30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Xenony a kontrola?  (Přečteno 30899 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #15 kdy: 25 Května 2021, 23:23:14 »

Fogyn: takže auto nejde nastartovat? Tím pádem se z něj stala překážka silničního provozu, že ano. A víte co se s překážkou silničního provozu dá provést? Nu, jak myslíte…



Hele, bastlení světel na silnější světelný výkon není zrovna věc, kterou pokládám za dostatečně ohleduplnou vůči ostatním. A pokud mne takový bastlíř oslní v noci, může mne (a ostatní) tím nemálo ohrozit. Může se stát, že to pak do Vás někdo napálí jen proto, že jste ho oslnil…
A nebo si Vás cajti vychutnají. A v tomhle případě by zrovna mohli mít proti Vám nemalé výhody.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #16 kdy: 26 Května 2021, 00:40:21 »

S největší pravděpodobností Vás buď donutí otevřít haubnu a nebo jet na nejbližší STK
Aj šefiku a zrovna jak na potvoru to nechce nastartovat... :(

Toto je možná hospodská rada, ale: pokud není majitel/provozovatel a chycený řidič totožná osoba, nešlo by říci, že jsem právě hovořil s majitelem a ten mi zakázal jakékoliv další nakládání s jeho vozidlem?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #17 kdy: 26 Května 2021, 08:03:34 »

Všechny tyto výmluvy ale nevyřeší to, že auto lze jako překážku nechat odtáhnout. Samozřejmě na náklady majitele.

Dobastlený xenony nemají v autě co dělat. Ono to není ani o tom, že by nešli seštelovat, aby neoslňovali. Ale že xenony musí mít další věci, s kterejma se už nikdo nenamáhá je tam instalovat. A to ostřikovače a automatickou nivelaci.

Dříve mi také HID sady pili krev. Ale když dneska po silnici legálně jezdí LED matrix, tak raději už snad potkám v protisměru nelegálního tunera s HID, než legálního matrixáře co jezdí na dálkovou automatiku.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #18 kdy: 26 Května 2021, 09:12:48 »

Všechny tyto výmluvy ale nevyřeší to, že auto lze jako překážku nechat odtáhnout. Samozřejmě na náklady majitele.
Vozidlo tvoří překážku z důvodu, že POLICIE nařídila jeho zastavení na tom místě ;) Ergo tvoří-li překážku a bude odtaženo, bude tak na náklady policie... Samozřejmě není zrovna tak problém, "Jasně, jedeme, jejda, nějak to škytá, zajedu tady na benzinku..."
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #19 kdy: 26 Května 2021, 09:34:16 »

Policie nařidila zastavení provozuschopného vozu.
To že se vůz není schopen odtud dostat kvůli závadě, nebo indispozici řidiče není problém policie.
Tak to vidím já. Nicméně může to někdo vyzkoušet v praxi.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #20 kdy: 26 Května 2021, 09:34:53 »

Fogyn: hm, tak to Vám tedy s takovými názory a znalostmi přeji hodně štěstí, budete ho při nejbližším střetu s realitou zřejmě potřebovat… ;)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #21 kdy: 26 Května 2021, 18:13:29 »

Zřejmě zdejší experti Cocomoon a ViktorN neznají pojem "zastavení vozidla nezávislé na vůli řidiče" což "na příkaz opicajta" zcela splňuje. S realitou jsem celkem srozuměn, děkuji za péči.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #22 kdy: 26 Května 2021, 21:17:03 »

Fogyn: aha, takže zastavení na pokyn policisty jest zastavením vozidla nezávisle na vůli řidiče? Hm, nevím co berete, ale buď si nechte změnit dávkování a nebo změňte lékaře. Evidentně to nefunguje a nebo to má divné vedlejší účinky…
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #23 kdy: 26 Května 2021, 21:36:08 »

Kde spatřujete chybu? Zastavení vozidla na pokyn policisty podle zastavovat vozidla je oprávněn policista ve stejnokroji je zastavením vozidla dle zastavit vozidlo znamená přerušit jízdu z důvodu nezávislého na vůli řidiče.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #24 kdy: 26 Května 2021, 23:07:02 »

