30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústavní stížnost - volby prezidenta republiky - chcete se podílet?  (Přečteno 2267 krát)

Vadym Polyakov

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím vespolek,

protože mi jaksi nepřišla volební kampaň pana Zemana a jeho podporovatelů souladná s volebním zákonem (který např. říká, že volební kampaň musí být vedena poctivě, čestně, nesmí být uváděny lži o jednotlivých kandidátech, financování kampaně má být řádně vykázáno a zveřejněno,...), podával jsem v únoru 2018 k NSS návrh na určení její neplatnosti.

Nicméně, nijak překvapivě to NSS zamítl, a to s celkem špatným odůvodněním, takže jsem si řekl, že má smysl podat ústavní stížnost už jen proto, aby se tím NSS skutečně zabýval a ne aby tam vykopíroval odůvodnění z jiných usnesení, které ještě ani neodpovídají tomu, co jsem namítal atp.

NO A K JÁDRU VĚCI - víc hlav víc ví. Na tomto fóru je vysoká koncentrace lidí s právními znalostmi, kteří si navzájem pomáhají, tak mě napadlo zkusit, zda by někdo nechtěl pomoci mě s tou ústavní stížností? Jde mi zejména o zpětnou vazbu, ale novým nápadům se také nebráním :) Kdybyste měl někdo zájem, pošlu vám poslední verzi stížnosti třeba na mail.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Ústavní stížnost - volby prezidenta republiky - chcete se podílet?
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2018, 10:16:11 »

Doporučoval bych spíše pana Pecinu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ústavní stížnost - volby prezidenta republiky - chcete se podílet?
« Odpověď #2 kdy: 31 Března 2018, 16:41:47 »

Tak, ten to i sám zkoušel, sice z asi jiných, IMHO silnějších (a několik různých) stran, ale třeba to usoudí jako košer materiál.

Ale nevim co čekáte v zemi, kde legalizují dementa, co neumí počítat, v zemi, kde prováděcí zákon je tak dementní, že z toho nikdo nic nechápe (ale je samozřejmě správně, protože je správně) a v zemi, kde máte institut fikce doručení a vhození. Tady je možný naprosto všechno a celý právo je velkej výsměch. Jak někdo psal v diskusi pod Pecinovými pokusy, i kdyby někdo nakrásně v nějakém pomatení mysli uznal, že máte pravdu, tak to stejně nechá, protože přece volby už proběhly a tak se s tím nedá nic dělat, a proto je to vlastně i správně.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky