30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce  (Přečteno 38053 krát)

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #30 kdy: 07 Března 2018, 17:06:39 »

Před sebou máte správní řízení, ve kterém se můžete a nepochybně budete bránit, po pro Vás nepříznivém rozhodnutí se buidete odvolávat k odvolací instanci a teprve případně poté by přišel na řadu soud. Jako nezaměstnaný máte patrně dost času, tak studujte správní řád https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500?citace=1. Kdo té oblasti aspoň trochu rozumí, nepochybně doplní ostatní zákony, které k boji s ÚP potřebujete (že by třeba Přestupkový zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250/zneni-20170701?citace=1 a Zákon o ÚP https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-73?).
První odkaz jsem si našel sám, ale i tak za něj děkuji.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 10:13:10 od Padesátiletý »
IP zaznamenána

jajsa20

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #31 kdy: 09 Března 2018, 09:39:10 »

Dobrý den,

v ponděli semnou UP zahaji spravni rizeni, jelikoz jsem se nedostavil na schuzku (29.1.) ani jsem se ten den neomluvil, takze me nejspis vyhodi...do vyjadreni jsem tedy napsal, ze v to pondeli co jsem se tam mel dostavit, jsem nemel jak zavolat, a ze jsem byl na osetreni kde jsem stravil cele dopoledne, nicmene zprostredkovatelka mi rekla, ze meli uredni hodiny do peti, ze jsem se v klidu mohl dostavit odpoledne, nacez jsem ji rekl, ze odpoledne jsem byl v jedne agenture ptat se na praci, mel jsem to i s agenturni domluvene, ale ve finale podal blbec vyjadreni pro UP, ze jsem schuzku sice domluvenou meli, ale ze jsem se na ni nedostavil, pritom ja do vyjadreni napsal, ze jsem tam stravil hodinu...no nic, chci se teda zeptat jestli by nebylo lepsi v prubehu toho spravniho rizeni ukoncit evidenci na UP sam? Mohu vubec ukoncit evidenci v prubehu spravniho rizeni? Za jak dlouho bych se potom mohl znovu prihlasit? Dekuji za odpoved.

Nebo je lepsi pockat jak dopadne spravni rizeni a pak se odvolat treba kvuli podjatosti?
« Poslední změna: 09 Března 2018, 09:40:47 od jajsa20 »
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #32 kdy: 12 Března 2018, 10:12:00 »

Dobrý den,

v ponděli semnou UP zahaji spravni rizeni, jelikoz jsem se nedostavil na schuzku (29.1.) ani jsem se ten den neomluvil, takze me nejspis vyhodi...do vyjadreni jsem tedy napsal, ze v to pondeli co jsem se tam mel dostavit, jsem nemel jak zavolat, a ze jsem byl na osetreni kde jsem stravil cele dopoledne, nicmene zprostredkovatelka mi rekla, ze meli uredni hodiny do peti, ze jsem se v klidu mohl dostavit odpoledne, nacez jsem ji rekl, ze odpoledne jsem byl v jedne agenture ptat se na praci, mel jsem to i s agenturni domluvene, ale ve finale podal blbec vyjadreni pro UP, ze jsem schuzku sice domluvenou meli, ale ze jsem se na ni nedostavil, pritom ja do vyjadreni napsal, ze jsem tam stravil hodinu...no nic, chci se teda zeptat jestli by nebylo lepsi v prubehu toho spravniho rizeni ukoncit evidenci na UP sam? Mohu vubec ukoncit evidenci v prubehu spravniho rizeni? Za jak dlouho bych se potom mohl znovu prihlasit? Dekuji za odpoved.

Nebo je lepsi pockat jak dopadne spravni rizeni a pak se odvolat treba kvuli podjatosti?

