30kmhcz

Ukončené případy => Parkování, zastavení, stání => Téma založeno: svymp 06 Srpen 2018, 17:13:33

Název: [WIN] Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 06 Srpen 2018, 17:13:33
Dobrý den.
Zastavil jsem před několika týdny na fialové zóně v Praze 5. Mezi mým příjezdem a odjezdem uplynulo necelých 5 minut. Během té chvíle kolem auta jednou projelo kamerovací Eltodo (měl jsem zapnutou autokameru a projelo jen jednou). Teď přišla od úřadu výzva provozovateli k uhrazení určené částky - neoprávněné parkování. Auto je firemní. Šéf(=provozovatel) výzvu ignorovat nechce.

Podle fóra a FSM chápu situaci tak, že bych se měl nechat napráskat, počkat na výzvu k podání vysvětlení, nahlédnout do spisu a pak to řešit dál.

Pochopil jsem postup správně, nebo existuje efektivnější a jaká je šance na výhru?

Předem děkuji za odpověď.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: opas 06 Srpen 2018, 17:16:40
Ať vás šéf udá a pokud se ještě něco stane, tak se braňte, že šlo o zastavení do 3 minut, které nelze klasifikovat jako parkování.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 06 Srpen 2018, 17:22:52
Děkuji za rychlou odpověď. Je to moje premiéra s úřadem, tak nechci udělat nějakou hloupou chybu.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: opas 06 Srpen 2018, 17:26:35
Zákon 119/2000 Sb.
§ 27, odst. 1) písm o)

Řidič nesmí zastavit a stát
...
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
...
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: gogobrno 06 Srpen 2018, 17:32:24
Všechno je jednou poprvé:-)
Ať vás šéf udá, a až něco přijde anonymizujte a hodte sem.
Mezitím studujte zde na foru, je tu spoutu informací které vám pomohou.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 06 Srpen 2018, 17:33:52
No a vzhledem k tomu, že mají pouze jednu jedinou fotografii v čase T nejsou schopni vám prokázat delší stání.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 20 Srpen 2018, 16:42:58
Díky všem za rady.
Jsem napráskán, studuji fórum & FSM a čekám.
Mimochodem - šéfa už případ také zajímá :-)
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: uziv 20 Srpen 2018, 17:53:06
Citace
Zákon 119/2000 Sb.

Správně zákon č. 361/2000 Sb.  :)
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: apaka 23 Srpen 2018, 15:22:49
Byl by tu obdobný problém, asi poměrně standardní, nechci zbytečně otevírat nové vlákno, tak to s dovolením přidám sem.

Řidič zastavil firemní vozidlo ve fialové zóně v Praze v oblasti, kde monitorují kamerové vozidla Eltodo. Myslel si, že to bude jen na skok, no bohužel to nakonec byla cca hodina. Zhruba po měsíci přišel odpustek na firmu, zaměstnavatel nezaplatil a ve lhůtě nahlásil, kdo měl vozidlo v daném čase svěřené. Půl roku se nedělo nic a pak přišla z městské části Výzva řidiči k podání písemného vysvětlení, která byla doručena prostým vhozením do schránky.

Dne toho a toho v lokalitě té a té, GPS souřadnice, bylo automatickým technickým prostředkem používaným při dohledu na dodržování pravidel parkování v rámci systému zón placeného stání, zadokumentováno neoprávněné stání motorového vozidla registrační značky, jehož nezjištěný řidič porušil ust. § 4 písm. c) zákona o silničním provozu, a dopustil se tak přestupku dle ust. § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu.

Následuje informace o řádném zdokumentování, které je tak velké, že ho nelze elektronicky ani písemně zaslat. Stanovisko chce SO sdělit nejpozději do 10 dnů od doručení výzvy. Pak je tam schovaná malá poznámka, že pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně, je třeba si dohodnout termín telefonicky.

Jaký je nejvhodnější další postup? Reagovat písemně, či domluvit si osobní setkání? Dohodnout si na úřadě termín pro nahlédnutí do fotodokumentace? Spojují to rovnou s podáním vysvětlení? Jít do přestupkového řízení, nebo odepřít výpověď a řešit sprdel? Zaměstnavatel není nelida, je spíš otázka jaké možné důsledky to může mít pro řidiče jako fyzickou osobu v rámci přestupkového řízení či pro zaměstnavatele v rámci sprdele.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: asmodeus 23 Srpen 2018, 15:35:03
apaka: úřadu odpovězte, že jste vozidlo měl v dané době svěřené, řídil ho a nejste si vědom čehokoli nezákonného. Tím bude firma ze hry.

Pak by bylo dobré za dodržení všech pravidel (nahrávat, mlčet) zajít na SO1 a vyžádat si kopii spisu a hoďte to sem.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 23 Srpen 2018, 16:38:23
...pak přišla z městské části Výzva řidiči k podání písemného vysvětlení, která byla doručena prostým vhozením do schránky....

Pokud to opravdu nebylo adresováno doporučeně, pak bych to spálil zahodil a nereagoval. Až to přijde k zaměstnavateli jako SPRDEL tak se bránit že jste nic nedostal - tím zaměstnavatele dostanete do hry - SPRDEL bude nezákonná a zároveň bude vyřešeno neb z SPRDELE již není cesta k přestupku.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: apaka 23 Srpen 2018, 17:16:22
pk202: Velmi zajímavá úvaha. Jen si nejsem jist, zda jde v daném případě uplatnit. Bylo to sice jen vhozeno do schránky, ale šlo o doporučený dopis s variantou nevracet a po 10 dnech vložit do schránky. Řidič hodně cestuje, takže nebyl doma.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mrkef 23 Srpen 2018, 17:40:25
Takže dopis s modrým pruhem? Má řidič DS?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 23 Srpen 2018, 17:43:25
Řidič hodně cestuje, takže nebyl doma.

