30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah  (Přečteno 14277 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #30 kdy: 17 Února 2019, 00:30:40 »

Ok, tohle ja beru, ale ted se prosim vratte na zacatek a presne v tomto duchu reagujte...
Vážený, kam se budu vracet a na co budu reagovat, nechte prosím na mně. Případ „černého pasažéra“ mě nezaujal, zato si moji pozornost získala sonda do duše ajznboňáka, kterou jste nám poskytnul, konkrétně ta touha po „rovnosti“ mezi vámi a cestujícími.

Chcete-li vysvětlovat, co vám vadí, a očekávat podporu či útěchu, asi opravdu bude nutné vrátit se do své sociální bubliny.
« Poslední změna: 17 Února 2019, 00:36:13 od hh »
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #31 kdy: 17 Února 2019, 00:33:57 »

Ano, ale rika se to obrazne, nikdy k tomu realne nedoslo bohuzel. ;-)

Čuba se říká vlakové zarážce, takový klín pod kolo.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #32 kdy: 17 Února 2019, 03:39:16 »

Pan výpravčí je samozřejmě zaměstnancem SŽDC. A jako takového jej samozřejmě pobuřuje, že zaměstnanec drah, čili de facto vážená úřední osoba, bez níž se výhybky nevyhýbají, nemá práva daleko větší než nějaký nýmand, který se vlakem jen veze. Pěkné věci je to na slavné Pardubické universitě učí...

Jenom mi stále připadá podivné, proč má na tomto, zcela jednoznačně osobní svobodu propagujicím fóru, potřebu exhibovat ryzí etatistický bolševik. Není to nějaká kampáň?
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #33 kdy: 17 Února 2019, 05:28:41 »

Ja jsem mel na cerneho pasazera vecne pripominky, ze to nekteri neumi unest a siri tu OT, a jeste do vseho SE*OU politiku, za to ja nemohu. Ja jsem cekal nejake seriozni forum, ne kde za cloveka za uprimny, objektivni a odborny nazor pranyruji. Tady si holt kazdy hraje na Mikejepan, porusovani a obchazeni zakona je hlavni job (jak vidim ostatni vlakna). Mohla by byt chyba na mem prijimaci, ale kdyz jsem tema vlozil do odborne zeleznicni skupiny a vetsina mi dala za pravdu, tak prave vy tady zijete v jakesi bubline, ne ja. A ne, nechci mlatit cestujici, ale vadi mi, kdyz se zakaznik stavi na vyssi uroven a ze se nikdy nemuze mylit, kdezto druha strana je ta spatna. Tak si nicte zivotko auty, kdyz vam verejna doprava nic nerika a tak vam vadi...
« Poslední změna: 17 Února 2019, 05:32:07 od dejf »
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re:výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #34 kdy: 17 Února 2019, 07:17:31 »

K tématu (není OT):

Ve FB diskuzi se ozval člověk, kterého si průvodčí zapsal jako svědka:

"Já jsem seděl před ním a docela zajímavé to bylo. Průvodčí si mě zapsal jako svědka :D"
"Jak tam píše že mu ji průvodčí nechtěl prodat tak to je lež. Pan průvodčí se ho slušně zeptal jestli si teda koupí jízdenku s přirážkou za cca 280 Kč. To odmítal a chtěl si ji koupit přes můj vlak, přitom vlak byl už za stanicí Blansko."
"Nebo jestli si ji nekoupí tak zavolá PČR a ti si to s ním už vyřeší."

> To jasně ukazuje, že cestující si případ trochu přibarvil s cílem poškodit dopravce. ;-)
« Poslední změna: 17 Února 2019, 07:19:07 od dejf »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #35 kdy: 17 Února 2019, 07:22:35 »

Vy se divíte, že ve skupině (bublině) stejných členů Vám dávají za pravdu? V naší skupině zde je to taky tak. Která skupina má větší váhu pro koho, to si každý rozhodne sám.

Zde to opravdu není o tom porušování, ale o tom, využít, co zákon nezakazuje a taky o tom, že někdy je potřeba se bránit i nesmyslům, které někdo s mocí vymyslí,
nebo prosazuje, protože má třeba stejnokroj. Vy chcete a tedy i musíte pravidla dodržovat, Vaše volba, ale nechtějte to po těch, na které nedosáhnete, zkuste to ve službě ve vlaku.

Jinak, o odbornosti, upřímnosti a dalším můžete kdekoho přesvědčovat, jak chcete, ale pravda nic z toho být nemusí. Dělat něco, být za to placen není to samé, jako tomu rozumět. Opět, nechte na nás, co si myslet.
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #36 kdy: 17 Února 2019, 07:23:13 »

A jakým právem si dovolujete považovat za svobodné fórum?

