30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fikce doručení - ústní jednání zítra  (Přečteno 9601 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Fikce doručení - ústní jednání zítra
« kdy: 05 Prosince 2018, 23:34:04 »

Dobrý den, hledám, ale asi blbě. Správní orgán mi doručil předvolání k ústnímu jednání ve správním řízení. Toto předvolání bylo doručeno fikcí (dnes) na jednání, které je zítra brzo ráno. Přijde mi divné, že je tohle vůbec přípustné, ale nedaří se mi najít žádné materiály, jak ověřit, že správní orgán má skutečně pravomoc nařídit ústní jednání tak, že na přípravu budu mít pouze několik hodin.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #1 kdy: 06 Prosince 2018, 00:12:44 »

Pět dní předem. Viz §49 a §59 SprŘ.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #2 kdy: 06 Prosince 2018, 00:15:33 »

Správní řád § 49 odst. 1 + § 59 odst. 1

EDIT: v6 byl rychlejší
« Poslední změna: 06 Prosince 2018, 00:17:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #3 kdy: 06 Prosince 2018, 08:19:58 »

Obé jsem přečetl a uvedeným paragrafům to podle mě vyhovuje - pokud to leželo 10 dní na poště, pak určitě splnili pětidenní předstih. Je to tak?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2018, 08:24:26 »

5 dnů od oznámení, tedy by to mělo být nejméně 15 dnů od uložení na poště.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2018, 08:29:09 »

IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #6 kdy: 06 Prosince 2018, 08:55:20 »

No a k tomu těch 5 dnů před jednáním, ne?
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #7 kdy: 06 Prosince 2018, 08:59:13 »

Děkuji všem, já jsem si přečetl celý správní řád od vrchu dolů, ale uvedené paragrafy mi prostě nedošly dohromady a pořád mi to nedochází. Úřad mi nedává žádnou lhůtu pro úkon, úřad mě prostě předvolal k ústnímu jednání, žádná lhůta tam není. Pokud zákon říká, že k ústnímu jednání se určuje timeout pět dní a jiný paragraf říká, že timeout začíná dnem doručení, tak správní orgán nemůže do toho dopisu napsat ústní jednání na dřív než datum odeslání + jeden den pro doručení + deset dní pro uložení + pět dní zákonná lhůta..?

Tento konkrétní dopis jsem si zadal podle čísla do track and trace ČP a tam je uvedeno, že dopis byl podán 16.11. Pokus o doručení proběhl 19.11. Dopis byl vhozen do schránky 4.12. (to jsem si včera neověřil, rodiče, kteří na adrese poštu vyzvedávají tvrdili, že to do schránky přišlo až 5.12. :)) To znamená, že nařízený termín 6.12. neodpovídal vzorci doručení + fikce + 5 dní. Správně?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #8 kdy: 06 Prosince 2018, 09:16:06 »

Může. Ale pak jen spoláhá na to, že to si to, jako vzorný občan vyzvednete třeba hned druhý den uložení. Nebo že nebudete, jako vzorný občan, kolem těch nedodržených pěti dnů dělat vlny.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2018, 09:48:21 »

Může. Ale pak jen spoláhá na to, že to si to, jako vzorný občan vyzvednete třeba hned druhý den uložení. Nebo že nebudete, jako vzorný občan, kolem těch nedodržených pěti dnů dělat vlny.  ;)

Vynikající. Takže záměr toho opatření 5 dní je ten, abych měl i v nejzazším případě 5 dní na přípravu. Čili správní orgán musí navrhnout takové datum, že i po nejpozdějším možném doručení, tj. 4 dny pošta, 10 dní uložení na poště, 11. den doručení, lhůta začíná následujícím dnem po dni doručení, čili dohromady když ten dopis podávají v den X, tak datum nařízeného ústního jednání musí být nejméně X+19, pokud chtějí mít posichrováno, že tu pětidenní rezervu bude mít předvolaný k dispozici. Jestliže to v tomto případě dodrženo nebylo, znamená to, že se k ústnímu jednání nemusím dostavit, správní orgán mě vyzve k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření a v tomto vyjádření namítnu, že jsem byl krácen na mých právech a že jsem se k ústnímu jednání dostavit chtěl, ale úřad mi k tomu neposkytl zákonnou lhůtu 5 dní pro seznámení se se spisem, zejména v případěch, kdy je oznámení o zahájení řízení spojeno s předvoláním k ústnímu jednání (tedy jsem se nemohl domnívat, že je proti mě nějaké řízení vedeno).

