30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah  (Přečteno 14220 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #45 kdy: 17 Února 2019, 17:04:17 »

3. Je tu podezření na porušení ochrany osobních údajů, resp. jejich zneužití.
Můžete to prosím rozvést ?

Než odejdete prosím zkuste mi odpovědět. Zajímalo by mne co jste tím myslel ?
Děkuji.
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #46 kdy: 17 Února 2019, 17:24:03 »

Přesně jsem reagoval na tento příspěvěk:

Pan výpravčí je samozřejmě zaměstnancem SŽDC. A jako takového jej samozřejmě pobuřuje, že zaměstnanec drah, čili de facto vážená úřední osoba, bez níž se výhybky nevyhýbají, nemá práva daleko větší než nějaký nýmand, který se vlakem jen veze. Pěkné věci je to na slavné Pardubické universitě učí...

Jenom mi stále připadá podivné, proč má na tomto, zcela jednoznačně osobní svobodu propagujicím fóru, potřebu exhibovat ryzí etatistický bolševik. Není to nějaká kampáň?

Nikde neuvádím žádné osobní údaje, ani jsem je nikomu neposkytl, přesto si mě dotyčný nějakým způsobem dohledal, zjistil a publikoval ony údaje. Jednoznačně jde o porušení ochrany osobních údajů a jejich následné zneužití. Což je naprosto šílené na tomto "svobodném" fóru. Bohatě bude stačit, když se dotyčný omluví, smaže se můj účet a já mohu slíbit, že to nebudu řešit... Děkuji, sbohem. :-)

3. Je tu podezření na porušení ochrany osobních údajů, resp. jejich zneužití.
Můžete to prosím rozvést ?

Než odejdete prosím zkuste mi odpovědět. Zajímalo by mne co jste tím myslel ?
Děkuji.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #47 kdy: 17 Února 2019, 17:56:11 »

Promiňte moji neznalost, ale může být výpravčí v ČR zaměstnancem jiného subjektu než SŽDC? To, že jste výpravčím, jste uvedl Vy sám, čímž jste sice nepřímo (ale po mém soudu zcela jednoznačně) svého zaměstnavatele identifikoval. Nadto mi není známo nic o tom, že by informace typu “pan výpravčí dejf je zaměstnancem SŽDC, která prodělává miliardy” nesla byť jen stopu po osobních údajích.

O pár postů dříve jsem spekuloval o Vaší příslušnosti k tiskovému odboru MD/ČD. To je podle Vás také projevem nesvobody fóra, příp. zneužitím osobních údajů?
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #48 kdy: 17 Února 2019, 18:02:07 »

Omluva se přijímá, jste neznalý. Výpravčí může být i soukromé firmy. Např. na uhelné vlečce soukromé společnosti AWT také pracují výpravčí. Pak tu máme trať v Čechách, kterou vlastní soukromník (AŽD) atd. atd. Beru, že takových zaměstnanců je zanedbatelný počet, ale i tak.

OK, a kde jsem uváděl něco o pardubické univerzitě?

Promiňte moji neznalost, ale může být výpravčí v ČR zaměstnancem jiného subjektu než SŽDC? To, že jste výpravčím, jste uvedl Vy sám, čímž jste sice nepřímo (ale po mém soudu zcela jednoznačně) svého zaměstnavatele identifikoval. Nadto mi není známo nic o tom, že by informace typu “pan výpravčí dejf je zaměstnancem SŽDC, která prodělává miliardy” nesla byť jen stopu po osobních údajích.

O pár postů dříve jsem spekuloval o Vaší příslušnosti k tiskovému odboru MD/ČD. To je podle Vás také projevem nesvobody fóra, příp. zneužitím osobních údajů?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #49 kdy: 17 Února 2019, 18:16:32 »

OK, a kde jsem uváděl něco o pardubické univerzitě?
Tak to je fakt záhada a hustej hacking. Jako kdybych se bavil s vývojářem skypu a odhadl ho na matfyzáka z microsoftu. (přestože dva ze sta nemají matfyz a na skypu možná maká i nějaký ten externista).