Obávám se ,že vyřazování za nedostavení se na schůzku je metodický pokyn, jak mají referentky postupovat. Pokud nemáte vážný důvod, tj. nemoc, nutná návštěva lékaře v tu dobu, pozvání do firmy na ten čas na pohovor, tak smůla. Odhlásit se sám nepomůže, správní řízení to nezruší a jako sankce tu je nemožnost se půl roku přihlásit do evidence.
IP zaznamenána

jajsa20

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #34 kdy: 12 Března 2018, 12:45:49 »

No byl jsem v ten den 29.1 tedy v pondeli objednan v dopolednich hodinach na osetreni laserem, to mam i potvrzene a dolezene, na UP jsem se mel dostavit mezi 8-10hod, tedy v ten samy cas co jsem byl na osetreni v 40km vzdalenem Hradci Kralove, kam jsem jel vlakem....Zprostedkovatelka mi ovsem rekla, ze v ten den meli do 17hod, ze bych se stihl v klidu dostavit a tak zahajila spravni rizeni....znamena to tedy pro me jisty vyhazov?





IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #35 kdy: 12 Března 2018, 12:50:53 »

Neznamená. Je to správní řízení, kde máte určitá práva i povinnosti.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #36 kdy: 12 Března 2018, 18:04:37 »

Já myslím, že žádat někoho, komu dělali jakýkoliv zákrok (obzvlášť bylo-li to oko) aby se po tom zákroku tahnul na ouřad je vysloveně surové až sprosté. Pokud Vás skutečně vyhodí (a bude to Váš jediný prohřešek), pak bych to vzal znovu přes ochránce práv, a zároveň černé ovce, střepiny, blesk, místní tisk ... prostě ten příběh bych rozeslal všude aby ta svině ouřednice musela domů chodit kanálama. 

Navíc je to podle mně přesně ten případ, kdy by měl úřad tuto omluvu uznat.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 18:07:22 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #37 kdy: 12 Března 2018, 18:12:57 »

Neříkal Vám lékař po zákroku, že máte být v klidu ? Dělal se ten zákrok v analgosedaci (takové krátkodobé přispání), byly Vám podány léky na zklidnění, nebo místní znecitlivění injekcí ? Nebylo náhodou na informovaném souhlasu co jste před zákrokem podepisoval, že po zákroku nesmíte řídit auto (ovládat stroje a tak podobně) ?
Cokoliv z toho jim tu jejich fašounskou teorii o návštěvních hodinách vyvrátí.
IP zaznamenána

jajsa20

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #38 kdy: 12 Března 2018, 20:41:18 »

Ne byl to excimerovy laser na lupenku, takze maximalne jsem potom mohl mit zvysenou teplotu:)


http://www.dermamedicalclinic.cz/cl/unikatni-lecba-excimerovym-laserem-xtrac/116
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #39 kdy: 12 Března 2018, 21:02:47 »

https://priznaky.vitalion.cz/zvysena-telesna-teplota/
Citace
Člověk je unavený, někdy ho bolí svaly, klouby, necítí se dobře. Pacientův stav ale není natolik schvácený, jako kdyby měl horečku.

Sice to není nějakej relevantní web, ale asi by se dala najít věrohodnější literatura ..

.
.
.

§ 4, písm. a), zák. č. 361/2000Sb.
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,

.
.
.

Ale nejdrive bych se sel podivat do spisu co na Vas vubec maji a co ste na sebe vlastne napraskal, predpokladam ze na pracaku nebudou na sebeobranu moc zvykli, shodou okolnosti jsem tam dnes byl s nejakyma formularema a byl to celkem ocistec.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #40 kdy: 12 Března 2018, 21:21:01 »

No byl jsem v ten den 29.1 tedy v pondeli objednan v dopolednich hodinach na osetreni laserem, to mam i potvrzene a dolezene, na UP jsem se mel dostavit mezi 8-10hod, tedy v ten samy cas co jsem byl na osetreni v 40km vzdalenem Hradci Kralove, kam jsem jel vlakem....Zprostedkovatelka mi ovsem rekla, ze v ten den meli do 17hod, ze bych se stihl v klidu dostavit a tak zahajila spravni rizeni....znamena to tedy pro me jisty vyhazov?
Tak platí, že když třeba máte pohovor na ve firmě, tak co mi říkali, tak se máte dostavit o den předen a omluvit se. Druhou, ale ještě přijatelnou variantou je, že se dostavíte ten samý den v úřední době. Bohužel ten den tam byli odpoledne a přijít jste mohl. Samozřejmě, že to je čistokrevná šikana. Zažil jsem jeden den na UP na schůzku a odtud honem na výběrové řízení, kde mi taky stanovili čas a nebylo možné to změnit. Takže sice jsem to měl omluvené, ale na konkurz jsem šel vystresovaný. Nemyslím, že by UP toto dělal, že to lidem pomůže místo sehnat. Jejich cílem je lidi dostat z evidence. Což jde i tím vyřazením.
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #41 kdy: 12 Března 2018, 21:27:21 »

