30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP  (Přečteno 16216 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
[WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« kdy: 31 Března 2019, 21:34:50 »

Časová osa:
03/19 - Zátah na jednostopé, kontrolní kontrola, odmítnutí bločku, poté mozkovým myšlením naměřena vysoká hladina hluku -> zadržení ORV, odtahovka
08/19 - Příkaz, zaplať, odevzdej noty (prikaz_anon.pdf)
08/19 - Poslední den lhůty odpor
08/19 - Návštěva velkovesnického úřadu za účelem získat spis, zejm. důkazní materiál (spis_anon.pdf), přičemž se mi nádavkem dostalo cenného poučení o počítání procesních lhůt (lhuta_odpor.mp3) :-)
10/19 - Ústní jednání, kde jsem se ústně vyjádřil, že se vyjádřím písemně
11/19 - ... což jsem i splnil (vyjadreni_anon.pdf)
12/19 - Usnesení (usneseni_anon.pdf)

In the meantime:
Žádost o informace stran provádění technických silničních kontrol výběrčími daně z tachometrů (106_pcr_tsk.pdf)
Žádost o informace stran statistiky dopravních nehod motocyklů zaviněných technickou závadou (pro případ, že by došlo na odvolání, mohlo by se to hodit ke kapitole materiální aspekt :-) - to jsem ještě nevěděl o existenci http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx kde jsem si to mohl zjistit sám) - poskytnu na vyžádání, je to poměrně rozsáhlé a nenapadá mě, komu by to mohlo být užitečné.





_________________________________________________________
Dobrý den, ahoj. Po letech nahlížení, sourcování znalostí a doufání, že je nebudu nikdy potřebovat, jsem spadnul hned z kraje do hluboký vody.

Ve stručnosti - zastaven, ztotožněn, ogrilován, zadrženo ORV za údajně nehomologované díly bezprostředně ohrožující, zakázána další jízda vč. nouzového dojetí, přičemž bezprostřednost onoho ohrožení byla zdokumentována především mozkovým myšlením, zbytek sepsán opravdu důkladně a přesně.
Nepodepsal, poctivě čekal na odvoz a dobře udělal, byli na číhané. Tudíž soudím, že to vyhnít nenechají.
Hrozí 0.5-1r čistírna za technicky nezpůsobilé vozidlo. Tomu bych se pochopitelně rád vyhnul.

Morální stránku prosím vynechme, vozidlo bylo mezitím uvedeno do způsobilého stavu.

Jelikož je to případ svou charakteristikou dosti specifický a když jej více upřesním, bude pro případné zvídavé oči úředníků snadno identifikovatelný a nerad bych tu odkryl karty, prosím tedy "superuživatele" o zvážení přesunutí do neveřejné sekce.

Nějakou svou představu o případné strategii mám sepsanou, vložím ji do dalšího příspěvku po rozhodnutí o zneveřejnění či nezneveřejnění a zajímaly by mne postřehy a doporučení zkušených, á čtyřkami a kancelářskými sponkami ošlehaných bojovníků.
Díky.

Přesunuto. // Číkus
« Poslední změna: 22 Července 2020, 09:38:15 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2019, 21:55:59 »

Zatím jen k morální stránce věci, ač jste ji řešit nechtěl: pokud jste neměl na předním nárazníku přivařenou traverzu s hřeby na nabodávání kočárků i s maminkami, my Vás tu rozhodně soudit nebudeme.

Čím více podkladů poskytnete, tím větší je šance, že někdo nějaké body pro obhajobu objeví. To je Vám asi ale jasné. Nezapomínejte anonymisovat, po ukončení bychom Vaše vlákno rádi přesunuli do veřejně dostupné sekce.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2019, 22:27:16 »

Děkuji za přesun.

Zatím přidávám anonymizované dokumenty

« Poslední změna: 01 Dubna 2019, 14:29:26 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #3 kdy: 31 Března 2019, 22:32:12 »

Tohle má velice slušnou šanci na úspěch. SO1 stěží pochopí, o co jde, a SO2 je SčK, kde zvládnou do roku vyřídit asi tak jedno odvolání ze sta. Nic nedělejte a čekejte, zda se SO1 vůbec ozve.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #4 kdy: 31 Března 2019, 22:36:19 »

No tak já soudit trochu budu, jezdit bez tlumičů je fakt čuňárna. Koho zajímá nějaký kretén co si chce dokazovat kdo ví co...

A teď k věci. Tvrďte, že zrcátka byla sice homologovaná ale nešla sklopit protože byla docela obyčejně zarezlá. Což ale není vážná závada. U hlučných tlumičů se optejte kolik dB naměřili když byl nadměrně hlučný?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #5 kdy: 31 Března 2019, 22:39:13 »

Ohledně řízení se teď dá těžko radit, nevíme, co mají nafoceno a co bude ve spisu. Nezbývá nic, než čekat, ale čas hraje pro vás. Bohužel v tom asi budete za poplatek STK, abyste měl protokol o tom, že je moto OK a mohl požádat o vrácení ORV.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2019, 22:41:52 »

Jinak řečeno ozbrojený šimpanz neuměl sklopit zrcátka a nenašel "éčka" na zrcátkách a na výfuku? Ta fotodokumentace bude jistě výživná.

