30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výzva z magistrátu hl.m. Prahy  (Přečteno 14514 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #15 kdy: 08 Dubna 2019, 14:34:56 »

Asi opravdu antispam. Z MHMP chodí tohle:

Citace
Hlavní město Praha                                                                                        [DATUM, ČAS]
Magistrát hlavního města Prahy

Vaše podání ze dne: [DATUM, ČAS] označené v obsahu zprávy: Odpor podané na adresu elektronické podatelny posta@praha.eu bylo přijato a zaevidováno s těmito základními údaji:

Jednoznačný identifikátor dokumentu: MHMPXXXXXXX
Datum a čas zaevidování:  [DATUM, ČAS]
Vaše evidenční údaje: [JMÉNO A ADRESA DRBANA]



Poučení:

Pokud je podání podle §37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“) učiněno elektronicky bez elektronického podpisu podle zákona č. 297/2016 Sb., o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce, je nutno je do 5 dnů potvrdit nebo doplnit písemně, ústně do protokolu nebo v elektronické podobě podepsané elektronickým podpisem, jinak není považováno za podání ve smyslu správního řádu a nemá žádné procesní účinky.

Pokud je podání podle zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „daňový řád“), ve spojení s § 6 zákona č. 297/2016 Sb., o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce, ve znění pozdějších předpisů, učiněno elektronicky bez uznávaného elektronického podpisu, je nutné jej podle § 71 daňového řádu do 5 dnů potvrdit písemně, ústně do protokolu nebo datovou zprávou podepsanou uznávaným elektronickým podpisem, nebo s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit do jeho datové schránky, jinak nemá vůči správci daně účinky podání.

Toto potvrzení je generováno automaticky, neodpovídejte na ně.

EDIT: Zapomněl jsem napsat, že zřejmě nejde o automatickou notifikaci. Potvrzení chodí následující pracovní den dopoledne.
« Poslední změna: 08 Dubna 2019, 14:54:41 od kdo »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #16 kdy: 08 Dubna 2019, 15:19:28 »

Hmm, prolezl jsem logy a archiv pošty a beru zpět, že nic neposílá, padalo mi to částečně opravdu kamsi do stoupy. Ale v každém případě v tom mají bordel, protože to např. chodí z různých adres (nejnovější je z posta@praha.eu, jako hlavičková i envelope adresa, v message-ID solaris2.mag.mepnet.cz, ale jindy se vyskytuje také masg@cityofprague.cz a sporadicky další adresy), ale asi tak na 1/3 podání mi opravdu nepřišlo nic (ověřeno už na úrovni SMTP na vstupu) a přitom ve všech těchto věcech byl nějaký další procesní vývoj, ze kterého je zřejmé nejen to, že podání MHMP dorazilo, ale nebyl ani žádný problém s jeho formou, podpisy, dnem podání ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #17 kdy: 08 Dubna 2019, 19:43:00 »

(Vzhledem k tomu, že zmiňujete 5 dní (nikoli 15) a i z ostatních informací mi vychází, že se jedná skutečně o výzvu k podání vysvětlení.)

Předcházela tomu výzva k uhrazení určené částky?
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #18 kdy: 08 Dubna 2019, 20:34:54 »

Ano, předcházela, ale bohužel už nevím ze kdy :(.
Mění to nějak situaci?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #19 kdy: 08 Dubna 2019, 20:36:18 »

Tak platí to, co už zde zaznělo.

Kdyby neproběhla sprdelní výzva, bylo by to ještě mnohem jednodušší.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #20 kdy: 08 Dubna 2019, 20:41:41 »

A mohu vědět jak?
Dle místních doporučení na výzvu k uhrazení určené částky nereaguji a spoléhám na to že orgány nestíhají.
za poslední 4 roky už to tak asi 3x prošlo (většinou za parkování na modré zóně).
Myslím že se mi ještě nestalo aby přišlo rovnou toto bez předchozí výzvy k uhrazení. Ale tohle mi přišlo poprvé.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #21 kdy: 08 Dubna 2019, 20:46:45 »

Pokud by nebyla na začátku doručena sprdelní výzva, neměl by SO splněny podmínky pro zahájení sprdele. Ale tahle varianta nenastala, tak se jí nebudeme zaobírat.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #22 kdy: 08 Dubna 2019, 20:49:58 »

Ok. Děkuji všem za informace.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #23 kdy: 09 Dubna 2019, 11:09:39 »

Dle místních doporučení na výzvu k uhrazení určené částky nereaguji a spoléhám na to že orgány nestíhají.

To je (v Praze) v pořádku, ale když řešíte další taktiku tak je dobře se o tom zmínit.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #24 kdy: 09 Dubna 2019, 20:51:14 »

Ještě dotaz,
dnes jsem poslal udání řidiče mailem, pátý den je neděle, kdy to poslat poštou ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #25 kdy: 09 Dubna 2019, 20:55:34 »

V pondělí.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #26 kdy: 05 Května 2019, 14:02:38 »

Tak na poště mám dopis, zítra je poslední den k vyzvednutí. Mám si jej vyzvednout. S doručením fikcí nemám žádnou zkušenost. Je jisté že mi ho pošťák hodí do schránky?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #27 kdy: 05 Května 2019, 14:54:00 »

Podívejte se na výzvu od pošty, u data (do kdy je uloženo) by měla být pozn.1 nebo pozn.2 a vysvětlení na opačné straně.

Jistější je samozřejmě na poštu zajít.

IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #28 kdy: 05 Května 2019, 19:43:51 »

Je tam psáno že to vhodí do schránky. Ale trochu se bojím zdejší pošty...:) jistější asi bude si to vyzvednout.
IP zaznamenána

maxm6

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:výzva z magistrátu hl.m. Prahy
« Odpověď #29 kdy: 12 Května 2019, 11:01:48 »

Tak v pondělí jsem si vyzvedl výzvu pro řidiče k přiznání. bohužel jsem debil včera zapomněl poslat přiznání mailem. co teď?
IP zaznamenána