1. Probíhá tady cenzura. I když jsem se vyjádřil k tématu, byl slušný, nikoho neurazil, až jsem si z toho dělal legraci, moje příspěvky byly zcenzurovány, resp. přesunuty do jiného vlákna.

2. Vlákno se nazývá "gaychat", což by se mohlo nejednoho dotknout.

3. Je tu podezření na porušení ochrany osobních údajů, resp. jejich zneužití.

Pořád tu zmiňujete bolševika, ale ani za toho bolševika nebylo tak zle, aby se cenzurovala NEpolitická témata. Tady je to fakt banda...  :x

IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #37 kdy: 17 Února 2019, 07:25:20 »

Děkuji za první rozumný komentář. Ano, problém je, že zdejší členové taky neumí uznat, že žijí v bublině...

Vy se divíte, že ve skupině (bublině) stejných členů Vám dávají za pravdu? V naší skupině zde je to taky tak. Která skupina má větší váhu pro koho, to si každý rozhodne sám.

Zde to opravdu není o tom porušování, ale o tom, využít, co zákon nezakazuje a taky o tom, že někdy je potřeba se bránit i nesmyslům, které někdo s mocí vymyslí,
nebo prosazuje, protože má třeba stejnokroj. Vy chcete a tedy i musíte pravidla dodržovat, Vaše volba, ale nechtějte to po těch, na které nedosáhnete, zkuste to ve službě ve vlaku.

Jinak, o odbornosti, upřímnosti a dalším můžete kdekoho přesvědčovat, jak chcete, ale pravda nic z toho být nemusí. Dělat něco, být za to placen není to samé, jako tomu rozumět. Opět, nechte na nás, co si myslet.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #38 kdy: 17 Února 2019, 07:40:50 »

Ale to, ze zijeme v bubline, vetsina zde dobre chape. Setkavame se s tim denne, nejen pri kontaktu se statni moci, ale i mezi znamymi, v praci atd. Clovek cesky je proste nauceny, ze urad je pan, tak se nedivte, ze nas Vas pristup, ktery je primo esenci toho, s cim bojujeme, silne vytaci. Holt jednou vlk neni mezi oveckami,  ale zabrousil do tygri klece.

Ja budu chvili optimista a budu doufat, ze pro Vas tato zkusenost bude prilezitosti k zamysleni nad sebou samym.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #39 kdy: 17 Února 2019, 07:44:55 »

dejf: Můj komentář jste si zase vyložil po svém a vzal jenom "nehodící se škrtněte". Jinak osobně bych to mít tu možnost zamkl a Vám dal ban, protože přínos v debatě s Vámi nevidím a zanášíte sem další nesmylnosti. A pro jistotu, nepleťte si to s tím, že s Vámi nesouhlasím, jde o styl a argumentaci.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Re:výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #40 kdy: 17 Února 2019, 07:51:57 »

Neříkám, že to nemusí být pravda, ale svědek je taky jenom člověk, tedy, pokud to nebyl nějaký průvodčí mimo službu....ale když máte jasno, tak to tak asi bude, jak svědek na FB napsal, tam se píše jenom pravda, o tom, že se tam náhodou zrovna ukázal, nemluvě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #41 kdy: 17 Února 2019, 12:21:41 »

1. Probíhá tady cenzura. I když jsem se vyjádřil k tématu, byl slušný, nikoho neurazil, až jsem si z toho dělal legraci, moje příspěvky byly zcenzurovány, resp. přesunuty do jiného vlákna.
V čem se cítíte omezen, pouze jsem přesunul Vaše citové výlevy a reakce na ně do míst kam patří, nikdo Vaše příspěvky nesmazal, kontinuita a odkaz na to na co jste reagoval byl uveden...já na tom žádnou cenzuru nevidím.

2. Vlákno se nazývá "gaychat", což by se mohlo nejednoho dotknout.
Že by potrefená husa....

3. Je tu podezření na porušení ochrany osobních údajů, resp. jejich zneužití.
Můžete to prosím rozvést ?

Pořád tu zmiňujete bolševika, ale ani za toho bolševika nebylo tak zle, aby se cenzurovala NEpolitická témata. Tady je to fakt banda...  :x
Přesunutí příspěvků do kategorií není cenzura. Nicméně pokud byste měl chuť podobně plevelit zdejší fórum i nadále , může na skutečnou cenzuru dojít.

