30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení  (Přečteno 19918 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #15 kdy: 22 Února 2019, 09:17:24 »

Taky jsem se setkal i s tim, že si to lidi nahlásili sami a byli tlačeni do toho, aby řekli nějaký nesmysly. Prostě jim někdo rozbije třeba vyhřívaný a determální čelní sklo za 15.000 Kč a oni jsou dotlačený k tomu, že řeknou, že jim vznikla škoda třeba 3000 Kč. A pojišťovna se tim pak snaží při plnění argumentovat.
Prostě pokud se v tom člověk vůbec nevyzná, je pro něho lepší nechat to celý vyřešit servis.
Já jsem už velice morálně okoralý, abych bezezbytku věřil jakémukoliv "speaku" - včetně toho servisáckého. Pokud se tedy člověk "nevyzná" v poměrně banálním procesu spočívajícím v tom, že vytočí telefonní číslo, které najde minimálně na zelené kartě a sdělí číslo pojistky z té samé zelené karty a sdělí jednoduché údaje o poškozeném skle (z 95% čelním) pak se těžko vyzná i v postupu servisu. Takže jsem byl svědkem toho, jak servis, který vždy položí otázku "jaký máte limit?" namísto originálního skla instaluje nějaký aftermarket, levnější o 5 tis. Kč, protože to "člověk nechal celý vyřešit servis". A nebyl to Vasil z garáže, ale značkový servis. Obráceně  - i do toho značkového solidního servisu  s plnou mocí přijede mobilní technik pojistitele, aby si to sklo prohlédnul, vyfotil a škrábnul ho diamantem, aby ho náhodou ten servis "nevyfakturoval" ještě jednou. Je to obchod...
Neumím pochopit, proč by kdokoliv z pojištěných klientů byl "tlačen" do sdělení, že vznikla "škoda 3000 Kč" jak popisujete - nemá to žádnou logiku. Škoda se likviduje obvykle jako "přiměřený náklad na opravu" - nikoliv "co nám Pepík řekl do telefonu". Takže jakékoliv vynucené sdělení, případně prostá neznalost ceny skla, případně omyl, nemají vůbec žádný dopad na konečnou výši plnění.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #16 kdy: 22 Února 2019, 12:03:19 »

Neumím pochopit, proč by kdokoliv z pojištěných klientů byl "tlačen" do sdělení, že vznikla "škoda 3000 Kč" jak popisujete - nemá to žádnou logiku. Škoda se likviduje obvykle jako "přiměřený náklad na opravu" - nikoliv "co nám Pepík řekl do telefonu". Takže jakékoliv vynucené sdělení, případně prostá neznalost ceny skla, případně omyl, nemají vůbec žádný dopad na konečnou výši plnění.

Tak to bych Vám přál zažít třeba takovou Hasičskou pojišťovnu. Ani nevim, jestli ta pojišťovna ještě existuje, ale jednání s nima o proplácení škody bylo na úrovni nějakýho hospodskýho klábosení v hospodě 4. cenový. Bylo to dohadování ve stylu: "My na tyhle auta běžně proplácíme 5 tisíc a nikdo si nestěžuje, tak nechápu, proč vy posíláte fakturu na 8. A jestli se vám to nelíbí, tak ty 3 tisíce chtějte doplatit po zákazníkovi." Mimochodem ta Hasičská pojišťovna ani netrvala na tom, že auto nafotí někdo od nich. Stačilo jim poslat vlastní fotky.
Jinak jedno z posledních skel, co jsem měnil, bylo determální sklo u Citroëna Berlinga první generace. Pán si to sám nahlásil, zajel si na prohlídku a tak nějak mu vnutili, ať si to nechá proplatit rozpočtem. On pak za mnou přijel s tim, že mu pojišťovna poslala asi 4000 a jestli se jako do toho vejde. Vzhledem k tomu, že to samotný sklo stálo tenkrát asi 5, tak jsem mu řek, že dost těžko. Nakonec si nechal radši dát obyčejný zelený made in China, protože to prostě nechtěl už dál řešit.
To je to samý, že si lidi radši nechaj dát pokutu na místě, ať to radši maj z krku, protože se jim nechce později řešit nějaký správní řízení.

