30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva  (Přečteno 36402 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #30 kdy: 06 Září 2018, 00:28:27 »

Místní úprava přebíjí obecnou úpravu. Pokud silniční správí orgán vydá OOP ke zřízení parkovacích míst uprostřed okružní křižovatky, v oblouku křižovatky nebo v trojúhelníku, oddělujícím směr vpravo a směr přímo, tak tam jsou.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #31 kdy: 06 Září 2018, 01:57:02 »

Mimochodem, ten text [...] se formálně parsuje jak?
Good point. Lakonická odpověď by byla, ať nehledáte logiku tam, kde žádná není.

Pokud bych to měl uchopit aspoň trochu použitelně, tak jazykově popřípadě odpovídá logickému OR. Na závorkování žádné obecné pravidlo není, nápomocný není ani čl. 42 Legislativních pravidel vlády, který se výčty lehce zabývá (já osobně bych měl tendenci priorizovat AND před OR, stejně jako je úsus ve výrokové logice, syntaxi běžných programovacích jazyků apod., ale obávám se, že to je opravdu jen subjektivní tendence a na podporu takového pravidla nenacházím žádný univerzální silný argument).

Obvyklá, skoro až mainstreamová (i když nikoliv jediná ani univerzální) metodika výkladu vypadá tak, že se zkusí k něčemu použitelnému dojít tzv. „standardními“ metodami, tj. primárně výkladem jazykovým (sémantickým, syntaktickým, gramatickým) a z hlediska větších celků logickým a systematickým, a pokud to nevede k přijatelnému či jednoznačnému výsledku, sáhne se po argumentech „nadstandardních“, typicky nějakým způsobem hodnotově nikoliv neutrálních (začne se hledat účel zákona, úmysl zákonodárce, předpokládat racionalita zákonodárce, domýšlet absurdní následky výkladové varianty, kterou zamítáme ...). Existuje-li ze všech textualisticky v úvahu připadajících variant jediná, která dává nějaký racionální smysl, pak lze asi celkem bezpečně prohlásit, že jde o hledanou správnou interpretaci. Horší je, když nedává rozumný smysl varianta žádná (a vypadá to spíš na bug či v horším případě něčím sjetého zákonodárce/legislativce), nebo když jakési ratio má naopak variant více a není podle čeho rozhodnout, které dát přednost - zhruba v tomto místě pak končí právo a začíná hermetika.

V konkrétním případě, když si rozložím text na fragmenty, o jejichž významu už není pochyb, a projdu všechna možná uzávorkování a způsoby, jak ten text chápat, tak mi opravdu vychází jediná varianta, která (trochu) dává smysl, a to ( (nepřekročí dobu tří minut) AND (neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích) ) OR (neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno).

Takto to znamená, že do tří minut můžu i omezit toho, komu je místo vyhrazeno, nad 3 minuty tam být můžu, dokud ho ani neomezuju (tj. např. tam čekám a jsem připraven odjet už v okamžiku, kdy se např. autobus/taxík, kterému je místo vyhrazeno, teprve blíží). Jinou smysluplnou verzi jsem nevymyslel, a to včetně všech variant, kdy množina „ostatních účastníků“ zahrnovala nebo naopak nezahrnovala ty, kterým je místo vyhrazeno - vždy byl buď výsledek zjevně nesmyslný, nebo tam bylo něco redundantně (a racionální zákonodárce by to pak při zachování významu napsal stručněji - stejně jako nezakazuje např. zároveň psy a jezevčíky).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #32 kdy: 06 Září 2018, 09:14:50 »

oba kluci tvrdili, že je operační posílal na parkování, oznámený Eltodem a to v mnoha případech

Už asi vím.. můžeme pravdu mít oba..
Zóny fungují offline a Eltodo jen natáčí a pak záznam dává MP..
..ale kromě toho řidič hlásí další přestupky na MP.. třebas parkování na zákazu.. možná auto v zóně se zakrytou RZ.. a podobně.

..a k těm přestupkům pak oni jezdí.


Ještě se zeptám - konkrétně Praha 4 - dle mého názoru jsou některé části zón neplatné z důvodu rozporu vodorovného značení zón se ZPPK - jsou namalovaný až do křižovatek, resp. 5m od hranice křižovatky speciálně v okolí metra Budějovická není dodrženo snad nikde :-( - domnívám se blbě ? jelikož je to značení v jednom kuse, tak to vodorovný by mělo být  tím pádem neplatné a svislé značení zóny bez vodorovného není platný. Melu z cesty, nebo by to ev. šlo použít ?

Použít to nejde protože "síla" značení je obráceně.. místní úprava provozu má přednost před obecnou úpravou.. §76(1) ZPPK.

Když je zóna až ke křižovatce tak můžete parkovat až do konce zóny protože vodorovné značení přebije obecnou úpravu.
IP zaznamenána

lucnikonik

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #33 kdy: 06 Září 2018, 18:18:39 »

2M: kluci nemluvili úplně konkrétně, takže je klidně možný, že se jednalo právě o zákazy, zakryté značky ...