Vypadá to, že přesunutí nepomohlo.
Panu výpravčímu pomoci není a alespoň je to ve správném chlívku.
« Poslední změna: 17 Února 2019, 12:23:41 od pk202 »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #42 kdy: 17 Února 2019, 13:51:34 »

Ja jsem mel na cerneho pasazera vecne pripominky, ze to nekteri neumi unest a siri tu OT, a jeste do vseho SE*OU politiku, za to ja nemohu. Ja jsem cekal nejake seriozni forum, ne kde za cloveka za uprimny, objektivni a odborny nazor pranyruji. Tady si holt kazdy hraje na Mikejepan, porusovani a obchazeni zakona je hlavni job (jak vidim ostatni vlakna). Mohla by byt chyba na mem prijimaci, ale kdyz jsem tema vlozil do odborne zeleznicni skupiny a vetsina mi dala za pravdu, tak prave vy tady zijete v jakesi bubline, ne ja. A ne, nechci mlatit cestujici, ale vadi mi, kdyz se zakaznik stavi na vyssi uroven a ze se nikdy nemuze mylit, kdezto druha strana je ta spatna. Tak si nicte zivotko auty, kdyz vam verejna doprava nic nerika a tak vam vadi...

Ta váše frustrace z toho že jste pouhý řadový zaměstnanec který nemá tu moc cokoliv změnit z vás úplně číší, bohužel pokud nepřehodnotíte svůj pohled na věc a nevykašlete se na svoje ego tak se nic nezmění.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #43 kdy: 17 Února 2019, 16:22:53 »

Ja jsem mel na cerneho pasazera vecne pripominky, ze to nekteri neumi unest a siri tu OT, a jeste do vseho SE*OU politiku, za to ja nemohu. Ja jsem cekal nejake seriozni forum, ne kde za cloveka za uprimny, objektivni a odborny nazor pranyruji.

Milý soudruhu výpravčí, věřím, že Váš názor byl upřímný. Co se týče jeho odbornosti, tu si dovoluji zpochybnit, neboť součástí Vašeho profesního vzdělání zjevně není ani samotný pojem "vztah se zákazníkem", natožpak jeho obsah. O objektivitě nemůže být vůbec řeč, on názor je od podstaty jaksi subjektivní, že... Samotná skutečnost, že označujete člověka, který marně učinil několik pokusů obstarat si jízdenku, za černého pasažéra, je jasným důkazem naprosté absence objektivity.

Toto fórum se zaměřuje na řešení konkrétních situací. Ani jeden z Vašich příspěvků, onen iniciační nevyjímaje, nijak nepřispíval k vyřešení problému tazatele. Vy jste pouze měl potřebu jeho chování zkritizovat. Tím jste sám zahájil - byť ne jasně deklarovanou - politickou diskusi.

Tady si holt kazdy hraje na Mikejepan, porusovani a obchazeni zakona je hlavni job (jak vidim ostatni vlakna). Mohla by byt chyba na mem prijimaci, ale kdyz jsem tema vlozil do odborne zeleznicni skupiny a vetsina mi dala za pravdu, tak prave vy tady zijete v jakesi bubline, ne ja.

Ujišťuji Vás, že z moderátorů tohoto fóra si nikdo na nedospělého pologramotného exhibicionistu nehraje. Za "kolemjdoucí" ručit nemůžeme; jak jistě uznáte, nedělá z nás zároveň bolševiky to, že jsme Vás tu nechali vyjevit Vaše bludy. Toho, že žijeme ve své sociální bublině, jsme si - na rozdíl od Vás - plně vědomi. Naše sociální bublina se od té Vaší odlišuje tím, že my se snažíme na své náklady a ve svém volném čase zdarma pomáhat lidem postiženým úřední zvůlí, zatímco Vy s Vašimi spolubublináři vymýšlíte, jaké další pravomoci, výhody a prebendy byste mohli v rámci Vašeho placeného zaměstnání získat, nejlépe vč. např. oprávnění fysicky trestat pasažéry.

A ne, nechci mlatit cestujici, ale vadi mi, kdyz se zakaznik stavi na vyssi uroven a ze se nikdy nemuze mylit, kdezto druha strana je ta spatna. Tak si nicte zivotko auty, kdyz vam verejna doprava nic nerika a tak vam vadi...

Vaše neuvěřitelná neschopnost pochopit rozdíl mezi zaměstnancem poskytovatele služeb a zákazníkem je pro mne potvrzením primárního důvodu, proč se české železnici i nadále raději vyhnu. Budu si nadále "ničit źivotko autem", nebudu-li moci využít služeb soukromého přepravce. Konstatuji, že veřejná doprava obecně (zejména není-li po stránce infrastruktury provozována státním postbolševickým molochem) mi vůbec nevadí a v zahraničí dokonce občas cestuji i vlakem.   
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #44 kdy: 17 Února 2019, 16:42:34 »

Spíše jste mě špatně pochopili a první, kdo do toho tahal politiku, jste byl vy.

Černý pasažér je možná přehnaný pojem, ale bylo tam jisté porušení povinností cestujícího. To jsou prostě smluvní podmínky, žádný zákon, žádný stát. Ty platí i soukromého dopravce. Podotýkám, že si pletete pojmy. Soukromý dopravce, ne přepravce. To je častá mýlka lidí, kteří tomu nerozumí...

