30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti  (Přečteno 8989 krát)

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #15 kdy: 27 Února 2019, 09:39:02 »

proběhlo to i v tisku
Ten příběh má všechno co má mít. Starej kořen s mladou žábou, silný sporťák, agrese, alkohol, strážce zákona unikl smrti o vlásek. Chybí už jen přestřelka z oken služebního vozu, tak snad příště :-)

Ani jsem ten článek raději nečetl, protože mám vysoký tlak a nesmím se rozčilovat. Stačí co si přečtu v komentářích ::). Nicméně tohle mne opravdu vytáčí, když si kdejaký kkt v uniformě snaží tvrdit, že na něj bylo útočeno smrtící zbraní.
takže jsem při nedávném "incidentu" s opicajty, zřejmě z nechvalně známé PMJ, kdy jsem si dokumentoval policajta a policajtku ve stojícím voze na kameru, na mne také zaútočil nebezpečnou zbraní, když namísto aby si couvnul, tak na mne pustil sirénu a začal rozhazovat rukama ať táhnu. Také jsme měl strach o svůj život, neboť policajt byl ozbrojený a evidentně mi vyhrožoval sražením nastartovaného auta. Takže jsme zvědaný, jak si s tím GIBS poradí, už se v tom plácá více než 3 měsíce. Zatím se ze mne snažili vytáhnout moje videa, ale když já jsem se při tom tak rozčílil, že jsem zapomněl hesla ke cloudu kde jsou bezpečně uložena. Ale pokud to bude muset dojít k soudu, tak ja si na to heslo určitě vzpomenu!

Musí se s nima bojovat stejnými zbraněmi.

Teď před pár dny jsem podával kromě jiného trestní oznámení kromě jiného na policejní prezidenta. Jen ve zkratce, telefon z mobilního čísla, nějaký por. Novák (já bych si teda vymyslel lepší jméno), prý urgentně od nás potřebují info, že posílá hlídku. S klidem sděluji, že žádám písemnou žádost datovkou, policajt je šokovaný, že jsem si z něj nesednul na zadek. Okamžitě volám MV ČR s tím, že chci ověřit  jestli to číslo patří PČR, prý se to nedá, trápůím ho a ptám se jestli se to nějak dá, prý ne, ale navrhuje ať obvolám všech 14 kr. ředitelství, což už tedy odmítám, informuji pol. prez. Švejdara mailem. Žádná reakce. S kolegou jsme 24 hodin fascinovaně sledovali datovku v očekávání žádosti. NIC. Druhý den volám jeho asistentce a sděluji, že ode mne obdržel důležitý mail, NIC, za 1 1/2 hod druhý telefonát, slibuje, že mu pošle SMS, NIC.
No, přišlo to až po více než 6ti dnech, vyhrůžka, že jim nesmím nadávat, za vše pokuta až 500.000CZK, o našich právech ani zmínka.

Naštěstí všechny hovory automaticky nahráváme, jsem zvědavý, jak se s tím GIBS popere, prý je to škoda velkého rozsahu, snad 1,5 mio Kč a jak policejní orgán tak ani pol. prezidenta Švejdara to nezajímá. §330 Maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, asi zkusím oslovit nějakou televizi, když už to mám tak dobře zadokumentované. Ale fascinuje mne, že tvrdí jak je to urgentní, ale hodit to na papír je problém, myslím si, že vím kde je problém, ten policajt i Švejdar asi umí telefonovat, ale neměli k ruce mikoho kdo by uměl číst a pak druhého co umí psát.

A tak tu žijeme. paradoxně ten telefon údajného policajta přišel asi minutu poté, co jsem se pohádal na právním kr. řed. středočeského kraje, kdy mi vydají vyžádané informace, kdy to už bylo 22 dní od podání žádosti.....

Začínám pochybovat o tom, že Bůh existuje, protože pokud by existoval, tak nemůže něco takového dovolit! :x
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #16 kdy: 27 Února 2019, 10:16:38 »

Podívej, ber to tak, že každý příchází na svět s tím, že má určitou karmu kterou musí naplnit. Někdo má být vzorným rodičem, jiný sportovcem, další skvělým matematikem no a jiný má za osud být fízlem a debilem k tomu ;D Ber to sportovně, dělá co umí...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #17 kdy: 05 Března 2020, 03:54:37 »

Na policistu v liberecké Hlávkově ulici včera večer najel podnapilý řidič. Policista stihl naštěstí na poslední chvíli uskočit. [...] Muž tak strávil noc na dnešek v policejní cele. O jeho vozidlo se postarala dále jeho spolujezdkyně. Jejímu kamarádovi teď hrozí až šest let za mřížemi.

Proč oživuju tento dávno zapomenutý novinářský skvost týkající se události z května 2014? Kdo by podle těch 6 let za mřížemi tipoval, že podnapilého (Dräger 0,2 ‰) skoro-vraha policajtů právě pustili z basy, nemohl by být víc vedle. Trvalo to ani ne 6 let, několik kol soudů a správních řízení, aby se ukázalo, že se vlastně nestalo vůbec nic, ani trestný čin, ani přestupek. Tedy pokud se liberecký krajský úřad nebude chtít kasat, čímž by nám udělal velkou radost ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #18 kdy: 06 Března 2020, 11:21:12 »

hh> Gratulace! Jsou/budou k dispozici materiály na prostudování?

Bude se Liberecká drbna (příp. přímo pisálek Michael Daněk) také omlouvat?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #19 kdy: 06 Března 2020, 12:22:24 »

To se musíte zeptat skoro-vraha, zakladatele vlákna. Myslím, že to tu čte. Zatím známe jen výrok rozsudku z úřední desky, odůvodnění se asi ještě píše, ale zřejmě tam nebude nic zajímavého, zkrátka prekluze (v žalobě byl jediný bod).
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Objektivní x subjektivní lhůta odpovědnosti
« Odpověď #20 kdy: 06 Března 2020, 12:47:26 »

Co takhle ještě požadovat od novinářských omluvu a článek, že se nakonec nic nestalo?
IP zaznamenána