30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni  (Přečteno 39301 krát)

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« kdy: 06 Února 2019, 11:28:39 »

Zdravim,

Rad bych se zkusenejsimi diskutoval mozny budouci postup v situaci, kdy pomoci sprdele urady obtezuji subjekty, ktere sdileji sve auto pod zastitou nejake firmy (napr. hoppyGo, autonapul...) anebo treba maji vlastni flotilu a pronajimaji vozidla (napr. Ajo, car4way...).
Dostalo se mi na stul uz nekolik vyzev, ktere mi z carsharingu posilaji, ze pry je mam zaplatit, protoze jsem dle smlouvy v uvedenou dobu mel vozidlo sverene.
Nechci byt zatim prilis konkretni (mam k dispozici pouze otisky vyzev, ktere jsou v terminu), ale ve vetsine pripadu se po mne vyzaduje, abych vypalne proste zaplatil a firme dodal potvrzeni o zaplaceni.
At uz slo o fyzickou nebo pravnickou osobu, vzdycky mam s provozovateli velmi dobre vztahy (az na osobni urovni chtelo by se rict) a proto nechci situaci vyhrotit na uroven, kdy je nekdo bude pothovat za prestupek provozovatele. Oni totiz nevypadaji, ze vi, jak s tim maji pracovat a proto vsichni upozornili, ze v pripade, ze nebudu spolupracovat nebo nezaplatim, tak to nejspis zaplati oni a budou to vymahat po mne (ve vetsine pripadu to je v souladu s obchodnima podminkama).
Vidim tedy 2 mozne vychodiska:
1. Udrzim dobre vztahy, zaplatim odpustky, necham se uradem zapsat na seznam sponzoru a dal si budu davat dobry pozor, aby mne sverena vozidla neprekracovala rychlost vubec anebo aspon o 30 kmh.
2. Necham vsechny subjekty, at me normalne udaji a budu dat bojovat ve spravku. Tady je ale potreba dodat, ze nechci pouzit Helmuta, retezeni aj., protoze vetsina uradu to proste prehodi na sprdel a jsme tam, kde jsme byli.

Ma smysl nechat se oznacit jako ridic a bojovat vsema dostupnyma prostredkama? (Vsechno to jsou automaty, takze aktivni pristup k delce rizeni, dorucovani, procesni chyby...)
Stoji udrzeni dobrych vztahu s pujcovnama za to, abych platil pokuty tam, kde se necitim vinen?
Ma nekdo zkusenost s tim, ze se proste odmitl sam udat a nechal urad, at pokracuje s prestupkem provozovatele? Muze pak pujcovna pokutu vymahat? Podle mojeho nazoru jedine obcanskopravnim sporem kvuli poruseni smluvnich podminek...

Dekuju
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2019, 10:49:58 »

To bude asi jako autopůjčovna.. taháte za kratší konec lana protože když to spadne na půjčovnu tak oni to zaplatí a pak budou chtít po vás..
..a to ví i úřad a bude to chtít asi na tu variantu uhrát..
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2019, 15:49:23 »

Celkem bude záležet na tom, jaké smluvní podmínky jste jim odsouhlasil. Pokud žádné, vůbec bych  to neřešil.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2019, 15:57:42 »

Smluvni podminky jsem v mezicase procetl pro vsechny zucastnene subjekty. Vsichni maji pokuty osetrene. Nikdo s kym jsem z pujcoven mluvil moc nechape rozdil mezi vyzvou k uhrazeni castky a pokutou.
Takze predpokladam, ze nejake ignorovani vyzev a predavani kontaktu na obchodni partnery z Ghany, kteri zrovna v tu dobu meli auto k uzivani, neprojde. A nakonec platne rozhodnuti o pokute pujde za mnou.

Takze jedine vychodisko je nechat se udat a pak rozjet hru o prestupku ridice.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2019, 19:07:00 »

Takze jedine vychodisko je nechat se udat a pak rozjet hru o prestupku ridice.