Citace
Pokud se tedy člověk "nevyzná" v poměrně banálním procesu spočívajícím v tom, že vytočí telefonní číslo, které najde minimálně na zelené kartě a sdělí číslo pojistky z té samé zelené karty a sdělí jednoduché údaje o poškozeném skle (z 95% čelním) pak se těžko vyzná i v postupu servisu.
Ale oni se nepotřebujou vyznat v postupu servisu. Prostě se jim nechce nic řešit s pojišťovnou.
Jinak já nemám žádnej důvod propagovat, že je lepší nechat všechno na servisu. Už to nedělám.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #17 kdy: 22 Února 2019, 13:15:50 »

Původně jste psal, že "lidi co si to nahlásili sami, byli tlačeni do toho, aby řekli nějaké nesmysly..." a teď popisujete hospodské klábosení - jenomže se servisem. Trochu se v tom ztrácím.
Pokud někdo přijal opravu rozpočtem, uznávám, že to může být problém, leč je možné požadovat doplatek, pokud je přiměřený náklad na opravu vyšší. Neumím posoudit, zda-li váš pan Berlingo neměl "pouze" havarijní pojištění bez připojištění skla, tedy mu byla před výplatou odečtena spoluúčast a on to "zkoušel" pořídit ze zbytku. Taktéž bývá plnění rozpočtem obvykle (nikoliv vždy) spuštěno tehdy, pokud klient  a) to chce, protože je u zdroje (automechanik, dcera majitele servisu apod.) kdy ví, že to pořídí sám levněji a ještě mu zbydou finance b) prohlásí, že to bude opravovat u nesmluvního servisu - nazývám to pracovně "Vasil z garáže" - nebyl váš servis v takovém postavení vůči pojistiteli?
A zároveň uznávám, že zmíněný pojistitel, společně s cca 2 dalšími, představují zvýšený adrenalin při likvidaci téměř jakékoliv škody. Ale s dostatečným důrazem to lze řešit - podobně jako řadu věcí, řešených na tomto webu.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #18 kdy: 22 Února 2019, 14:35:48 »

gumidos: Že pojišťovna tlačí lidi do toho, aby při nahlášení události řekli nějaký nesmysly, se přece nijak nevylučuje s tim, že pojišťovna zkouší podobně jednat i se servisem. Ale pokud s pojišťovnou komunikuje člověk ze servisu, tak má obvykle nějakou představu o cenách a nenechá se od nich nachytat na bláboly typu, že "všem stačí 5 tisíc, tak vám to bude stačit taky".
Vaše představa je asi taková, že likvidátor najde v AudaGlassu přesnou cenu za sklo, za materiál, za práci a to pojišťovna opravdu zaplatí. V praxi to tak prostě nefunguje. Pojišťovna se snaží vždycky pojistný plnění krátit, jak jen to jde.

Ten s tim Berlingem měl pojištění čelního skla. Nechtějte po mně teď, abych psal, kolik měl limit nebo jestli měl nějakou spoluúčast. To už si fakt nepamatuju. V každym případě si pamatuju, že mi tu smlouvu ukazoval a já jsem mu na základě tý smlouvy doporučoval, aby to ještě změnil, že to nechce řešit rozpočtem, ale na fakturu. Ale on už to nechtěl řešit. A takových lidí je prostě docela hodně. Takže můj názor je, že pokud člověk nemá žádnou představu o cenách skel a pokud je to navíc někdo, kdo radši všechno odsouhlasí, tak je pro něj opravdu lepší, když dá někde v servisu plnou moc, ať všechno s pojišťovnou řeší servis.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #19 kdy: 22 Února 2019, 21:03:05 »

nabídnu pohled z druhé strany
u mého vozu mi AGC nabízí sklo za cca. 1600,- bez ( velkoobchodní cena pro běžný servis )
připojištění skel mám na limit 5000,-
a přesto mi ve dvou servisech řekli, že bych jim k plnění pojišťovny musel ještě 1200-1500 přidat
to to asi lepí zlatem ne ?
čili pojištění jsem zrušil a sklo si vyměnil sám
bylo to těch 1600+450 primer a lepidlo
bauset je v daném případě soustava plastů, které drží ke karoserii na šroubky, čili netřeba jej měnit
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #20 kdy: 28 Února 2019, 09:33:13 »

Mike: Pro vás by bylo nejlepší to plnění rozpočtem.. jestli servisy za to běžně chtějí přes 6000 tak asi pojišťovna nebude mít problém plnit 5000..
..pak si koupíte materiál za 2050 a máte pro sebe 2950 za práci.. to je fajn.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2019, 19:08:29 »

aj  :'(
já nezkušený to pojištění zrušil a pak si to koupil ze svého...
no, furt je se co učit...
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #22 kdy: 04 Března 2019, 13:20:26 »

stejný stav u mě, okno originál za 7 a ve firmě mi řekli že u nich bych musel ještě 2 doplatit k mojemu 10 tisícovýmu limitu  :o prostě vyhrála konkurence kde se do limitu vejdu
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #23 kdy: 22 Března 2019, 12:27:42 »

Zajímala by mě ještě jedna věc. Před pár lety v autoškole nám vykládali, že Policie má databázi a tam si píše i přestupky řešené domluvou.