Další jízda zakázána až do odstranění závady. Závada již byla odstraněna, s motocyklem lze opět jezdit. A jestli se závada objeví znova, to si zatím nikdo netroufá odhadnout.

Neřekl bych, že vozidlo bylo technicky nezpůsobilé tak závažným způsobem, že by bezprostředně ohrožovalo ostatní účastníky. To jen na laděném výfuku těžko uhrajou a ty zrcátka sami označili jako B. Na "osvětlovací zařízení a elektrický systém" byl jaký problém?

K tomu zadržení ORV není nějaké lejstro? Já bych asi navrhoval normálně nahlásit krádež ORV. A když jedu s vozidlem, které není z pohledu fízlů a úřadů technicky OK (u motorek typicky výfuky, blinkry, zrcátka, gumy), nevozím u sebe ORV - doporučení pro příště.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2019, 23:02:38 »

Teď sem hodím copypasta elaborátu co si průběžně vytvářím podle toho jak mne zákeřně přepadají myšlenky, tak to možná nebude místy dávat smysl, prosím o shovívavost, babrám se v tom celý den   :)
K dispozici je kusé video- (vzhledem k tomu, že jsem nechtěl aby věděli že nahrávám spíše audio) -záznam, bohužel mi hned z kraje nedošlo, že "shit just got serious" a tudíž začátek chybí - tj zastavení za účelem silniční kontroly, legitimování, nepoučení, požadování občanky za účelem uložení pokuty v nespecifikované výši s kterým jsem nesouhlasil (jo, teď si za to taky nadávám, možná by shrábli zlaťáky a nechali mě žít, nicméně doposud se mi vždy vyplatila strategie být slušný, mlčet a nesouhlasit).

Údajné přestupky: § 125c / 1a) 3.

výfuk:

8.1.1.2.2   8031   Upravená výfuková soustava vytvářející nadměrný hluk   Zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem.   C

Dále zrcátka:

3.3.1.3   5207   Zařízení pro nepřímý výhled – schválení   U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla.   B

Odkaz na 97/24/ES, kapitola 4 - stanoví předpisy pro zpětná zrcátka, rozměry atd - podle toho nevidím že by měla jít zrcátka sklopit




Dále nevím, jak moc má cenu vrtat se v zákazu další jízdy včetně nouzového dojetí, který asi odležím, neb to bylo u potoka a po setmění jsem tam seděl několik hodin v teplotách nízkých.
Ale pár postřehů k tomu taky, kdyby to náhodou k něčemu bylo


1) 341/2002 Sb. § 36
„(1) Jsou-li na vozidle závady, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nesmí být vozidlo užito v provozu na pozemních komunikacích, s výjimkou nouzového dojetí.8)
...
(4) Závadou podle odstavce 1 na výfukovém potrubí vozidla je vždy netěsnost nebo neúplnost výfukového potrubí nebo zjevný zásah do tohoto potrubí mající vliv na vnější hluk vozidla.
_______________
8) § 5 odst. 1 písm. e) zákona č. 361/2000 Sb.“


2) 361/2000 Sb. § 5
㤠5
Povinnosti řidiče
(1) Řidič je kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen
...
e) odstranit na místě závadu, zjistí-li během jízdy, že vozidlo nebo náklad nesplňuje stanovené podmínky uvedené v § 52; nemůže-li tak učinit, smí v jízdě pokračovat přiměřenou rychlostí jen do nejbližšího místa, kde lze závadu odstranit; přitom musí učinit takové opatření, aby během jízdy nebyla ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a nedošlo k poškození pozemní komunikace ani životního prostředí,“

(opatření jaké bych zvolil, kdyby mi dojetí nezakázal - jízda nízkou rychlostí za použití vyššího převodového stupně, pokud terénní profil umožní, jízda s vypnutým motorem ve snaze minimalizovat hluk)

Edit: výše uvedené už dávno neplatí, studoval jsem neaktuální verzi zákona



Tolik zatím asi vše, děkuji za Vaše postřehy, rady a názory.
A ještě dodatek k morální stránce věci - co se zrcátek týče, mám svědomí čisté, je v nich vidět dozadu, narozdíl od rozklepaného originálu, kde vidím svá široká ramena; co se údajně uřvané roury týče - stejně se mi nelíbila, a jako repelent na esemeskující paničky stejně nezabírá, je dole a zpátky nepůjde, čili nehrozí akutní krvácení z uší náhodných matek a kočárků.










