30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce  (Přečteno 37889 krát)

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #15 kdy: 09 Ledna 2018, 17:05:35 »

A opravdu potřebujete měnit trvalé bydliště?
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Lukáš M.

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #16 kdy: 09 Ledna 2018, 17:23:41 »

No stěhujeme se, měl jsem v pronajatém bytě trvalé bydliště, nyní se stěhujeme, tak si musím trvalé bydliště změnit.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 341
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #17 kdy: 09 Ledna 2018, 17:45:15 »

mimo dotaz Lukáše - už dříve podařilo se mi zablokovat soukolí UP tímto způsobem:
1. na UP příslušnému k trvalému bydlišti vyplnit přihlášku
2. vyplnit, že žádám o najití zaměstnání na druhém konci republiky (kde bydlím, ale asi to není ani nutné)
3. vyplnit, že nehodlám dojíždět, stěhovat se, ani nic podobného
4. profit, aspoň malou část z daní člověk dostane zpět

UP mezi sebou nejsou schopny spolupracovat, nijak, takže stačilo se co dva měsíce tam ukázat a sdělit, že nic se nezměnilo.
IP zaznamenána

Lukáš M.

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #18 kdy: 09 Ledna 2018, 21:28:02 »

Jo to je taky zajímavé, jenže já se stěhuji v rámci jednoho města.

Jinak někdo help s tím mým případem?
IP zaznamenána

ouhel1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #19 kdy: 10 Ledna 2018, 19:13:48 »

Lukáši, kdy přesně s Vámi zahájil ÚP správní řízení? Vyjádřil jste se k zahájenému řízení? Máte nárok na podporu nebo za Vás ÚP platí jen zdravotní pojištění?
IP zaznamenána

Lukáš M.

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #20 kdy: 10 Ledna 2018, 21:18:18 »

Zahájeno bylo cca 1,5 roku zpět, hned na to do 2-3 dní jsem podal odpor, kde jsem uvedl, kdy a jak jsem se řádně z jednání omluvil, odmítl jsem vyřazní z evidence. Od té doby ticho.

Nicméně teď mi jde hlavně o to, že pokud bych nenahlásil změnu trvalého pobytu a ÚP za mě platil třeba ještě půl roku nebo rok zdravotní pojištění (nic jiného mně ani za mě neplatí), tak jestli pak při zjištění, že jsem před půl rokem či rokem nenahlásil změnu trvalého pobytu, po mě může požadovat vrácení uhrazeného zdravotního pojištění?
IP zaznamenána

Lukáš M.

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #21 kdy: 11 Ledna 2018, 11:51:16 »

Tak z ÚP mi odpověděli, že bych v takovém případě platil zpětně. Nicméně není tajemství, že policisté a úředníci často můžou tvrdit jedno, ale opak je pravdou. Můžete tedy někdo poradit, jestli na to mají skutečně právo? Případně jak by to šlo obejít? Napadlo mě jedině zkusit to, že bych pak změnil trvalou adresu ještě jednou a tu druhou změnu bych nahlásil - dorazil bych již s novou občankou, kde bude uvedena nová adresa a spoléhal bych na to, že se budou domnívat, že jsem právě změnil trvalou adresu z té úplně původní, co tam měli nahlášenou a nezjistili by tak, že jsem mezitím měl například rok ještě jinou trvalou adresu. Co myslíte?

"Dobrý den,
 
ano zdravotní pojištění si musíte uhradit i zpětně. Pokud jste nenahlásil změnu do 8 kalendářních dnů tak budete vyřazen z evidence a na to, že jste na něco zapomněl pár měsíců tak se na to nebere ohled.
"

Vycházím z toho, že se to skutečně musí nahlásit, takže to propojené systémem nemají a když tam dorazím s novou občankou, tak by čistě teoreticky neměli jak na místě zjsit, jakou jsem měl předtím adresu..

Tak kdyby někdo jakkoliv poradil, budu vděčen.
Lukáš
IP zaznamenána

ouhel1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #22 kdy: 11 Ledna 2018, 17:16:15 »

Určitě jim změnu oznamte.

Pokud chcete mít hrazené zdravotní pojištění a nebude Vám vadit 6 x do roka zajít na ÚP s novou registrací tak zde je mechanismus jak na to:

http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=318&t=1267457

IP zaznamenána

Lukáš M.

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #23 kdy: 11 Ledna 2018, 18:42:01 »

Díky za odkaz na zajímavou diskuze, ale trochu se obávám, jestli i v tom případě nebude pojišťovna či ÚP po mě zpětně vymáhat uhrazené zdravotní pojištění. Navíc tam autor neuvádí, jestli už to tey vyzokušel a funguje to.

Každopádně stále ve vzduchu visí dotaz, jestli by to šlo vyřešit tím způsobem, že bych aktuální změnu trvalého pobytu nenahlásil a nahlásil bych a další změnu například za rok. Tak jestli ÚP bude mít možnost zjistit, že jsem mezi tím měl po dobu jednoho roku jinou trvalou adresu, než kterou měli oni ode mě nahlášenou.

Lukáš
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #24 kdy: 07 Března 2018, 15:13:42 »

Odpověď Lukášovi: domnívám se, že rozhodnutí o vyřazení z evidence by měl ÚP doručit, a to doporučenou poštou, případně má-li někdo datovou schránku, pošlou to tam. Je dost divné být v evidenci a nebýt zván na schůzky, kde po člověku chtějí vykazovat aktivitu, že shání místo, např. chodí s doporučenkou, nebo vlastní aktivity.
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #25 kdy: 07 Března 2018, 15:20:44 »

Jsem sám nyní v situaci, když se mnou probíhá správní řízení.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 10:14:33 od Padesátiletý »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #26 kdy: 07 Března 2018, 15:27:36 »

Mám pocit, že jsem někde zachytil stanovisko (myslím že ombudsmana) že takovéhle vyřazení (jednou zapomenete ještě se omlouváte a druhý den jste vyřazen) je šikana a nesmějí to udělat. Tak zkuste pohledat.
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #27 kdy: 07 Března 2018, 16:19:46 »

Mám pocit, že jsem někde zachytil stanovisko (myslím že ombudsmana) že takovéhle vyřazení (jednou zapomenete ještě se omlouváte a druhý den jste vyřazen) je šikana a nesmějí to udělat. Tak zkuste pohledat.
T

Bohužel, vyřazuje se jedno nedostavení se termínu.
.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 10:15:53 od Padesátiletý »
IP zaznamenána

Padesátiletý

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #28 kdy: 07 Března 2018, 16:21:52 »

Snad mi vyjde rozjednané místo.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 10:16:47 od Padesátiletý »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Správní řízení o vyřazení z evidence úřadu práce
« Odpověď #29 kdy: 07 Března 2018, 16:33:37 »

Před sebou máte správní řízení, ve kterém se můžete a nepochybně budete bránit, po pro Vás nepříznivém rozhodnutí se buidete odvolávat k odvolací instanci a teprve případně poté by přišel na řadu soud. Jako nezaměstnaný máte patrně dost času, tak studujte správní řád https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500?citace=1. Kdo té oblasti aspoň trochu rozumí, nepochybně doplní ostatní zákony, které k boji s ÚP potřebujete (že by třeba Přestupkový zákon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-250/zneni-20170701?citace=1 a Zákon o ÚP https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-73?).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.