30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni  (Přečteno 1391 krát)

J0HN3C

• Zobrazit profil
Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« kdy: 06 únor 2019, 11:28:39 »

Zdravim,

Rad bych se zkusenejsimi diskutoval mozny budouci postup v situaci, kdy pomoci sprdele urady obtezuji subjekty, ktere sdileji sve auto pod zastitou nejake firmy (napr. hoppyGo, autonapul...) anebo treba maji vlastni flotilu a pronajimaji vozidla (napr. Ajo, car4way...).
Dostalo se mi na stul uz nekolik vyzev, ktere mi z carsharingu posilaji, ze pry je mam zaplatit, protoze jsem dle smlouvy v uvedenou dobu mel vozidlo sverene.
Nechci byt zatim prilis konkretni (mam k dispozici pouze otisky vyzev, ktere jsou v terminu), ale ve vetsine pripadu se po mne vyzaduje, abych vypalne proste zaplatil a firme dodal potvrzeni o zaplaceni.
At uz slo o fyzickou nebo pravnickou osobu, vzdycky mam s provozovateli velmi dobre vztahy (az na osobni urovni chtelo by se rict) a proto nechci situaci vyhrotit na uroven, kdy je nekdo bude pothovat za prestupek provozovatele. Oni totiz nevypadaji, ze vi, jak s tim maji pracovat a proto vsichni upozornili, ze v pripade, ze nebudu spolupracovat nebo nezaplatim, tak to nejspis zaplati oni a budou to vymahat po mne (ve vetsine pripadu to je v souladu s obchodnima podminkama).
Vidim tedy 2 mozne vychodiska:
1. Udrzim dobre vztahy, zaplatim odpustky, necham se uradem zapsat na seznam sponzoru a dal si budu davat dobry pozor, aby mne sverena vozidla neprekracovala rychlost vubec anebo aspon o 30 kmh.
2. Necham vsechny subjekty, at me normalne udaji a budu dat bojovat ve spravku. Tady je ale potreba dodat, ze nechci pouzit Helmuta, retezeni aj., protoze vetsina uradu to proste prehodi na sprdel a jsme tam, kde jsme byli.

Ma smysl nechat se oznacit jako ridic a bojovat vsema dostupnyma prostredkama? (Vsechno to jsou automaty, takze aktivni pristup k delce rizeni, dorucovani, procesni chyby...)
Stoji udrzeni dobrych vztahu s pujcovnama za to, abych platil pokuty tam, kde se necitim vinen?
Ma nekdo zkusenost s tim, ze se proste odmitl sam udat a nechal urad, at pokracuje s prestupkem provozovatele? Muze pak pujcovna pokutu vymahat? Podle mojeho nazoru jedine obcanskopravnim sporem kvuli poruseni smluvnich podminek...

Dekuju
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #1 kdy: 07 únor 2019, 10:49:58 »

To bude asi jako autopůjčovna.. taháte za kratší konec lana protože když to spadne na půjčovnu tak oni to zaplatí a pak budou chtít po vás..
..a to ví i úřad a bude to chtít asi na tu variantu uhrát..
IP zaznamenána

Moto007

• Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07 únor 2019, 15:49:23 »

Celkem bude záležet na tom, jaké smluvní podmínky jste jim odsouhlasil. Pokud žádné, vůbec bych  to neřešil.
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07 únor 2019, 15:57:42 »

Smluvni podminky jsem v mezicase procetl pro vsechny zucastnene subjekty. Vsichni maji pokuty osetrene. Nikdo s kym jsem z pujcoven mluvil moc nechape rozdil mezi vyzvou k uhrazeni castky a pokutou.
Takze predpokladam, ze nejake ignorovani vyzev a predavani kontaktu na obchodni partnery z Ghany, kteri zrovna v tu dobu meli auto k uzivani, neprojde. A nakonec platne rozhodnuti o pokute pujde za mnou.

Takze jedine vychodisko je nechat se udat a pak rozjet hru o prestupku ridice.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 08 únor 2019, 19:07:00 »

Takze jedine vychodisko je nechat se udat a pak rozjet hru o prestupku ridice.