« Poslední změna: 05 Listopadu 2019, 09:13:52 od plešoun »
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #8 kdy: 31 Března 2019, 23:10:14 »

nepouštěl bych se do hlubších elaborátů
první problém nastane - jestli se bude někomu chtít - porovnáním dokumentace vozidla pořízené při kontrole x dokumentace vozidla v prostorách stk

především bych si hlídal ten únik kapalin-emise
a osvětlení
zbytek nemají šanci ustát
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #9 kdy: 31 Března 2019, 23:10:57 »

K dokumentům doplněn doklad o zadržení ORV

Ad osvětlení, chybějící odrazka

Zrcátka údajně nehomologovaná, nesklopná, s možností nastavení odrazivé plochy - originální zrcátka také nejsou sklopná - argument o zareznutí připisuji na seznam, děkuji
« Poslední změna: 31 Března 2019, 23:12:41 od plešoun »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #10 kdy: 31 Března 2019, 23:14:36 »

Na základě toho, jak popisujete chování opičáků, nijak nevybočujícího z jejich zvyklostí, bych na Krajské ředitelství PČR podal stížnost na ně. Vaše chování přeci nemůže nijak ovlivnit klasifikaci údajného přestupku nebo závady. Audiozáznam bych jim zatím neposkytoval, otázkou je, co na něm je všechno slyšet. Přiložíte jej?

Měření hluku pomocí mobilního telefonu nebude nijak relevantní. Není kalibrovaný, není stanovena vzdálenost od zdroje hluku...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #11 kdy: 31 Března 2019, 23:16:12 »

Elaboráty neřešte. Pouze jim napište, že požadujete doplnit do spisu změřenou hlučnost, pokud to tedy bylo hlučné.
Elaborát si nechte do odvolání.

A u výfuků nejde o maminky s kočárky, ale o všechny lidi v domech kolem silnice kteří si říkají, co to je venku zase za č.... zejména pokud jste s tím "úžasným zvukem a zátahem ocpoda" ten den padesátý čtvrtý.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #12 kdy: 31 Března 2019, 23:44:29 »

Vzhledem k nesmyslně vysokým trestům za řízení vozidla po ukradení ORV fízlem by to asi chtělo získat ORV zpět. Kolik zbývá do pravidelné technické?

Tohle je vlastně první část problému, druhá pak bude jak se vyhnout trestu za rádobypřestupek.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #13 kdy: 01 Dubna 2019, 00:24:23 »

**** audio doplním, nejde mi nahrát jako příloha

Na základě toho, jak popisujete chování opičáků, nijak nevybočujícího z jejich zvyklostí, bych na Krajské ředitelství PČR podal stížnost na ně. Vaše chování přeci nemůže nijak ovlivnit klasifikaci údajného přestupku nebo závady. Audiozáznam bych jim zatím neposkytoval, otázkou je, co na něm je všechno slyšet. Přiložíte jej?

Měření hluku pomocí mobilního telefonu nebude nijak relevantní. Není kalibrovaný, není stanovena vzdálenost od zdroje hluku...

Stížnost na PČR je asi bezpředmětná, krom toho začátku tam žádnej vyloženej úlet není. Navíc tam zním jako retard spíš já.
Ad mobil - pořád by to bylo víc, než předloží policista, aspoň tak jsem se domníval.


nepouštěl bych se do hlubších elaborátů
první problém nastane - jestli se bude někomu chtít - porovnáním dokumentace vozidla pořízené při kontrole x dokumentace vozidla v prostorách stk

Nad tím si lámu hlavu taky, proto si říkám jestli jít na STK s originálem, nebo zkusit protlačit tenhle. Nevím totiž, kdo má všechno přístup k fotkám z STK a celkově jak to v tomhle směru funguje.
Katastrofický scénář: zjistili by vizuální rozpor mezi výfuky, argument že sice nesouhlasím s tvrzením PČR že je výfuk nehomologovaný a hlučný, ale jelikož jsem uvědomělý zákona dbalý ovčan, co v životě nedostal pokutu ani za rychlost a svá vozidla udržuji v co nejlepším technickém stavu, vyměnil jsem tlumič výfuku za jiný, se zřetelně vyznačenou homologací, abych se vyhnul opakování této situace by něco znamenal?


Vzhledem k nesmyslně vysokým trestům za řízení vozidla po ukradení ORV fízlem by to asi chtělo získat ORV zpět. Kolik zbývá do pravidelné technické?

Tohle je vlastně první část problému, druhá pak bude jak se vyhnout trestu za rádobypřestupek.

Cca tři roky a čtvrt. Získání ORV by neměl být problém, vozidlo je "ve stavu", zatím mám jen dilema viz výš, s kterou trubkou tam jít. Vizuálně jsou velmi odlišné, tvarem i barvou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #14 kdy: 01 Dubna 2019, 00:38:37 »

Tj. technická byla provedena před cca třičtvrtě rokem? Jaké výfuky a zrcátka byly v tu dobu namontovány?
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5