V tom případě je moje úvaha zcela mimo - bylo doručeno fikcí - zmátl jste mne formulací "...která byla doručena prostým vhozením do schránky...."

Takže platí získat kompletní spis a jít do boje.

EDIT: Samozřejmě pokud má řidič aktivovanou datovou schránku fyzické osoby tak moje úvaha opět platí :)


Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: apaka 23 Srpen 2018, 18:29:17
DS předpokládám nemá. Možná jen zpět k předchozí otázce, je lepší to řešit na úrovni řidiče a přestupkového řízení (jak píše asmodeus) anebo na úrovni provozovatele a sprdele? Nenašel jsem shrnuté pozitiva/negativa obou variant, ale možná jsem jen špatně hledal. Jak je to třeba se zápisy do registru přestupků a jejich pozdějším (zne)užitím?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mrkef 23 Srpen 2018, 21:06:42
Tak pokud nemá DS, tak je doručeno fikci a chce to kopii spisu. Je dost možné ze tam bude jen jedna fotka a půjde to uhrát na stání kratší než 3 minuty, tak jak je uvedeno nahoře.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 23 Srpen 2018, 22:15:28
...je lepší to řešit na úrovni řidiče a přestupkového řízení (jak píše asmodeus) anebo na úrovni provozovatele a sprdele...

V Praze a Eltodo je nejlepší cestou udat řidiče ale ne ve lhůtě 15 dnů, nýbrž cca 50 dnů po datu přestupku. V 90% se již nic nestane. Pokud to ignorují a udělají SPRDEL - tak je to neoprávněně.. pokud by se to řešilo s řidičem tak řicič bude tvrdit že tam stál vždy jen tři minuty a zrovínka ho vyfotili.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 24 Srpen 2018, 11:21:42
Stanovisko chce SO sdělit nejpozději do 10 dnů od doručení výzvy. Pak je tam schovaná malá poznámka, že pokud považujete za nezbytné podat vysvětlení ústně, je třeba si dohodnout termín telefonicky.

Já bych nezatracoval tuhle možnost.. ve lhůtě jim poslal dopis že chci vidět ty podklady a když to nejde poslat tak chci dohodnout termín osobního podání vysvětlení.

V Praze a Eltodo je nejlepší cestou udat řidiče ale ne ve lhůtě 15 dnů, nýbrž cca 50 dnů po datu přestupku.

A nebo přesněji z těch dvou termínů v tom který nastane později..

..dřív v případech z Prahy chodil pravidelně odpustek 2-3 týdny po přestupku.. ale poslední asi rok vidím případy kdy odpustky chodí 2 měsíce a víc po přestupku.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Stastlivec 24 Srpen 2018, 11:33:45
tak to me ceka asi pekna smrst :-)
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: apaka 24 Srpen 2018, 20:11:41
Co se dá obecně odpozorovat, tak zmiňovaný termín 50 dnů od přestupku se u parkování v Praze dost blíží oněm 15 dnům po obdržení odpustku. Řekl bych, že je to plus mínus pár dní, rozhodně v rámci statistické chyby, takže toto je asi těžké optimalizovat. Dokáži si představit, že když se pošle odpověď SO později než oněch 15 dní (ale ne zas moc pozdě), mohou již mít interně překlopeno do sprdele a systém na to nemusí být připraven, nicméně správné načasování hraničí s haluzí. Při obrácené situaci, tj. odpustek přišel velmi pozdě a je to více jak 50 dní od přestupku, mně ale žádná podobná výhoda nenapadá.

2M: Myšlenka využít možnosti, kterou SO sám nabízí, zní zajímavě ;-).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: lucnikonik 25 Srpen 2018, 07:10:55
Pánové, jedna kacířská - napadá mě - poslat úřad v dál s poukazem na nelegálně získáný důkaz - soukromá firma Eltodo pravomoc zjišťovat přestupky rozhodně nemá, to může jen a pouze PČR a MP, po x diskuzích s MP a PČR v rámci IZS se všichni shodujou, že tohle je nezákonná obezlička úřadu a měla by se jim tvrdě omlátit o hlavu - podle mého to ouřadové velmi dobře vědí a bez záznamu z Eltoda nemají v ruce nic na spostýho podezřelýho a ten záznam by měl jít shodit právě pro jeho nezákonnost.

Vycházím ze zákona 250/2016 Sb., konkrétně § 73:

Oznamování přestupku

Má-li orgán Policie České republiky nebo Vojenské policie (dále jen „orgán policie“) nebo jiný správní orgán důvodné podezření, že byl spáchán přestupek, a není-li sám příslušný k jeho projednání, oznámí tuto skutečnost bez zbytečného odkladu příslušnému správnímu orgánu. V oznámení uvede zejména, kdo je podezřelým z přestupku, pokud je mu znám, popis skutku, ve kterém je přestupek spatřován, místo a čas, kdy měl být přestupek spáchán, zákonné ustanovení obsahující skutkovou podstatu předmětného přestupku a důkazní prostředky, které jsou mu známy.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 25 Srpen 2018, 07:42:34
napadá mě - poslat úřad v dál s poukazem na nelegálně získáný důkaz - soukromá firma Eltodo pravomoc zjišťovat přestupky rozhodně nemá