Chápu to dobře?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosince 2018, 09:52:57 »

Může. Ale pak jen spoláhá na to, že to si to, jako vzorný občan vyzvednete třeba hned druhý den uložení. Nebo že nebudete, jako vzorný občan, kolem těch nedodržených pěti dnů dělat vlny.  ;)

Vynikající. Takže záměr toho opatření 5 dní je ten, abych měl i v nejzazším případě 5 dní na přípravu. Čili správní orgán musí navrhnout takové datum, že i po nejpozdějším možném doručení, tj. 4 dny pošta, 10 dní uložení na poště, 11. den doručení, lhůta začíná následujícím dnem po dni doručení, čili dohromady když ten dopis podávají v den X, tak datum nařízeného ústního jednání musí být nejméně X+19, pokud chtějí mít posichrováno, že tu pětidenní rezervu bude mít předvolaný k dispozici. Jestliže to v tomto případě dodrženo nebylo, znamená to, že se k ústnímu jednání nemusím dostavit, správní orgán mě vyzve k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření a v tomto vyjádření namítnu, že jsem byl krácen na mých právech a že jsem se k ústnímu jednání dostavit chtěl, ale úřad mi k tomu neposkytl zákonnou lhůtu 5 dní pro seznámení se se spisem, zejména v případěch, kdy je oznámení o zahájení řízení spojeno s předvoláním k ústnímu jednání (tedy jsem se nemohl domnívat, že je proti mě nějaké řízení vedeno).

Chápu to dobře?
Nechápete. Správní orgán vydá rozhodnutí, jako by se nechumelilo, nějaký správní řád je jim úplně u prdele. A v odvolání jim to dáte sežrat.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosince 2018, 10:04:06 »

Může. Ale pak jen spoláhá na to, že to si to, jako vzorný občan vyzvednete třeba hned druhý den uložení. Nebo že nebudete, jako vzorný občan, kolem těch nedodržených pěti dnů dělat vlny.  ;)

Vynikající. Takže záměr toho opatření 5 dní je ten, abych měl i v nejzazším případě 5 dní na přípravu. Čili správní orgán musí navrhnout takové datum, že i po nejpozdějším možném doručení, tj. 4 dny pošta, 10 dní uložení na poště, 11. den doručení, lhůta začíná následujícím dnem po dni doručení, čili dohromady když ten dopis podávají v den X, tak datum nařízeného ústního jednání musí být nejméně X+19, pokud chtějí mít posichrováno, že tu pětidenní rezervu bude mít předvolaný k dispozici. Jestliže to v tomto případě dodrženo nebylo, znamená to, že se k ústnímu jednání nemusím dostavit, správní orgán mě vyzve k seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádření a v tomto vyjádření namítnu, že jsem byl krácen na mých právech a že jsem se k ústnímu jednání dostavit chtěl, ale úřad mi k tomu neposkytl zákonnou lhůtu 5 dní pro seznámení se se spisem, zejména v případěch, kdy je oznámení o zahájení řízení spojeno s předvoláním k ústnímu jednání (tedy jsem se nemohl domnívat, že je proti mě nějaké řízení vedeno).

Chápu to dobře?
Nechápete. Správní orgán vydá rozhodnutí, jako by se nechumelilo, nějaký správní řád je jim úplně u prdele. A v odvolání jim to dáte sežrat.

Dobře, děkuji - pořád ale platí, že když si na track and trace české pošty vyhledám, že zásilka mi byla doručena fikcí vhozením do schránky dne 4.12.2018, tak mělo být ústní jednání naplánováno nejdříve na 9. nebo 10.12., ale rozhodne ne na 6.12. a to znamená, že na jednání se dostavit nemusím a pak to můžu rozstřelit v odvolání.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #12 kdy: 06 Prosince 2018, 10:20:09 »

Ne...
Zaásilka byla odeslána 16. 11. Pokus o doručení proběhl 19. 11. a toho dne byla uložena a připravena k vyzvednutí.
Doručena fikcí byla 10. dnem od uložení, tj. 29. 11.
Následné vhození do schránky nehraje roli.
Ode dne doručení fikcí do dne ústního jednání jest 7 dní, takže zákonná lhůta byla dodržena.

Disclaimer: Toto je nejpravděpodobnější scénář.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #13 kdy: 06 Prosince 2018, 10:23:36 »

Najdete ještě výzvu od pošty?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Fikce doručení - ústní jednání zítra
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2018, 10:23:40 »

Celé to chápete špatně.
Fikce doručení není okamžikem vhození do schránky, ale je to 10. den od prvního pokusu o doručení písemnosti.
Pokud tedy první pokus byl 19.11. pak fikce doručení máte 29.11. K tomu si připočtěte 5 dní a zjistíte,
že od 4.12.2018 mohou probíhat ústní jednání.
IP zaznamenána