30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bonz vs GDPR  (Přečteno 5593 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Bonz vs GDPR
« Odpověď #15 kdy: 30 Července 2019, 12:04:26 »

K následnému dokazování přestupku ani nemůže dojít, protože od zjištění nezákonnosti obvinění nelze v řízení pokračovat. A tím podmínka k odložení a vrácení ke sprdeli "nebylo prokázáno.." není splněna.   

Je splněna.. i když by důkaz byl v rozporu se zákonem tak dojde k tomu že proti obviněnému není žádný zákonný důkaz.. a tak SO řízení zastaví protože obviněnému nelze přestupek prokázat.
Navíc ani nevidím ten nezákonný důkaz.. SO získal důkaz podáním vysvětlení provozovatele.. který navíc má ze zákona povinnost ty údaje znát.. a i když je získal v rozporu se zákonem a nebo si je třebas vymyslel tak to není nezákonný důkaz.

Jako nevím, jestli jsem já sám letadlo a ostatní pak blázni, když mi přijde divný, že soukromá firma (Eltodo), která má nejspíš  jen smlouvu s akciovkou vlastněnou HMP (TSK) může nějak předávat podklady k podezření o spáchání přestupku orgánu MHMP (MP Praha) a to nejspíš bez jakéhokoliv smluvního mandátu.

Podklady k řízení si může SO opatřit od každého kdo je má.. úplně teoreticky by SO mohl vyzvat k předložení záznamu třebas i náhodného kolemjdoucího který si náhodně natáčel na mobil..
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Bonz vs GDPR
« Odpověď #16 kdy: 07 Srpna 2019, 12:36:23 »

A k čemu by to mělo pomoci? SO nezjistí řidiče, tak to hodí na provozovatele (pokud je to sprdelizovatelné).

Hledání stébélka skoro utonulým v hurikánu:

SO zjistil řidiče tak, že ho provozovatel prásknul. Provozovatel přitom porušil GDPR. SO má jen jeden důkaz proti řidiči, ten nelze pro nezákonnost způsobu získání použít. SO zjistil řidiče ale stíhat ho bez dalšího důkazu nemůže. A na provozovatele hodit taky nemůže, protože řidiče zjistil. Může někdo znalý doplnit, jak by alespoň teoreticky měly soudy postupovat v situaci, kdy proti žalovanému je jen jeden důkaz a ten je nepoužitelný pro nezákonnost?

Je to zoufalost, ovšem v obraně před právní perverzitou s. zmr. mjr. SNB Humla je přípustné cokoli.
Otázka ale je, jestli předání údajů řidiče provozovatelem správnímu orgánu není kryté výjimkami v GDPR ohledně výkonu státní správy.
O GDPR jsem se kdysi zajímal, ale je to více jak rok, takže mi to trochu vybledlo, nicméně tuto pojistku si pamatuju.
Jako neříkám, že by nebylo krásné vyzvat PČR, MP, FÚ a ČSSZ, aby si mne vymazali že svých databází a pak už po mně nikdy nic nechtěli

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.