Neznám detaily spolupráce MP a Eltodo, ale tohle asi bude slepá ulička.. Eltodo přestupky nezjišťuje.. jen jezdí a natáčí a pak záznam předá MP..
..očekávám že aspoň formálně budou tvrdit že Eltodo je jen něco jako pojízdný stojan pro kamery a ve vyhodnocování přestupků roli nemá.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: swenak 25 Srpen 2018, 08:13:08
Tak ono je to, jako když jde dědek ulicí a bonzuje MP, kde co vidí.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mrkef 25 Srpen 2018, 08:52:46
Řekl bych, že budou mít nasmlouvaný nějaký trasy a kilometry a podle toho budou placení.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: lucnikonik 05 Září 2018, 00:31:23
Nasmlouvanýho můžou mít cokoli, ale jak kluci z MP, tak kluci z PČR tvrdí, že to není dle PřesZ, jediná cesta, aby to bylo dle PřesZ je, aby na místo přijela hlídka a zdokumentovali to, záznam od Eltodo není zákonnej důkaz, ať to zkouším myšlenkově ohnout jakkoliv, bez záznamu od hlídky je to nezákonnej důkaz (SO nemá oprávnění ke zjišťování přestupků) a je to prostě proti přestupkovýmu zákonu :-)

svého času pamatuju na P6, že jsem tam kecal s MPíkama (holt příslušnost k hasičům, byť dobrovolnejm má své výhody, jsou ochotnější, sdílnější) a ti mi řekli, že speciálně parkování musí řešit tak, že eltodo projede, zjistí, že auto tam nemá být/nemá zaplaceno/cokoli a musí zavolat na MP, ti vyšlou hlídku, která musí vše sepsat, nafotit a teprve potom to jde k řešení na SO, že to na P6 zkoušeli s eltodem napřímo a lidi jim to otloukli o čenich, takže jim sklaplo - tohle je dle mého správný postup dle PřesZ (ekvivalent bonzdědka na ulici, akorát maj problém, že v době příjezdu hlídky už může to auto odjet pryč, žádná práva navíc eltodo nemá a mít nemůže)

Druhak mě napadá další workaround - bylo by třeba zjistit, jestli se jim v těch fízloeltodo autech objevujou třeba jména majitelů ev. adresy, protože pak by to bylo dle mýho v rozporu s GDPR - zkusím zjistit, jestli bude někdo sdílnej třeba z MPíků a uvidíme, protože Eltodo osobní údaje na zákonnej důvod/plnění smlouvy neuhraje, pro plnění smlouvy s magorstrátem jim bohatě stačí, aby jim to ukázalo, že auto má právo parkování/nemá uhrazeno - víc ke své "činnosti" nepotřebujou.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 05 Září 2018, 11:48:19
Nasmlouvanýho můžou mít cokoli, ale jak kluci z MP, tak kluci z PČR tvrdí, že to není dle PřesZ, jediná cesta, aby to bylo dle PřesZ je, aby na místo přijela hlídka a zdokumentovali to, záznam od Eltodo není zákonnej důkaz, ať to zkouším myšlenkově ohnout jakkoliv, bez záznamu od hlídky je to nezákonnej důkaz (SO nemá oprávnění ke zjišťování přestupků) a je to prostě proti přestupkovýmu zákonu :-)

To je přece nesmysl.. není žádné "oprávnění k zdokumentování přestupků"..
a nebo myslíte že třebas krádež v obchodě je beztrestná když u toho přímo není strážník??

SO může jako důkaz použít všechno.. SprŘ §51(1)
Citace
K provedení důkazů lze užít všech důkazních prostředků, které jsou vhodné ke zjištění stavu věci a které nejsou získány nebo provedeny v rozporu s právními předpisy.

Eltodo sice nemůže zjišťovat přestupky, ale Eltodo přestupky nezjišťuje.. Eltodo jen natáčí ulici a přestupky podle záznamu zjišťuje MP.

Detaily nevím, ale teoreticky Eltodo nemusí záznamy vidět a ani nijak zpracovávat.. jen záznam natočí a předá MP..
na hledání slabého místa by se muselo prozkoumat jak přesně to dělají, ale šance tam moc nevidím..

svého času pamatuju na P6, že jsem tam kecal s MPíkama (holt příslušnost k hasičům, byť dobrovolnejm má své výhody, jsou ochotnější, sdílnější) a ti mi řekli, že speciálně parkování musí řešit tak, že eltodo projede, zjistí, že auto tam nemá být/nemá zaplaceno/cokoli a musí zavolat na MP, ti vyšlou hlídku

To jde proti informacím ze všech zdrojů které o tom mám..
..podle nich ten proces je offline.. Eltodo auto jen jezdí a natáčí a pak se záznam předá MP a tam z něj zjišťují přestupky.

Eltodo neví nic.. ani které auto má zaplaceno a které nemá.. jen natočí ulice a předá to MP.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 05 Září 2018, 17:54:20
Jedno slabé místo tam je - z videozáznamů Eltoda, které plynule projíždí, lze stěží prokázat, jak dlouho vozidlo na místě stálo (srov. § 27 odst. 1 písm. o) ZPPK).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: solaris 05 Září 2018, 18:27:13
Mimochodem, ten text

Citace
jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno

se formálně parsuje jak? To "popřípadě" je logické "nebo"?