A i pak to asi úřad při prvním náznaku odporu zabalí "nepodařilo se prokázat" a půjde kasírovat půjčovnu..
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11 únor 2019, 13:18:44 »

A protoze v pujcovne pracujou sami vohnouti bez zakladniho pravniho povedomi, tak to proste bez kecu zaplati a v souladu s VOP to budou rovnou vymahat po mne. To je debilni.

Napriklad v jednom pripade tady mame ukazkovy sach.

Majitel vozidla dostal vyzvu od uradu. Rekl, ze na to sere, nebude se tim zabyvat a jen to predal firme, ktera zastituje carsharing. Kdyz me neurci jako osobu, co mela v predmetne dobe vozidlo k uzivani, tak urad rovnou nahodi prestupek provozovatele a hadam, ze za par tydnu dojde rovnou prikaz.
Pan majitel auta poslusne zaplati pokutu, posle slozenku carsharingove spolecnosti a ta bude ty penize chtit ode me (v souladu s VOP samozrejme).
Jsem nasrany, protoze jsem ho prosil, at me proste uda, protoze chci spravedlive a nezkracene spravni rizeni, ale bez uspechu.

Pan majitel se proste rozhodl, ze vysvetleni nepoda, dle pouceni mu musi byt jasne, ze v tom pripade bude celit prestupku provozovatele a i presto carsharing bude chtit pokutu zaplatit ode me.
Neexistuje nejaka pravni zasada, ktera se me zastane v tomto pripade?
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 11 únor 2019, 13:35:16 »

Jestli chcete správní řízení řešit sám tak se můžete sám přiznat.
A nebo poslat anonymní udání.

A ještě můžete zkusit se přihlásit jako další účastník řízení podle §27(2) SprŘ
Citace
(2) Účastníky jsou též další dotčené osoby, pokud mohou být rozhodnutím přímo dotčeny ve svých právech nebo povinnostech.
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 11 únor 2019, 13:37:43 »

Dekuju.
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 11 únor 2019, 14:47:13 »

Mam napad.

Urad ted ma 60 dni na prosetreni prestupku ridice. Tzn., ze kdyz pan majitel bude vyzvu ignorovat, tak by urad jeste spravne mel poslat zadost o podani vysvetleni. Kdyz me neoznaci ani tam, tak bych se mohl nejak pred koncem te 60 denni lhuty udat sam. Nejakou jednoduchou hlaskou, ze ve veci xxxxxxxx uvadim, ze v predmetne dobe jsem mel vozidlo sverene k uzivani. Svoje jmeno, adresu, datum narozeni. Nic vic, nic min.

To by melo stacit, aby uz to urad nemohl odlozit a preklopit (zatim) na prestupek provozovatele, ne?
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11 únor 2019, 14:54:01 »

To by mělo stačit, pokud provozovatel ve lhůtě neuhradí odpustek. Ale když to stačit nebude a orgán rozjede proti provozovateli sprdelní řízení, bude se pak muset bránit provozovatel. A tomu se možná chtít bránit nebude.
IP zaznamenána

J0HN3C

• Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 11 únor 2019, 17:51:06 »

Nicmene bych pak zkusil navrhnout provozovateli, at se brani proti sprdeli, protoze toto by mohl byt kvalitni bod do odvolani.
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 17 únor 2019, 17:53:18 »

1. Udrzim dobre vztahy, zaplatim odpustky, necham se uradem zapsat na seznam sponzoru a dal si budu davat dobry pozor, aby mne sverena vozidla neprekracovala rychlost vubec anebo aspon o 30 kmh.

Pokud zaplatíte složenkou nebo cash na pokladně úřadu tak o vás nebudou vědět a pokud zaplatíte ze svého účtu tak taky nebudou zjišťovat komu patří. Nikdo vás jako řidiče neudal a výzva nepřišla na vaše jméno

Stoji udrzeni dobrych vztahu s pujcovnama za to, abych platil pokuty tam, kde se necitim vinen?

Ne
IP zaznamenána