30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drager 0.22 a 0.19 promile  (Přečteno 47067 krát)

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Drager 0.22 a 0.19 promile
« kdy: 21 Října 2014, 10:43:03 »

Je nějaká pomoc volovi jako já? Nikdy jsem nic nenadýchal a tedy zcela nepoučen jsem se vracel po celém dni za volantem.
Ve vedlejší vesnici před domovem jsem si dal večeři + 1 pivo 11°. Samozřejmě kus za vesnicí jsem musel dýchnout do Drageru s výsledkem: 1. měření 0.22 a po 5-ti minutách 2. měření 0.19 promile.
Odběr krve nebyl. Já vůl to pivo do protokolu přiznal a podepsal protokol.
Teď je na poště zásilka z městského úřadu. Je mi nějaká pomoc nebo to bude standardně 2500-20000Kč + 6-12 měsíců ZČ ?

Díky za radu.
« Poslední změna: 21 Října 2014, 11:22:35 od bbx »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2014, 11:52:41 »

Především nechápu proč jste přiznával pivo před jízdou. Nicméně můžete zkusit uvést, že jste měl na mysli pivo nealkoholické a že jste byl z celé události tak konsternován, a že na Vás pachové tlačili.

Pak se zeptám ty údaje jsou ty co svítily na Drageru nebo po odečtení tolerance  0,24 ? Jestli to je to co svítilo, je to Vaše "chlapský přiznání" hloupost na entou, protože podle Drageru jste nepil.

Také bych vyhledal přesný postup výpočtu oné slavné 10% tolerance u dvou po sobě jdoucích dechových zkouškách. Pokud se to počítá od prvního měření tak asi máte smůlu protože 0.22-0,022 = 0.198 takže asi budou chtít 0.19 uznat. Pokud bychom na to šli z druhé strany, tak 0.19+0.019=0,209 což 0.22 není ani náhodou a tím by byla zkouška neplatná. Tady asi závisí na přesném metodickém postupu.

No a v neposlední řadě bych nastudoval zdržovací taktiku, protože pokud máte řidičák v ruce, tak se dá jít touto cestou. Čili dopis nechat na poště co nejdéle to jde. Pka ho sem postnout.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #2 kdy: 21 Října 2014, 12:23:11 »

Zadrželi ŘP nebo ne?

To přiznání se dá kdykoliv popřít, pravdu musí říkat jen svědek, obviněný může lhát jak se mu zachce, správní orgán bude muset dokazovat.
Takže jak psal pk202, měl jsem nealkoholické pivo a z celé události jsem byl v šoku, nevím jak přišli policisté na to, že jsem měl alkohol, když jsem hovořil obecně o nealkoholickém pivu.
Od výsledných hodnot naměřených dragerem se odečítá toleranční odchylka 0,24 promile, takže alkohol není prokázán.
Současně nepostupovali v souladu s metodikou a s návodem k obsluze, neboť mezi zkouškami je rozdíl 13,63%, tedy více než povolených max 10%, měření bylo něčím ovlivněno a výsledek je nepoužitelný v dokazování.
Oni to budou hrát na řízení vozidla po bezprostředním požití alkoholického nápoje a budou se snažit využít přiznání, ale nebál bych se přijít k ústnímu jednání.
Sdělil bych výše uvedené a čekal až příjde rozhodnutí o zastavení řízení, případně pokud by se odvážili rozhodnout o vině, tak po odovlání by to měl odvolací orgán zrušit.
 