A je to "(které nepřekročí a které neohrozí ani neomezí), popřípadě", a nebo "které nepřekročí a (které neohrozí ani neomezí, popřípadě)", nebo ještě jinak? Bere se zde závorkování, které je pro občana výhodnější?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: enzym 05 Září 2018, 20:01:37
Přibližně, i když to tak úplně nejde, jazyk není formalizovaná logická struktura
a, i, ani a další slučovací (a následně stupňovací) spojky = obvykle lze přepsat jako a zároveň (AND)
Blíže
http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=ani#bref2

nebo a další vylučovací spojky (a následně stupňovací) jsou složitější, nelze úplně přesně vyjádřit jako OR/XOR, někdy to jde
Blíže zde http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=155 a zde https://www.vlada.cz/cz/ppov/lrv/dokumenty/legislativni-pravidla-vlady-91209/ čl. 42
Zdroj: kolega hh zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4624.msg48591#msg48591

Vámi zkoumaný text by se dal formalizovat asi takto
jde-li o (zastavení, které nepřekročí dobu tří minut OR stání, které nepřekročí dobu tří minut) AND ((které NOT(ohrozí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích OR omezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích)) AND NOT(omezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno))

Pozn: s popřípadě je formalistický problém, pokaždé může mít (mírně až antagonisticky) jiný význam. Může jít o vyjádření varianty s významem AND, OR i XOR vzhledem k předchozímu. Ona to není spojka, ale příslovce, takže se není co divit.
Nejsem nějaký odbordelník přes interpretaci právnických textů, snad jsem to moc nezmastil. Pokud ano, uvítám korekci od zdatnějších.

Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: lucnikonik 06 Září 2018, 00:16:54
2M: sorry, nešlo o dokumentaci, ale zjištění a po důkladným přečtení odstavce PřesZ, co jsem sám pastoval, jsem zjistil, že jsem TROTL slepej, SO samozřejmě oprávnění ke zjištění má :-)

ad P6 - byl to soukromý pokec s MP, oba jsou dobráci, známe se z pár společných akcí (hlavně soutěže, na jednotku už jsem moc starej a zdravotně nezpůsobilej :-() a oba kluci tvrdili, že je operační posílal na parkování, oznámený Eltodem a to v mnoha případech - jestli se s nima uvidím v dohledné době, zkusím zjistit přesnější info - Když se nad tím zamyslím, je mi to divný, protože pokud jsem pochopil původní PřesZ (200/1990), tak v novém (250ka) se na oprávnění zjišťovat přestupky prakticky nic neměnilo

Ještě se zeptám - konkrétně Praha 4 - dle mého názoru jsou některé části zón neplatné z důvodu rozporu vodorovného značení zón se ZPPK - jsou namalovaný až do křižovatek, resp. 5m od hranice křižovatky speciálně v okolí metra Budějovická není dodrženo snad nikde :-( - domnívám se blbě ? jelikož je to značení v jednom kuse, tak to vodorovný by mělo být  tím pádem neplatné a svislé značení zóny bez vodorovného není platný. Melu z cesty, nebo by to ev. šlo použít ?

Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: enzym 06 Září 2018, 00:28:27
Místní úprava přebíjí obecnou úpravu. Pokud silniční správí orgán vydá OOP ke zřízení parkovacích míst uprostřed okružní křižovatky, v oblouku křižovatky nebo v trojúhelníku, oddělujícím směr vpravo a směr přímo, tak tam jsou.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: hh 06 Září 2018, 01:57:02
Mimochodem, ten text [...] se formálně parsuje jak?
Good point. Lakonická odpověď by byla, ať nehledáte logiku tam, kde žádná není.

Pokud bych to měl uchopit aspoň trochu použitelně, tak jazykově popřípadě odpovídá logickému OR. Na závorkování žádné obecné pravidlo není, nápomocný není ani čl. 42 Legislativních pravidel vlády, který se výčty lehce zabývá (já osobně bych měl tendenci priorizovat AND před OR, stejně jako je úsus ve výrokové logice, syntaxi běžných programovacích jazyků apod., ale obávám se, že to je opravdu jen subjektivní tendence a na podporu takového pravidla nenacházím žádný univerzální silný argument).

Obvyklá, skoro až mainstreamová (i když nikoliv jediná ani univerzální) metodika výkladu vypadá tak, že se zkusí k něčemu použitelnému dojít tzv. „standardními“ metodami, tj. primárně výkladem jazykovým (sémantickým, syntaktickým, gramatickým) a z hlediska větších celků logickým a systematickým, a pokud to nevede k přijatelnému či jednoznačnému výsledku, sáhne se po argumentech „nadstandardních“, typicky nějakým způsobem hodnotově nikoliv neutrálních (začne se hledat účel zákona, úmysl zákonodárce, předpokládat racionalita zákonodárce, domýšlet absurdní následky výkladové varianty, kterou zamítáme ...). Existuje-li ze všech textualisticky v úvahu připadajících variant jediná, která dává nějaký racionální smysl, pak lze asi celkem bezpečně prohlásit, že jde o hledanou správnou interpretaci. Horší je, když nedává rozumný smysl varianta žádná (a vypadá to spíš na bug či v horším případě něčím sjetého zákonodárce/legislativce), nebo když jakési ratio má naopak variant více a není podle čeho rozhodnout, které dát přednost - zhruba v tomto místě pak končí právo a začíná hermetika.

V konkrétním případě, když si rozložím text na fragmenty, o jejichž významu už není pochyb, a projdu všechna možná uzávorkování a způsoby, jak ten text chápat, tak mi opravdu vychází jediná varianta, která (trochu) dává smysl, a to ( (nepřekročí dobu tří minut) AND (neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích) ) OR (neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno).

