30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drager 0.22 a 0.19 promile  (Přečteno 47285 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #15 kdy: 21 Října 2014, 18:21:59 »

Díky za pomoc, ono mě to docela zmátlo, vážím 95kg, 1 pivo jsem srkal hodinu k jídlu, a znám svou křivku odbourávání. Když si nejsem jist, např. se zbytkáčem, tak si fouknu do kontrolního měřáku, co mám v autě.
Proto mě úplně vykolejilo, že jsem nafoukal. No nic, 27. si vyzvednu obsílku a uvidíme. Ještě jednou díky za informace, pročtu si fórum.

Tak ona té bezprostřednosti neodpovídá ani ta nadýchaná hodnota, po vypitém pivu by měla být i s 95 kg vyšší než 0,22.
Při bezprostřednosti by měla ta hodnota stoupat, což v tomhle případě nebylo, když druhá zkouška byla 0,19.
Dá se tam rozporovat hodně věcí.

Zkouška je platná, ale výsledek je pod rozlišovací hranicí. Zůstaňte v klidu, i v případě, že Vám rovnou z úřadu neposlali vyrozumění o odložení věci a skutečně by chtěli řízení zahájit, není dohromady co řešit. Nejhorší smrt je z vyplašení.

Souhlasím :), kromě platné zkoušky, pokud je rozdíl mezi zkouškami vyšší, jak 10%, tak je zkouška neplatná.

Ale podle správního řádu "hodnotí správní orgán podklady, zejména důkazy, podle své úvahy". Když rozhodnou že změny výpovědi jsou jen snaha se vyhnout trestu tak jim to projde.

Ano, důkazy hodnotí podle své úvahy, ale rozhodně se nedá souhlasit s tím, že jim každá úvaha projde.
Hlavně zde nejde o zásadní změnu výpovědi, ale o její upřesnění, aby mohl správní orgán uvést takovou úvahu, musel by se obviněný na jedné straně přiznat k pití alkoholu a na druhé uvádět, např. "já jsem ale vůbec nic nepil" a i tak si myslím, že by to na svých úvahách neustál co se týká tohoto případu. Už bych ho nestrašil, je vystrašený víc než dost :) 


IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #16 kdy: 21 Října 2014, 18:27:16 »

Jak je to v takovýchto případech (typicky když je naměříno méně než 0.24 promile) s odebíráním řidičáku na místě ? Mají na to právo, nebo je to na jejich benevůli . Případně je nějaká hladina kdy už odebírají automaticky. Předpokládám samozřejmě situaci kdy jsem si ho "nezapoměl" ale standartně jim ho vložil do rukou ....
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #17 kdy: 21 Října 2014, 19:04:03 »

Jak je to v takovýchto případech (typicky když je naměříno méně než 0.24 promile) s odebíráním řidičáku na místě ? Mají na to právo, nebo je to na jejich benevůli . Případně je nějaká hladina kdy už odebírají automaticky. Předpokládám samozřejmě situaci kdy jsem si ho "nezapoměl" ale standartně jim ho vložil do rukou ....

Když je méně než 0,24 a dotyčný uvede, že nepije, nepil apod., tak by zadržovat neměli. Když uvede, že si dal před sednutím do auta pivo, tak klidně můžou.

Nedá se určit, jaká je hladina, kdy odebírají automaticky, je to individuální případ o případu a chrániče od chrániče. Taky u někoho může být rozdíl v chování, kdy např. při 0,40 bude jevit známky podnapilosti a chovat se jako hovado nebo bude naopak úplně v pohodě a spolupracovat, každopádně nad 0,24 můžou zadržet vždy. Už jsem radil člověku, co nadýchal 0,53 a taky mu ŘP nezadrželi, nevím proč, jestli třeba neměli tiskopis na zadržení nebo se jim nechtělo psát nebo byl úplně v pohodě, ze spisu jsem se to nedozvěděl.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #18 kdy: 21 Října 2014, 23:08:22 »

Já měl 0,49 a taky mi ho naštěstí nechali  8)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #19 kdy: 22 Října 2014, 17:28:20 »

Pak to sem hoďte. S odchylkou měření 0,24 g/kg alkoholu, kterou Dräger má, jste fakticky nadýchal nulu.

Momentálně mám rozjetých asi 5 alkoholových případů, někde i víc než půl promile. Dá se to sfouknout velice snadno tak, aby to ouřada ještě rád a dobrovolně hodil na dno hromady a nechal vyhnít.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #20 kdy: 23 Října 2014, 23:09:40 »

Přesnou citaci v zápisu si tedy nepamatuji, ale zhruba takto:

Řidič doznal, že vypil k večeři v obci Želešice jedno pivo Starobrno 11° ve 21:45 dne xxxxx. Ve 21:55 byla u něho v obci Hajany provedena dechová zkouška přístrojem Drager s výsledkem... atd.

