30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp  (Přečteno 11543 krát)

smetty

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« kdy: 23 Března 2015, 16:32:09 »

Dobrý den, včera okolo 22:00 se mi "povedlo" přijít do kontaktu s PCR v Brně, který resultoval opakovaným dýchnutím a získanými hodnotami 0,36 a 0,38. Vzhledem k tomu, že jsem poslední alkohol požil před večer před tím (4x plzen, poslední cca 23:30 předchozího dne), jsem jim v klidu dal ŘP (chyba největší, ale opravdu jsem to nečekal), který mi byl na základě zjištených hodnot zabaven. Nesouhlasil jsem s výsledky měření, odmítl jsem požití AK před jízdou a byl vzat odběr krve.
Situace:
Přes den jsem normálně jedl, bez konzumace Ak
Večer jsem jel autem do sauny, kde jsem během hodiny vypil cca 2 litry džusu (údajně může pozitivně ovlivnit měření?)
Podepsal jsem protokol, kde jsem uvedl, že s výsledky nesouhlasím, popsal podmíky měření (teplota cca 2°C, sychravo) plus dva výpisy z Drageru.
Výsledky z krve zatím nemám, ale pokud tam něco bude, jak dál postupovat? Můžu něco dělat jestě předtím? (žádost o kopii spisu?)
Předem díky za názory.
 

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2015, 16:39:14 »

(4x plzen, poslední cca 23:30 předchozího dne) 
Přes den jsem normálně jedl, bez konzumace Ak
ale pokud tam něco bude,
Pokud je tohle pravda tak v krvi nic nebude.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2015, 16:51:08 »

Třeba na http://alkohol-tester.cz/download/download/Drager_Alcotest_7510_manual.pdf píšou, že ovocné šťávy jsou prevít a mohou zkreslit měření.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #3 kdy: 24 Března 2015, 01:25:49 »

Večer jsem jel autem do sauny, kde jsem během hodiny vypil cca 2 litry džusu .....

Do ošizených chemických džusů se kvůli aroma přidává ethylbutyrát (resp. butanoát)  en.wikipedia.org/wiki/Ethyl_butyrate
A žaludku v kyselém prostředí probíhá zpětná reakce (hydrolýza esterů) a vzniká co ? ...... ethanol !
Takže hypoteticky by 2 litry aromatizovaného džusu skutečně mohly vést k pozitivnímu nálezu. Ta hydrolýza je ale dost pomalá a ta kyselost, co to katalyzuje, také není nic moc (0.005% HCl).
Takže je pravděpodobnější, že na ten aromatický (= zde ve smyslu těkavý) ester reaguje ten elektrochemický senzor (k rozkladu na alkohol a další oxidaci dochází až v měřící komůrce).
Která z hypotéz je správná rozhodne až výsledek z krve. Vzhledem k hodnotám a skutečnosti, že se po džusu obvykle lidé neopijí bych sázel na druhou možnost. Moje manželka vytuhne po frťanu vaječnáku a džus ji nesloží.  :)
Chtělo by to potom ten negativní výsledek pořádně rozmáznout. Je to čistá šikana.
A já mám námět na nové pokusy.
IP zaznamenána

smetty

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #4 kdy: 24 Března 2015, 10:10:19 »

Zkuste to, samotného by mě zajímal výsledkek  ;). Ten večer to pomeračový Vitafit z Lidlu (http://www.lidl.cz/cs/2757.htm), lehce ohřátý odhadem na tělesnou teplotu.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #5 kdy: 24 Března 2015, 14:00:33 »

Zajímavé. držím palce.

Předpokládám, že po negativním nálezu máte právo na případnou náhradu škody z nemožnosti řídit vozidlo během zadržení ŘP?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #7 kdy: 24 Března 2015, 17:53:32 »

IP zaznamenána

smetty

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #8 kdy: 24 Března 2015, 19:34:44 »

No pro začátek by stačilo, aby mi vrátili noty. Svědky mám na dobu cca 3 hodiny před měřením, plus na odběru jsem byl během půl hodiny od dýchnutí. Máte někdo zkušenostim jak dlouho trvá, než jsou k dispozici výsledky z krve?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #9 kdy: 24 Března 2015, 21:25:32 »

Nechci plašit, ale je zde i nenulová pravděpodobnost, že v tom džusu byla vodka. Nějaký žertík třeba nebo záměna apod.
Koupim uvedený džus a dám vědet.
Q
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #10 kdy: 25 Března 2015, 09:05:26 »

Máte někdo zkušenostim jak dlouho trvá, než jsou k dispozici výsledky z krve?

U mě to trvalo skoro 2 měsíce. Krev mi brali 3. dubna a výsledek jsem se dozvěděl 22. května.
IP zaznamenána

smetty

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #11 kdy: 25 Března 2015, 13:40:47 »

Nechci plašit, ale je zde i nenulová pravděpodobnost, že v tom džusu byla vodka. Nějaký žertík třeba nebo záměna apod.
Koupim uvedený džus a dám vědet.
Q
To snad ne, spíš mám strach, aby v tom náhodou nebyl nějakej chemickej bordel a mě to rozbilo játra. Koneckonců bez papírů chvíli (??) přežiju, ovšem mít játra na kaši na zbytek života...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #12 kdy: 25 Března 2015, 22:41:11 »

..... spíš mám strach, aby v tom náhodou nebyl nějakej chemickej bordel a mě to rozbilo játra......

Hahaha, pán asi žije v deštném pralese. Nerad bych se provinil na Vaší čisté duši sdělením kruté pravdy, ale smrt šokem může být i aktem milosrdenství.
Tak tedy :
http://malkiel.blog.cz/1309/vyjimecne-zazitky-ze-skladky-toxickeho-odpadu
http://www.zdravapotravina.cz/seznam-ecek

Abych to změkčil, tak ten Vitafit od Lidlu zrovna vypadá dost přirozeně.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #13 kdy: 27 Března 2015, 18:45:22 »

.. dýchnutím a získanými hodnotami 0,36 a 0,38. ......
Večer jsem jel autem do sauny, kde jsem během hodiny vypil cca 2 litry džusu (údajně může pozitivně ovlivnit měření?)
Tak jsem ve vší své vědecké poctivosti udělal modelový pokus (na 50% úrovni), to znamená, že jsem koupil v Lidlu určený džus, šel jsem střízlivý do sauny, vypil cca 1 litr džusu, napil se i těsně před měřením a ..... nic.
Přesněji 0.000 . Na druhé straně v Lidlu koupené hašlerky daly po chvíli cucání hodnoty od 0,29 do 0,37. Ale mám obyčejný chrochták za pár stovek, jestli je takto neselektivní i Drager nemohu zaručit.
Takže pravda zůstává stále tam někde venku .... a spíš bych si zkusil vzpomenout na ty hašlerky.
IP zaznamenána

smetty

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Drager 0,36; 0,38 + zabavený řp
« Odpověď #14 kdy: 30 Března 2015, 11:06:07 »

Skládám Vám velkou poklonu nadšení pro takové experimenty. Jakmile přijdou výsledky z krve, dám vědět.
IP zaznamenána