30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP  (Přečteno 16213 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #30 kdy: 16 Srpna 2019, 09:43:37 »

Tááákže přišel canc z M, vyzvednuto poslední den lhůty. Sprostý pyrát (to jako já) má odevzdat ŘP, protože hlukem ohrožoval a měl (cit.) nehomolologovaná kulatá zrcátka s ostrými hranami.

Odpor a neprošvihnout lhůtu, to je mi jasný... ale:

- Odpor blanketní, nebo odůvodněný?
- Nahlédnout do spisu můžu už před podáním odporu, je to tak?
- Na webovkách mají jakýsi pamflet o tom, že nahlížet se smí jenom v úřední hodiny dva dny v týdnu, takže bych samozřejmě přišel v normální pracovní den, neohlášen a se záznamovým zařízením, samo s dostatečným předstihem před koncem pracovní doby - tu bych ale potřeboval nějak rychle zjistit, krom ofiko úředních hodin tam nic není.

« Poslední změna: 22 Srpna 2019, 13:26:44 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Z procesního pohledu je postup jasný: odpor (samozřejmě bez odůvodnění) mailem do 8 dnů, o 5 dnů později poštou/DS.

Po věcné stránce zatím nemá smysl nic řešit, z příkazu není zcela jasné, jaké důkazy má SO ve spisu. Domnívám se nicméně, že hlučnost orgáni “poslechli sluchem” a že vůbec nejzásadnějším pro konečný výsledek bude správně provedený výslech policistů (vč. dotazů na úroveň jejich technického vzdělání).
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Mailem? Je to rozumný? "Nám nic nepřišlo, to se muselo někde ztratit."?

A není to nesprávná kvalifikace?
§125c odst. 1. písm a)

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
a) řídí vozidlo,
3. které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích34a)tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, nebo

poznámka odkazuje na § 37 56/2001 Sb.
(1) Silniční vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, pokud
a) pro závady v technickém stavu bezprostředně ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,

b) poškozuje životní prostředí nad míru stanovenou prováděcím právním předpisem,
c) provozovatel vozidla neprokáže jeho technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích způsobem stanoveným tímto zákonem,
d) byly na vozidle provedeny neschválené změny anebo zásahy do identifikátorů vozidla, například VIN.

... podle mě se to vztahuje výslovně k písm. a), protože mi třeba není jasné, jak by vybroušenej VIN mohl bezprostředně ohrožovat provoz... čili technicky nezpůsobilé dle zvláštního právního předpisu budiž (hypoteticky, protože nic neměřili), ale není naplněna ta ohrožovací stránka...?

Čili by to měl správně být maximálně § 125c 1) písm. k) jiné porušení. Nebo se mýlím?
« Poslední změna: 16 Srpna 2019, 10:11:37 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

To je teď předčasné; SO ještě může kvalifikaci skutku změnit. Příkaz podáním odporu zcela zanikne, a je tedy úplně jedno, co v něm bylo uvedeno.

Odesílání všech přípisů e-mailem bez el. podpisu (pozor - pouze na adresu el. podatelny SO, nikdy na adresu konkrétního úředníka) je základní součástí aktivního přístupu k délce řízení.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Parazit Humpolec před sepisováním příkazu něco kouřil?

Správní orgán dále posoudil formu zavinění obviněného na spáchaném přestupku, přičemž vzal v úvahu zejména výpověď obviněného po dopravní nehodě, jeho osobu a okolnosti, za kterých byl přestupek spáchán.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Můžu teda poprosit ještě o ujištění
- nahlížet do spisu můžu tedy i před podáním odporu? A je lepší se objednat, nebo udělat přepadovku mimo úřední hodiny a doufat že mají bordel ve spise? Nebude pak úředník schválně škodit? A pokud odmítne nahlédnutí, bude mi to v budoucnu k něčemu?
- mám trošku hokej v lhůtách, asi jsem se okradl o den už při vyzvedávání toho pamfletu (vyzvednuto 16.), na poště připraveno k vyzvednutí od 9., vyzvednout do 19., přičemž posledním dnem lhůty se považuje za doručené (čili dneska by mi to hodili do schránky a fikce, nebo až zítra? V tom návaznost na podání odporu, osmidenní lhůta, jestliže se počítá ode dne následujícího po vzniku skutečnosti, čili od 17. včetně, čili lhůta vychází na 24., což je sobota, tedy posledním dnem lhůty pro podání odporu bude pondělí 26.?
- těch pět dnů pro doplnění podání se počítá stejně? Čili lhůta pro papírové podání na poště by byla zase další pondělí, tj. 2.?

Asi stupidní dotazy pro člověka co v tom má praxi, já to řeším poprvé a čím víc nad tím přemýšlím, tím míň tomu rozumím.
Díky

edit: asi tak třicet vteřin poté, co jsem dopsal dotaz, jsem našel kalkulačku lhůt, tuto část dotazu tedy beru zpět :)
« Poslední změna: 19 Srpna 2019, 11:48:40 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Účastníkům řízení svědčí právo nahlížet do spisu kdykoliv, i po skončení řízení. Nahlížení není potřeba oznamovat dopředu. Jeho neumožnění ze strany SO1 je vážná procesní chyba.

Úředník je od toho, aby škodil. Bude škodit bez ohledu na Vaše chování a - paradoxně - často škodí tím méně, čím asertivnější je obviněný. Ale to je samozřejmě individuální.