Takto to znamená, že do tří minut můžu i omezit toho, komu je místo vyhrazeno, nad 3 minuty tam být můžu, dokud ho ani neomezuju (tj. např. tam čekám a jsem připraven odjet už v okamžiku, kdy se např. autobus/taxík, kterému je místo vyhrazeno, teprve blíží). Jinou smysluplnou verzi jsem nevymyslel, a to včetně všech variant, kdy množina „ostatních účastníků“ zahrnovala nebo naopak nezahrnovala ty, kterým je místo vyhrazeno - vždy byl buď výsledek zjevně nesmyslný, nebo tam bylo něco redundantně (a racionální zákonodárce by to pak při zachování významu napsal stručněji - stejně jako nezakazuje např. zároveň psy a jezevčíky).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 06 Září 2018, 09:14:50
oba kluci tvrdili, že je operační posílal na parkování, oznámený Eltodem a to v mnoha případech

Už asi vím.. můžeme pravdu mít oba..
Zóny fungují offline a Eltodo jen natáčí a pak záznam dává MP..
..ale kromě toho řidič hlásí další přestupky na MP.. třebas parkování na zákazu.. možná auto v zóně se zakrytou RZ.. a podobně.

..a k těm přestupkům pak oni jezdí.


Ještě se zeptám - konkrétně Praha 4 - dle mého názoru jsou některé části zón neplatné z důvodu rozporu vodorovného značení zón se ZPPK - jsou namalovaný až do křižovatek, resp. 5m od hranice křižovatky speciálně v okolí metra Budějovická není dodrženo snad nikde :-( - domnívám se blbě ? jelikož je to značení v jednom kuse, tak to vodorovný by mělo být  tím pádem neplatné a svislé značení zóny bez vodorovného není platný. Melu z cesty, nebo by to ev. šlo použít ?

Použít to nejde protože "síla" značení je obráceně.. místní úprava provozu má přednost před obecnou úpravou.. §76(1) ZPPK.

Když je zóna až ke křižovatce tak můžete parkovat až do konce zóny protože vodorovné značení přebije obecnou úpravu.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: lucnikonik 06 Září 2018, 18:18:39
2M: kluci nemluvili úplně konkrétně, takže je klidně možný, že se jednalo právě o zákazy, zakryté značky ...


Škoda, že to přebíjí (musím se dovzdělat ohledně ZPPK), protože v určitých konkrétních ulicích ty konce zóny nehezky omezují křižovatky pro větší vozidla (mám na mysli IZS, tedy větší sanitky a hasičský auta).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: vvvvvv 07 Září 2018, 09:27:35
Doufám, že řidič vozu firmy ELTODO bude po zásluze potrestán, neboť místo toho, aby se plně věnoval řízení, supluje práci MP.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: datel 14 Září 2018, 14:23:57
Na úřadu MČ P5 mi tvrdí, že se na fialovou zónu s parkovacím automatem nevztahuje možnost zastavení do 3minut, ale že se musí platit vždy. Nevíte o tom něco bližšího?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 14 Září 2018, 14:40:56
A uvedli, na základě čeho se toto domnívají? Nebo je to další ukázka municipalitní "zákonodárné iniciativy" podpořená argumentem "protože proto"?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: enzym 15 Září 2018, 12:44:19
Abych pravdu řekl, není mi úplně jasno, se značkou IP 13c Parkoviště s parkovacím automatem. Značka označuje placené parkoviště. Řidič se musí řídit údaji na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách). mám problém, nejde o vyhrazené parkoviště ve smyslu § 27 odst. 1 písm. o) ZPPK (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361/zneni-20180701#p27-1-o), které se označuje DZ IP 12, neplatí zde tedy automaticky toleranční lhůta 3 minuty. Platí věta poslední textu k DZ.

Myšlenky šílence: Z definice, že jde o parkoviště lze vyvodit, že je to místo pro parkování (=stání). Z toho lze vyvodit dva rozdílné závěry:
1. lze tam pouze parkovat (tedy nikoli zastavit) a zaplatit, nikoli však zastavit bez poplatku.
2. zpoplatněné je pouze parkování, zastavit lze poplatku v intencích § 2 písm. o)  (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361/zneni-20180701#p2-1-o).

Který závěr je správný si nedokáži přebrat, možná by to mohly rozstřelit údaje na značce, dodatkové tabulce nebo na parkovacím automatu (hodinách).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 16 Září 2018, 12:54:09
V zásadě je naopak obhajitelné i mnohem delší zastavení, nejedná-li se o vyhrazené parkoviště. Viděl jsem rozsudek NSS, kde se hovoří až o 30 minutách. Ty shora odkazované 3 minuty, které jsou mnohdy vnímány jako projev velkomyslnosti zákonodárce, jsou naopak restrikcí vůči par. 2(o) ZPPK, uplatnitelnou pouze pro vyhrazené parkoviště.

EDIT: Smazal jsem příspěvek uživatele lucnikonik, který byl nejen OT, jak sám uvedl. A dovoluji si upozornit, že jsem připraven uživatele, kteří mají potřebu jiným řidičům měřit rychlost okem, práskat je fízlům, se kterými se kamarádí, a následně tím oplodňovat místní diskusi, přesunovat do kategorie Exot.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 16 Září 2018, 16:22:16
kdo:
jestli to není přehnaná reakce..
já chápu obě strany.. názor že se neudává nikdy nikoho a nebo možná jen v krajním případě když není jiná možnost..
..i názor že výjimka jsou zástupci silničního fašizmu při výkonu funkce kterým se dává ochutnat vlastní medicína.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 16 Září 2018, 16:38:20
Je to věc názoru, nad kterým se mi nechce otevírat žádnou flame war. Ten příspěvek mně osobně připadal naprosto bezcenný a nechutný, ať už šlo o "důkaz odhadem", generalizaci na základě dvou případů, probírání tématu s fízly atd. Na základě toho jsem si prošel další příspěvky téhož autora a následně podle svého nejlepšího přesvědčení příspěvek, který byl pod úrovní mnoha příspěvků smazaných např. SYetimu, odstranil. Víc nemám, co bych k dané věci uvedl.  ;)
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: czuba 18 Září 2018, 10:35:50
pro ENZYM ... prosím vysvětli mi. Místní vyhláška může upravit třeba zákonem zakázané stání 5m od křižovatky a podobně? Děkuji za info :-)

