je  proto  chybné jednak  pro  nezákonnost,  když naplnění podmínek  liberačního  důvodu  pominulo,  jednak  pro  nepřezkoumatelnost,  když v  odůvodnění  chybně uvádí,  že právní  řád  obsahuje pouze  2 liberační  důvody  dle §  125f  odst.  5 písm.  a) a  b) ZoPPK  a  existenci  liberačního  důvodu  dle §  125e ZoPPK  a možné  naplnění  jeho  podmínek  správní  orgán vůbec  nezkoumal.

C. Porušení  práva  účastníka  vyjádřit  se  k  podkladům  rozhodnutí, porušení  práva  na  spravedlivý  proces,  porušení  základních  zásad činnosti  správních  orgánů  dle  části  první,  hlavy  II  správního  řádu

D. Nezákonný  průběh  dokazován


Teď čekáme jak odvolání dopadne. Ale už z předchozích odvolání kraj město podržel takže to vidíme tak 50/50. No když to kraj zamítne,  jak jsem psal už nahoře, půjdeme do soudního sporu.

O výsledku zde budu informovat.

Ps. Ještě závěrem zimním,  že Ostrava nevyhovuje žádostem o zaslání kopie spisu dle InfZ.  a odvolací orgán tedy kraj je v tomto podporuje a stížností zamítá.         
« Poslední změna: 21 Dubna 2015, 23:03:14 od randdaf »
IP zaznamenána

toasty

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #46 kdy: 22 Dubna 2015, 21:44:40 »

Já používám pro žádost o zaslání kopie spisu asi tohle znění:

Ve smyslu § 38 sř vás informuji, že

využívám možnosti a chci se vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí.[/b][/b]


Své vyjádření učiním písemně ve lhůtě, kterou jste stanovili, tedy do XX.XX.2015


Ze shora uvedeného důvodu a ve smyslu § 38, odst. 4 a  § 36, odst. 2 vás tedy

žádám

o vyhotovení kopie celého spisu a to v elektronické podobě.


Dále vás žádám o zaslání výše uvedené kopie prostřednictví datové schránky ISDS a to nejpozději 5 dní před časem, který jste stanovili pro moje vyjádření tak, abych se mohl před svým vyjádřením seznámit s obsahem spisu. Žádost o zaslání kopie prostřednictvím ISDS podávám na základě ustanovení § 15, odst. 1 Správního řádu, § 19 odst. 1 sř a § 17, odst. 1 zák. 300/2008 Sb.

Identifikace mojí osoby je zcela zřejmá a nezaměnitelná spojením s mojí datovou schránkou ISDS.


MHMP na takovou výzvu kopii spisu zasílá
IP zaznamenána

toasty

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #47 kdy: 22 Dubna 2015, 22:25:09 »

Takhle je to správně. Omlouvám se.....

Ve smyslu § 36 Správního řádu (dále též sř) vás informuji, že

využívám možnosti a chci se vyjádřit k podkladům pro rozhodnutí.


Své vyjádření učiním písemně ve lhůtě, kterou jste stanovili, tedy do XX.XX.2015.


Ze shora uvedeného důvodu a ve smyslu § 38, odst. 4 a  § 36, odst. 2 a 3 sř vás tedy

žádám

o vyhotovení kopie celého spisu a to v elektronické podobě.


Dále vás žádám o zaslání výše uvedené kopie prostřednictví datové schránky ISDS a to nejpozději 5 dní před termínem, který jste stanovili pro moje vyjádření tak, abych se mohl před svým vyjádřením seznámit s obsahem spisu. Žádost o zaslání kopie prostřednictvím ISDS podávám na základě ustanovení § 15, odst. 1 sř, § 19 odst. 1 sř a § 17, odst. 1 a § 18, odst. 2 zák. 300/2008 Sb.

Identifikace mojí osoby je zcela zřejmá a nezaměnitelná spojením s mojí datovou schránkou ISDS.

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #48 kdy: 23 Dubna 2015, 12:55:54 »

Ono to netřeba psát znovu, stačí to zaeditovat  ;)
IP zaznamenána

toasty

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #49 kdy: 23 Dubna 2015, 12:59:51 »

Díky za radu :-)
IP zaznamenána

jarekp

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Jak se bránit SPRDEL
« Odpověď #50 kdy: 24 Července 2015, 08:28:01 »

 

Ps. Ještě závěrem zimním,  že Ostrava nevyhovuje žádostem o zaslání kopie spisu dle InfZ.  a odvolací orgán tedy kraj je v tomto podporuje a stížností zamítá.         


Mohu potvrdit, že kraj stížnosti i odvolání zamíta. V příloze najdete zamítnuté odvolání z podobného případu. Uvažuji teď nad dalším postupem. Existuje ještě něco co mohu udělat před podáním k soudu ? Např. Dodatečné přiznání udaného řidiče ?
« Poslední změna: 28 Července 2015, 12:16:57 od jarekp »
IP zaznamenána