Případně bych přiznal, že pivo jsem k večeři opravdu měl, ale nebylo to ve 21:45, ale třeba v 19 hod. Pak jsem v hospodě poseděl do 21:45, protože šel třeba v televizi fotbal, ale pil jsem jenom limonádu. Když jsem pak podepisoval cca ve 22 hod protokol, tak už byla tma jak v pytli a pořádně jsem na to pořádně neviděl. Vzhledem k tomu, že pivo jsem vypil cca v 19 hod, tak ve 22 hod jsem měl už přiměřený důvod domnívat se, že žádný alkohol v krvi nemám. To ostatně potvrdila i orientační dechová zkouška, protože 0,19 promile se považuje za negativní.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #21 kdy: 24 Října 2014, 00:12:58 »

takže alkohol pod mimitní hodnotou (0.24 promile) rozdíl větší než 10% a to chcou řešit ? pokud je správní orgán kam to odeslali aspon trošku při smyslech tak to hned odloží
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #22 kdy: 24 Října 2014, 11:20:18 »

takže alkohol pod mimitní hodnotou (0.24 promile) rozdíl větší než 10% a to chcou řešit ? pokud je správní orgán kam to odeslali aspon trošku při smyslech tak to hned odloží

Asi chtějí řešit to přiznání. To jim totiž může stačit. Kdyby se s těmi "slušnými" policisty prostě nebavil, neměl by dnes tyto problémy.
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #23 kdy: 27 Října 2014, 09:30:01 »

Tak už mám předvolací papíry, aha a první měření bylo 0.21 (ne 0.22, jak jsem si myslel)  :(

« Poslední změna: 27 Října 2014, 10:11:07 od bbx »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #24 kdy: 27 Října 2014, 10:32:47 »

Tak s výsledkem 0,21 a 0,19 se vejdou do 10%, je to 9,5% rozdíl, což je v souladu s metodikou.
Jak se očekávalo, celé to staví na bezprostřednosti po doznání.
 
Ta soudružka je vtipná, prý 0,21 g/kg v krvi :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #25 kdy: 27 Října 2014, 10:48:27 »

Ta soudružka je vtipná, prý 0,21 g/kg v krvi :)

Jak se říká, titulů tři prdele a v hlavě nasráno.  :)
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #26 kdy: 29 Října 2014, 21:53:16 »

OK, takže teď zažádám o pořízení kopie spisu a zaslání poštou dle InfZ. Mohu prosím poté poslat link na stažení naskenované kopie pro doporučení dalšího postupu?
« Poslední změna: 29 Října 2014, 21:55:17 od bbx »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #27 kdy: 29 Října 2014, 22:28:13 »

Ješte se pro jistotu zeptám - ta promile (0,21 a 0,19) to jsou přesně čísla která svítila na displeji Drageru nebo tam svítila vyšší hodnota a oni odečítali 0,24 (pak by na displeji bylo 0,45 a 0,43) ?
To je pro další postup velmi podstatné - nicméně mělo by to asi být jasné ze spisu.
IP zaznamenána

petr_M14

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • Mobilita 2014
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #28 kdy: 30 Října 2014, 08:01:42 »

Pročtěte si tohle
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2010/0105_7As__100_20110608101852_prevedeno.pdf

1. Samotné naměřené hodnoty neprokazují, že jste řídil pod vlivem alkoholu, protože nepřesnost zvolené detekční metody může dosáhnout 0,24 promile. V rámci aplikace zásady "in dubio pro reo" by je úřad neměl brát v úvahu.
2. V úvahu naopak pravděpodobně vezme Vaše vyjádření o pití piva. Zde upozorněte úřad, že úřední záznam nelze použít v řízení jako důkaz a že v této věci činíte následující výpověď.
3. Ano, před jízdou jsem vypil jedno 11° pivo. Učinil jsem to s dostatečným předstihem tak, abych měl jistotu, že v době, kdy jsem usedal u auta, už budu mít 0 promile. Použil jsem k tomu internetový program alkulacka. V minulosti jsem si také odzkoušel pomocí komerčně dostupného detektoru, že prodleva x hodin mezi dopitím piva a řízením auta je dostatečná. Měl jsem tedy přiměřený důvod se domnívat, že pod vlivem alkoholu nebudu. Nedovedu vysvětlit, jak je je možné, že bylo naměřeno 0,21 a 0,19 promile, ale s ohledem na možnou nepřesnost přístoje a metody je to možné.

Možná to nebude akceptovat správní orgán 1. stupně, pak bude zapotřebí se se stejnou argumentací odvolat.
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #29 kdy: 30 Října 2014, 09:49:07 »

Pokud si správně pamatuji, tak naměřená hodnota byla na displeji. Myslím, že 0.21 hodnotu mi ukázali na displeji, opětovné měření 0.19 už neukazovali, pouze potom vyjeli lístek z termotiskárny přístroje s oběma měřeníma. Ale jak říkám, byl jsem fakt vystresovaný.
IP zaznamenána