Odpověď (původní příspěvek s odpovědí přesunut jinam), ať je zachována srozumitelnost:  -- enzym
Místní vyhláška nikoli, ale opatření obecné povahy může místní úpravou (až na některé výjimky) přebít obecná ustanovení. Místní vyhláška je projevem politické zvůle místní samosprávy, OOP je úřední akt podle Hlavy 6 SprŘ. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500/zneni-20180101#f2630471)
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 09 říjen 2018, 16:25:54
Dobrý den.

Poslušně hlásím, že jsem opět zde.

Od naprášení mě už uběhly dva měsíce a nic nepřišlo. Vypadá to, že to úřad nechal být. Odpustek byl asi jenom pokus o rychlý prachy.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 09 říjen 2018, 23:32:18
Tak v zásadě maj na to rok od přestupku.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: 2M 10 říjen 2018, 10:26:51
svymp: Asi se už nic nestane, ale teoreticky můžou zahájit do roka od přestupku.. tak si dejte do kalendáře rok od přestupku že můžete oslavit vítězství.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: apaka 22 říjen 2018, 15:36:22
Zajímavá informace z neformalní diskuze o parkování v Praze s úředníky na SO - dva průjezdy a čas delší než 3 minuty mezi nimi prý potřebují jen v modré zóně, kde je rezervované parkování. V zóně fialové jim stačí jen jeden průjezd kontrolního vozidla, protože tam se musí platit automaticky, porušení značky vzniká od první sekundy zastavení a nepřipadá tam do úvahy krátkodobé zastavení vozidla do 3 minut.

Přijde vám to realné anebo je to výklad právníků města přiohnutý k jejich potřebě?


svymp: Neradoval bych se předčasně - z praxe může být období od nabonzování řidiče firmou po vyzvání řidiče SO k podání vysvětlení i delší než půl roku.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: nova_zalozka 22 říjen 2018, 16:23:58
Mně to příjde jako blbost.

Zaparkuju, jdu si třicet metrů pro lístek do automatu, projíždí Eltodo auto. Než stačím přijít k automatu, volá manželka, že jsem doma zapomněl tašku na nákup, vracím se od automatu do auta, odjíždím.

Eltodo fotku má a já přitom neparkoval a technicky ani neměl jak sebrat lístek.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 22 říjen 2018, 21:57:25
Já si nejsem jistý, zda mají pravdu, označené je to značkou Parkoviště s parkovacím automatem IP 13c a to je pouze informativní značka.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: IZS 23 říjen 2018, 08:02:23
Taky se mi to nezdá, podle mě IP13c není vyhrazené parkovací stání a vztáhl bych na to tedy nikoliv lhůtu dle § 28 odst. 1) písm. o) ZPPK (3 minuty na vyhrazeném), ale všeobecnou lhůtu 5 minut (u které tuším NSS připustil rozšíření až na 10 minut).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: pk202 23 říjen 2018, 10:18:01
No všeobecná lhůta na zákazu stání je "po dobu nezbytně nutnou k naložení nebo složení nákladu a nastioupení a vystoupení osob" .... což bylo judikováno i do úrovně cca 10-15 minut
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 23 říjen 2018, 10:41:11
Podle NSS se dá akceptovat dokonce 30 minut (http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0159_2As__1600036_20170621083621_prevedeno.pdf).
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: hh 23 říjen 2018, 14:24:46
Zajímavá informace z neformalní diskuze o parkování v Praze s úředníky na SO - dva průjezdy a čas delší než 3 minuty mezi nimi prý potřebují jen v modré zóně, kde je rezervované parkování. V zóně fialové jim stačí jen jeden průjezd kontrolního vozidla, protože tam se musí platit automaticky, porušení značky vzniká od první sekundy zastavení a nepřipadá tam do úvahy krátkodobé zastavení vozidla do 3 minut.
Asi chápu jádro jejich argumentu, ale udržitelné to snad není. I když výsledek bude jako obvykle záležet na tom, zda konečný (kvazi)závazný výklad podá někdo s mozkem v hlavě, či formalista bez vlastní řidičské zkušenosti.

Jde patrně o pojmy zastavení, stání a značku IP 13c. Přechod mezi zastavením a stáním je v ZPPK definován nikoliv exaktním časem, ale lehce neurčitě navázáním na účel (doba nezbytně nutná k neprodlenému ...). K tomu se vztahuje i veškerá výše odkazovaná judikatura (kterou lze shrnout tak, že 5 minut je obecně OK, nad 30 minut již těžko půjde o zastavení, a v tomto intervalu bude záviset na konkrétních okolnostech).

Zde je ale jiný problém. Různé varianty parkovacích značek představují místní úpravu jak stání, tak i zastavení. U IP 13c ale poněkud nesystémově není řečeno nic o zastavení ani stání, jen to, že je parkoviště placené, má tam být jakýsi automat (hodiny) a je třeba dodržet podmínky stanovené DT či přímo na automatu.

