30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP  (Přečteno 16276 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #15 kdy: 01 Dubna 2019, 09:13:23 »

Tj. technická byla provedena před cca třičtvrtě rokem? Jaké výfuky a zrcátka byly v tu dobu namontovány?

Původní.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #16 kdy: 01 Dubna 2019, 14:37:15 »

K dokumentům doplněno audio; jak jsem psal dříve, začátek - zastavení, ztotožnění, žádost o občanku za účelem vypsání pokuty a můj nesouhlas bohužel chybí, neb mne zaskočili. Cca půlhodinu čekání až to vypíše jsem si dovolil vystřihnout, byly tam jen zvuky projíždějících vozidel.

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #17 kdy: 01 Dubna 2019, 18:14:40 »

Co se týče přestupku, tak je vhodné vyčkat, až se orgán ozve. Obsílky vyzvedávat poslední den lhůty.

S motorkou (s originálními díly) bych doporučil zajet na technickou a získat zpět ORV, ať se na ní dá legálně jezdit.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #18 kdy: 01 Dubna 2019, 23:16:06 »

dotaz k výfuku byl v podobě, že kamarád má na svém stroji taky něco, co má nějaké to E
ale je z toho vyndavací takovej kousek, kterej se vozí jen na STK
čili na fotkách je to stejný jak na silnici, tak v hale

minimálně bych provedl pokus o barevné přiblížení originálu tomu kusu co bude v dokumentaci z kontroly
aby to až tak moc nesvítilo
je-li ovšem i jinak upevněn, pak nějak nemám rady
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #19 kdy: 01 Dubna 2019, 23:55:12 »

doplnil bych drobnost, že na většině STK stanic se už dlouhou dobu fotí vše co prochází STK a odesíla se to někam do státního uložiště. (minimálně to bude mít konkretní stanice někde uloženo) takže je možné že to na vás můžou vytáhnout.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #20 kdy: 02 Dubna 2019, 00:07:52 »

Díky za rady, nebudu teda plašit a vyčkám co přijde, chtěl jsem mít připravenou nějakou strategii postupu a zkonzultovat ji se zkušenějšími, abych neudělal nějakou botu hned zkraje.

Na základě komunikace skrz SZ kde jsem vznesl filozofický dotaz, zda je lepší zkusit "nějak" protlačit inkriminovaný výfuk přes STK či naopak jet tam co nejdříve s originálními komponenty mi bylo doporučeno poptat se přímo tady - nechtěl jsem to tu zbytečně zaplevelovat, jsem hroznej spisovatel  :)

Citace
Já bych se být Tebou zeptal naopak spíše přímo ve vláknu - víc hlav víc ví. Možná bys tam taky mohl přihodit typ výfuku a motorky (nebo lépe fotky), ať víme jak moc velká pekelnost ten výfuk je.

Já si teda myslím, že se jedná v podstatě o dvě oddělené věci.
1. projít technickou a získat zpět ORV
2. vyhrát budoucí správní řízení o podezření z přestupku

Pokud bys s tím laďákem a neorigo zrcátkama technickou prošel, pak by to mohlo ve správním řízení pomoci, ale nevíme jak moc pekelná roura to je.

Absolvovat STK se sériovými komponenty je jen formalita, motocykl je jinak v pořádku; nicméně zatím jsem nevymyslel, jak na případné rozpory v obrazové dokumentaci z STK bude pohlížet SO - zda výměna za sériové díly bude brána jako polehčující okolnost či pravděpodobněji jako přiznání viny  :-\

Vizuálně jde o úplně odlišné díly; typ moto a výfuku viz níž, nepíšu to tu protože nevím jestli to tu gůgl nenajde - pro případ že by si někdo dělal domácí úkoly :) (Jsem paranoidní?)