A i pak to asi úřad při prvním náznaku odporu zabalí "nepodařilo se prokázat" a půjde kasírovat půjčovnu..
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2019, 13:18:44 »

A protoze v pujcovne pracujou sami vohnouti bez zakladniho pravniho povedomi, tak to proste bez kecu zaplati a v souladu s VOP to budou rovnou vymahat po mne. To je debilni.

Napriklad v jednom pripade tady mame ukazkovy sach.

Majitel vozidla dostal vyzvu od uradu. Rekl, ze na to sere, nebude se tim zabyvat a jen to predal firme, ktera zastituje carsharing. Kdyz me neurci jako osobu, co mela v predmetne dobe vozidlo k uzivani, tak urad rovnou nahodi prestupek provozovatele a hadam, ze za par tydnu dojde rovnou prikaz.
Pan majitel auta poslusne zaplati pokutu, posle slozenku carsharingove spolecnosti a ta bude ty penize chtit ode me (v souladu s VOP samozrejme).
Jsem nasrany, protoze jsem ho prosil, at me proste uda, protoze chci spravedlive a nezkracene spravni rizeni, ale bez uspechu.

Pan majitel se proste rozhodl, ze vysvetleni nepoda, dle pouceni mu musi byt jasne, ze v tom pripade bude celit prestupku provozovatele a i presto carsharing bude chtit pokutu zaplatit ode me.
Neexistuje nejaka pravni zasada, ktera se me zastane v tomto pripade?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2019, 13:35:16 »

Jestli chcete správní řízení řešit sám tak se můžete sám přiznat.
A nebo poslat anonymní udání.

A ještě můžete zkusit se přihlásit jako další účastník řízení podle §27(2) SprŘ
Citace
(2) Účastníky jsou též další dotčené osoby, pokud mohou být rozhodnutím přímo dotčeny ve svých právech nebo povinnostech.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2019, 13:37:43 »

Dekuju.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2019, 14:47:13 »

Mam napad.

Urad ted ma 60 dni na prosetreni prestupku ridice. Tzn., ze kdyz pan majitel bude vyzvu ignorovat, tak by urad jeste spravne mel poslat zadost o podani vysvetleni. Kdyz me neoznaci ani tam, tak bych se mohl nejak pred koncem te 60 denni lhuty udat sam. Nejakou jednoduchou hlaskou, ze ve veci xxxxxxxx uvadim, ze v predmetne dobe jsem mel vozidlo sverene k uzivani. Svoje jmeno, adresu, datum narozeni. Nic vic, nic min.

To by melo stacit, aby uz to urad nemohl odlozit a preklopit (zatim) na prestupek provozovatele, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2019, 14:54:01 »

To by mělo stačit, pokud provozovatel ve lhůtě neuhradí odpustek. Ale když to stačit nebude a orgán rozjede proti provozovateli sprdelní řízení, bude se pak muset bránit provozovatel. A tomu se možná chtít bránit nebude.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #10 kdy: 11 Února 2019, 17:51:06 »

Nicmene bych pak zkusil navrhnout provozovateli, at se brani proti sprdeli, protoze toto by mohl byt kvalitni bod do odvolani.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2019, 17:53:18 »

1. Udrzim dobre vztahy, zaplatim odpustky, necham se uradem zapsat na seznam sponzoru a dal si budu davat dobry pozor, aby mne sverena vozidla neprekracovala rychlost vubec anebo aspon o 30 kmh.

Pokud zaplatíte složenkou nebo cash na pokladně úřadu tak o vás nebudou vědět a pokud zaplatíte ze svého účtu tak taky nebudou zjišťovat komu patří. Nikdo vás jako řidiče neudal a výzva nepřišla na vaše jméno

Stoji udrzeni dobrych vztahu s pujcovnama za to, abych platil pokuty tam, kde se necitim vinen?

Ne
IP zaznamenána

now

  • Příspěvků: 243
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #12 kdy: 22 Března 2019, 11:06:04 »

Tak asi napíšu něco nepopulárního, protože jsem spolumajitel autopůjčovny. Možná bude minimálně přínosný pohled z druhé strany.
V zhledem k tomu, že máme auta na operativní leasing, mám jako jeden z mála u leasingovky vyjednáno, že se nám nepřeúčtovávají pokuty ale hlásíme řidiče.
Společně posíláme kopii nájemní smlouvy a předávacího protokulu včetně čísla OP a ŘP a přidáváme k tomu rozsudek myslím krajského soudu s jinou autopůjčovnou, která při doložení těchto dokladů vyhrála správní žalobu, že není objektivně odpovědná. Shromažďovat tyto data můžeme i podle GDPR protože kromě souhlasu ve smlouvě máme v souladu se zákonem právní zájem.