Škoda, že to přebíjí (musím se dovzdělat ohledně ZPPK), protože v určitých konkrétních ulicích ty konce zóny nehezky omezují křižovatky pro větší vozidla (mám na mysli IZS, tedy větší sanitky a hasičský auta).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #34 kdy: 07 Září 2018, 09:27:35 »

Doufám, že řidič vozu firmy ELTODO bude po zásluze potrestán, neboť místo toho, aby se plně věnoval řízení, supluje práci MP.
IP zaznamenána

datel

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #35 kdy: 14 Září 2018, 14:23:57 »

Na úřadu MČ P5 mi tvrdí, že se na fialovou zónu s parkovacím automatem nevztahuje možnost zastavení do 3minut, ale že se musí platit vždy. Nevíte o tom něco bližšího?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #36 kdy: 14 Září 2018, 14:40:56 »

A uvedli, na základě čeho se toto domnívají? Nebo je to další ukázka municipalitní "zákonodárné iniciativy" podpořená argumentem "protože proto"?
« Poslední změna: 15 Září 2018, 01:58:22 od kdo »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #37 kdy: 15 Září 2018, 12:44:19 »

Abych pravdu řekl, není mi úplně jasno, se značkou IP 13c Parkoviště s parkovacím automatem. Značka označuje placené parkoviště. Řidič se musí řídit údaji na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách). mám problém, nejde o vyhrazené parkoviště ve smyslu § 27 odst. 1 písm. o) ZPPK, které se označuje DZ IP 12, neplatí zde tedy automaticky toleranční lhůta 3 minuty. Platí věta poslední textu k DZ.

Myšlenky šílence: Z definice, že jde o parkoviště lze vyvodit, že je to místo pro parkování (=stání). Z toho lze vyvodit dva rozdílné závěry:
1. lze tam pouze parkovat (tedy nikoli zastavit) a zaplatit, nikoli však zastavit bez poplatku.
2. zpoplatněné je pouze parkování, zastavit lze poplatku v intencích § 2 písm. o) .

Který závěr je správný si nedokáži přebrat, možná by to mohly rozstřelit údaje na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #38 kdy: 16 Září 2018, 12:54:09 »

V zásadě je naopak obhajitelné i mnohem delší zastavení, nejedná-li se o vyhrazené parkoviště. Viděl jsem rozsudek NSS, kde se hovoří až o 30 minutách. Ty shora odkazované 3 minuty, které jsou mnohdy vnímány jako projev velkomyslnosti zákonodárce, jsou naopak restrikcí vůči par. 2(o) ZPPK, uplatnitelnou pouze pro vyhrazené parkoviště.

EDIT: Smazal jsem příspěvek uživatele lucnikonik, který byl nejen OT, jak sám uvedl. A dovoluji si upozornit, že jsem připraven uživatele, kteří mají potřebu jiným řidičům měřit rychlost okem, práskat je fízlům, se kterými se kamarádí, a následně tím oplodňovat místní diskusi, přesunovat do kategorie Exot.
« Poslední změna: 16 Září 2018, 16:27:17 od kdo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #39 kdy: 16 Září 2018, 16:22:16 »

kdo:
jestli to není přehnaná reakce..
já chápu obě strany.. názor že se neudává nikdy nikoho a nebo možná jen v krajním případě když není jiná možnost..
..i názor že výjimka jsou zástupci silničního fašizmu při výkonu funkce kterým se dává ochutnat vlastní medicína.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #40 kdy: 16 Září 2018, 16:38:20 »

Je to věc názoru, nad kterým se mi nechce otevírat žádnou flame war. Ten příspěvek mně osobně připadal naprosto bezcenný a nechutný, ať už šlo o "důkaz odhadem", generalizaci na základě dvou případů, probírání tématu s fízly atd. Na základě toho jsem si prošel další příspěvky téhož autora a následně podle svého nejlepšího přesvědčení příspěvek, který byl pod úrovní mnoha příspěvků smazaných např. SYetimu, odstranil. Víc nemám, co bych k dané věci uvedl.  ;)
IP zaznamenána

czuba

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #41 kdy: 18 Září 2018, 10:35:50 »

pro ENZYM ... prosím vysvětli mi. Místní vyhláška může upravit třeba zákonem zakázané stání 5m od křižovatky a podobně? Děkuji za info :-)

Odpověď (původní příspěvek s odpovědí přesunut jinam), ať je zachována srozumitelnost: -- enzym
Místní vyhláška nikoli, ale opatření obecné povahy může místní úpravou (až na některé výjimky) přebít obecná ustanovení. Místní vyhláška je projevem politické zvůle místní samosprávy, OOP je úřední akt podle Hlavy 6 SprŘ.
« Poslední změna: 09 Října 2018, 18:39:19 od enzym »
IP zaznamenána

svymp

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #42 kdy: 09 Října 2018, 16:25:54 »

Dobrý den.

Poslušně hlásím, že jsem opět zde.

Od naprášení mě už uběhly dva měsíce a nic nepřišlo. Vypadá to, že to úřad nechal být. Odpustek byl asi jenom pokus o rychlý prachy.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #43 kdy: 09 Října 2018, 23:32:18 »

Tak v zásadě maj na to rok od přestupku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
« Odpověď #44 kdy: 10 Října 2018, 10:26:51 »

svymp: Asi se už nic nestane, ale teoreticky můžou zahájit do roka od přestupku.. tak si dejte do kalendáře rok od přestupku že můžete oslavit vítězství.
IP zaznamenána