Fogyn: aha, takže zastavení na pokyn policisty jest zastavením vozidla nezávisle na vůli řidiče? Hm, nevím co berete, ale buď si nechte změnit dávkování a nebo změňte lékaře. Evidentně to nefunguje a nebo to má divné vedlejší účinky…
Možná by to chtělo dřív studovat a zkusit zamést vlastní práh ;) To by vám totiž ten fízl mohl dát rovnou luxusní pokutičku za stání v zákazu... Co na tom, že na jeho pokyn - to přece dle vás znamená, že to bylo vůlí řidiče ne..? ;) Takže abych vás tak trošku parafrázoval - Hm, nevím co berete, ale buď si nechte změnit dávkování a nebo změňte lékaře. Evidentně to nefunguje a nebo to má divné vedlejší účinky… ;-)
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p2-1-p
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #25 kdy: 27 Května 2021, 06:31:46 »

A vozidlo, které zastavilo mimo vůli řidiče a tvoří silniční překážku jako nemůže být odtaženo?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #26 kdy: 27 Května 2021, 11:33:11 »

Já bych to rozdělil na dvě kategorie.
1) jak píše cocomoon (a má maličkost) — vozidlo, které tvoří překážku silničního provozu, může být odtaženo
2) zastavení vozidla nezávisle na vůli řidiče (tzn. kolona, technická porucha a pod.) je úplně něco jiného, než zastavení vozidla na pokyn policisty; a pokud takové vozidlo se stane neschopným provozu (bez ohledu na příčinu či důvod jeho zastavení), může být vyhodnoceno policistou jako překážka silničního provozu a dále s ním bude takto nakládáno.
A jako bonus — policista teoreticky může vyhodnotit vozidlo za prokazatelně nezpůsobilé silničního provozu (a použití nehomologovaných světel či dobastlení HID mu k tomu jen přidává další argument) a případný odtah může být na nejbližší STK, když už ten odtah jde stejně za provozovatelem vozidla…
Dál už to rozepisovat snad nemusím, howg  ;)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #27 kdy: 27 Května 2021, 12:51:53 »

Viktore děkuji, jen pár technikálií:
1.) zastavení vozidla nezávisle na vůli řidiče (tzn. kolona, technická porucha a pod.) je úplně něco jiného, než zastavení vozidla na pokyn policisty - není, pokyn policisty není vůle řidiče. Možná je tak z pohledu zákona (v tom případě prosím o citaci, nic takového jsem nenašel), ale logicky rozhodně ne. Pokud byste měl pravdu tak by fízlové měli VELMI snadnou cestu jak lovit čárky - "Zastav tady, aj pokutička, tady je zákaz".
2.) Ano, takové vozidlo může být odtaženo, ale majitel dle mého názoru může vymáhat náklady. Zastavení v místě, kde vozidlo tvoří překážku nařídil fízl (viz. předchozí bod), tudíž náklady nese fízl. To, že reálně se jich člověk nedomůže je věc jiná..
3.) Proto jsem taky psal, že bych z toho místa odjel a "aj škytá" zajel někam kde překážku netvoří a nelze vozidlo odtáhnout.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #28 kdy: 27 Května 2021, 13:29:21 »

Tak jako auto se vám může rozbít i cestou na tu STK na příhodném mítě, kde by nebyl důvod k odtažení.
Nemusí nutně vzdát práci rovnou :)
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Xenony a kontrola?
« Odpověď #29 kdy: 05 Června 2021, 19:07:16 »

opravdu jsem alergickej na takové lidi, kteří svítí buď ledkama z číny, hidkama, porůznu upravenejma světlama tak, aby svítili potkávačky víc než dálkový na rampě kamionu.. a pak samozřejmě mlhovkáři...   to je vážně takovej problém buď rozlepit světla (pokud je to nutné) a nechat znova pokovit paraboly - dělal jsem několikrát a světla svítí jako nová, nebo si koupit nové originální světla - kolikrát už nejsou ani drahá, nebo se smířit s tím, že to svítí málo.. ale oslňovat ostatní je opravdu děsný! Doporučuji v případě nových světel koupit opravdu pouze originální světla, protože jakákoliv nová světla značek typu depo, tyc, apod. jsou úplně k ničemu.. blbě svítí a ještě nejdou ani seřídit..
IP zaznamenána
In dubio pro reo