Při tomto postupu se nám ještě nestalo, aby kterýkoliv úřad z ČR nebo zahraničí k dané věci poslal jediný další papír nebo se o něco snažil. A opravdu strašně nerad udávám zákazníky. Mojí oblíbenou průpovídkou je, že kdyby mělo tehdy GESTAPO takové zákony jaké jsou dneska, tak by ani nemuseli lidi mučit, protože by jim všechno řekli pod pohrůžkou finanční likvidace.....

A na začátku jsem se opravdu pokusil zákazníka neudat za rychlost, je to už více než 3 roky ve zkurveném Gottwaldově. Dodnes mne za to popotahují. nejdříve na mne úředník poslal kriminálku, všichni okolo museli na výslech, mne tam nedostali, po roce když jsem utrpět vážné zranění páteře a napsal jim, že v nejbližším roce bych nepočítal, že mne někam dostanou se najednou rozhodli, že se o trestný čin nejedná. Předali to úřadu v Uherském Hradišti, další katastrofa, nezákonné jednání, není jediný důkaz o mé vině ale jedou si to dále. Před chvílí jsem dostal zamítnutí odvolání proti podjatosti jednotlivých úředníků a že prý se snažím zdržovat. Jsou to zmrdi! Vidím to, že to skončí správní žalobou.

Druhý případ, zákazník měl v Praze za jízdy telefonovat, dokumentoval to živý policajt, takže nelze SPRDEL, poslal jsem je do hajzlu a podal trestní oznámení za vydírání. Na pražském magorsrátu zmrd Alfoldi, psal jsem to už v jiném vlákně, 2x urážka uřední osoby, rozhodnul si to sám, jedno mu už překludovalo na MV ČR a druhé za 10 dní. Samotná pokuta má promlčení lhůtu 3 roky, protože tam je max sazba 100.000Kč , dnes už myslím 500.000Kč u právnických osob. Tam budou muset rozhodnout, odvolání jsem psal cca 12 hodin, 17 stran + 15 stran příloh. Myslím si, že není možné, pokud by to MV ČR chtělo podržet, aby tam nenasekalo chyb jako máku.
Ale já fakt nemám už sílu čas ani peníze bojovat za každého.

Poslední příklad starý cca měsíc. Telefon z nějakého mobilu, údajně poručík Novák , že prý urgentně potřebuje smlouvy,kopie OP, výpisy z GPS a záznamy z kamer a že prý hned posílá hlídku. Tak jsme mu s klidem sdělil, že si hlídku klidně může poslat, ale že to chci písemně přes datovku. Nasraně ať mu řeknu jméno, tentokrát jsme byl slušný a ani jsem ho neposlal do hajzlu. Jak dlouho si myslíte, že trvalo v urgentní věci, která nesnesla odkladu? Neuvěřitelných 6 dní a asi 5 hodin! Operovali trestním řádem že jim musím vše poskytnout, na to jsme jim napsal 3 stránkové vyjádření, že dle GDPR má každý právo být zapomenut a ať mi pošlou číslo zákona, paragraf a odstavec na základě kterého musím tyto údaje shromažďovat i po bezvadném vrácení vozidla, a že dříve či později se jeho právník dostane do spisu a podá na mne trestní oznámení pro neoprávněné nakládání s osobními údaji a při mém štěstí mne bude stíhat ten stejný policajt co tak narychlo chtěl úplně vše.
Poslal jsem jim to obratem zpět a protože vím co je to za IQváky tak jsem to poslal i dozorujícímu státnímu zastupitelství. Je to už více než 3 týdny a žádná odezva... takto u nás pracuje kriminálka. Mám ještě humorný záznam hovoru s jeho šéfem. Podáno na GIBS §330 Maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, zase nic, prý nemají právo šetřit postup policie a trestný čin se nestal, ihned  po výzvě první písemné výzvě jsem to posílal datovkou i mailem pol. prezidentovi, ten taky nic neudělal, podáno trestní oznámení na pol. prezidenta a GIBS to předal k vyřízení komu? Ano policejnímu prezidiu.
Je to jak u blbých na dvorku. Policii by měli zrušit a ušetřené peníze vyplácet obětem trestných činů.