Já myslím, že žádat někoho, komu dělali jakýkoliv zákrok (obzvlášť bylo-li to oko) aby se po tom zákroku tahnul na ouřad je vysloveně surové až sprosté. Pokud Vás skutečně vyhodí (a bude to Váš jediný prohřešek), pak bych to vzal znovu přes ochránce práv, a zároveň černé ovce, střepiny, blesk, místní tisk ... prostě ten příběh bych rozeslal všude aby ta svině ouřednice musela domů chodit kanálama. 

Navíc je to podle mně přesně ten případ, kdy by měl úřad tuto omluvu uznat.
Tak o chování úředníků si můžeme myslet svoje. Jejich cílem není jemnocit nebo minimální ohleduplnost. Striktně vyžadovat formální plnění Vašich povinností, při neodržení pak uplatnit sankci. To je postup této instituce. Když to budete medializovat, tak Vás dají do jedné skupiny s lidmi, kteří pracovat nechtějí, leta pobírají dávky, jsou i jinak silně problémoví.

Veřejnému ochránci práv to jde postoupit asi tehdy, když člověk využije své zákonné možnosti. Tj. po zahájení řízení uplatnit námitky, proti rozhodnutí o vyřazení se odvolat. Každopádně úředníci mají nad Vámi navrch a dle toho jednají. Cílem politiků je nízká nezaměstnanost. Dost lidí ani se neregistruje na UP, protože k nalezení práce jim to nijak nepomůže. Šikana jim nestojí za to, aby za ně UP hradil zdravotní pojistné. Proto máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v Evropě. Mně by zajímaly skutečná čísla, třeba kolik lidí 50+ má skutečnou práci. Ne třeba že má někdo žl a platí si sám pojistné i minimální daně, aby měl leta do důchodu. Ale příjem nemá fakticky žádný. Nebo proje je osobou bez zdanitelných příjmů, ale není registrován na UP. Spolužák před lety byl dva roky bez práce, na UP řadši nebyl. Nebo byl, ale sám se odhlásil, už přesně nevím
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #42 kdy: 12 Března 2018, 22:48:45 »

Ne třeba že má někdo žl a platí si sám pojistné i minimální daně, aby měl leta do důchodu. Ale příjem nemá fakticky žádný.

Upřímně řečeno to není prakticé, protože na povinných zálohách zaplatíte bratru 4000 Kč měsíčně

Nebo proje je osobou bez zdanitelných příjmů, ale není registrován na UP.

To už je lepší - tam stačí platit zdravotní pojištění.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #43 kdy: 12 Března 2018, 22:51:12 »

takze maximalne jsem potom mohl mit zvysenou teplotu:)

No takže jste měl zvýšenou teplotu, pálily Vás oči, měl jste pocit slabosti a lehce se Vám točila hlava a proto jste šel rovnou domů do postele.

Prostě musíte bojovat!
IP zaznamenána

jajsa20

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #44 kdy: 12 Března 2018, 23:14:38 »

O tom jsem se ve vyjadreni nezminil...nicmene by me to hned napadli tim, proc jsem nenastivil lekare, a proc nemam potvrzeni od lekare apod...do vyjadreni jsem . navic napsal, ze jsem mel na odpoledne domluvenou schuzku v personalni agenture, kde jsem stravil asi hodinu....nacez se personalni agentura vyjadrila v tom smyslu, ze schuzku jsme sice domluvenou meli, ale ze jsem se na ni nedostavil, tim me zazdili...:) na to jsem se vyjadril opet ja, ze nechapu proc tvrdi, ze jsem se tam nedostavil, kdyz jsem tam byl:))

Mohu jsem klidne postnout me vyjadreni + vyjadreni z agentury a toho laseru....:) dcl story
« Poslední změna: 12 Března 2018, 23:20:05 od jajsa20 »
IP zaznamenána