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2014, 12:52:24 »

ŘP nebyl zadržen, a ano, přiznal jsem tu jednu 11° pivo. Ty policajti byli mimochodem velice slušní, ještě mi radili ať se před druhým testem v klidu vydýchám, nic proti nim nemám, byla to moje blbost.
Ale nerad bych byl 6 nebo víc měsíců bez řidičáku.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2014, 13:20:07 »

Tak to je v pohodě.
Doporučuju pročíst forum a aktivně přistupovat k délce řízení.
Požádat si o kopii spisu podle zdejšího návodu.
Z prvního jednání se zkusit omluvit, je to zde několikrát probíráno.
Pokud to bude nevyhnutelné, tak se vyjádřit jak jsme uváděli, vyjádření může být i písemné.
Není povinností se dostavit k jednání, ale pokud omluvu neuznají, tak své vyjádření zaslat, tak aby bylo doručeno nejpozději v den jednání, respektive nejpozději do času ústního jednání. Zabrání jim to vydat rozhodnutí, aniž by se zabývali podanými námitkami.

Jak bylo formulováno to doznání na tiskopise oznámení přestupku sepsaného na místě kontroly?
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2014, 15:22:12 »

Přesnou citaci v zápisu si tedy nepamatuji, ale zhruba takto:

Řidič doznal, že vypil k večeři v obci Želešice jedno pivo Starobrno 11° ve 21:45 dne xxxxx. Ve 21:55 byla u něho v obci Hajany provedena dechová zkouška přístrojem Drager s výsledkem... atd.
« Poslední změna: 21 Října 2014, 15:24:48 od bbx »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2014, 15:56:03 »

Přesnou citaci v zápisu si tedy nepamatuji, ale zhruba takto:

Řidič doznal, že vypil k večeři v obci Želešice jedno pivo Starobrno 11° ve 21:45 dne xxxxx. Ve 21:55 byla u něho v obci Hajany provedena dechová zkouška přístrojem Drager s výsledkem... atd.

Až to vyzvednete (rozhodně v nejzašším termínu) tak sem nascenujte to předvolání. Vypadá to opravdu že Vás chtějí dostat pouze na základě Vašeho přiznání. Samozřejmě jste v o hodně horší pozici, než kdybyste se s nimi nebavil, nicméně i když jste to podepsal, můžete tvrdit něco jiného, ale už to bude problematické, mimochodem bylo by dobré mít svědka, že jste v Želešicích pil nealkopivo .....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2014, 16:00:27 »

Přesnou citaci v zápisu si tedy nepamatuji, ale zhruba takto:

Řidič doznal, že vypil k večeři v obci Želešice jedno pivo Starobrno 11° ve 21:45 dne xxxxx. Ve 21:55 byla u něho v obci Hajany provedena dechová zkouška přístrojem Drager s výsledkem... atd.

A tím jste si proti sobě vyrobil hlavní důkaz.
Jinak by nic pořádného neměli, ale tohle přiznání by stačilo i kdyby nic nenaměřili.

Tak to je v pohodě.

Nesdílím ten optimismus.
Jestli mají takové krásné přiznání tak už od něj ani další výpověď nepotřebují a případnou změnu výpovědi vyhodnotí jako snahu se vyhnout trestu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2014, 16:02:32 »

ŘP nebyl zadržen, a ano, přiznal jsem tu jednu 11° pivo. Ty policajti byli mimochodem velice slušní, ještě mi radili ať se před druhým testem v klidu vydýchám, nic proti nim nemám, byla to moje blbost.
Ale nerad bych byl 6 nebo víc měsíců bez řidičáku.

Panenko skákavá.... "SLUŠNÍ" ???? !!!!!!! >:( >:( >:( - provedli Vám neplatnou dechovou zkoušku s výsledkem že jste NEPIL (odečet 0,24) a vychcaně Vás zmanipulovali abyste se přiznal k jednomu pivu před jízdou !!!! Tomu říkáte slušnost ?  To je přece NEBETYĆNÉ SVINSTVO !!!!!
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2014, 16:37:43 »

No jo no, jsem to kus vola, ale nikdy jsem takovou situaci nemusel řešit (mám najeto cca 400 000km bez ztráty bodu). Alespoň poučení pro přístě  :(
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #10 kdy: 21 Října 2014, 16:50:12 »

No jo no, jsem to kus vola, ale nikdy jsem takovou situaci nemusel řešit (mám najeto cca 400 000km bez ztráty bodu). Alespoň poučení pro přístě  :(

Welcome in the real world Neo. To je normalni, vitejte v klubu prozrelych. Poradne to tu nastudujte a priste si nenechte nic libit.