Sériový


"laďák"


Jak moc velká pekelná roura to je - slyšet teda je, spíš ale dozadu než dopředu a až v horní půlce otáčkoměru, v tu chvíli jsem jel pomalu (~70-80) a po zastavení jsem ihned vypnul motor, navíc stavěl mě jinej příslušník neboť tento zrovna oxidoval někde jinde, asi v autě (nastartované služební vozidlo minimálně hodinu, pak ať mi někdo vypráví o životním prostředí), hlučnost tedy nejspíš usoudil podle toho, že je vidět dovnitř. Na minulé motorce jsem měl podobný výfuk a homologaci měl (s ucpávkou), kojím se tedy nadějí, že po výrobě patřičné ucpávky a nalezení zašpiněného euročísla na místě které příslušník jak na potvoru zrovna nevyfotil by to mohli na technické kousnout, poté výfuk zmizí a bude zmizelej, aby náhodou SO nenapadlo se v tom šťourat.

« Poslední změna: 21 Ledna 2020, 15:07:05 od plešoun »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #21 kdy: 02 Dubna 2019, 00:30:43 »

Výměnu za sériové díly bych jako přiznání nebo přitěžující okolnost neviděl. Majitel vozidla si s ním může dělat co chce.

Rozuměl jsem fízlovi dobře, že "hrozným způsobem to řve ... takže bezprostředně to ohrožuje životní prostředí" (tedy nikoli účastníky provozu)? Ví fízl o audionahrávce? (ale tedy dle fotek bych to tipl na pekelný randál, to zase jo)

Já bych to chápal tak, že zadržet ORV je možné jak za ohrožení bezpečnosti, tak za poškozování životního prostředí, ovšem po řidičáku můžou jít jen při ohrožení ostatních účastníků silničního provozu.

Otázkou také samozřejmě je, zda opičák splnil podmínky pro provedení technické silniční kontroly a neměl tak motocykl poslat na stanici technické kontroly.
« Poslední změna: 02 Dubna 2019, 01:31:21 od Číkus »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #22 kdy: 02 Dubna 2019, 12:23:04 »

Super, to mi nedošlo, takže místo § 125c 1) a) 3. který tam napsal je to § 125c 1) k), chápu-li to dobře  :) Což bych u správního mohl dokázat tím kódem závady
8.1.1.2.2   8031   Upravená výfuková soustava vytvářející nadměrný hluk   Zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem.   C

Jestli věděl že nahrávám nevím, měl jsem mobil v ruce, ale nemířil jsem jím na něj, něco asi tušit ale mohl.
« Poslední změna: 21 Ledna 2020, 15:07:32 od plešoun »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #23 kdy: 02 Dubna 2019, 16:03:25 »

Na základě toho, jak popisujete chování opičáků, nijak nevybočujícího z jejich zvyklostí, bych na Krajské ředitelství PČR podal stížnost na ně. Vaše chování přeci nemůže nijak ovlivnit klasifikaci údajného přestupku nebo závady. Audiozáznam bych jim zatím neposkytoval, otázkou je, co na něm je všechno slyšet. Přiložíte jej?

Měření hluku pomocí mobilního telefonu nebude nijak relevantní. Není kalibrovaný, není stanovena vzdálenost od zdroje hluku...

Něco takového?

Neuškodí mi to ve správním?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #24 kdy: 02 Dubna 2019, 16:35:31 »

To bych spíš podal TO pro zneužití pravomoci, protože zadržel OTP protiprávně.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #25 kdy: 02 Dubna 2019, 16:44:12 »

Uškodit si rozhodně nemůžete, jen dbejte na to, abyste jim audio záznam nepředal už před jejich výslechem.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2019, 13:05:15 »

Update -  STK bez závad (s původními díly), jako bonus mi ukázal fotky co mají v systému z minulých stk a evidenčky, teď do pěti pracovních dnů vyzvednout ORV.

« Poslední změna: 03 Dubna 2019, 13:07:40 od plešoun »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #27 kdy: 03 Dubna 2019, 13:13:01 »

Tak to máte výtečnou pozici si je pořádně vychutnat. Gratuluji.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #28 kdy: 03 Dubna 2019, 14:00:29 »

S původními jakože s továrními :) Na STK před rokem  výfuk vidět nebyl, na záznamu z evidenčky když jsem to koupil vidět bohužel je (že je namontovaný originální).
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ORV, neschválené doplňky
« Odpověď #29 kdy: 03 Dubna 2019, 23:08:21 »

ta myšlenka s "dusítkem z jazztrubky" se mi zamlouvá  8)
a nějaké to E tam dneska vylejzruje jakákoli lepší reklamka
IP zaznamenána