p.s. Svoboda slova neznamená, že může každý plkat, co chce a kde chce. Každý prostor má svého majitele a správce a my ostatní jsme tu pouze hosté a pokud se jakkoli znelíbíme, můžeme si jít svůj názor projevit někde u sebe.
Spousta lidí si to dneska vykládá tak, že má nárok svůj názor vyjadřovat zcela kdekoli i proti vůli majitele. Cenzura je, když vám v tom projevování brání stát i na vašem vlastním písečku.
« Poslední změna: 17 Února 2019, 18:22:56 od Jan Novák »
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #50 kdy: 17 Února 2019, 18:34:59 »

Já si svobodu projevu představuju úplně jinak, např. že nebudu lynčován za názor, který nepatří do škatulky. Já nikde v podmínkách nenašel, že se tu nemohu postavit za druhou stranu. ;-)

Říká vám něco anarchokapitalismus? Plno jejich myšlenek se mi líbí. A dokud tady budou fóra jako tato a hlavně lidi, nikdy není šance, aby toto mohlo reálně vzniknout...

Škoda, že jsem se nepodepsal jako stevard RegioJetu, tam mají na zákazníky podobné názory, jednu dobu jsem měl k příspěvkům skupiny přístup. :-)

Ale radši mě odsuzujte, než abyste přiznali jedinou chybu.

Zdar. :-)

OK, a kde jsem uváděl něco o pardubické univerzitě?
Tak to je fakt záhada a hustej hacking. Jako kdybych se bavil s vývojářem skypu a odhadl ho na matfyzáka z microsoftu. (přestože dva ze sta nemají matfyz a na skypu možná maká i nějaký ten externista).

p.s. Svoboda slova neznamená, že může každý plkat, co chce a kde chce. Každý prostor má svého majitele a správce a my ostatní jsme tu pouze hosté a pokud se jakkoli znelíbíme, můžeme si jít svůj názor projevit někde u sebe.
Spousta lidí si to dneska vykládá tak, že má nárok svůj názor vyjadřovat zcela kdekoli i proti vůli majitele. Cenzura je, když vám v tom projevování brání stát i na vašem vlastním písečku.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #51 kdy: 17 Února 2019, 18:45:35 »

Nikde neuvádím žádné osobní údaje, ani jsem je nikomu neposkytl, přesto si mě dotyčný nějakým způsobem dohledal, zjistil a publikoval ony údaje. Jednoznačně jde o porušení ochrany osobních údajů a jejich následné zneužití. Což je naprosto šílené na tomto "svobodném" fóru. Bohatě bude stačit, když se dotyčný omluví, smaže se můj účet a já mohu slíbit, že to nebudu řešit... Děkuji, sbohem. :-)
Osobní údaje o kterých jste mluvil v žádném případě neuschováváme a už vůbec je nezveřejňujeme. Vše jste zde o sobě zveřejnil a případně potvrdil zcela dobrovolně a sám.

Pokud chcete smazat účet, můžete tak provést v sekci "Profil->Akce->Smazání účtu"
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #52 kdy: 17 Února 2019, 18:51:24 »

Omluva se přijímá, jste neznalý. Výpravčí může být i soukromé firmy. Např. na uhelné vlečce soukromé společnosti AWT také pracují výpravčí. Pak tu máme trať v Čechách, kterou vlastní soukromník (AŽD) atd. atd. Beru, že takových zaměstnanců je zanedbatelný počet, ale i tak.

OK, a kde jsem uváděl něco o pardubické univerzitě?

Tak jsem to na rozdíl od toho tiskového odboru trefil? Odpověď je jednoduchá:

1) Váš psaný projev je na současné poměry po formální stránce vysoce nadprůměrný. Z toho dovozuji, že buď máte vysokoškolské vzdělání nebo opravdu hodně čtete (nebo obojí).
2) Číslováním odstavců v úvodním příspěvku jste se snažil vyvolat dojem, že jste starší ročník. Ani ty už ale prehistorickou typografickou deviaci “x.)” nepoužívají. Takže je Vám nejméně 25 let, protože jste tento typ číslování někdy někde viděl, ale ne více než 30 - to byste neměl potřebu si přidávat.
3) V Žilině se od rozdělení republiky nestuduje. Vzhledem k odhadu Vašeho věku jste nemohl studovat před r. 1993. Z tamní školy navíc znám mnoho absolventů (sice z oblasti telekomunikací, ale to nehraje roli) a úroveň jejich psaných textů je mnohem nižší než Vaše, poněvadž na slovenské škole se na nějakou tu českou hrubku nehledí.
4) Pokud jste tedy studoval VŠ, bylo to buď v Praze, nebo v Pardubicích (pokud je mi známo, jiné dopravní fakulty v ČR nejsou).
5) Pokud byste vystudoval ČVUT, asi byste se neživil jako výpravčí.