A jako na potvoru asi o necelý týden později stejné 7.oddělení, mailem mi píše jiný policajt, ale spošně, tak si řákám, zkusím mu zavolat, popsal jsem mu zkušenost s jeho kolegou, a otevřeně jsem mu řekl, že jestli chce tak ať mi to pošle datovkou, že mu tam stejně zkopíruju to co jeho kolegovi, pochopil to a řekl, že to nemá cenu, že nebude přidělávat práci sobě ani mně. Ale takových je málo. Většina se jich začne cukat a vyhrožovat a to pak i já jsem ještě důraznější.
Nám policie nikdy v ničem nepomohla. Tak ať mají těch nevyřešených případů co nejvíce a ať dostávají shora pořádný pojeb!
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #13 kdy: 06 Dubna 2019, 21:04:44 »

@now - Díky moc za Váš příspěvěk. Jsem rád, že je tady pořád někdo, kdo není líný zabojovat a díky, že nedáváte kůži zákazníků lacino! :)

Mezitím se případ posunul do další fáze a já mám před sebou výzvu k podání vysvětlení. Jak už tady několikrát padlo, asi nemá cenu rozjíždět hru, protože jak jsem uvedl na začátku, nemám nejmenší zájem na tom, aby to úřad klasicky osral a vrátil to zpátky provozovateli jako přestupek provozovatele.

V úvahu teda připadá se přiznat k tomu, že jsem v uvedené době měl vozidlo skutečně ofiko svěřené k užívání. Tady teda budem trochu slovíčkařit, protože v tom jejich udávacím formuláři přímo stojí, že má provozovatel určit osobu, která v předmětné době ŘÍDILA. :D
Opět teda prosím o feedback na takovýto postup:
1. Přiznat se k tomu, že jsem měl vozidlo svěřeno
2. Bohužel nebudu moct řetězit řidiče, protože hrozí návrat ke SPRDELu, nebo?
3. Jakmile úřad rozjede přestupek řidiče, tak aktivně pracovat na:
 - Nechat úřad nasekat procesní chyby (tady je potřeba trochu toho štěstíčká, žejo)
 - Time management (moc velký úspěch nečekám, protože na projednání máme do prosince 2020)
 - Doručování (snad víte kam mířím, trochu se snažit úředníky nachytat)

4. Anebo naopak zkusím z nějakého rukávu vytáhnout judikát, který nepřipouští použití sprdele ve fázi, kdy je řidič jasně určen, je kontaktní, ale trochu kličkuje pomocí řetězení nebo Helmuta nebo ták. V tom případě mě ještě napadá rovnou se na pana provozovatele obrátit a nabídnout mu plné zastoupení v případě, že ho úřad začně grilovat za přestupek provozovatele.

5. Co když výzvu k podání vysvětlení budu ignorovat? V duchu zákona by úřad neměl hnedka jít zpátky na sprdel, ale pokračovat ve správku se mnou, ne? Tzn. provést důkazy, vydat rozhodnutí a obeznámit mě o tom..?

Díky všem
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Auto z carsharingu a vyzva k uhrazeni
« Odpověď #14 kdy: 06 Dubna 2019, 22:30:25 »

J0HN3C:
Může se stát že úřad bude aktivně hledat cestu jak to stejně překlopit na SprDel.. byly tu případy kdy udaný řidič na výzvu SO napsal že měl opravdu vozidlo svěřené on.. a SO odložil a překlopil na SprDel a argumentoval že vyjádření řidiče neříká jasně že vozidlo řídil.

Ignorování výzvy řidičem asi povede k překlopení na SprDel.
IP zaznamenána