30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lhůta pro zahájení řízení  (Přečteno 3514 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Lhůta pro zahájení řízení
« kdy: 08 Března 2020, 21:02:29 »

Nejedná se o mě, ale blízkého rodinného přítele.

O co jde: Před Silvestrem 2019 ho zastavila a ztotožnila hlídka PČR, protože na 50 v obci jel 105. Byl mu zabaven ŘP a nebylo vydáno žádné potvrzení. Bylo mu pouze sděleno, že to předají do správního řízení. Do dnešního dne nemá ani příkaz ani jiný dokument od správního orgánu, ani ŘP. Co s tím?

Je nějaká zákoná lhůta, do kdy musí orgáni začít jednat? Na záladě této lhůty, kdy nebylo zahájeno řízení, lze žádat vrácení ŘP? Mají vůbec v tomto případě právo zadržovat ŘP bez zahájení řízení?

Lze to nějak popohnat? Papíry potřebuje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2020, 21:17:09 »

Já bych mu doporučil normálně jezdil dál. Nepředložení ŘP při kontrole je prkotina.

Řízení po zadržení ŘP je sice závažný přestupek, ale k zadržení ŘP zde nebyly splněny podmínky. Fízl mu řidičák nezadržel, nýbrž ukradl.

Mohl by nahlásit krádež ŘP, ale já bych mu doporučil to nedělat. Dalo by se v tom fízla pěkně vykoupat, ale lepší mi přijde tohle:

Pokud prohraje správní řízení a dojde k zákazu řízení, bude se do trestu počítat doba od zadržení ŘP, tedy de facto k žádnému zákazu vůbec nedojde.

edit: Jsem úplně zapomněl na ty lhůty:
Při zadržení ŘP fízlem musí SO zahájit řízení o zadržení ŘP do 5 dnů. Ale k zadržení nedošlo (viz výše).
Ohledně zahájení řízení o přestupku existují jakési lhůty, ale jsou nevymahatelné. Takže asi jen: Pokud nebude správní řízení zahájeno do roka od spáchání přestupku, je promlčeno.
« Poslední změna: 08 Března 2020, 21:20:31 od Číkus »
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2020, 22:54:29 »

Bylo by jen dobre mit nejaky dukaz o tom, ze mu ridicak fizlove sebrali / nevratili a rekli ze mu ho zadrzuji...

Protoze nejde vyloucit, ze to s odstupem casu poprou, a ridicak se uz nikdy nenajde.... a urad nebude ochoten prijmout to, ze pripadny trest uz byl (z casti) vykonan z duvodu zadrzeni.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2020, 04:41:15 »

Nejedná se o mě, ale blízkého rodinného přítele.

Tak taky pozor na to, že často lidé neúmyslně zkreslují situaci. Obzvlášť pokud jen někde něco povídají. Než se tím budete s plnou vervou zabývat zodpovězte si tyto otázky.

1) Požádal Vás přítel přímo, abyste mu s věcí pomohl ? Pokud ne nechte to být.
2) Zjistěte zda přítel doopravdy přebírá písemnosti na místě svého trvalého pobytu nebo zda má DS
3) zjistěte zda přítel hodlá bojovat "všemi prostředky", a zda Vám důvěřuje, nebo se zalekne prvního "bafnutí" ze strany úřadu.

Zabráníte tím vlastnímu zklamání.



IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2020, 09:26:56 »

Nejedná se o mě, ale blízkého rodinného přítele.

Tak taky pozor na to, že často lidé neúmyslně zkreslují situaci. Obzvlášť pokud jen někde něco povídají. Než se tím budete s plnou vervou zabývat zodpovězte si tyto otázky.

1) Požádal Vás přítel přímo, abyste mu s věcí pomohl ? Pokud ne nechte to být.
2) Zjistěte zda přítel doopravdy přebírá písemnosti na místě svého trvalého pobytu nebo zda má DS
3) zjistěte zda přítel hodlá bojovat "všemi prostředky", a zda Vám důvěřuje, nebo se zalekne prvního "bafnutí" ze strany úřadu.

Zabráníte tím vlastnímu zklamání.

Co na to říci. Ten člověk je pěkný chuj. Trvale bydliště má na druhém konci republiky. Ale známá, co tam bydlí mu poštu přebírá a prý nic nepřišlo. Už měsíc ho tlacim, ať si zřídí datovku a řeší to, protože to není sranda. A po tom, co jsem se dočetl zde, tak vidím, že to je ještě horší,  než jsem si myslel. Já se mu do toho neseru. Pouze mu řeknu, jaké jsou možnosti a co pro to dělat.
Typicky vohnout. Vždycky se do mě navazel, proč se hádám s fizlama a teď pro změnu brečí on a nastal obrat o 180 stupňů.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2020, 09:46:17 »

Pošlete ho sem. Pokud to snese a chytne se, ustojí i strážce zákona.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2020, 11:18:14 »

Řízení po zadržení ŘP je sice závažný přestupek, ale k zadržení ŘP zde nebyly splněny podmínky. Fízl mu řidičák nezadržel, nýbrž ukradl.

Mohl by nahlásit krádež ŘP, ale já bych mu doporučil to nedělat. Dalo by se v tom fízla pěkně vykoupat, ale lepší mi přijde tohle:

Asi by byl problém s argumentací když by ho někdo zastavil a začal řešit přestupek..
SO by mohl argumentovat že chování obviněného potvrzuje že mu ŘP zadržen byl.. protože když by si myslel že mu ŘP ukradli a nebo mu ho vzali omylem tak by to nějak řešil.

Navíc v situaci..
Trvale bydliště má na druhém konci republiky. Ale známá, co tam bydlí mu poštu přebírá a prý nic nepřišlo.
..je velké riziko vsadit že mu opravdu nic nedoručili ani fikcí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Lhůta pro zahájení řízení
« Odpověď #7 kdy: 09 Března 2020, 11:33:21 »

SO by mohl argumentovat že chování obviněného potvrzuje že mu ŘP zadržen byl.. protože když by si myslel že mu ŘP ukradli a nebo mu ho vzali omylem tak by to nějak řešil.
Však krádež ŘP neprodleně ohlásil. Škoda že se ta nedoporučená pohlednice asi někde zatoulala.

edit: K tomu druhému ohledně nedoručení: Vycházel jsem z informací, které jvms poskytl.
IP zaznamenána