A co z toho vyplývá? Buď na poměry Vaší generace trávíte skutečně enormní pensum času četbou, nebo ty Pardubice. ;)

Mimochodem by mne zajímalo, jak bych na tohle podle Vás mohl přijít jinak než logickou úvahou.

Ať tak či onak, ani informace “pan dejf asi studoval v Pardubicích a je zaměstnán u SŽDC, která prodělává miliardy” stále nemá nic společného s osobními údaji.

Na okraj doplním, že Vy i stevardi RegoJetu máte plné právo mít svůj názor na zákazníky, které tu (snad všichni) respektujeme, ale zároveň profesionální povinnost vůči zaměstnavateli nechat si tento názor pro sebe. Ale v tom si rozumět dozajista nebudeme.
IP zaznamenána

dejf

  • Host
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #53 kdy: 17 Února 2019, 19:01:03 »

OK, tak poslední příspěvek.

Doprava se dodnes studuje i v Žilině. Spíše mám podezření, že máte k mým údajům přístup, ale to vám nemohu jak dokázat.

Na pana výpravčího není potřeba vysoká škola, stačí maturita. ;-) Mnoho lidí na dráze zůstává i s tímto titulem, což není můj případ. Ono když to tak řešíte, tak de facto celou dobu jsem mohl lhát a třeba jsem Radim Jančura. :-)))))))))))))))))))))

Dobře, tím bych to mohl uzavřít. Tak se ještě jednou omlouvám a mějte se pánové (příp. dámy, pokud se tu nějaká vyskytla). Ahoj.



Omluva se přijímá, jste neznalý. Výpravčí může být i soukromé firmy. Např. na uhelné vlečce soukromé společnosti AWT také pracují výpravčí. Pak tu máme trať v Čechách, kterou vlastní soukromník (AŽD) atd. atd. Beru, že takových zaměstnanců je zanedbatelný počet, ale i tak.

OK, a kde jsem uváděl něco o pardubické univerzitě?

Tak jsem to na rozdíl od toho tiskového odboru trefil? Odpověď je jednoduchá:

1) Váš psaný projev je na současné poměry po formální stránce vysoce nadprůměrný. Z toho dovozuji, že buď máte vysokoškolské vzdělání nebo opravdu hodně čtete (nebo obojí).
2) Číslováním odstavců v úvodním příspěvku jste se snažil vyvolat dojem, že jste starší ročník. Ani ty už ale prehistorickou typografickou deviaci “x.)” nepoužívají. Takže je Vám nejméně 25 let, protože jste tento typ číslování někdy někde viděl, ale ne více než 30 - to byste neměl potřebu si přidávat.
3) V Žilině se od rozdělení republiky nestuduje. Vzhledem k odhadu Vašeho věku jste nemohl studovat před r. 1993. Z tamní školy navíc znám mnoho absolventů (sice z oblasti telekomunikací, ale to nehraje roli) a úroveň jejich psaných textů je mnohem nižší než Vaše, poněvadž na slovenské škole se na nějakou tu českou hrubku nehledí.
4) Pokud jste tedy studoval VŠ, bylo to buď v Praze, nebo v Pardubicích (pokud je mi známo, jiné dopravní fakulty v ČR nejsou).
5) Pokud byste vystudoval ČVUT, asi byste se neživil jako výpravčí.

A co z toho vyplývá? Buď na poměry Vaší generace trávíte skutečně enormní pensum času četbou, nebo ty Pardubice. ;)

Mimochodem by mne zajímalo, jak bych na tohle podle Vás mohl přijít jinak než logickou úvahou.

Ať tak či onak, ani informace “pan dejf asi studoval v Pardubicích a je zaměstnán u SŽDC, která prodělává miliardy” stále nemá nic společného s osobními údaji.