1. pravidlo: S policii nemluvime, nic nepodepisujeme a na miste neplatime
2. pravidlo: Jakykoli styk s policii dokumentujeme na zaznamove zarizeni
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2014, 16:58:02 »

Přesnou citaci v zápisu si tedy nepamatuji, ale zhruba takto:

Řidič doznal, že vypil k večeři v obci Želešice jedno pivo Starobrno 11° ve 21:45 dne xxxxx. Ve 21:55 byla u něho v obci Hajany provedena dechová zkouška přístrojem Drager s výsledkem... atd.

Já myslel, že doznání bylo napsáno vlastnoručně.

To co napsal policajt neznamená že je to pravda, kromě toho může obviněný měnit výpovědi jak chce. Je na orgánu, aby prokázal to, co klade za vinu.

Zásadní věc je, že není prokázané množství alkoholu a po odečtu 0,24 ani nejde prokázat - výsledek je 0, současně mají mezi sebou dechové zkoušky velký rozdíl, což společně znamená, že nemůžou prokázat ani bezprostřednost, není alkohol, nemůže být ani bezprostřednost.
Víme jak to chodí, "tak pane řidiči tady to podepište a nashledanou".
Starobrno vyrábí nealkoholické pivo Fríí, takže bych tvrdil:
"ano, vypil jsem jedno pivo, jak je napsáno v oznámení a ano, bylo to pivo zn. Starobrno Fríí - nealkoholické, 11° si připsal policista, pravděpodobně mi špatně rozuměl, možná jsem mezi řečí pronesl, že obvykle piji 11, ale nikoliv v tomto případě. Kontrola proběhla za snížené viditelnosti a písmo nebylo zrovna dobře čitelné, nevšiml jsem si, že tam při mém podpisu bylo napsáno pouze starobrno 11°, buď došlo k nedorozumění nebo to tam policista připal bez mého vědomí.

Byl bych v klidu, pokud byli v hospodě kamarádi, určitě rádi dosvědčí, že jsem pil nealko pivo. Orgán je určitě předvolávat nebude, než by se s tím sra., tak to řízení raději zastaví. Během toho může orgán nasekat ještě řadu chyb, které je možné napadat v odvolání.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2014, 17:25:21 »

To co napsal policajt neznamená že je to pravda, kromě toho může obviněný měnit výpovědi jak chce. Je na orgánu, aby prokázal to, co klade za vinu.

Ale podle správního řádu "hodnotí správní orgán podklady, zejména důkazy, podle své úvahy". Když rozhodnou že změny výpovědi jsou jen snaha se vyhnout trestu tak jim to projde.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2014, 17:26:21 »

Zkouška je platná, ale výsledek je pod rozlišovací hranicí. Zůstaňte v klidu, i v případě, že Vám rovnou z úřadu neposlali vyrozumění o odložení věci a skutečně by chtěli řízení zahájit, není dohromady co řešit. Nejhorší smrt je z vyplašení.
« Poslední změna: 21 Října 2014, 17:33:05 od 3rl »
IP zaznamenána

bbx

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0.22 a 0.19 promile
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2014, 17:27:39 »

Díky za pomoc, ono mě to docela zmátlo, vážím 95kg, 1 pivo jsem srkal hodinu k jídlu, a znám svou křivku odbourávání. Když si nejsem jist, např. se zbytkáčem, tak si fouknu do kontrolního měřáku, co mám v autě.
Proto mě úplně vykolejilo, že jsem nafoukal. No nic, 27. si vyzvednu obsílku a uvidíme. Ještě jednou díky za informace, pročtu si fórum.
IP zaznamenána