Osobně to vidím tak, že jediný rozumný výklad je, že na místě označeném IP 13c je obecně povoleno zastavení, stejně jako na IP 13b (kde povinnost umístit kotouč platí též až od začátku stání). Už proto, že jinak by byla povinnost stanovená značkou fakticky nesplnitelná - musel bych zastavit někde jinde (kde to ZPPK připouští), pak si jít přečíst, co se píše na automatu, a teprve pak na IP 13c zaparkovat. Nemůžu dopředu vědět ani předjímat, co se na tom automatu píše, zda tam není např. nějaká dodatečná podmínka (typu zákazu parkování výfukem k chodníku), také zpravidla až tam se dozvím cenu. Nutit řidiče nejdřív načíst automat (a případně rovnou zaplatit) a až pak zastavit, by bylo zjevně absurdní. Což patrně uznává i Praha, ve vyhodnocení dat z bonzovacích aut nejspíš bude nějaká časová tolerance mezi nafocením auta a začátkem zaplaceného stání (dojít k automatu, navolit požadované údaje a zaplatit, případně i vystát frontu, netrvá 0 s).

Přijde mi tedy logické považovat zastavení na dobu nezbytně nutnou k zaplacení u automatu (případně k seznámení se s cenou a dalšími podmínkami a třeba i tím, zda automat bere/nebere cash, eura, karty ...) za povolené. Nedovedu si představit, jak by MHMP obhájil, že je v pořádku nejdřív zastavit a např. do 5 minut na automat zaplatit, ale už ne zastavit a hned odjet např. po zjištění, že platit lze jen kartou.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mocmail 21 Leden 2019, 14:20:19
Dnes jsem byl na úřadě Prahy 3 ohledně pokuty za parkovaní na fialové zóně(parkovací automaty). Eltodo auto projíždí jen jednou, protože dle jejich výkladu se musí nejdřív zaplatit a pak zaparkovat, tzn. fialová zóna = zákaz zastavení. Tento absurdní výklad je na základě toho, že parkoviště s parkovacím automatem není vyhrazené parkoviště, kde se může na 3 minuty zastavit.
Tím pádem se řidič musí řídit dodatkovou tabulkou(mít zaplaceno).
Milostivě se počítá s určitou prodlevou pro zakoupení parkovacího lístečku, to ovšem neoficiálně. Tento výklad se mi zdá nesmyslný a jen doufám, že se někdo v budoucnu pustí do sporu o tuto praxi.
Z jejich strany je to logické. Těžko se dokazuje jedinou fotkou porušení zákazu stání. Potřebují mít v rukávu zákaz zastavení. Jinak by Eltodo auto muselo snímat neplatiče celé tři minuty (tak jako přešlapující opičák) a to je nereálné.
V modrých zónách projíždí auto 2krát v intervalu 15 minut. To se mi také nezdá jako věrohodný důkaz porušení zákazu zastavení.
 
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Furyjeep 02 únor 2019, 16:29:01
Abych nezakládal nové vlákno, mám novou vlaštovku v DS? tentokrát z října 2018, to byla tedy rychlost. Nicméně není to od Eltoda, ale přímo od MPika, foceno fialová zóna 14:58 a 15:01. O to více mě to sere, protože jsem dle výpisu ten den platil parkovné, které skončilo v 14:52... je otázkou jak postupovat. Zpochybnit společnskou škodlivost, zpochybnit časový údaj na fotografiích (foceno zepředu i zezadu) nebo nedejbože platit odpustek? Jednou chce být člověk poctivý a tohle má za to  ;D
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 02 únor 2019, 18:29:45
Udáte-li nějakého mimopražského řidiče, který v matičce stověžaté zabloudil, netrefil zpět k autu, a tak odjel s vozidlem pár minut po skončení prokazatelně uhrazeného časového úseku, nedokáže správní orgán prokázat zavinění.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: wombat 03 únor 2019, 19:14:32
Zákon 119/2000 Sb.
§ 27, odst. 1) písm o)

Řidič nesmí zastavit a stát
...
o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
...

Jak se dokážou ty 3 minuty? např. u nás na poště je věčně plno, tak když chci hodit do schránky dopisy do schránky postavím na prásaka na invalidu (spolehám na ty 3 minuty) vhození do schránky trvá cca. 30s, ale co když zrovna budou projíždět policajti a budou mě přesvědčovat, že tam stojím celý den?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 03 únor 2019, 19:25:42
Důkazní břemeno není na Vaší straně. Dokazovat musí policie, příp. správní orgán. Typický postup městských strážníků spočívá v tom, že vozidlo nafotí, počkají u něj 4 minuty a pak je nafotí znovu.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: wombat 03 únor 2019, 19:55:39
Ok, díky.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mocmail 11 únor 2019, 12:34:20
Na fialové zóně se nesmí 3 minuty zastavit na modré zóně ano.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Caroprd111 11 únor 2019, 22:53:06
A mimochodem, pokud to postavíte zrovna na invalidu, tak jsou vám ty tři minuty k ničemu, protože...