Pokud mě tedy chytí s prasklinou a já to uhraji na "Před chvilkou mi něco bouchlo, ale že je tam 20 cm prasklina vidím až teď.", tak to už nemohu použít znovu?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #24 kdy: 22 Března 2019, 12:41:09 »

Proč byste nemohl? Minulou prasklinu jste zalepil a teď se na skoro stejném udělala nová.

Nám autoškolák na každoročním školení řidičů zas tvrdil, jak máme policii každý papír podepsat, že pak se nějakým zázrakem nedá zfalšovat, nebo tam něco dopsat... úplně stejná sorta lidí.
« Poslední změna: 22 Března 2019, 12:44:27 od Medojed »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #25 kdy: 22 Března 2019, 13:27:22 »

No ta prasklina je fakt docela charakteristická.. Tvrdit o ní, že jsem jí kdysi zalepil a ona je tam znova.. nevím nevím :D Ale jinak mě ten tlak štve. Nevím, proč bych to měl ještě měnit. Vůbec ničemu nevadí, jako řidič jí při řízení téměř nevidím (otravovat může max spolujezdce). Jediný důvod, proč to budu muset (a chtěl bych za co nejdýl to půjde) měnit je tlak ze strany zákonů..

https://imgur.com/a/omDQnC9
Tady je fotka, aby bylo vidět o čem je řeč.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #26 kdy: 22 Března 2019, 14:01:13 »

Vrátím se k vašemu úplně prvnímu příspěvku: "...máme prasklinu na čelním skle. Původně byla asi 4cm, ale teď se rozlezla na asi tak 20 cm, zasahuje do stíratelné plochy u spolujezdce..."
Nyní jí odhaduji tak na 40 cm a pravděpodobnost jejího dalšího šíření se limitně blíží 100% Jednou se ve svých 130 km/h budete míjet s "long vehicle" při jeho 100 km/h a budete jí mít najednou napříč celým sklem. Případně nastávající velký rozptyl teplot den-noc tomu také určitě "pomůže".
Váš problém je už na hranici rozumného uvažování  - nikoliv žádost o radu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #27 kdy: 22 Března 2019, 14:25:34 »

Také si myslím, že je to už na výměnu. Nicméně než to vyměníte musíte při případném zastavení tvrdit, že to ruplo před chvílí a že dojíždíte nouzově.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #28 kdy: 22 Března 2019, 18:56:05 »

Však já ti i vyměnit chci. Ale je to trošku náročné to časově zaranžovat. Nehledě na to, že sklo na tohle auto nestojí bohužel 7-8 tisíc, ale 16-17. Ale když říkáte, že je to vážné, tak to budu urgovat. Teď mě čeká ještě cestování o víkendu a v pondělí bych to dal to autosklářského servisu. Právě tenhle víkend budu jezdit po dálnici a ještě bez známky - na ZTP. Takže počítám i s konfrontací s policií :D

Díky za rady

EDIT: Zní to, jako bych se vymlouval, že je to moc atd.. Vymlouvat se nechci, ale kdyby to bylo nějaká octavia za 7-8 tisíc, tak to už mám dávno vyměněné. Ale ušetřit 16k v životě plném nákladů nejde během jednoho měsíce :D
« Poslední změna: 22 Března 2019, 19:31:20 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Prasklina na skle - jak se zachovat při chycení
« Odpověď #29 kdy: 22 Března 2019, 21:50:15 »

... Před pár lety v autoškole nám vykládali, že Policie má databázi a tam si píše i přestupky řešené domluvou.

viděl jsem tu databázi asi před pěti lety v Mělníku na vlastní oči
odřený notýsek A6 - takový do jaké jsme si v ZŠ zapisovali slovíčka  ;)

a tak je to více jak pět let, ale situace stejná, 3x jsem tam byl uloven se stejným prasklým sklem
IP zaznamenána