A taktéž jsem zmiňoval, že podobné "bezpráví" se děje i u soukromých dopravců. Prostě je to pořád o lidech a lidi nebudou jiní jenom proto, že pracují pod hlavičkou soukromníka, Pepa z depa bude pořád Pepa z depa, i když bude pracovat u státního molochu nebo soukromníka...

---

A ještě taková perlička na závěr. NEJSEM v odborech, naopak jsem se s některými železničními odbory dostal do konfliktu. A proč, protože jsem stejně jako tady poukázal na jisté chyby, napsal upřímný a reálný pohled, nechoval se tak jak se chovat musím atd. Dokonce podporuji soukromníky. V době studií jsem s jedním černým soukromníkem dokonce intenzivně jezdil. Říkal jsem si, že by bylo vhodné to doplnit, když už mě máte za takového bolševika, aniž byste mě jakkoliv znali. :-)

Tímto se asi loučím. Omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl, že jsem byl upřímný, snažil se vnést objektivní pohled, upozornit na chyby atd. Chybu uznán, že ne vždy to bylo vhodné, mohl jsem uvést jen to podstatné a nerozvádět to tak do detailů, pak byste nemohli mít moc námitek.

Zbytek je na vás. A teď mě můžete konečně smazat, zabanovat, vypindit honíky a slavit do brzkých ranních rodin, jak jste zvítězili nad neexistujícím bolševikem. :-)

Čest soudruzi. :-)

Ja jsem mel na cerneho pasazera vecne pripominky, ze to nekteri neumi unest a siri tu OT, a jeste do vseho SE*OU politiku, za to ja nemohu. Ja jsem cekal nejake seriozni forum, ne kde za cloveka za uprimny, objektivni a odborny nazor pranyruji.

Milý soudruhu výpravčí, věřím, že Váš názor byl upřímný. Co se týče jeho odbornosti, tu si dovoluji zpochybnit, neboť součástí Vašeho profesního vzdělání zjevně není ani samotný pojem "vztah se zákazníkem", natožpak jeho obsah. O objektivitě nemůže být vůbec řeč, on názor je od podstaty jaksi subjektivní, že... Samotná skutečnost, že označujete člověka, který marně učinil několik pokusů obstarat si jízdenku, za černého pasažéra, je jasným důkazem naprosté absence objektivity.

Toto fórum se zaměřuje na řešení konkrétních situací. Ani jeden z Vašich příspěvků, onen iniciační nevyjímaje, nijak nepřispíval k vyřešení problému tazatele. Vy jste pouze měl potřebu jeho chování zkritizovat. Tím jste sám zahájil - byť ne jasně deklarovanou - politickou diskusi.

Tady si holt kazdy hraje na Mikejepan, porusovani a obchazeni zakona je hlavni job (jak vidim ostatni vlakna). Mohla by byt chyba na mem prijimaci, ale kdyz jsem tema vlozil do odborne zeleznicni skupiny a vetsina mi dala za pravdu, tak prave vy tady zijete v jakesi bubline, ne ja.

Ujišťuji Vás, že z moderátorů tohoto fóra si nikdo na nedospělého pologramotného exhibicionistu nehraje. Za "kolemjdoucí" ručit nemůžeme; jak jistě uznáte, nedělá z nás zároveň bolševiky to, že jsme Vás tu nechali vyjevit Vaše bludy. Toho, že žijeme ve své sociální bublině, jsme si - na rozdíl od Vás - plně vědomi. Naše sociální bublina se od té Vaší odlišuje tím, že my se snažíme na své náklady a ve svém volném čase zdarma pomáhat lidem postiženým úřední zvůlí, zatímco Vy s Vašimi spolubublináři vymýšlíte, jaké další pravomoci, výhody a prebendy byste mohli v rámci Vašeho placeného zaměstnání získat, nejlépe vč. např. oprávnění fysicky trestat pasažéry.

A ne, nechci mlatit cestujici, ale vadi mi, kdyz se zakaznik stavi na vyssi uroven a ze se nikdy nemuze mylit, kdezto druha strana je ta spatna. Tak si nicte zivotko auty, kdyz vam verejna doprava nic nerika a tak vam vadi...

Vaše neuvěřitelná neschopnost pochopit rozdíl mezi zaměstnancem poskytovatele služeb a zákazníkem je pro mne potvrzením primárního důvodu, proč se české železnici i nadále raději vyhnu. Budu si nadále "ničit źivotko autem", nebudu-li moci využít služeb soukromého přepravce. Konstatuji, že veřejná doprava obecně (zejména není-li po stránce infrastruktury provozována státním postbolševickým molochem) mi vůbec nevadí a v zahraničí dokonce občas cestuji i vlakem.   
IP zaznamenána