§ 67 odst. 8 ZPPK (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p67-8) Na vyhrazeném parkovišti pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením je vozidlům bez tohoto označení zakázáno zastavení a stání.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Číkus 11 únor 2019, 23:02:08
...leda že by řidiči na invalidech přikázal zaparkovat (unter)fízl, jehož pokyny jsou nadřazeny (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p76-5) přechodné, místní i obecné úpravě provozu na pozemních komunikacích a nebo se jednalo o zastavení vozidla, případně krajní nouzi.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Driver 10 Duben 2019, 00:02:22
Zdravím, tak i já jsem obdržel výzvu s výpalným, dokonce je už rovnou přiložena fotka, vím na 100% že eltodo projelo pouze 1x, protože jsem byl celou dobu ve vozidle a teď otázka... Už jim někdo hodil vidle do toho jejich výkladu, že nelze uplatnit zastavení na dobu nezbytně nutnou...? Jedná se o služební vozidlo, tak jestli má vůbec cenu chtít po firmě ať mě napráší a potom to nechat vyhnít...
Děkuji za info.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: opas 10 Duben 2019, 08:35:58
Pokud jste byl ve vozidle, bude to na fotce vidět a vůbec bych to nehrotil. Klidně bych jim rovnou odpověděl že řidič je zjevně ve vozidle a tedy nejde o parkování ale o prosté odvracení nebezpečí kdy řidiči vlétla do oka nějaká nečistota proto raději neprodleně zasatavil vozidlo protože nemohl jet bezpečně dál.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 10 Duben 2019, 10:16:37
Aktuálně se zabývám otázkou, zda parkování bez uhrazení parkovného, které je (v daném případě) stanoveno opatřením obecné povahy, vůbec vykazuje znaky přestupku podle ZPPK. Zkoušel už tohle někdo napadnout?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: uziv 10 Duben 2019, 15:31:40
Poslal jsem něco do SZ.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Driver 11 Duben 2019, 13:40:01
Díky za radu s odvracením nebezpečí.. potom se nemusím zabývat jejich překrouceným výkladem zákona ohledně zastavení...
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 08 červenec 2019, 11:53:52
Dobrý den.
Vidím, že příspěvek narostl o zajímavé odpovědi. Ještě jednou díky za rady a postřehy.
Jenom píšu, že u mě je ticho po pěšině. Zjevně případ v klidu hnije v hromadě podobného kompostu.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: Číkus 08 červenec 2019, 11:57:12
svymp> Tedy od přestupku již uběhl rok a správní řízení nebylo zahájeno? Můžeme přesunout do vyřešených?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: midvajs 26 Srpen 2019, 16:30:02
Ahoj,
poprve jsem dostal "Vyzvu k uhrazeni urcene castky..." (za 500,-).

v bodech:

- vyfoceno
- (2 mesice po vyfoceni) jsem "obdrzel" obalku
- Stal jsem na fialove v P6 s tim, ze jsem si zaplatil urcity pocet hodin, ale nedobehl jsem vcas. Protoze jsem nevedel do kolika presne jsem mel zaplaceno, dosel jsem si pro "dukaz" osobne. Jenze tam mi rekli, ze info o tom, do kolika jsem mel zaplaceno vubec nemaji, takze mi to ani nereknou. Proste v dobe foceni jsem nejspise nemel zaplaceno a hotovo.
Nakonec se mi po delsi diskuzi povedlo alespon zjistit, ze se mam na ne obratit oficialni cestou (pres podatelnu s potvrzenim banky o provedene platbe kartou) a oni muj dotaz presmeruji na TSK. A pak mi mozna daji vedet (pokud TSK dane info jeste budou mit - udajne drzi informace jen 30 dnu kvuli GDPR).
- po delsim hledani jsem nasledne ten parkovaci listek kupodivu nasel a ukazalo se, ze jsem pretahl o 13 minut - zadne rizeni jsem nezahajil, byl jsem se tam jenom preptat

Ma vubec cenu se pokouset odkladat platbu, nebo ne? Predpokladam, ze TSK mi napisou, co je na listku, tedy, ze jsem parkoval "dlouho" a tudiz neopravnene...

Dik moc za nazory.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: mungo 26 Srpen 2019, 16:48:05
Nejdřív si ujasněte, jak chcete dál postupovat, tedy jestli budete proti zaplacení bojovat a nebo Vám to za to nestojí.

Pokud nestojí, můžete aktivně zajít za orgánem, který Vám výzvu poslal a argumentovat lístkem s minimální dobou překročení. Třeba to usmlouváte za 200. Nebo rovnou zaplatit.

Pokud stojí, projděte si sekci fóra Přišla mi "výzva" - co mám dělat?. Najdete tam podobných případů s parkováním v Praze dost.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: midvajs 26 Srpen 2019, 17:56:03
Diky za rychlou odpoved.
V podstate mi slo presne o to, co jste napsal. Rozumim tomu tedy dobre tak, ze urednik ma pravomoc stanovenou vysi pokuty jeste zmirnit?
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: kdo 27 Srpen 2019, 07:55:05
Určená částka není pokuta. Pokud ji zaplatíte včas, věc končí. Ne-li, můžete se zkusit zajít domluvit. Úředník Vám v příkazním řízení na místě může uložit pokutu do 1.000 Kč, nebo dokonce vyřešit věc pouze napomenutím. Nepřilezete-li ke křížku sám, věc se buď po roce promlčí, nebo obdržíte příkaz na (zpravidla) 1.500 Kč, čímž proti Vám bude zahájeno řízení.
Název: Re:Zastavení na fialové zóně, Eltodo, výzva
Přispěvatel: svymp 28 Srpen 2019, 14:19:19
svymp> Tedy od přestupku již uběhl rok a správní řízení nebylo zahájeno? Můžeme přesunout do vyřešených?

Nejen od přestupku, ale i od naprášení mé osoby uplynul už rok a kousek - pro jistotu.  Nic nepřišlo ani mě, ani šéfrovi. Případ můžete přesunout mezi vyřešené.
Ještě jednou děkuji za rady a spoustu studijního materiálu.