Lhůta pro podání odporu poštou vychází tak, jak jste to sám popsal. SO by neměl na základě doručení prostého mailu nic konat, neboť de iure nemá doručeno.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Děkuji :)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #38 kdy: 21 Srpna 2019, 10:47:52 »

Tak jsem si udělal výlet a mám kopii spisu. Jelikož jsem chtěl vědět co na mě mají a ne mít papír o odepření nahlédnutí z nějakejch pofidérních důvodů (kterej by mi stejně hádám byl v budoucnu k ničemu, pokud bych se ke spisu někdy dostal - což bych určitě příležitost měl), volil jsem tedy strategii přepadovka ale v úředních hodinách. Můj parazit je na dovolené, ostatní parazity to ovšem nijak nerozhodilo a jednali jak jim zákon ukládá, nutno podotknout že vstřícně a slušně, skoro by jim člověk chvíli i věřil, že jsou tu pro něj. Ani jsem nemusel použít knížku k zabití času ani sváču v podobě chleba s tvarůžkama, pokud by mě chtěli nechat vyhladovět.
Ve spise chyběl soupis součástí, ale jelikož mi to došlo až na schodech (tzv. schodová moudrost) a jelikož by mi u fotek z mobilu tvrdili že tam byl, jen jsem si jej nevyfotil a vsunuli by jej tam dodatečně, tak jsem nějakým záchvatem pochybné geniality šel zpátky a chtěl ověřenou kopii toho (prázdného předtištěného na deskách spisu) soupisu, takže parazit pronesl "to je elektronický", dvěma klovnutíma do počítače ho vytiskl a vsunul ho tam dodatečně (pun intended). Čili z tohoto asi nic nevytěžím.
Důkazní fotky jsou černobílý, ne moc kvalitní, vytištěný na tiskárně, originály v elektronické podobě prý nemají a můžu si je vyžádat od opicajtů při ÚJ.

Můžu to sem nahrát? (paranoia trošku, ale asi je na místě)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #39 kdy: 21 Srpna 2019, 11:45:45 »

Do této sekce mají přístup pouze administrátoři, moderátoři a stálí členové fóra. Přesto je vhodnější, chcete-li sem spis nahrát, abyste dostal nějaké kvalifikovanější rady, jej anonymisovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #40 kdy: 21 Srpna 2019, 19:20:15 »

A také po ukončení případu to bude přesunuto do sekce vyřešených případů, která už je veřejná. Takže anonymizovat minimálně osobní údaje. Asi není úplně nutné zakrývat časové údaje.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #41 kdy: 22 Srpna 2019, 10:33:34 »

Anonymizace osobních údajů a spis. značek je samozřejmostí, doufám že jsem to nikde neopomněl. Jde mi spíš o důkazní foto, protože to je samo o sobě vcelku jasná identifikace o co se jedná :) Ale hádám, že bez spisu mi nikdo kvalifikované rady asi neposkytne. Nějak to zkusím anonymizovat a hodím to sem.

Se zveřejněním po ukončení případu samozřejmě počítám, na sdílení informací to tu celé stojí :)

(Btw, kdybyste se někdo chtěli pobavit, jak se počítají lhůty dle parazitky JB z M, tak příloha.)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #42 kdy: 22 Srpna 2019, 10:49:40 »

Můžete podat stížnost a zároveň námitku podjatosti. Souběžné podání (nebo podání námitky po vyřízení stížnosti) na takto intelektuálně vybaveném úřadu může vygenerovat velice široké spektrum odvolacích argumentů.

Stížnost bych směřoval na to, že se Vás JB pokusila uvést v omyl, námitku podjatosti na to, že tak učinila úmyslně. Další věci ještě možná najdete ve spisu.

Při vyřízení stížnosti musí úřad konstatovat, zda byla důvodná, částečně důvodná, nebo nedůvodná. Pokud bude Vaše stížnost shledána (byť i částečně) důvodnou, je to argument pro podjatost JB. Bude-li shledána nedůvodnou, je to legitimní argument pro námitku podjatosti na celý úřad.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #43 kdy: 22 Srpna 2019, 11:15:39 »

Parazitka JB je ženská z vedlejšího spojeného kanclu, co ve věci nemá žádné pravomoce, zato má však papírové uši a zjevně nedostatek vlastní pracovní náplně, neb jakmile se něco řešilo, hned začla hýkat zpoza zdi. Záznam je oříznutý jen na tu největší perlu, následně jsme ji s druhým parazitem (který ve věci taky nemá žádný pravomoce, neb věc má v gesci třetí parazit, t.č. na vakacích, po duševním vypětí spojeném s vyvrhnutím o něco výše přiloženého Příkazu) vyvedli z omylu, načež uznala že byla mimo mísu (samozřejmě očekávat nějaký "sorryjako" nelze). (Dodávám, že na chvilku mě opravdu vykolejila :o )

Stížnost mi tedy přijde jako pouhé plácnutí do vody, která by mi mohla - vzhledem ke společnému výběhu všech tří individuí - v budoucnu spíš uškodit. Nechal bych si ji tedy na později, až přijde na lámání chleba u příloh spisu, kde mi tvrdí, že fotky v digitální podobě v žádném případě nemají (a tudíž se nemohu podívat do exif, zda s nimi nebylo manipulováno - nechci spekulovat, ale mám důvody domnívat se že bylo) - z vlastního průzkumu však vím, že jim spisový materiál od opicije byl předán elektronicky.

P.S.: Děkuji za trpělivost  ;)
« Poslední změna: 22 Srpna 2019, 11:17:18 od plešoun »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, technický stav - update: příkaz, jdou po ŘP
« Odpověď #44 kdy: 22 Srpna 2019, 11:21:08 »

Máte z tohoto jednání nějaký protokol? Podepsala ho i JB, která se jednání prokazatelně aktivně účastnila?
IP zaznamenána