Na okraj doplním, že Vy i stevardi RegoJetu máte plné právo mít svůj názor na zákazníky, které tu (snad všichni) respektujeme, ale zároveň profesionální povinnost vůči zaměstnavateli nechat si tento názor pro sebe. Ale v tom si rozumět dozajista nebudeme.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #54 kdy: 17 Února 2019, 19:51:04 »

Říká vám něco anarchokapitalismus? Plno jejich myšlenek se mi líbí. A dokud tady budou fóra jako tato a hlavně lidi, nikdy není šance, aby toto mohlo reálně vzniknout...
Sám se považuji za anarchokapitalistu a na tomto fóru bude výskyt lidí s podobným smýšlením výrazně vyšší než v statistickém vzorku populace.
Že se nějaký potenciální anarchokapitalista nachází i mezi státními zaměstnanci je potěšující, přestože pro mě stěží pochopitelné - alespoň pokud pojmem anarchokapitalismus myslíme oba to stejné.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #55 kdy: 17 Února 2019, 21:24:23 »

LOL, kdyby už nebylo tak pozdě večer, tak bych si k tomuhle čtení dal už jen tu kávičku… 8)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #56 kdy: 21 Února 2019, 22:11:08 »

Nestačí to uzavřít prostě tím, že kdo jezdí sockou obecně, a stádní firmou obzvlášť, tak prostě dobrovolně leze do jámy lvové a dobře mu tak? Ono i u těch sokromejch to je samá slibotechna a vojebávka.

Ne že by to bylo na silnicích nějaká hitparáda, ročně zaplatím nevím kolik za všechny tydle socky v ceně paliv, je to den ode dne větší tankodrom, čurák vohrnutej neumí ani zamést sníh, ale furt mám jakousi svobodu a nemusím se potkávat s nějakejma polomozkama co si natáhnou mundůr a jsou z nich hned nadlidi. (No, dobře, opicii nepočítám, ale kupodivu to člověk tolik nepotká :)). Sednu do auta a jedu do řitě a všichni mi ji můžou, nejsem závislej na nikom.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #57 kdy: 23 Února 2019, 22:15:52 »

To není jenom o státním dopravci, byl jsem svědkem jiné srandy u soukromníka.

Jede si studentík černo-žlutou tramvají LE. Předkládá potvrzení o studiu a průvodčí, že musí mít "studentský průkaz ČR" nebo ISIC s fotkou. Student je ochotný přihodit i občanku, aby steward mohl ověřit, že osoba na potvrzení je opravdu on podle fotografie. Nebylo mu to nic platné a byl poslán k.....prostudování přepravních podmínek a požádán o 4 kila.

Takže na občanku a potvrzení o studiu dostaneš sice ISIC, ale ne slevu u dopravce protože přepravní podmínky (dle stewarda zákon ;D).
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #58 kdy: 23 Února 2019, 22:24:49 »

Stůdentský a žákovský jízdný upravuje zákon, jinými slovy zákonoserce nařizuje VŠEM dopravcům sníženou cenu, kterou kompenzuje proplácením z daní ukradenejch ostatním. Zároveň jsou stanovený podmínky systému, včetně průkazů, kterejma se prokázat. Existují speciální kartičky co vydávají dopravci, už to, že jsou akceptovány i kartičky co si vydávají některý školy je velikej pokrok, až se jeden může divit, že sme dospěli až do celého konce 90. let!

Nemůžete očekávat (tržní) logiku v netržním, socanským systému. A jak známo, socanismus bez lejster a bumážek nefunguje, takže si dotyčnej může jít stěžovat na lampárnu, ale pokud tady ten socanismus i se slevama chce, tak musí akceptovat pravidla moštárny. Jinak bychom tady ten socanismus nevybudovali, soudruhu!
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re: OT výzva k zaplacení 3384 CZK od Českých Drah
« Odpověď #59 kdy: 23 Února 2019, 23:18:32 »

Zrovna jsem včera četl starší článek, jak v Polsku vyhodili z vlaku studenta, neměl správnou průkazku, protože se tam změnily názvy škol a nová razítka školám dělala jediná firma a nestíhala je dodávat. Takže za to mohla vláda, že student neměl správné doklady a stejně utřel nos. Pořádek ale musí být.
« Poslední změna: 24 Února 2019, 10:26:28 od swenak »
IP zaznamenána